Kedy začne zdvíhať hlavičku v polohe na brušku?

zuzana76
11. okt 2007

Chcem sa vas spytat kedy asi babetko zacina zdvihat hlavicku. Mam 10 tyzdnoveho synceka a v polohe na brusku vobec nechce zdvihat hlavicku, snazim sa ho motivovat hrkalkami, ale vsetko marne, niekedy sa aj snazi, ale maximalne si ju otoci tak, ze si lezi na nosteku a potom sa zacne rozculovat, ze sa mu nepohodlne lezi. Inokedy si zase kludne lezi -pasivne a cmula si prstek. Casto ho preto aj nosim na rukach, lebo aspon tak ju udrzi vzpriamenu. Len sa obavam ci je to normalne, kedze som citala, ze by mali hlavku zdvihat uz v 8 tyzdni. Ake mate skusenosti? dakujem za odpovede

maminka07
11. okt 2007

ahoj, skus si dat PATRIKA /krasne meno/ 😉 na ruku tak, aby mal brusko na tvojom predlakti a dlanou ho chytis medzi nozky. Takto s nim chod po izbe, nech sa pozera po nabytku, ukazuj mu skrine, stol, stolicky atd... pomoze to... Bude sa pozerat a cvicit drzanie hlavicky... 😉

zuzana76
autor
11. okt 2007

ahoj maminka, tak s nim chodievam, ale on pozera len do zeme 😖 , takto si hlavicku velmi neudrzi

maminka07
11. okt 2007

Chlapci zvyknu byt trosicku lenivejsi ako dievcatka, a lekarka nehovorila nic ze nedrzi hlavicku? On zacne drzat ked sa mu bude chciet 😀 , neboj

zuzana76
autor
11. okt 2007

lekarka mi povedala, aby som ho nosila tak ako ty si pisala, ale este je to len tyzden, tak hadam bude zdvihat poriadne, moja mama vravela, ze aj ja som bola leniva. A ked vidim fotky v albumoch ako uz aj 2 mesacne deticky drzia pekne hlavky a on stale nic.

maminka07
11. okt 2007

Urcite mu to o par dni pôjde, len vydrz... pekny vecer,dobru noc 😔

zuzana76
autor
11. okt 2007

dakujem, dobru noc

dadulka19
11. okt 2007

zuzka,neponáhľaj,nechaj to na neho 😉 ..každé dieťa je iné.....naše mimi síce zdvíhalo hlavičku skoro a už dávnejšie sa začala prevalovať,ale moja staršia bola úplný opak,taký lenivček...,ked nemusela,ani sa nehla a už vôbec sa neprevalovala,... 🙂

zuzana76
autor
11. okt 2007

ahoj dadulka, dufam, ze to tak bude, inak je sikovny, uz aj dost blaboce, tak dufam, ze cochvila uz aj zdvihne hlavku

bubaczik
11. okt 2007

..moj chlapec zacal dvihat hlavicku pred dvoma tyzdnami..takze az na 4 mesiac..chodime na vojtovku,ale dr povedala,ze to on je taky lenivy 😕 😅

biba12
12. okt 2007

Ahoj Zuzana,
mne moj lekar povedal, ze mam nechat lezat napr. na prebalovacom pulte na chbte a jemne ho za obidve rucky tahat hore. Spociatku, ze mu bude hlavicka iba visiet, ale potom zacne zapojovat svaly. TAk sus este toto. Ja ho inka nechavam lezkat na brusku, ale iba ked osm pri nom a snazi sa. Ale Andrejko ma zatial iba 2 tyzdne,takze mame cas.

