Kedy začne zdvíhať hlavičku v polohe na brušku?

zuzana76
11. okt 2007

Chcem sa vas spytat kedy asi babetko zacina zdvihat hlavicku. Mam 10 tyzdnoveho synceka a v polohe na brusku vobec nechce zdvihat hlavicku, snazim sa ho motivovat hrkalkami, ale vsetko marne, niekedy sa aj snazi, ale maximalne si ju otoci tak, ze si lezi na nosteku a potom sa zacne rozculovat, ze sa mu nepohodlne lezi. Inokedy si zase kludne lezi -pasivne a cmula si prstek. Casto ho preto aj nosim na rukach, lebo aspon tak ju udrzi vzpriamenu. Len sa obavam ci je to normalne, kedze som citala, ze by mali hlavku zdvihat uz v 8 tyzdni. Ake mate skusenosti? dakujem za odpovede

stvura
2. dec 2008

Nas chrust zdviha hlavicku uz od siesteho tyzdna...velmi mu pomohlo nosenie, ja ho prakticky skoro stale nosim, lebo nema rad kocik. Kazde dietatko je ale ine, netreba ho silit, ono sa to do tych dvoch rokov zrovna so vsetkymi deturencami...
V polohe na brusku ale Alex nelubi byt, jedine pri masazi, tak som zvedava ako sa dopracujeme k lozeniu.

zuz11
15. dec 2008

suziad • 2d • Dnes o 07:51
Moja malinka nechce past koniky. Aj jej to islo viem ze vie krasne drzat hlavku ale teraz sa pritom hneva a dava rucicky dozadu. Trapi ma to, strasne nerada by som bola keby nas poslali cvicit. Viem ze deticky pri tom placu. Da sa ju nejak inak v tom podporovat a naucit?

alishia • 1d • Dnes o 08:22
suziad: Je prilis brzy, nas maly pasl az tak ve 4.mesici a krasne az ve 4.m. Já sem se taky bála, když mu to neslo. Ale hhlavicku drzel krásne. Ted o vikendu jsem koukala na video jak mu bylo kolem toho 1mesice a jak byl na brisku a jak se na nem trapil, nejradeji bych si za to nafackovala, kdyz sem na to koukala. Druhy dite uz bych takhle netrapila... kdyz se ji to nelibi, tak ji hned obrat at k te pozici nema odpor. Ja kdyz maly uz zacal vzdy brecet tak sem ho hned obracela. Ted je na brisku cely den a celou noc na nem i spi, a to tu polohu nesnasel.) Neni kam spechat. Nenechavej se ovlivnovat ostatnima maminkama a jejich miminkama. Akorat budes ve stresu. Kazde miminko je jine a potrebuje jinak casu. Ale tvoje holcicka je na nejake to paseni opravdu mallinkata. Ona se vsemu nauci.

mikagele
15. dec 2008

nas maly ma uz skoro 6mesiacov a tiez sme mali problem s dvihanim hlavickky na brusku uz od malicka. teraz ju sice zdviha,ale zase sa este nevie poriadne vzopriet a otacat sa z bruska na chrbatik..ked sme mali 4 mesiace boli sme u neurologa a ten nam povedal,ze kazde dieta je ine a dal nam este cas na "rozhybanie sa". Moc sme sa ale nerozhybali a tak cakam,ze nas od januara posle cvicit..Keby som to mohla vratit,asi by som si tie cvicenia vypytala uz skor a dobrovolne..

