Kedy začne zdvíhať hlavičku v polohe na brušku?

zuzana76
11. okt 2007

Chcem sa vas spytat kedy asi babetko zacina zdvihat hlavicku. Mam 10 tyzdnoveho synceka a v polohe na brusku vobec nechce zdvihat hlavicku, snazim sa ho motivovat hrkalkami, ale vsetko marne, niekedy sa aj snazi, ale maximalne si ju otoci tak, ze si lezi na nosteku a potom sa zacne rozculovat, ze sa mu nepohodlne lezi. Inokedy si zase kludne lezi -pasivne a cmula si prstek. Casto ho preto aj nosim na rukach, lebo aspon tak ju udrzi vzpriamenu. Len sa obavam ci je to normalne, kedze som citala, ze by mali hlavku zdvihat uz v 8 tyzdni. Ake mate skusenosti? dakujem za odpovede

zuzkalenka
11. nov 2009

ahojte moje dievcatko je strasne nerado na brusku vydrzi asi 10 min. hlavicku dviha ale potom zacne plakat ☹ a musime ju otocit. Tak to skusame viac krat cez den tak uvidime ze ci si zvikne. 😲

danu
6. dec 2009

loren • 2d • Včera o 19:04
prosim vas musi uz 3 mesacne dieta past konicky? dcerka sa dako nema k cinu zatial len kusok zodvihne

traktor • 4d • Včera o 19:59
ahoj 🙂 , nemusi, ani nas nepasol, a naraz to prislo , zacal past aj sa otacat....proste niektore babetka to robia skor, niektore neskor.... 😉

jankaxxx • 1d • Včera o 21:54
ahoj no moj maly to tiez nerobil a potom som s nim chodila na kurz detskych masazi a ukazali mi ako s nim aj cvicit a do tyzdna sa uz otacal,pasol no proste ak sa mu trosku spevnili svaly,lebo babatko musis udrziavat aktivne a potom bude aj ono aktivne...

cvikla969 • 1d • Včera o 23:06
a nam povedali ze ho nemozu zaockovad kym to nebude vediet.a veru nevedel a museli sme ho nechavat casto na bruzku aj cez slzicky(krute,tak som to aj flakala sem tam) a teras ma 6,5mesiaca a uz sam stoji.nejak sa potom nastartoval a uz to nejde ubrzdit.kym to od teba nikto nechce tak ju netrap a len ju davaj viac nabrusko 🙂

ceja
28. jan 2010

moja babulka krasne drzi hlavku od prveho pretocenia, praveze ona si ju nechce polozit.. doteraz krasne pasla, ale asi dva tyzdne dozadu zacala roztahovat rucky, robi lietadielko a neviem, ci jej ich nasilu navat pod nu, alebo je to normalne?..ps: mame 3 mes a tri tyzdne

zuzanakarolinka
28. jan 2010

tak ako hovorí traktor, je to individuálne, moja malá, čo je zaujímavé, držala hlavičku, keď som ju mala na rukách už od narodenia. Koníčky pásla cca od 2 mesiacov. asi od 5 mesiacov sa sama dokáže otočiť z chrbátika na bruško, na bud. týždeň bude mať 6 mesiacov a sama dokáže sedieť, chodí v chodítku, na čo musím dávať pozor, lebo sa jej zapáčili moje kvety a tak si ich pomaly otrháva, takže začína reorganizácia bytu

nikush
28. jan 2010

ceja, moj maly zatial len raz pasol a odvtedy len lietadielka robi 😀 ked mu dam rucky pod hrudnik tak place o dusu, nechce...tak to skusam kazdy den ho davat na brusko a dnes napr. kustik popasol stylom jedna ruka ako sa patri a druha a la lietadielko 😀 a pritom je ako zila, hlavicku drzi uz od mesiaca, samozrejme ze mu sem tam padne. mne to pripada, ze ked ma chut tak sa snazi ked nie tak nato kasle...ved ani nam sa vzdy nechce 🙂

kaskya
29. jan 2010

ceja, moja ma 4 mesiace a pasie aj robi lietadielka 😀 to je normalne, deti sa tomu tešia

janec79
30. jan 2010

ceja: nasa tiez krasne drzala hlavicku a pasla 🙂 potom prislo obdobie lietadielok, ale potom sa opat vratila ku konickom, moc by som to neriesila, uvidis, ako to pojde dalej, skus ju ked-tak motivovat nejakym predmetom, aby za nim hlavku zdvihla....