lyzenka
12. okt 2007

no ja mám asi nejakého rýchlohlavydvíhača... :O))) keď mal týždeň, tak som ho skúsila dať na bruško a tááák dvihol hlavu, som myslela, že sa prekotí... 😀

danu
12. okt 2007

ahoj Zuzana kd bude Patrik na brusku tak mu vsun tvoju ruku pod jeho hrudnik a tak ho zdvihni a tak skusajte alebo najnovsie davam pred tvaricku Elle zrkadlo a ona donho kuka ze az a zrkadielko pomaly zdviham,skus

monca301
12. okt 2007

Zuzka nic si z toho nerob, ze este nezdviha hlavicku. Kazde dieta je individualne. Aj moj syncek by mal uz lozit a pretocit sa z bruska na chrbatik a opacne a este to nevie. Ale zasa mi uz sedi. Skus mu dat cas. 🙂

bibinka
12. okt 2007

zuzka - poradím ešte masáže chrbátika jemným klepkaním a krúživými pohybmi. plus ostatné menévre,čo tu radili dievčatá. každé dieťatkoje iné, netreba sa obávať, Patrik to určite doženie, možno sa mu len nechce, možno si nevystihla správny okamžik. skús ho dávať na bruško keď je hladný. takto bude hľadať prsník aj sa trochu rozčuľovať a tým sa bude naddvihovať a pocvičí si chrbtové svalstvo.
môj Alex má len 4týždne a asi štyri-päť dní krásne drží hlavičku v polohe na brušku a začína "šachovať" aj s nožičkami. je vcelku temperamnetný ako prvý syn. ten tiež držal hlávku od tretieho týždňa. manžel si ho potom vzal do parády a každý večer ho riadne poprevracal, podvíhal a postimuloval.spevnelo mu svalstvo, nebol "taká vatička" a dodnes je veľmi obratný a pohybovo veľmi šikovný. verím,že taký bude aj náš malý drobček.

adetka
12. okt 2007

ahoj zuzi... mne Mirka zdvihla hlavicku az ked mala tri mesiace... nenavidela totiz polohu na brusku... vzdy sa po chvilke rozrevala... prvy krat sa mi to podarilo ked bola uplne naha na prebalovacom pulte... ked som jej masirovala chrbatik... a najviac ju bavilo dvihat hlavicku (posilovat chrbtove svalstvo) na fitlopte... prilozila som ju k nej a trosku som gulala loptu... a ona krasne dvihala hlavicku (ale to tusim este trosku neskor)...

a skutocne si s tym nic nerob... kazde dietatko je ine... a nakoniec sa vo vivoji vsetky dobehnu 😉

vladimira
12. okt 2007

zuzka, nas Teo je tiez tych lenivsich...poriadne dvihat hlavicku zacal asi tak pred tyzdnom...nechaj ho, on ma svoj rytmus, urcite v nicom nezaostava 😀 ...a celkom fajn poloha pre mimi je, ked ho das cez kojenecky vankus - brusko a nozicky ma na posteli a hrudik ma uz na tom vankusi, rucicky ma "prehodene" cez vankus a hlavicku ma pekne hore...a ked mu aj hlavka odkvacne, tak dopadne do makkeho - bradicka skonci na tom vankusi...
a ked ho davas len tak bez vankusa lezat na brusko, tak by mal mat pod sebou pevnejsiu podlozku, lebo inak sa mu rucicky zaboria a nebudu mat stabilitu...vhodnejsie je robit to na zemi alebo na tvrdom matraci na posteli... 🙂

andy.a
13. okt 2007

Zuzka,každé dieťa je iné..malý to určite dobehne.. 😉
náš Aďko bol ako bábetko motoricky veľmi šikovný a teraz je z neho hyperaktívne dieťa..no a teda-nie je to žiadna výhra-mať také dieťa.. 😀
dcérka zasa nechce byť v polohe na brušku,nemá to rada..hlavičku vie udržať,ale vždy sa hnevá,že sme ju na to bruško dali..ale ona už mala 4 mesiačiky..

mimi.k
13. okt 2007

zuzi, deticky maju drzat hlavicku na konci tretieho mesiaca. takze mame este cas 🙂 aj ked kazde je samozrejme ine...

