Kedy zmizne alergický výsyp?

lindulak
21. jún 2008

Ahojte mamule! Ochutnala som pred tyzdnom jahody a mala sa mi vysypala na hrudnicku. A uz presiel tyzden a stale tam ma take cervene mapky. Kedy to zmizne? Nie je to nejak hrozne, len cakam, kym to zmizne a nic. Myslite, ze je to z toho jedla? Rozmyslam, ci to nemoze byt aj zo slnka, ked to ma na dekolte. Ale na slnko moc nechodime, na kociari vzdy slnecnik. A to by asi mala aj na ruckach... Doteraz sa mi z nicoho nevysypala a to jem aj med, vajce, mak, cokoladu. Ze som si tie jahody neodpustila ☹

womenne
21. jún 2008

Ahoj skus mastičku Fenistil,su aj kvapky ale mast je asi lepšia. 😉

kaluha
21. jún 2008

ahoj lindulak,ak sa vysype z jedla malo by to zmyznút asi tak za týžden lebo ked dačo zješ tak to máš v mlieku aj tri dni ztoho vyplýva že tri dni mu ten alergén dávaš a také 3-4 dni sa on prečistuje.ja som nedávno riešila paradajky.inak tie kvapky fenistil sú myslým na predpis.

denisocka
21. jún 2008

a môžu sa z jahôd urobbiť len take drobne akoby pupence na brade a na hrudníku? lebo ja riešim či nema alergiu na zemiak a pritom som si veselo skusila 1 jahodu,o týžden dalšiu a dnes zas 😅

sasenka
21. jún 2008

Jahody su alergen, zemiak by nemal byť.
A ja používam tiež Fenistil, ale v kombinácii s dietou, nealergizujúcou, takže par dní len zemiaky, ryža, mäsko, žltok (nie bielok) žiaden med, čokoláda, z ovocia len jablko, pozor aj na čaje.

lindulak
autor
22. jún 2008

Denisocka to budu skor tie jahody ako zemiak. Moja tiez najprv mala take drobne vyrazky - bodky a teraz uz zmizli ale trochu cervene mapky jej tam zostali ☹ Ak to do stredy nezmizne, tak zbehnem do poradne, lebo sa bojim, ci som jej nevyolala nejaky ekzem.

womenne
22. jún 2008

mast nieje určite na predpis minuly tyžden som ju kupovala tiež je na hrudniku vysypany a zmizlo mu to 🙂

denisocka
22. jún 2008

no ja som teda dobra 😠 , ja tu zistujem ako alergicky je zemiak už týžden a doma si šmajznem jahodu 😖

roasha
22. jún 2008

denisocka.... 😅 😅 😅