Kedy a kde sa spravilo vašim deťom prvé znamienko?

mata79
9. apr 2008

Maminy, kedy a kde sa vasim detom urobilo prve znamienko?
Malemu som asi pred mesiacom objavila malu sosovicku na predlakti. Zda sa mi to nejak skoro.

cicushka
9. apr 2008

moja ma od narodenia taky fliacik ako mini modrina na ritke. tak predpokladam, ze to bude znamienko

mata79
autor
9. apr 2008

To ma aj moj maly na kolienku. Tiez od narodenia. To ma po mne. Ale toto je taka klasicka sosovicka.

deina
9. apr 2008

Nas krpec ma velke znamenie (to nie je znamienko) na hlavicke - lekari tomu hovoria nevus, ale ma to tam, kde bude mat vlasy, takze mu to zarastie. Take nieco vasi mali nemaju? Kozna vravela, ze v poslednom case je vela deti s takymto velkym znamienkom a maly to ma este dobre, nevystupuje mu to a rastu mu na tom vlasy.

dominica
9. apr 2008

caf mata, Alex má šošovičku na nožičke, na lýtku a je to len malá bodečka, ale je tam. Má ju asi 2 mesiace a tiež som bola prekvapená, keď som ju tam zbadala 😕

lilu18
9. apr 2008

mata my sme boli dnes na poradni a presne ma trapilo to co teba.Malej sa urobila šošovicka nad hornou perou-asi pred tyzdnom,tak som sa opytala lekara ci to nie skoro.Upokojil ma,že to nic nie je,nech si to nevsimam.Moze to zmiznut alebo sa presunut.Tak pockam,ale pre istotu natieram 50+

bambusko
9. apr 2008

nasej eme sa prve znamienko zjavilo pri nose, ked mala pol roka, teraz ich ma pozehnane ako ja ☹ alica si do styroch rokov pocitala svoje tri znamienka - hnede bodky, tesila sa, ze ich ma, ked ma ema tak vela a teraz ma asi 10

mata79
autor
9. apr 2008

Tak som rada, ze nie sme sami.
Som zvedava, ked zasvieti slniecko, ci Matejovi vyjdu aj nejake pehyky. ..... 😎

bystricanka
9. apr 2008

moje dieťa má už asi od pol roka znamienko na krku a teraz nedávno sa mu objavilo pod spodnou perou. Dúfam, že nebude oznamienkovaný ako ja, lebo ja mám toho požehnane 😀

jevel
9. apr 2008

cicushka - aj moja malá má takú ako minimodrinku na riťke - pýtala som sa doktorky a ona povedala, že to je normálne to sa vstrebe.

inak moja malá má znamienko na boku (na páse) veľké ako necht na mojom malíčku a pri ňom je taká normálna šošovička. znamienko je bledohnedé a je od narodenia (a má ho aj jej starší brat ale menšie a bledšie) . znepokojuje ma to , lebo je čím ďalej tmavšie . určite ho budem natierať fatkorom 50. 😉

nellita26
9. apr 2008

nasa ma tiez taku minimodrinku od narodenia na pravej strane chrbatika.ked som sa na to pytala lekarky tak vravela,ze by to malo zmiznut,no zatial nic sa nedeje 😉

gabika11
9. apr 2008

mi mame take skoro zevraj znamienko pod rebrom v tvare obrateneho srdiecka, trochu vystupujuce a na usnici v hornej casti mame hemangiom, s ktorym sme boli na plastike, kde povedali, ze to mam sledovat a prist sa ukazat s tym na kontrolu o pol roka.

smisela
10. apr 2008

My máme takisto névus na záhlaví,je to také vačšie začervenanie a keď sa malá rozčúli alebo plače,má to až fialové,ale zarastá jej to vláskami,takže to nebude vidieť,kožná vravela,že to bude mať doživotne,ale veď to je jedno,plešatá nebude 🙂 Kamoška má malého a on to má na čele medzi očami a dosť to vidno 😒

mata79
autor
10. apr 2008

Smisela, to scervenanie na zahlavi mam aj ja a ma to aj maly.
Dokelu, on ma tusim vsetko po mne......Teda iba taketo znamienka

kasis
10. apr 2008

Matkovi sa prve zmienko na stehienku objavilo v cca 8 mesiaci,odvtedy ziadne nove nepribudlo a nevus ma tiez na zahlavi, po narodeni to bolo dost vyrazne, teraz ani nevidno,lebo tamma vlasky a je bledsie 😉

mimomo
19. apr 2008

Ahojte baby,moja malá má tiež hemangiom na hlavičke v predu a veĺmi som sa zlakla keď sa jej to vytvorilo po 1mesiaci.Kožná ma však ubezpečila že sa to vstrebe do 2rokov.Veľa som o tom čítala a všade píšu odborníčky že sa to vstrebe a mám aj kamošku ktorej syn to mal a vstrebalo sa mu to do 3 rokov ale mu ostal hnedý flak.Baby nebojte treba veriť, že to zmyzne sú detičky čo majú iné ťažké choroby.Mám dievčatko a pokaždé ke´d sa na mńa pozrie už to ani nevnímam že tam niečo má.