janette4
15. dec 2008

nášmu sa do toho tiež moc nechcelo.aj nám dala neurologička cvičiť jeden cvik, vôbec pri ňom neplakal,bral to ako hru, a už je to ok.hlavičku pekne držíme asi ešte len 2týždne.tiež nám dr.povedala,že chlapci sú na takéto veci trochu lenivejší,že on má svoj čas.asi ghi ozaj potreboval.predtým tiež len pichol noštek dole a začal sa jedovať,vôbec mi na brušku nechcel byť.teraz je to už fajn, už nám tak chvíľu aj vydrží. 😉

zuzana76
autor
15. dec 2008

ahojteee

ja som zakladala tuto temu, maly mal len 10 tyzdnov, dnes uz ma rok aj 4 mesiace a mozem vas ukludnit, ze je uplne v poriadku co sa tyka pohybovej stranky, takmer vsetko robil uz potom nacas, aj sa plazil, aj stvornozkoval, v 11. mesiacoch sa zacal stavat, v 14. mesiacoch zacal sam chodit. Dnes uz aj beha, pediatricka nas poslala na neurologiu este vtedy, ked sa jej nezdalo dvihanie hlavicky, neurologicka nas volala na kontrolu tak kazde 2 mesiace, teraz naposledy uz po 3 mesiacoch a bude este jedna kontrola , koncom marca, sice uz neviem naco, iste len si nas doktorka drzi, lebo ma za nas nejake body. Ale dufam,ze to bude posledna kontrola. Nekazala nam cvicit Vojtovu metodu, len par cvikov na posilnovanie svalstva, ale cvicili sme len obcas, nie nejako prehnane. Takze potvrdzujem, kazde dieta je ine a kazde si ide svojim vlastnym tempom.

zuzana76
autor
15. dec 2008

jaj a este nieco, maly tak v 4-5 mesiacoch bol uz taky vytrenovany, ze dokazal udrzat hlavicku v polohe na brusku aj 15 minut, na co mi neurologicka povedaal,ze ma vydrzat hodinu. som si pomyslela, nech tak vydrzi ona hodinu, ved to by ani dospely nevydrzal, takze netreba brat vsetko priliz vazne.

veronika81
31. mar 2009

ahojte,
chcem sa opýtať na opačný problém, ako mala zakladateľka témy..
Môj malý nemá ešte ani 3 týždne, trápia nás večerné koliky a čítala som, že je dobré dať bábätko na bruško, vraj to pomáha pri bolestiach. Skúšali sme to pred pár dňami a v momente ako sme ho dali na bruško, malý sa zaprel na ručičky a zdvihol hlavičku, nie iba kúsok, ale úplne sa natiahol dohora, bol asi 10 cm od podložky a ešte sa aj ako keby obzeral dookola. V prvom momente som sa zľakla, či sa mu nemôže niečo narušiť alebo nedajbože zlomiť, vzápätí som sa skoro rozplakala, aký je šikovný a silný..ale teraz mám z toho zmiešané pocity. Skúšali sme to aj včera a znova to isté, dvíhal hlavičku, naťahoval sa, otáčal ňou.
Prosím vás, je to "normálne", že takto skoro si vládze udržať hlavičku? Ja sa tomu samozrejme teším, ale neviem či ho máme dávať na bruško, či to nie je veľmi skoro a či mu to nemôže ublížiť.
Ďakujem

svenka
31. mar 2009

veronika, aj nas maly dvihal hlavicku krasne uz od narodenia, ja som ho aj naschval davala kazdy den na brusko, aby trenoval 😉 nasa pedi nas stale chvali, ako krasne pasie koniky, teraz vydrzi na brusku aj pol hodinku v pohode... 🙂 ale tvoj je este malinky, tak ho nechaj na brusku radsej len na par minut...a prip. aj viac krat denne 😉

zuza.m
31. mar 2009

no ja si mylsim že je to ok.ked si ju dava sam.moj maly bol tiež dost silny skoro sa až otočil ked sa jedoval.potom bol dlho v perinke tak sa pokazil.tak že by som ho tam davala čo najčastejšie nech trenuje.ved su aj take šikovnejšie deti.moj brattranec v 7mes už chodil sam.čital skor ako išiel do školy a v prvej triede sa učil nemčinu pod lavicou lebo sa nudil 😅 .

veronika81
31. mar 2009

Ďakujem svenka, tak som rada. Budeme teda po troške trénovať, určite ho nenechám na brušku dlho. A budúci týždeň ideme k pediatričke, tak sa jej na to tiež opýtam.

