Kedy a kde sa spravilo vašim deťom prvé znamienko?

mata79
9. apr 2008

Maminy, kedy a kde sa vasim detom urobilo prve znamienko?
Malemu som asi pred mesiacom objavila malu sosovicku na predlakti. Zda sa mi to nejak skoro.

sanyk
2. feb 2014

@zuzimekko ahojky stale to neriesia chodime pravidelne na kontroly na onkologiu ci tam nieje aktivita. nechcu mu to robit zatial lebo vraj to ma prilis hlboko a zasiahnute aj svaly operovat by museli na niekolko krat. zatial sme chvalabohu nemali problem zeby mal na tom uraz alebo skrabanec iba raz ho skagrinin maly pokusal tam tak som mala paniku a utekala k dr ale nastatstie nic teraz by sme mali ist opat na kontrolu ale musim to odlozit lebo idem s mladsim do nemocnice. vy mate kde aj to riesia?

zuzimekko
2. feb 2014

Ahoj ,no malá to má na nožičke a tiež velké,od podkolenia až tak 4 cm od zadočka a po celom obvode,tiež chodíme na kožne kde sú onkolo a sledujú nám to , malá má tri roky a našli sme si lekára v Olomoucii a ten nám to vzal do rúk v Martina stále hovorili odložiť a odložiť a v Olomoucii , nám lekár povedal,že nieje na čo čakať , už sme po tretej operácii,čo jej odstánili tie najtmavšie znamienka , lebo ona to má svetlé , tmavé,no takú kašu všetkých farieb vzali nám už toho dosť a teraz v apríli ideme na expandery a už sa teším,lebo to už bude poriadna zmena ak všetko dobre dopadne,chceli by sme jej to všetko dať preč pokial pojde do školy,tak to hádam zvládneme ,no proste ja na Olomouc nemožem dopustiť,velmi nám tam pomohli a hádam ešte pomožu......

zuzimekko
2. feb 2014

@sanyk teraz som si uvdomila , že som to napísala do forá,tak kukni tam a držkajte sa v nemocnici s Tobiáškom a hlavne zdravíčko....

zuzimekko
17. máj 2015

@sanyk ano máte toto tiež a tiež kopu skúseností....

3d
4. sep 2015

@luppita Ahoj Luppita. Aj my máme také znamienko ako tvoj synček. Chcem sa spýtať, či ste to riešili už operáciu alebo, či sa zo znamienka stalo rodinné znamienko. Môj synček má veľmi podobné. Tiež chodíme na kontroly. Ale pre istotu sa chcem spýtať.

silivren
3. jan 2016

@luppita @3d
ahoj, ako ste na tom s vysetreniami kvoli skvrne?

moja mala sa narodila so skvrnou na paete. vsetci hovoria o cafe au lait - skvrne bielej kavy, ale jej znamienko nie je blede ako na fotkach na nete, skuor tmave ako tie vase, okruhle a velke asi 20centova minca. zatial ma 6m a ziadne dalsie nastastie nepribudli.

zaujimalo by ma, ci vam nieco diagnostikovali, na ake vysetrenia by sme sa mohli ist ukazat a hlavne - ci sa vasim detom zacali objavovat dalsie skvrny,,,

dakujem a vela zdravia zelam

3d
5. jan 2016

@silivren Ahoj. My smeboli 2 x u koznej. Mame chodit na kontroly raz za 1\2 rok. Zatial nam nic nediagnostikovali. Ze ide o vrodeny nevus, cize rodinne znamienko. Nieco podobne ma babka aj teta mojho synceka. Takze sa uz moc nestresujem. Zo zaciatku som bola z toho vystarsena. Ked bude mat maly 10 rokov,nam to odporucaju odstranit. Tak uvidime.

3d
6. jan 2016

@silivren A dalsie skvrny sa neobjavili. teraz ma maly rok a pol.

silivren
10. jan 2016

Dakujem velmi pekne za odpoved, plus si ma ukludnila! Tiez som sa celkom vystresovala prve tyzdne co som si citala vsetko mozne co by to mohlo byt, ak zacnu pribudat...