alena22
13. okt 2007

zuzka moj nechcel dlho dvihat i ked vedel hlavne ked niekoho pocul a nvidel vtedy dvihol a aj ked mal hlad od nervov dvihal inak ..."naco?" ale jedneho dna sme boli u dokiny a z nicoho nic chalanisko zacal nakukat ako korytnacka a odvtedy ro robi stale a to podotykam ze nasi vrstovnici uz robili ine kusky ked on len zacal "past koniky".Kazde dieta je ine a nejde podla tabuliek niekto skorej niekto nie a chlapci isto vies su lenivejsi 😉

zuzana76
autor
13. okt 2007

ahojteee, dakujem vam vsetkym za rady, tiez som ho zobrala do parady a skusali sme vselico, no a dnes prvy krat zdvihol pekne hlavku, ked si obzeral vitrinu s knihami u svokrovcov , zeby to bol nejaky filozof? 😀 sice to bolo este take nemotorne, ale zdvihol ju, no a potom ho nosil manzel na " tigrika" a taky bol zvedavy, ze kde sa to nachadza / v byte u svokrovcov/ vela novych veci, tak dvihal hlavicku aj v tejto polohe. Teda to chce len cas, moju trpezlivost a vela cviku. Este raz dakujem.

kutina
13. okt 2007

ahoj zuzi, tá moja kukurica na brušku tiež moc nedvíha 😒 , ked ju držím vzpriamene už ale drží pekne, jej sa akosi nechce - dokonca na bruchu je len vtedy ked zaspí a ju tak položím, ale tiež s nou budem to bruško trénovať 😉

putyna
13. okt 2007

zeny ale ved deti zacinaju vydiet az v 4 tyzdni a aj pocut tak neviem ake obzeranie oni vidia iba svetlo a tmu

zuzana1981
23. okt 2007

Chcela by som sa vas spytat ako pretacate babetko na brusko , ja ked ho pretocim tak sa vzopiera na lavu ruku a potom ju to taha aj dolava . Stavalo sa to aj Vam ze babetko v polohe nabrusku preferovalo jednu stranu ?

bibinka
23. okt 2007

zuzana1981-ak preferuje jednu stranu, musíš jej pomôcť s druhou stranou. a to tak, že keď sa bude dvíhať na tú ľavú ručičku, pridrž jej ju a zabráň tomu pohybu. ona pochopí a bude sa snažiť zapojiť pravú ruku a v mozgu sa jej vytvorí "vzorec" pre tento pohyb. stačí pár krát zopakovať a bude používať obidve strany zároveň. to isté potom môžeš robiť ak začne robiť pohyby len jednou nožičkou.takto môžeš korigovať chybičky v pohyboch a tým pádom bude používať obidve strany rovnako. 😉

zuzana1981
24. okt 2007

bibinka , dakujem , vyskusam

euphoria
27. nov 2008

Chcela by som sa opytat, ci je normalne ze moja dcera, ked lezi na brusku, nedviha hlavicku.Uz ma 12 tyzdnov. Otaca hlavicku z jednej strany na druhu, ale nedviha.

andrea229
27. nov 2008

euphoria ja mam ten istý problém.....doktorka ma poslala na neurologiu ☹

vejinka
27. nov 2008

euphoria moj syn dvihal hlavicku uz o 8 tyzdnoch ale ako sa naucil dvihat hlavu z ahu na chrbatiku..ked ho zdvyham..ani za toho otca nechce dvihat hlavicku ked je na brusku..a to uz dvihal kraaasne..a uz sa aj pretocil z bruska na chrbatik 5.11 a odvtedy ani nahodou 😠

zuza.m
27. nov 2008

moj bol velmi šikovnmy ako sme došli z porodnice potom bol strčeny v perinke a trocha zlenivel ,.tak som ho davala velmi často na bruško alebo v polohe lietadielko a hojdala.v tedy dost stuhol napol svaly a postupne sa rozcvičil.oni ked často ležia a spinkaju tak potom im tie svaliky zleniveju.ved predca su tie hlavičky dost velke a tažke.ale určite by som sa opytala aspon detskej aby sa niečo nezanedbalo.

skrecok
2. dec 2008

Moj krasne dviha hlavicku ked je na chrbte a ja ho dviham...Ale ked je na brusku, tak vacsinou sa hneva a takmer nedviha 😒 . Odteraz ho davame na par minut na brusko, aby posiloval svaly a nezlenivel. Bohuzial to mamina nesmie vidiet, inak by ma zabila ze ho tyram 😖 . Ona ze vraj mna drzala hlavicku a nerobila so mnou ziadne cviky do polroka... 😕