zoeno.1
31. mar 2009

ahoj,nasa mala tiez dvihala takto hlavicku,ona ked bola malinka si ani nevedela polozit hlavinku,ona ked uz nevladala drzat,tak sa radsej rozplakala akoby ju mala polozit 😀 ona si v podstate polozila prvykrat hlavicku az ked mala cca 4-5mesiacov 😝 a ja som to hned fotila 😀 ...dr.nam hovoril,ze to je v poriadku a na brusko sa ma davat male mimi aj 5krat denne,ale len na par minut (3-4min)....teda aby nenastali nedorozumenia,tak este dodam,ze ona mi takto nevydrzala 3-4minuty....len mozno minutu a potom sa rozplakala,tak sme ju obratili 😉 mala je sikovna,uz sa viem dat aj na styri,takze ani ja si nemyslim,ze by to malo nejaky negativny ucinok,skor naopak 😵

dobromila
31. mar 2009

veronika81 - vela deti vie udrzat hlavicku v polohe na brusku uz v porodnici, alebo ako 2-3 tyzdnove. Taki su obaja moji syncekovia.
Vobec to nie je problem. Myslela som si, ze je to znak toho, ze bude dieta motoricky popredu, ale u prvorodeneho sa mi to nepotvrdilo, po pol roku spomalil tempo. Stvornozkovat zacal az takmer v 10. mesiaci a chodit v 13,5 mesiacoch.

veronika81
31. mar 2009

Ďakujem vám baby, tak ste ma ukľudnili, že to pre neho nie je nebezpečné. Budeme po trošku skúšať, nech posiluje..šikulko môj 😵

danu
6. júl 2009

belanka • 2d • Dnes o 14:08
mám 2-mesačnú dcérku,ktorá nechce pásť ovečky.hlavičku celkom pekne drží,aj keď ju dvíham,aj sa pekne ťahá hore,keď jej podáme ruky.ale na bruchu si jednoducho lahne a olizuje plienku.predtým hlavu dvíhala,ale zrazu nič.ukazujem jej hračky,aby sa za nimi pozrela,ale ju to nevzrušuje.cvičíme aj cvik z vojta na brušku,ale jej sa jednoducho nechce hlavu zdvihnúť.ako ju mám prinútiť?

pimpa • 1d • Dnes o 14:17
beli, u nas pomohlo, ked som synceka dala past ovecky tak, ze som si lahla pod neho a ked mi chcel pozriet do tvare, musel dvihat hlavicku, a prihovarala som sa mu, hrkala s hrkalkou. 😉

nikollette
6. júl 2009

Náš dvíhal hlavičku okolo 7meho týždna 😉

zuza.m
6. júl 2009

danu skus na fit lopte.už to tu niekedy baby rozoberali ale neviem už kde.daš si na fitku plienku a položiš malu možeš s loptpu aj ako keby gulat trošku ale len tolko aby sa mala musela vystierat.tak dopredu dó zadu.je to niečo ine možno ju to zaujme 😉 .

zuza.m
6. júl 2009

chcela som napisat belanka 😅

belanka
14. júl 2009

no tej mojej je akosi takmer všetko jedno.ešte aj na fitlopte sa zvalí a vegetí.predtým ju krásne dvíhala.ja mám pocit,že odvtedy čo cvičíme vojtovu metódu,nerobí ani to,čo predtým.krásne držala hlavičku a teraz sa mi zdá,že ju dokonca zakláňa do jednej strany ☹

bajusik
21. júl 2009

Jde nějak zabavit 3 měsíční mimčo aby na bříšku vydržel trošku déle, když prcka položím na bříško jednou zvdne ukázkově hlavu, ale pak jí přilepí k podložce a ne a ne ji zvednout a jen se rozeřve. Zkoušela jsem polohu na tygříka, ale tam to bylo úplně stejné. Když ho mám opřeného na nohách tak hlavičku zvedne úplně ukázkově ale na tom bříšku ne a ne a i když mu přidržím ručičky tak prostě hlavu zvednout nechce

jankapiknova
21. júl 2009

nas maly tiez nechcel byt nikdy na brusku a zdvihol hlavu len raz za cas, a ked uz bol taky cipernejsi a vedel sa aj otocit tak sa mu tam zalubilo a bol tam castejsie nez na chrbatiku, neboj ono to pride samo.