lul
31. jan 2010

ahojte,

od kedy sa deti pretacaju z bruska na chrbatik? moj maly zacal ako 2 mesacny, zda sa mi to skoro alebo je to normalne?

nikollette
31. jan 2010

Lul, no to je vážne skoro. Ale asi je to ok, ked to dokáže sám od seba. 😉
Len nepoznám v mojom kolí mimi, čo by to vedelo tak skoro 😅

ceja
31. jan 2010

lul babetkam sa stava, ze "prepadnu" z bruska na chrbatik.. ozajstne otacanie by malo zacat z chrbatika na brusko.. pri otacani musi robit pohyb vedome a zapajat sa, nie v style "ako vyjde".. aj nasej sa podari, ze tak sa rozohni, ze strati balanc a prekoprcne sa, ale ja tomu nehovorim, ze sa otaca.. ale ak sa naozaj otaca v 2 mes, tak to je fakt pekne skoro, sikulko 😉

lul
31. jan 2010

ceja - praveze to nie je nahoda, robi to uz asi 10 dni aj sme ho natocili na video, lebo nam to nikto nechcel verit 😀 dam ho lezat na brusko a on zdvihne hlavicku, zaprie nozicky, svihne hlavicku do strany (naschval) a uz je na chrbatiku a vyrehotany ako leco 😀 a my s nim. dam ho naspat, urobi to zase. a je schopny takto cvicit aj 5-6x po sebe schvalne.

lily1983
31. jan 2010

lul - aj moja mala to robila asi v tom veku, ale neviem presne už či to bolo z bruška alebo naopak, ale velmi bola zlatá..tiež som si myslela, že bude loziť a sedieť rychlo, ale zatial sa z bruska nehne, ale už mam taky pocit, že už sa pohne, a bude sa aj plaziť..uvidime..a ked mala tyžden tak dvihla a otočila hlavičku, to som tiež žasla, ale je z nej maly lenochod, a jeduje sa a jeduje, ked chce niečo dočiatnuť, ale nepohne sa, a ked ano, tak len tak že sa hadže na chrbat a bruško a tak sa postupne posuva..je to chutné 😀 ale nesilim to....

slob
17. jan 2011

Náš malý 9 týždňoví Wiktorko má ťiež problém stím že nedvíha hlávku keď je na brušku.
Može to byť aj tým že je trošku váhovo vačší aspoň podľa lekárky je to tak má 6,1 kg.
Ale ináč keď mu dávame cumel tak si hlávku dvihne ale iba na chvílku a potom mu opat spadne ale pokial ma sám dvihnúť tak už nič.Tak teraz nevieme či je to taký malý lenivček alebo musíme sním cvičit.

kraviatko
5. feb 2011

jankaxxx@
ahoj a ako ste cvičili, lebo moja bude mať 3 mesiace a tiež nezdvihne hlávku, na brušku leží ale hlávku má vždy len do jednej strany, keď jej ju pretočím tak si ju dá naspäť ale nie žeby ju zdvihla ale ju len prešuchne ....

lubka2886
5. feb 2011

No.... to by uz tvoj syncek mal vediet moja sa to naucila uz ked mala 1 mesiac. Chod racej so syncekom k lekarovi lebo deti sa ucia zdvihat hlavu mädri 4-8 tyznom.

mishels
23. okt 2011

zdravim vas chcela by som sa opytat ci je normalne???ze nasa mala ktora ma len 2 tyzdne.....tak ked ju polozim na brusko tak otoci hlavicku na druhu stranu....nieje to priskoro??

ludmillla
13. feb 2012

Ahojte, mame problem. ☹ Nas malý synček 🙂 2mesiace 11dni v polohe na chrbatiku nezdvyha hlavicku ked ho taham za rucicky ale ked ja na brusku tak nam zdvyha uz od 2 tyzdnov. som s toho nestastna. 😔
kedy by uz mal zdvyhat hlavku, boli sme aj u neurologa a cvicime vojtovu meetodu, 😝 njeje to skoro?
dakujem.

ludmillla
13. feb 2012

@veronika81 Ahoj, nas MAtej zacal taktiez skoro zdvyhat hlavicku na brusku a roby to dodnes a to ma 2 mesiace a 11 dni , asle zasa nechce zdvyhat ked lezi na chrbatiku a ked ho tahame za rucicky. uz aj vojtovku cvicime ale len tyzden.

