Kedy vaše dieťa ochorelo prvýkrát?

tretulka
15. nov 2006

kedy k Vam 1x "zavitala" choroba? My sme od vcera vecera na antibiotikach , Matko skaredo kasle . Teploty zatial nemal, max. 37,2, desim sa toho, ked mu vyletia, ale zato sopliky ma riadne /ak ste este neskusili odsavacku na vysavac, vrelo odporucam/. Som z toho nestastna...a vraj kojene deti nebyvaju chore...necakala som, ze nas to chyti tak skoro, zajtra mame 11 tyzdnov...a este k tomu som ochorela aj ja, liecim sa homeopatikami. Takze mame doma lazaret ☹ Uz som si nad nim aj poplakala, ked velmi kaslal. Dufam, ze sa rychlo z toho dostane.

barunka
15. nov 2006

ahoj, my sme boli prvýkrát "chorí" ked mala simi nejakých 6-7 týždňov. ale mala len soplíky, nič iné, tak sme len odsávali a dávali sterimar... (akurát my odsávame ručne, Simonka má panický strach z vysávača... 🙂 )
odvtedy nebola chorá ani raz, aj keď všetci okolo boli a ešte ju aj môj krstný syn (2roky) bozkával a to nekojím od tretieho mesiaca...

renca3
15. nov 2006

My sme chytili sopliky ako 7 tyzdnovy. Uz 2. tyzden vytahujeme. Iba striekam do nosika STERIMAR. Tiez sme plne kojeni, len starsi to priniesol zo skolky.
A tiez som myslela, ze tomu odola. No ale ked ho den co den pusinkuje na usta, tak sa nedivim. To maminam trha srdce, ked vidia ako je taky cloviecik
chory. Chapem. Prajem rychle uzdravenie.

certica
15. nov 2006

ahojte, my sme si take slabe sopliky v podstate doniesli uz z nemocnice, a po troch mesiacoch to prekuklo prvy krat vo vacsej miere - vsetci pediatri odporucali zvlhcovat vzduch, vyvysit matrac v postielke podlozenim vankusika a okrem toho sme samozrejme odsavali nostek. Dobry je nos.sprej Mar plus (okrem morskej soli obsahuje este nieco navyse a zvlhcuje sliznicu). Maly bol dojceny 8 mesiacov a tiez bol dovtedy 2xchory, neskor sa pridruzilo aj zapal.hrdlo vzdy sprevadzane hlienmi. Na teplotu je dobry Brufen sirup, oproti Paralenu alebo Panadolu ma aj protizapalovy ucinok. No a antibiotika radsej az v krajnom pripade.
tretulka, v 🙂 ela stastia a rychle uzdravenie

ena
15. nov 2006

tretulke, my sme mali nastastie prve sople a kaslanie az v 8 mesiacoch.. teraz zas sopli..
ATB sme sa zatial vyhli

tilly
15. nov 2006

to je strašne skoro, my sme boli prvý krát soplaví v 13 mesiacoch, teda aj v takých 10tich, ale to trvalo dva dni a skoro nič sme neodsali...

inak teraz sa už dobre odsáva, malý si chytí tú pipetu a strká si ju do nosíka sám, keď už toho má dosť, tak ju odstrčí, takže si to vlastne odsáva sám 😀

držím palce a prajem skoré uzdravenie

inak tretulka, nemyslím si, že kojenie je zázračný recept na zdravé dieťa... je tam viac faktorov

tretulka
autor
15. nov 2006

aj mne sa to zda skoro, ale co narobim ☹ , ochorela som aj ja a hoci nikdy nemavam teploty, teraz mam 38,8...uvidim, ci sa do zajtra nejako poliecim, ak nie, musim ist aj ja asi k dr. ...antibiotika ma nenadchli, ale dr. sa nepacil maleho kasel, tak vraj pre istotu...isto by mu ich nedavala, keby nebolo treba...braj je to nejaka viroza 😒

cherynka20
15. nov 2006

nas maly ma 9 mesiacow a tiez je chory..straasne kasle...a soplik ani newrawim,lenze jeho super mamicka take,ze odsatie nosteka nepozna...cize pouziwame len wreckowku a ked bol u doktorky na ockowanie a widela ako kasle(w noci sa sraasne dusi ani newie spat len place)tak mu nic nedala,ziadne lieky..kludne ho zaockowala...a prawe som bola aj ja chora..takze sme si to uzili..mna to uz nastastie preslo..no on tale kasle a sopli...a zwraca... ☹ ☹ som zwedawa kedy ho to prejde....

