Kedy ísť s miminkom k lekárovi a kedy nie?

susik77
7. feb 2008

Ahojte, v poslednom case ma mala parkrat vystrasila, ze je s nou nieco vazne ale dr. mi povedala, ked sme tam boli, ze jej nic nie je.
Napr. normal. spava tak max. hodinu-dve doobeda a dve hodiny poobede-a raz mi spala 2 dni skoro 6 hodin poobede vkuse a ked sa zobudila stale plakala. Dr. mi hovorila, ze vazne je, ked ma horucku, vyrazku, vracia, al. ma hnacku.
teraz zase mala krv v stolici ale ked sme boli na vysetr., zase bola v poriadku, ze to bolo len z konecniku.
Ja nechcem byt histerka, ale uz si prestavam byt ista, kedy treba ist k lekarovi a kedy nie...

zuzu13
7. feb 2008

susik, čo tak skúsiť vyšetrenie u iného lekára...budeš si istejšia 😉

junovka
7. feb 2008

presne tak, zmen pediatra 😉 Mne by to tiez nedalo, aby mi babo spalo vkuse 6 hodin 😕

ikaika
7. feb 2008

co znamena ak spi male babo viac ako 6 hodin v kuse? 😒

baby lebo moj tak v noci spava, je to zle?

martinask
7. feb 2008

ikaika...nemyslim ze je to zle.....ak pekne pribera a rastie,je spokojny tak je to v pohode a neriesila by som to.....proste je to spave miminko.....bud rada.... 🙂 😉
aj mojej svagrovej tak spava mala.....a je to v poriadku... 😉

viera78
7. feb 2008

nam maly spi zvecera aj 4hodiny a nad ranom uz len poriemkava a mrnci ray nam vynechal v noci dve krmenia lebo spal 6hod na druhy den bol ztoho hotovy a nevedel sa dojest.my mame prve a tiez sa velakrat prelaknem co je malemu ked je ini ako zvycajne.

ikaika
7. feb 2008

martinask
no pribera perfektne uz ma 7 kil 😀
a to ma 2 mesiace a 2 tyzdne - sa mi smeju ze mam namiesto mlieka smotanu 😀

viera78
aj ja mam prve a tiez obcas panikarim ci je vsetko OK
😉

susik77
autor
7. feb 2008

baby ale ona mala uz 5 mesiacov a to bolo cez den-nie v noci.-od 13.00 do 19.00 a normalne spi cez den max.1-2 hodiny-je dost hyperaktivna-tak to bol obrat o 100%

rinuska
7. feb 2008

Ikaika , moj malý v 2 mes. tiež prespal 6 hod.Buď rada, môže sa to každým dňom zmeniť a potom už budeš spomínať na staré dobré časy, keĎ si sa ako tak vyspala

susik77 - tak to by som bola tiež nervózna, choď k inému doki pre istotu, alebo sa dožaduj hlbšieho vyšetrenia - robili jej krvné testy?

dominica
7. feb 2008

susik, myslím, že si spravila správne ak si išla dr., aj ja by som išla, ale ak sa ti nepáči prístup, zmeň lekára, veď ako si napr. mohla vedieť, že tá krv bola len z konečníka... ja by som sa asi posr.la

jahodka11
7. feb 2008

susik. mne sa ta krv tiez nepaci.....len ma napadlo, ked plackala po 6 hodinovom spanku, nemohlo to byt preto, ze bola strasne hladna? ked 6 hodin nepapala....neviem, ked Dr prezrela babatko a povedala, ze je ok...neboj, urcite nie si hysterka, ja stresujem skoro pri kazdom zaplakani....:( daj vediet, ako pokracujete.....

tanja61
8. feb 2008

susik:jednoznacne by som zasla k inej lekarke ak mala malicka v stolici krv netreba to podcenovat.....drzime prsty aby vsetko bolo ok ...a k tomu ze spinkala 6hodin no ja by som sa tiez cudovala ale mozno len potrebovala si oddychnut 😉 ak papa normalne, hraje sa tak by to malo byt oki ale kvoli tej stolici urcite zajdi k lekarke cim skor 😉

c.e.r.t.i.k.
8. feb 2008

susik77, ak nedoverujes svojmu pediatrovi, tak ho rychlo vymen. dovera je podla mna velmi dolezita, hlavne n a psychiku. Mne moja doki povedala: radsej pridi 5x nadarmo ako raz neskoro 🙂

susik77
autor
8. feb 2008

ahojte, to som bola u dr., ktora zastupovala nasu-pretoze to bolo poobede. dnes doobeda som bola u nasej-urobila jej vyter z konecniku, kazala nam kupit nutrolin0b sirup-laktobacily a v pond. budeme mat vysledky. ze vraj radi nejaka crevna viroza... 😎

dankaa
8. feb 2008

susik a krvný obraz bol robený?