ludmilabb
21. júl 2009

Ahoj Danu ja mam presne taky isty problem. Mala teiez hlavku dviha pomenej a ked ju zodvihne tak s hlavou otocenou nabok inak oblizuje plienku a najnovsie rucicku

ludmilabb
21. júl 2009

a stale chce byt len na lavej strane otocena, uz sa bojime ze jej to ostane strasne sa hneva ked ju dam na pravu stranu. Otacat sa sama nechce mozeme jej spievat, ukazovat hracky...

jankapiknova
21. júl 2009

ja vas este trosku potesim,moj maly spaval stale len na jednom boku aj ked ma na to upozornovali ze si vylezi hlavicku,co som mala robit, ci lezal na chrbte alebo na brusku ked som sa dala na opacnu stranu mohla som robit co chcem neotocil sa a to dost dlhy cas.na brusku len funel do paplonu a maximalne mal hlavu na bok ale stae len na jednom boku. Ja som sa tiez bala ale niejak sa to postupne same urovnalo,ked zacal byt taky zivsi sam zacal hlavicku davat na obe strany a pekne zdvihat. Myslim ze u vas to vyzera podobne

ludmilabb
21. júl 2009

Janka a to bolo v ktorom mesiaci ked zacal byt taky zivsi?
Dnes som ju zase nutila mat hravu napravo aspon na par minut.

jankapiknova
21. júl 2009

ja som tiez tak davala ale moc nebol nadseny. zivsi zacal byt tak ked mal tusim 4-5mesiacov, ale prevracat sa naucil sam na brucho a spet az ked mal 6-7mesiacov

vinifera
21. júl 2009

Tak môj krpec do troch mesiacov hlavu nedvíhal vôbec. Sa mu nechcelo. Na bruchu sa rozčulovaľ. Zrazu nastal zlom. Keď som ho dala na bruško a čakala ako sa bude zas rozčuľovať tak zdvihol hlavu. 5 týždnov na to sa začal pretáčať z chrbátika na bruško (Teda mal 4 mesiace a týžden) a teraz je na bruchu rád. Teraz sa zas rozčuľuje, ked sa snaží plaziť a otočí tak max kruh (360°) ale dopredu sa nepohne. 😀 Sa netreba stresovať. Ono to príde samo. Ako hovorím u nás to bolo zo dňa na deň. Možno vnoci potajme cvičil ked som ho nevidela 😅

jankapiknova
21. júl 2009

moj maly tiez sa snazi po kolenach a dopredu sa nepohne, maximalne sa toci dokola 😀

berus222
9. aug 2009

nas drobec dvihal hlavicku skoro. pacilo sa mu na brusku. aj tak spaval. potom zlom a koniec. na bruchu ani za svet a ked uz je, tak iba otaca hlavu do stran. za posledny mesiac zdvihol hlavu asi raz. nepomahaju ani hracky. ked ho nosim, drzi ju pekne, vobec sa nehadze a ani mu nepada. ale to ho musim mat telom k sebe. ked ho mam chrbtom k sebe alebo polozeneho na ruke, je lenivy aj dychat. ako ho mam motivovat? a to uz sa otaca z chrbta na brusko.

nikinka008
9. aug 2009

ahojte,no ci verite ci nie,nasa mala dokazala pekne dvihnut hlavicku ked bola na brusku hned v prve dni 🙂

nikanika28
9. aug 2009

nikainka...aj nasa 😎, takze ja verim 😀