Kedy sa vašim deťom uzatvorila fontanela?

vlasa
13. jan 2009

ahojte maminky.chcem sa spytat,kedy najneskor sa vasim detickam uzatvorila fontanela.my mame 20mesiacov a stale na spic prsta otvorenu.uz sa zacinam bat,je to dost neskoro ☹

veronika13
13. jan 2009

nerozumiem sa tomu, ale je to asi už dosť neskoro, nepýtala si sa Dr. ? Nám zarastla dosť skoro, neviem presne, ale myslím, že ešte tesne okolo roka

fifinna
13. jan 2009

fontanela by sa mala uzavriet do 18 mesiaca, nie som lekar, takze môj nazor je, ze tie dva oneskorene mesiace nie su este take zle, ale radsej sa spytaj lekara. Na 15 mesacnej prehliadke ti Dr nic nehovoril -a ?

vlasa
autor
13. jan 2009

povedala,ze mame davat vigantol celu zimu a potom sa uvidi.nerobila zatial hysteriu

jahodka11
13. jan 2009

vlasa, aj u nas dr pozrela a povedala, aby som davala vigantol aj v zime.....este to asi tiez nie je ok, ale nejako sa tym vobec nezaoberam....neviem, ani ma nenapadlo, ze by to bolo nieco zle....ved to by vas dr ucrite niekam poslala alebo co, neboj, podla mna ste v pohode 🙂

ellit
13. jan 2009

Ahoj vlasa, v knizkach sa pise ze fontanelka sa uzatvara az do druheho roku zivota. Od 4 mesiaca do 24 mesiacov. Takze sa neboj 🙂

cessy
13. jan 2009

presne tak akopise ellit, zbytocne sa nestresuj este je cas....

lienka55
13. jan 2009

Vlasa fontanelka by sa mala zrast do 24mes.,moj maly ju tiez este nema uplne zrastenu,tiez sa trosku znepokojujem ale dr. povedala ze este mame cas.Tak sa neboj a ak by to nebolo do tych 24mes. tak sa informuj u dr. 😉

enrikad
13. jan 2009

ahojte maminky... ja mám 17 mes. synčeka a ešte nemá zrastenú fontanelku... dr. nám zvýšila dávku vigantolu na 4 kvapky denne, tak dúfam, že to zaberie... neviem, či to má aj nejaký vplyv na správanie dieťaťa? ak má niekto o tom info, ozvite sa, 🙂

vlasa
autor
13. jan 2009

dakujem,troska ste ma ukludnili,snad sa to zrastie 😕

ellit
14. jan 2009

jasne, neboj sa vlasa. Urcite je vsetko v poriadku. Kazde babo je ine a aj ked to nemozem porovnat s mojim malym, kedze ma len 5 mesiacov....lekarka mi povedala vcera to iste co som ti pisala, mozes byt pokojna.

evaka
15. jan 2009

Moja mala ma za mesiac 2 roky, fontanelu nezrasenu, preto stale uzivame Vigantol. A boli sme s tym aj na neurologii, Dr. povedal, ze Vigantol je tu uplne na nic, vobec uz nepomoze, treba len cakat. A stretol sa s pripadmi, ked 5 rocne deti nemali zrastenu fontanelu a su zdrave.... Horsie je, ked sa zrasta prilis rychlo, kvoli mozocku, takze ziadny stres, len davaj pozor, aby nedoslo k vaznejsiemu urazu.

violetka1
16. jan 2009

Ragujem na prvy prispevok, nam Dr. nasla tiez nezrastenu fontanelku (uz po termine zrastu), doporucila uzivat Vigantol- vit. D na niekolko mesiacov- pekne sa zrastla a nevidim ziaden problem u dcerky teraz.

kuky8
20. jan 2009

Ahojte, my ju nemáme ešte zrastenú, ale to je ešte v pohode. Chcem sa ale opýtať, ako súvisí Vigantol so zrastením fontanely? My máme ešte 1/2 fľaštičky, tak doky povedala, nech ju doberieme a už nám ´dalšiu nepredpíše, že stačí. Berieme 2 kv. denne.