dankaa
8. feb 2008

ci su v poriadku pecenove testy,alebo jednoducho ci jej nechybaju vitaminy

dankaa
8. feb 2008

ako ti spi v noci?možno si zamenilo den s nocou.stava sa to u niktorých babetiek...

dankaa
8. feb 2008

ak budu výsledky dobre,tak si asi zamenilo den s nocou.ak potrebujes poradit.pis cez ip> 😉

susik77
autor
8. feb 2008

danka:ona tak spinkala asi pred mesiacom, teraz ma problem len s tou hnackou a krvou v strolici-asi som to napisala chaoticky 😎 minule ma tal odbila lekarka, ze to s tym spankom nic nie je...

xxmargaretka
8. feb 2008

susuk77 radsej ist 100x zbitocne nez raz neist a.. to je moj nazor a aj dok mi to povedala..
co sa toho spanku tyka ako citam bolo to uz davno no aj tak ti poviem,ze sa to moze este stat a nie raz..anna tak spi ked jej idu zuby..naposledy prespala 16h od 20h vecer do druheho dna obeda..
no a ta krv ak by mi to dok dajak rozumne neopodstatnila tak jej by som trvala na vsetkych moznych vysetreniach..

blazonko19
9. feb 2008

ahojte mile maminky....nezahlasajute za babätko?
http://www.minibazar.sk/main.php?ids=sf2&c=1&id...

alysea
9. feb 2008

blazonko máš hlas

zuz11
27. jún 2008

bobulka34 • Dnes o 07:40
ahojte moja dcerka ma rano vecer kasel a trosku nadchu. Inak teplotu nema, je cula. Mam s nou ist k lekarovi, alebo staci odsavat soplik a hedelix?

susik77 • 1d • Dnes o 07:46
kolko ma mesiacov? ja by som nesla, iba keby to bolo malinke mimi-do 2 mesiacov, vacsiemu staci odsavat nos a cistit-s nej. fyziol. roztokom a ten hedelix 😉

womenne • 2d • Dnes o 07:49
Ahoj pokial niesu teploty tak netreba,Hedelix?skor bysom dala trifed alebo Mucosolvan.

bobulka34 • Dnes o 07:50
diky za radu, papa

denisocka • 1d • Dnes o 08:22
ja som davala Fenorin P,je vraj lepší ako hedelix

nika000 • 1d • Dnes o 08:25
dávali ste na kašeľ niekto aj stoptussin?

nevesta • 1d • Dnes o 08:26
Nika ano, ked je kasel taky hrncovy- suchy, tak Stoptusin a ked uz vykasliava - mokry kasel - Hedelix

womenne • 2d • Dnes o 08:27
ja davam Trifed ten nam najviac pomože,potom mucosolvan alebo Ambrobene ale ten je slaby.

nika000 • 1d • Dnes o 08:29
navesta ďakujem

olivova
27. jún 2008

no neviem....my sme tiez kaslali, dokonca som to aj lekarke tvrdila, mala trosicku nadchu (naozaj malinku) a dostali sme z toho zapal priedusiek....Ja by som urcite sla, aby ju popocuvala....(mame 3 mesiace a tyzden)

cairka
8. nov 2008

ahojte. ja už síce nemám miminko, ale aj tak sa neviem rozhodnúť, či treba ísť k mudre. Včera poobede malá prvýkrát spomenula, že ju bolí bruško, tesne pred kakaním a ked som ju utierala, tak bolo troška krvi na papieri. Dnes poobede sa to opakovalo, ale ešte viac ako krv ma asi vystrašila farba kaki - zelená, ako po špenáte, až na to, že špenát jedla asi pred týždňom naposledy. a zas vravela pred kakaním, že ju bolí bruško a bola krv, už troška viac na papieri. Cez deň občas spomenie, že ju bolí bruško, ale tá bolesť asi nebude nejaká silná, pretože je v pohode, spokojná, nemá teplotu, normálne pije a papá troška menej, ale ona celkovo nie je veľký jedák a občas má slabšie dni aj ked je zdravá. Aj kakanie je normálne, ani riedke, ani husté. Keby bol pracovný deň, tak prezvoním našej dr., ale zas na pohotovosť to asi nie je, čo myslíte?

bambusko
8. nov 2008

cairka, ta krv je cervena? urcite by som aspon zavolala na pohotovost. nemoze to byt z nejakej trhlinky na konecniku?