dadulka19
20. apr 2008

moja má na stehienku od narodenia ☹ a ako rastie,rastie aj znamienko ☹

mimomo
20. apr 2008

Tá staršia dadulka, alebo mladšia?

kingstonka
27. apr 2010

...pred par tyzdnami som aj ja objavila malej na hlavicke znamienko 😉 bojim sa ze ich bude mat tolko ako ja

evuliki
31. máj 2010

Nasej malej sa urobilo prve znamienko asi okolo roka,zo dna na den jej rovno pribudlo niekolko.Teraz som si vsimla,ze sa jej objavilo asi 5 novych,tak to pojdeme radsej skontrolovat k doktorke,lebo kazde ma iny tvar,niektore su vypukle... ☹ 😖

luppita
27. sep 2010

Ahojte, moj krpcek sa narodil so znamienkom na stehne zo zadu, uz vtedy boly vsetci v soku, lebo bolo aj dost velke a tmavo hnede, malo okolo 3cm na dlzku a 1cm na sirku, teraz je uz zase vecsie proste rastie s nim. Asi v 4mesiaci sa mu urobilo malinke znamienko nad obocim 🙂
No ale s tym velkym mame trampoty, boli sme na vysetreniach a odporucania uz v 6mesiacoch, ze ma ist von. Doteraz som sa na to neodhodlala. ☹ neviem co s tym mam robit, nemate niektora niaku skusenost? Ma ho hladke, ale na zlom mieste, prechadza mu cez neho plienka, davam bacha aby sa neposkodilo.... v lete sme ho prelepovali koli slniecku.... no proste neviem ci mam dat svoje babetko do narkozy a pod noz, koli znamienku, alebo nemam 😖

sanyk
29. sep 2010

@luppita som rada, ze som konecne nasla niekoho kto ma tiez taky problem snorim na nete uz dlho a nenasla som zatial ziadnu maminu alebo som nemala stastie. moj syncek ma teraz 6m. je predcasne narodeni a od narodenia ma znamienko na celom ramienku je to nepravidelne ohranicene viac farieb hnedej a na jednom mieste ochlpene velkost je cca 10x10 som to ale merala od najdlhsieho konca aj sirku kedze ma nepravidelny tvar. teraz sa to vsak zacalo menit viac chlpate a niektore casti sa cacinaju viac ohranicovat a tmavnut. neviem ci to pisem zrozumitelne :o) som vsak bola v soku lebo nemame v rodine nikoho s takymto problemom a vcera sme konecne boli na koznom a doktorka ma vystrasila zvlast ked som povedala ze mame v priamej rodine dost onko. ochoreni. poslala nas s tym na onkologiu tak zajtra tam ideme. mam z toho strach a neviem si predstavit tu operaciu. boli sme na kramaroch. ma ako diag. kongenitalny pigmentovany nevus
co ti povedali o samotnej operacii a ak sa rozhodnes to neoperovat ake su rizika a tak mne zatial nic dokopy nepovedali len sa jej to nepozdavalo
maminky ak mate niektora s tymto skusenost napiste dik
pridavam aj nejake foto

luppita
29. sep 2010

@sanyk joj no riadne mate to znamienko 😒 ja som s malym bola tiez na koznom na kramaroch, odtial ma poslali na klenou na onkologiu.... tam sa na to pozrela Dr a vlastne mi nic nepovedali, ani jedna, povedali akurat to, ze mame ist do ruzinova na detsku chirurgiu a dohodnut s nimi termin... aj tam sme boli, pozreli na to a povedali, ze mu to vyberu, ze to budu rezat do hlbky a potom to poslu na testy a az potom budem vediet co to bolo, ci to bolo vazne, ci to obsahovalo rakovinove bunky, ci ci ci.... ja som sa zlakla, ze by mali mojho drobceka 6 mesacneho rezat, ze by mal ist do uplnej narkozy ... a termin sme nedohodli.... Teraz by som chcela ist k inemu koznemu na konzultaciu, viac nazorov potrebujem.... a ak mi aj ten odporuci vybrat to tak to budeme musiet absolvovat.... ☹ ☹ ☹
Som zvedava ako dopadnete na onkologii, potom daj vediet co vam odporucili 😉

sanyk
7. okt 2010

@luppita ahojky, tak sme boli aj na onko aj u plastickeho chir. v ruzinove. v podstate povedali to ze vzhladom na to ze je predcasne nar. a je anemik este by to odlozili kedze tam nevidia ziadnu aktivitu zatial. len to zatial ma desi bo my mame v rodine dost onko ochoreni. kazdy povedal inak kozna vybrat, onko vybrat az v 6rokoch a plastik ze este aspon pol roka pri dalsej kontrole sa uvidi. takze som z toho zmetena. ale vsetci sa zhodli na tom ze takym malym detom (7m.) to neodporucaju v takom veku pokial to nieje naozaj akutne.