vilki
15. nov 2006

moj maly mal len 4 tyzdne ked mal 1x sopliky.tiez sme len odsavali a davali sterimar.potom este dost dlho tak cudne chrcal ale chvala bohu ho to preslo.a mimochodom tiez sme pouzivali odsavacku na vysavac, je to super vec.moj maly ked pocuje vysavac hned je kludny.vysavac je v podstate moj zachranca.ked nieco chcem spravit a maly place staci zapnut vysavac a hned prestane, pocuva a skumavo pozera co to je...
drzim palce vsetkym chorym detickam a aj mamickam a prajem skore uzdravenie...

ervotoc
15. nov 2006

hned co vykukol na svet,mali sme chladnu izbu,prechladla som v porodnici aj ja 😕 bol to des,musel byť na rukach,sopliky sa vyťahovať este nedali,no hruza... 😕 inak sme neboli nejak chori,dokonca raz sme boli s drahym uplne chcípli..chripka..a maleho to obišlo 😕 ci to suvisi s kojenim,či nie,to neviem ja povedať 😕

tilly
15. nov 2006

doktorka zaočkovala chorého??? nie je to nebezpečné???
a keď nebude maminka odsávať soplíky, tak si koleduje o zápal ušiek alebo priedušiek... jedno horšie ako druhé... ☹

ervotoc
15. nov 2006

hm,prečo sa asi lekarka pyta vzdy pred ockovanim,či nebol,nie je chry...chory..a popocuva..ach jo..niektore su nezodpovedne ..potom sa divime..ako sa to len mohlo stať..

sunny6
15. nov 2006

tilly ,ze ked nebude odsavat,tu UK vobec odsavacky nie su,maly uz ma 13 mesiacov za ten cas mal sople uz x krat,a pouzivai sme len kvapky aj to tu morsku sol co hov.. pomohla,aj teraz sa mi zobudil co ma chudak zapchaty nostek,len s nim musim chodit a ked to vytecie zas ho supnut do postielky.

Neviem tu pre male deti skoro nic neni,len paracetamol [aj pre dospelych len to 😠 ] a gel na zuby.Nasi pridu po vianociach tak musim nakazat nech donesu dake slov.vyrobky 😉
-
-inak chore deti sa nesmu ockovat, nam to odkladali skoro 2tyz. kvoli chorobe...

hankaa
16. nov 2006

tretulka
ked ti malicky skaredo kasle chod k lekarke nech ho popocuva ci ma ciste plucka aby ti nedostal zapal pluc.
mne ked deti kaslu, mozno sa budete s toho smiat ale mne to stale pomaha a lepsie sa im spi🙂 tak ja nalejem zohriaty olej na vlozku zabalim hrdielko do vlozky nato dam vreckovku a nevrch este obalim satkov lahko zaviazem a deticky spia kludne aspon par hodin. pomaha to🙂

ervotoc
16. nov 2006

ano,to robila aj moja babka 😉 🙂

gabika146
16. nov 2006

mozete my povedat ako odsavate sopliky vysavacom?my sme tiez chory malemu sa dnes pustil este soplik a rozmyslam ze behnem aj doktorke ale nema horucky 😀

liska
16. nov 2006

gabika,na to je specialna odsavacka-jeden koniec ide do rury vysavaca,druhy do nosteka,je to super,aj ked to vyzera trochu drasticky 😨 mne maly trochu prechladol,ked mal 2 a pol mesiaca,to sme akurat boli u svokrovcov na dovolenke, odsavacku som so sebou nemala,tam som tu na vysavac nezohnala,pediater predpisal kvapky,ale vobec nepomahali,malemu vsetko stekalo do hrdla,takze kaslal a dusil sa...doma sme 3x odsali a bolo po chorobe 🙂
vilki,nas ma tiez rad zvuk vysavaca 😉

