Kedy očkovať po transfúzii krvi?

katuskad
9. nov 2013

ahojte. synček bol vo dvoch mesiacoch operovaný a dostal aj transfúziu krvi. lekárka nám povedala že prvé očkovanie musí odložiť o tri mesiace kvôli tej transfuzii čiže to vychádzalo na koniec decembra ale teraz povedala že ho v polovici decembra zaočkuje, tak teraz neviem či je to dobré, alebo radšej počkať. nemáte s tým skúsenosť? prečo sa vlastne musí počkať tie tri mesiace? aj tak mám z očkovania strach a teraz ešte viac , tak neviem či radšej počkať, alebo to už až tak nezaváži či v polovici decembra alebo koncom..... dakujem za rady.....

biancal
9. nov 2013

Keď máš strach, tak prečo chceš podstúpiť riziko, že sa tvojmu dieťaťu niečo stane? Stojí to zato? Ja mám predčastniatko, narodila sa pod 1kg, mala dve transfúzie krvi,doteraz žiadne očkovanie a je zdravá jak repa 😀 Má 10 mesiacov

xlucia
9. nov 2013

po transfuzke uplne minimalne popckat pol roka!!!! to je uplne minimum. aj kvoli absolvovanej narkoze. ale kludne aj rok.
a co je synovi?

prevenar
9. nov 2013

no, osobne by som si tu vakcinaciu pre to dietatko odpustil ,,ako keby uz teraz nemalo toho dost , este ho nadavkovat toxicnymi zluceninami z vakcin . ☹ info o rizikach ockovania najdes tu > https://www.modrykonik.sk/group/1799/

zita19
9. nov 2013

Radsej sa obrat na goooogla a vyhladaj si aj dalsie relevantne informacie o ockovni. Ockovacie temy na Konovi maju do relevantnosti daaaalekoooo. V posednej dobe je to vojna na noze a ked Ti nama byt zle z tej urovne diskusii, argumentov a kvaziargumentov ani tam nechod.

koniarova
9. nov 2013

Pýtaj sa odborníkov, nie fanatikov. 😉 😉