luppita
8. okt 2010

@sanyk uz som ti aj chcela pisat, ze ako ste dopadli 🙂 Tak aspon nemusis riesit teraz a budete to sledovat 🙂 mi sme boli asi pred pol rokom vtedy, maly mal 6M a teraz chcem ist na kontrolu, stve ma ze to nemam v detaile odfotene a teraz by som to porovnavala, ze ako sa to zmenilo po polroku ☹ ale isto skocim k inemu koznemu, mne sa vobec nepacila ta Dr na kramaroch. A uvidime co s tym 😒

sanyk
8. okt 2010

u ktorej ste boli na kramaroch? ja som bola sklamana z tej onko ledva mu to pozrela ziadne vysetrenia alebo aspon dermaskop hned ze je este maly a ked som vravela ze mam strach kvoli tomu co mamae v rodine tak ze bunka sa moze zblaznit komukolvek, kedykolvek a kdekolvek. tak nevioem ja to mam nafotene hodne sa mu to zvacsilo, viac ochlpilo a zmenili sa aj farby ma tam teraz niekolko farieb hnedej. nemas nahodou fotku? preco ti odporucili vybrat to v pol roku robili mu nejake vysetreniia ja mam z toho paniku aby sa mu to nezbujnilo

luppita
18. okt 2010

@sanyk neviem ako sa volala Dr na kramaroch - kukla to cez lupu a zmerala -nic viac mi nepovedala len ze mam ist na onko, tam uz bola milsia Dr, neviem mena bolo to pred polrokom a spravy mam niekde vo fascikly a ta na to kukla cez lupu, zmerala a poslala nas do ruzinova na vybratie ☹ takze vlastne nic mi nepovedali ani jedna a hned ho chceli rezat. Zajtra mu to skusim odfotit, ak nezabudnem. ☹ zistujem si teraz ine kozne Dr a pojdem este pre dalsi nazor na to. Inak mne sa to jeho znamienko zda OK, vobec si ho neoskiera... nema ziadne vyrastky, uplne hladke. Proste patri na jeho telicko, ak mi aj tato odbornicka povie, ze musi ist von, tak to chcem stihnut este pred vianocmi ☹ ☹ ☹

sanyk
19. okt 2010

@luppita nam to tiez len pozreli cez lupu a ani jedna t nemerala iba kozna sa pytala ci si to moze nafotit ale obe povedali nevyberat teraz. on tam tiez nema vyrastky len viac farbie a na dvoch miestach vyvysene a dost to ma ochlpene. bola som aj u plast. ch. ale on mi len vysvetlil ako to budu robit inak jediny ktory sa nam naozaj venoval. ale to moze vybrat az ked sa odporuci takze od neho nazor ci ano alebo nie nemam iba ze by to uz mohli zacat robiot teraz jaj ale povedal ze by to teraz nerobil lebo to musia robit na viac krat cize by musel drobec moj ist viac krat do narkozy a to by vraj ako predcasniatko a anemik nemusel zvladnut. s tym som skoncila lebo som sa riadne vyplasila. mam to nafotene ja aj zmerane a budem to sledovat a za pol roka uvidime len dufam ze sa to nezacne nejak bujniet lebo to nevidim a toho sa bojim najviac. tak daj prosim vediet ked pojdete ku akej a co povedalla a ked budes mat cas skus mi to odfotit lebo som zatial nenasla nikoho s takym niecim a chcela by som si to aspon skusit porovnat. diky moc pekny dnik

luppita
3. nov 2010

@sanyk tak sa mi podarilo niako to nafotit, maly je v kuse v pohybe a strasne tazko sa s nim spolupracuje 😀

jarmila4
15. sep 2013

Ahojte mamicky.Chcem sa spitat ,,,Moja mala ma od 4 mesiaca na jazyku malu ciernu bodku , Bola som snu u doktora povedala mi doktorka ze sa stim este nestretla !!!!!! Ale ze vazne to neni, ani infekcia,Ale viacej sa ktomu nevijadrila-:(((Teraz ma mala 14 mesiacou stale to tam ma troska sa to zvecilo.Prosim vas co to moze byt???Kam stim mam ist?Moze to byt znamienko materske na jazyku????

zuzimekko
1. feb 2014

@sanyk Ahoj , dnes som našla tvoje foto pigmentového nevusu,chcem sa ťa opýtať,už ste to riešili , ja mám dcérku s týmto problémom,ak by si mala záujem rada by som s tebou o tom porozprávala,ahoj.