Kedy vaše dieťa ochorelo prvýkrát?

tretulka
15. nov 2006

kedy k Vam 1x "zavitala" choroba? My sme od vcera vecera na antibiotikach , Matko skaredo kasle . Teploty zatial nemal, max. 37,2, desim sa toho, ked mu vyletia, ale zato sopliky ma riadne /ak ste este neskusili odsavacku na vysavac, vrelo odporucam/. Som z toho nestastna...a vraj kojene deti nebyvaju chore...necakala som, ze nas to chyti tak skoro, zajtra mame 11 tyzdnov...a este k tomu som ochorela aj ja, liecim sa homeopatikami. Takze mame doma lazaret ☹ Uz som si nad nim aj poplakala, ked velmi kaslal. Dufam, ze sa rychlo z toho dostane.

liska
17. nov 2006

tilly,mne to inak tiez napadlo,ze to vyskusam na sebe,ale potom som to zavrhla,ze si nebudem drobcove veci pchat do nufaka 😀
ja tiez nie som za antibiotika pri kazdom zakaslani,tu bezi taka reklama lekarskej komory,ze svokra nechce prist varovat chore vnuca,pretoze podla nej ked neberie antibiotika,tak mu nic nie je...vysledok z toho je,ze ATB na virusy su blbost

hana033
28. nov 2006

ahoj, máte aj vy starosti s občasnými - bezdôvodnými- teplotami? K lekárovi radia až po troch dňoch. Môj drobček máva občas 2-3 dni teplotu 38, 38,5. Nemá soplíky, nekašle, len tá teplota. Väčšinou prejde. Keď sme aj išli k lekárke, popočúvala, prehmatala, kázala paralen, a podobné protiteplotové sirupčeky, ak by to pokračovalo, vrátiť sa, väčšinou nepokračuje. Môže to byť zo zúbkov?

briluxina
28. nov 2006

ahoj, podla mna to moze mat aj zo zubkov.. podla mna ak lekarka nezistila ziadnu chorobu takzvanym prehmatanim a pozretim tak mu mala urobit odber krvi ci nema nejaky skryty zapal ktory mu sposobuje teploty.. je to normalna biochemia a krvny obraz...

tamarka
28. nov 2006

ahojte, naša škôlkarka nam doniesla domov kopu bacilov, nakoniec sa nam tak zmutovali, ze mladsia ma pneumokoka rezistentneho na vsetko. Zajtra nas caka hospitalizacia. Tiez nie som zastancom antibiotik, ale ked uz je to hodina dvanásta a niet vychodísk, tak musí byt aj to. Co sa tyka odsavaciek, osvedcila sa nam stara klasika. Vyzera to ako hruska zo stareho tlakomeru a vytiahne soplik asi aj z päty. Zajtra drzte palce ☹

andy9691
28. nov 2006

Ahoj, hana033, aj môj malý mal dvakrát teplotu cez 38, ale nič sa nestalo, doktorka ho pozrela, nič nenašla a na druhý deň to bolo preč. Čo sa ATB týka, naša doktorka má ten nový prístroj, kde podľa trošky krvi zistí, či ide o vírus, alebo o zápal a či ich treba. Som z toho veľmi šťastná, hoci moje deti nebývajú často choré,klop.klop, ale každý liek naviac je zbytočný.Tamarka, v špitáli pevné nervy a horší zrak, keď budeš chodiť okolo tažko chorých detí. Vravím to kôli tomu, že keď som ja bola s deťmi v nemocnici, tak sa muselo chodiť k nim cez odd. onkologických detičiek a ja som bola na psychiatriu z toho pohľadu, máta ma to ešte po mnohých rokoch. Aké drobce tam boli , vyviazané, nevládne, totálne apatické, des, tak o tom vravím. Držte sa a rýchly návrat domov.

digysa
9. feb 2009

nezvladam to....uz ma to stve, ze moj syn sa nemoze zbavit kasla....trva to uz vyse roka..co je toto za zivot? Hladam novu skolku s mensim poctom deti.......jaaaj