tretulka
autor
16. nov 2006

Matko je uz v podstate dobre, uz len sem tam zakasle a je to podstatne iny kasel ako na zaciatku, sopliky este mame...neviem, ci mu mam davat kvapky do nosa alebo staci len odsavat...zato ja som odpadla uplne, vcera teplota 39,1, dnes dr., lieky...takze liecenie pokracuje 😒

liska
16. nov 2006

tretulka,ked das chvilu predtym kvapky,bude sa lepsie odsavat,drzim palce,nech ste co najskor obaja vylieceni,su aj horsie veci,ale nie je to nic prijemne 😒

sunny6
17. nov 2006

Baby myslite si,ze ta odsavacka je dobra vec?Rozmyslam,ci ju mam kupit potom na sk alebo nie,ale ked sme uz 13 mesiacov vydrzali bez nej-co myslite?

sunny6
17. nov 2006

ozaj kolko to asi stoji?

wladka
17. nov 2006

liska, a nemas nazov tej odsavacky? a na aky vysavac? 😒 ..som z toho tatar,asi aj tak vyzeram, ked som este o tom ani nepocula..kde sa to da objednat?..my sme este neboli chore klop klop,ale pre istotu..

liska
17. nov 2006

je to Arianna Baby-Vac,ide to tusim na kazdy vysavac od 700 do 1400W,tiez som si to nevedela predstavit,ale ked som to skusila,je to velmi jednoduche, nebojte sa 🙂 stoji cca 400,-sk,zalezi od lekarne...inak sunny,je to made in EU 😨

sunny6
17. nov 2006

-lenze ja som to tu nikde nevidela,aj baby co su anglicanky nemaju o tom potuchy 😕 ,a ani doktori nic,len kvpky do nosa z morskej soli co prt pomahaju 😠

wladka
17. nov 2006

vysavac?...ty brdo!!! 😕 .tak to musi byt volaco.. 😎

cherynka20
17. nov 2006

presne tak sunny tu v UK nic nie je....akurat ten sprosty sirup pre deti a gel na zuby inak nic.ked som im rozprawala o odsawacke tak na mna cudne pozerali 🙄no a doktorka ho fakt zaockowala ako keby sa nic nedialo tiez som bola w soku 😕 mali este stale kasle soplikuje mne sa t wdaka nemu ratilo,w noci som mala teplotu 😖

sunny6
17. nov 2006

-ved prave cherynka,mama musi doniest zasoby 🙂 tu len vsade paracetamol aj pre dospelych,ja pridem k doktorke chora,s teplotou,dobre ze na zomretie a ona dajte si paracetamol 😲
u nas by ma hned na antibiotika dali,a mala by som pokoj,takto to liecim mesiace a striedame sa muz,maly,ja -niekto vyzdravie a zas to chyti...a dookola.

cherynka20
17. nov 2006

presne tak...ja hned ako je niekto chory tak to nachytam...som sa z toho pred tyzdnom dostala a zase je to spat a tiez som w noci mala horucku ma hrdlo boli a wtedy newiem ani zit ☹ tak mi kazali wziat si taky sirup a tie ich sproste cold&flu relief sachets...a zatial nic...doma by som uz na pohotowost bezala a mala antibiotika a dostala sa z toho za par dni...a uz mi dochadzaju aj zasoby paralenu 😠

cherynka20
17. nov 2006

este ma napadlo sunny pouziwate pre maleho sirup calpol??? 😕 lebo to oni wkuse toto mu dawaju a wobec muto nezabera ☹

tilly
17. nov 2006

to je sila a potom, že máme zlé zdravotníctvo 😀
inak, ja nie som milovníčka anitibiotík, radšej všetko možné iné, len nie antibiotiká...

baby, vôbec nie je drastická tá odsávačka na vysavač, malý si to sám strčí do nosa, keby si vedel zapnúť vysavač, tak si odsáva sám 😀
inak, vyskúšajte si to samé, ja som to skúšala, nie je to moc príjemné, ale je to lepšie, ako smrkať do vreckovky

sunny6
17. nov 2006

cherynka,calpol pouzivame,celkom nam zabera,aspon lepsie spi,ale dakedy ani to nie,ale lepsie ako nic 😒 vacsinou sa z toho musi dostat sam,....
tilly,asi to vyskusam,poviem mame nech to donesie a uvidime,mozno si stym zalozim obchod v uk a budem milionarka 😀