len.petra
1. feb 2009

vigantol, teda vitamin d je potrebny na vstrebavanie vapnika.bez neho sa vapnik do kosti nedostava a tak pomalsie rastu

kuky8
5. feb 2009

len.petra - dík

lopatka30
8. feb 2009

ahojte, moj maly budem mat o mesiac 2 roky a fontanelu ma este dost otvorenu asi tak na 2 cm. mal sice uraz hlavy takze neviem ci kvoli tomu ale lekarka tiez povedala ze sa caka do 24 mesiacov a ani potom nevedia povedat ci to bude mat nejaky vplyv na zdravie alebo nie. Maly sa sprava uplne normalne napreduje tak ma to zatial neznepokojuje. zijem v australii tak vigantol neuzivame je tu vela slnka a tu to detom nepredpisuju.

evaka
9. feb 2009

Lopatka, netrap sa , Vigantol je fajn pre malinke babatka, ale dvojrocnym detickam uz tak rychlo kosti nerastu, takze teraz by vam uz nepomohol ani Vigantol, na to zrastenie treba len cakat - ale uvidis, ze vsetko bude ok.

nikollette
29. jún 2009

A ked to nezrstaie, co to može sposobit, neviete?????? 😕

milliigoret
29. jún 2009

nikollette veď ešte máte čas,zbytočne sa strachuješ 😉

maca793
29. jún 2009

kamarátkin malý mal do 3 rokov fontanelu neuzatvorenú, potom sa mu začala uzatvárať, ale bral 1 flašku D vitamínu týždenne. od narodenia zle jedával. teraz je z neho chlap ako hora nič mu nie je, je jedák.

hiha
30. jún 2009

Ahojte,my mame zatial este tiez fontanela,tak n aprst otvorenu.Vigantol budeme brat do 2rokov,2kvapky 😉
Myslim,ze skor je horsie,ked sa fontanela uzatvori prilis skoro a nema,kde mozog a halvicka rast 😉

martao
1. júl 2009

Ahojte,
tiež odporúčam vigantol.
Nám lekárka povedala, že horšie ako pomaly zrastalúca fontanela, je opačný prípad. Mozog sa vyvíja rýchlejšie ako rastie hlavička a vtedy nastanú problémy.

skolara
1. júl 2009

ja malej nedavam vigantol uz dost dlho mozno aj pol roka. Je to chemia a slnka je dost. Staci 10 minut denne.
Fontanelu nema este stale zrastenu ale zmensuje sa. Ci sa stiahne skor alebo neskor na tom podla mna nezalezi. Ja to neriesim. Dolezite je ako spominala lopatka ze napreduje. 😉

len.petra
2. júl 2009

ahojte.. nasa krpata ma stale dost velku prednu fontanelu, dnes sme boli v poradni a mudr nam vypisala listok k neurologovi..nebola niektora z vas na vysetreni kvoli fontanele, ako to tam prebieha a co nas caka?? 😕 dakujem za odpovede

euphoria
5. okt 2010

Ahojte,
vcera sme boli u inej pediatricky, kedze nasa ma dovolenku a len tak medzirecou nam oznamila,ze este mala nema zrastenu fontanelu, ma 25 mesiacov.Co si o tom myslite? Mate s tym niekto skusenost?

nika251
7. okt 2010

Ahoj. Euphoria. Mojmu starsiemu sa fontanelka zrastla tiez az po dvoch rokoch. Ale on tak aj vyzera - je velky a vtedy mu este dost rastla hlavka. V troch rokoch bude mat hlavku 52-53cm a vyse 106cm. Zrejme ti poradila davat vigantol, nie?

denisocka
12. nov 2010

my sme boli včera na 3mesačnej prehliadke,obvod hlavičky 40 a fontanela ta "velka" je vraj velmi velka,možno 6x5cm - v tvare hviezdy,ale že mala je uzavreta tak hadam to bude OK 😖

katuskad
12. nov 2010

nám sa fontanela zrástla v 27 mesiacoch a všetko je ok, boli sme pre istotu aj u neurologičky ale malá je v poriadku, tak u každého dieťaťa je to individuálne 😉

sisiska
22. feb 2011

maminky, a co vam na tej neurologii vysetrovali kvoli nezrastenej fontanele? nasa mala ma jeden rok, na neurologiu sme chodili az doteraz, ale uz nas vyradili z evidencie a prave dnes nam pediatricka povedala, ze mala ma na jeden rok este dost velku fontanelu...ale neurologicka nespominala nic, a robila jej aj sono mozgu cez tu fontanelku...tak teraz neviem...poradte, prosim, kto mate skusenost....dakujem