Odporucala kozna aj znamienko nejak pecialne schranit pred slnkom, prelepovat napriklad? tym, ze mala ho ma na paete rozmyslam ci jej ho nebudu drazdit topanocky... no asi s tym skocim odbornicke teda. Ako som pisala, jedna kozna a nasa pediatricka hned spominali ze to je skvrna cafe au lait, ale vobec tak podla mna nevyzera... V nasej rodine to nik nema, musim este vyspovedat manzelovu stranu, vdaka este raz!

jaj tolko stresov kvoli fliaciku...

3d
11. jan 2016

@silivren No nestersuj sa. Tie skvrny kafe lait su velmi velmi ojedinele v ponati vazneho kozneho ochorenia co sa docitas na nete. Bledohnede pigmentove skvrny ma skoro kazdy. Tieto tmave zvyknu by na 90% percen rodinne znamienka. pozri si Film Limonadovy Joe a hned ti bude veselsie. Ak ma podobne znamienko ako moj tak to bude zrejme vporiadku.

silivren
14. jan 2016

Vdaka, pridavam foto a neskuor ked bude aj spravu do koznej, mozno to niekomu niekedy pomoze co budu mat podobne...

sim_simonka
14. jan 2016

ja som synovi nasla asi tak tyzden-dva od narodenia, nad kolienkom malu sosovicku, potom okolo 6 mesiacov na predlakti a postupne som mu nasla dalsie dve..teraz ma 18m tak som zvedava kedy a ci vobec budu dalsie..zatial som to nejako neriesila ci je to skoro, alebo neskoro..

sneznica2
8. júl 2016
3d
26. feb 2017

@silivren Az teraz som si vsimla fotku. Podla mna je to rodinne znamienko. Ako si dopadla u koznej?

katka253111
26. feb 2017

Moj 2r5m ma zatial len jedno male na lavom stehienku vpredu...

tdaniela
4. jan 2018

@deina dobry den 🙂 tiez mam dcerku s nevusom ma ho vo vlasoj casti cez tristvrte hlavy 🙂 prosim vas riesili ste to neako? Rastu mu tam pekne vsade vlasky?

lea162
12. okt 2018

@luppita ahoj ako ste na tom so znamienkom ? Moj maly sa narodil asi s 1 cm tmavým znamienkom na chrbte

majulino
12. okt 2018

Moje obe deti sa uz so znamienkom narodili. Velky ovalny cerveny glak vzadu na hlavicke. Ma ho manzel svagor svokor, vlastne takmer vsetci clenovia manzelovej rodiny. Odvtedy I'm oribudlo dalsich par znamienok, vsetky na miestach kde Ich ma manzel alebo ja. Dokonca dcera ma bradavicu presne na tom istom mieste kde som mala AJ ja

luppita
23. jan 2019

@lea162 ahoj, nejak casto uz na MK nechodim.
Maly sa narodil s velkym, hnedym znamienkom na nohe. Cele roky sme chodili na kontrolu, strazili aby sa neporanilo, v lete nosil len dlhe kratase aby bolo mimo slnka, kremovali uv 60....
Ked zacal chodit do skoly (mal 7rokov), rozhodli sme sa to riesit operaciou. Kedze vzadu na nohe to vyzeralo ako okakana noha, tak aby sa mu nesmiali, alebo aby sa neposkodilo... absolvovali sme predoperacne, vybrat sme ho dali v plnej narkoze v zime, najprv bol plan, ze na 2 x, ale doktor bol fakt super a maly mal super pruznu kozu, tak to urobili naraz a som tomu vdacna. Do leta bol uz uplne vpohode, jazva sice velka, ale nenapadna. Znamienko islo na histologiu a vsetko OK. Robili nam to v Ruzinove v Ba na plastickej chirurgii. Maximalna spokojnost s lekarmi

luppita
23. jan 2019

@3d ako ste nakonoec dopadli zo znamienkom? Maly ma dnes 9r a ked mal 7 vybrali mu to v plnej narkoze. Vsetko dobre dopadlo