Kedy sa vašim deťom uzatvorila fontanela?

vlasa
13. jan 2009

ahojte maminky.chcem sa spytat,kedy najneskor sa vasim detickam uzatvorila fontanela.my mame 20mesiacov a stale na spic prsta otvorenu.uz sa zacinam bat,je to dost neskoro ☹

kaja23693
2. nov 2017

Ja neviem vravia že do 1 roka a pol a on mal len 5 mesiacikov a sa mu zatvorila narodil sa začiatok 8 mesiaca a obvod hlavicky ma 43,5 je normalne

jankaga
2. nov 2017

@kaja23693 obvidma ok. Jamyski, ze tobudeik. Viemodetickach co sa im tiwz skor uzatvorilaasu v poriadku. Oni pre istotu posielaju asi skontrolovat

kaja23693
2. nov 2017

Jankaga Trosku si ma upokojila ale musim čakať na vyšetrenie a dufam že mu mu bude mozoček pekne rast

jankaru
10. máj 2018

@stejja9 ahoj ako Vam dopadla fontanela my mame s malou ten isty problem 😕 dakujem

stejja9
10. máj 2018

@jankaru ahoj. No az teraz skoro po dvoch rokoch dcerke klesli hodnoty vit.D. Pravdupovediac, nebola som spokojna s endokrinologickou, ktora to nijako neriesila, iba 2x do roka vezme krv. Tym ze som vit. D vysadila uplne zo vsetkeho, hodnoty klesli. Nastastie fontanela sa zrastla, aj ked ani u neurologa sme ziadne dalsie kontroly nemali. Tvrdil, ze ak sa dieta vyvija normalne""", nie je dovod na paniku, a uz ani tam nechodime. Aj ked clovek nikdy nevie, a vlastne kedy uz je to nenormalne"...?!
Cize, upravilo sa to, ale nie vdaka lekarom ale nejak tak samo. Kebyze mam viac informacii, urcite by som to riesila, lebo tym ze sa fontánela neskoro zrástla, aj tvar hlavicky je taky sirsi. Este ze ma dlhe vlasky. Vtedy som o tom nevedela, ze su aj ortezy..... a vy mate f. otvorenu, a v akom veku? Co vsetko ste uz absolvovali?

jankaru
10. máj 2018

@stejja9 este ju ma dost otvorenu a ma 22 mesiacov, tiez ma vela vitaminu D tak uz stopli ten vigantol ... robili jej aj endokrinologicke vysetrenia a vsetko ok doktorka tiez ze pockat do 2 rokov a potom na neurologiu len podla mna to nema sancu zrast za 2 mesiace ... inak vyvoj primerany veku len som z toho tiez v strese preco sa to nezrasta

ranna3101
10. máj 2018

Aj moj syncek ma 22,5 mesiacov a fontanelku otvorenu asi 2 cm. On ju mal od narodenia siroku, ale pomaly sa zrasta. Dr. mi hned od jeho narodenie vravela, ze sa mu bude dlhsie zrastat, aj do 2 rokov. Vzdy mu ju pri navsteve skontroluje, ale kedze sa vyvija v poriadku, tak to neriesi, ani na ziadnom vysetreni sme neboli. A tiez si myslim, ze sa mu bude zrastat asi este pol roka. Kedze je motoricky ok a rozumovo az niekedy moc, zatial to neriesim ani ja.

stejja9
14. máj 2018

@jankaru a z endokr.vyslo ze ma vela vit.D? Aj tvar hlavicky je taky sirsi? Inac vit.D je aj v multivitaminoch, kde akych cmulacich tbl., sirupoch, aj v UM, ... dokonca, to som len prednedavnom zistila, ze sa pri hypervitaminoze D nesmie brat kalcipvy sirup. Tiez som bola z toho na prasky, ze f.otvorena, dieta zive, stale v pohybe, a este ktovie ze co za tym. Dnes ma 4 roky a klop klop klop, vsetko ok. 🙂 mom.mam opacny problem, syncekovi sa zase prilis rychlo uzatvorila, dokonca v 4 m uz mal len na špičku.... :(

jankaru
14. máj 2018

@stejja9je mi luto ze teraz mate opacny problem dufam, ze vsetko dopadne dobre drzim palce 😘 boli sme s detmi v nemocnici lebo mali mononukleozu a tam sa im to tiez nepacilo najprv mysleli te jej zle podavam D ale ked spravili testy tak ho mala extremne vela tak oslovili endokrinologiu ale vsetky vysledky mala dobre takze len sledovat. Ano tiez ma taku sirsiu hlavicku podla mna taky troska atypicky tvar ale zas aj starsi syn ma na svoj vek dost velku hlavicku tak mozno to budu geny ...