adulkadk
14. jún 2013

ahojte,,moj syn ma 12 týždnov a jedine čo urobi že občas otočí hlavičku zo strany na stranu ked je na chrbátiku...a ked ho dvíham za ručičky tak ju ma iba odkvacnutu a skoro vobec ju nezdvihne ...iba pár krát a to iba na pár sekund...a ked ho dám na bruško tak ledva ju tiež iba občas otoči a potom začne plakať..mala by som zájsť k DR???

tamaris
14. jún 2013

@adulkadk Odporucam knihu Rozvijej se detatko od Evy Kiedronovej. Nasla som v nej vela dobrych rad. Nam pomohla 😉

mimik79
14. jún 2013

dvihanie dietatka za ruky do sedu vobec netreba robit a nebodaj sa este aj strachovat preco vtedy nezdvihne hlavicku alebo neviem co, dietatko to dokaze ked bude na to dostatocne silne, len mu tym mozte poskodit chrbatik, takze nechajte to na prirodzeny vyvin, ano v poradni to skusaju, ale tiez nerobila nasa dr. z toho nejaku vedu ked si tu hlavinku nezdvihol ale visela mu vzadu. onedlho to uz urobil a skor sa tak sam pritiahol za rucicky nie aby som ho tahala ja

adulkadk
14. jún 2013

@tamaris a kde ju zozeniem???

adulkadk
14. jún 2013

@mimik79 dakujem.som trosku kludnejsia...vsak ja ho tak nedviham casto...iba parkrat som to skusila,lebo sa ho tak bojim dvihat...no ked mi iba niekto spomenie ze uz by mal dvihat hlavku tak ma prepadne panika a strach ..a skusim to...no inac on je tak celkovo taký lenivucky nakolko mal dvakrat novorodenecku žltačku ,,tak bol aj dlhu dobu taký ospalý..iba spal a papal...

tamaris
14. jún 2013

@adulkadk Napr. http://www.pricemania.sk/katalog/rodicovstvo-ro...
Alebo ak byvas v BA tak ju maju v knihkupectve vedla divadla p.o.hviezdoslava. Tam som ju kupila za 17 eur. 🙂

nnikka
31. jan 2014

Chcela by som sa opýtať, či je normálne, že môj malý zo začiatku krásne otáčal hlavičku keď bol na brušku zo strany na stranu. Skúšali sme to každý deň pár minút. Teraz keď sme boli u lekárky mi kázala ho takto nechávať aj hodinu, ale on to nechce brutálne sa rozplače, dvíha ruky aj nohy, len hlavu nie a ani ju nechce otočiť, len ju má stále otočenú doprava. To isté keď ho držím na rukách tak pekne dvihne hlávku ale iba doprava 😒 Vraj ho mám nechávať spinkať na brušku, ale to je pre mňa nadľudský výkon, reve ako zmyslov zbavený. Má dva a pol mesiaca.

ladydasha
31. jan 2014

@nnikka Podľa mňa to netreba siliť. Tiež som vedela o tom, že by sme malú mali dávať na hodinu denne na bruško, no keď sa jej to nepáčilo, tak som ju otočila. Keď bola tak 5 min. vkuse, bola som rada 🙂 Má 5 mesiacov, na bruško sa už vie otočiť. Okolo 4. mesiaca sa jej hrať sa na brušku začínalo páčiť čím ďalej tým viac. A potom sa sama aj naučila otočiť a teraz je nezastaviteľná 🙂 A na brušku nespala dodnes, pár krát som to skúsila, no podľa mňa je to nemožné 😀

stormie
31. jan 2014

Ja som moju na brusko nedavala vobec lebo pri tom zacala neuveritelne revat, skusila som par krat a vydrzala som par sekund - no asi som hrozna matka 🙂 sama sa zacala otacat ked mala 5 mesiacov, prvy krat sa postavila ked mala 8 mesiacov a chodit zacala ked mala 11 takze asi to fakt nie je potrebne robit nasilu

miushik765
30. okt 2016

Môj má 6tyždňou a cca o od 2tyždňou dviha hlavinku teraz ju už pekne drží aj keď ho dviham asi je to individualne

miushik765
30. okt 2016

@miushik765 Ani mu už nepsda pekne ju sam drži on je rad na brušku