Som v 33. týždni tehotenstva a synovec má kiahne. Ohrozí ma stretnutie s ním?

sida456
23. feb 2019

Dobrý deň. Sestrin syn 4 ročný má asi kiahne, vyrážky po tele..... mame sa zajtra stretnúť snou a snim.... len ja som 33tt a mám 4,5 ročne dieťa. Je to pre nás riziko ? Ďakujem za názory.

kristina2412
23. feb 2019

@sida456 ty si ako dieťa kiahne mala? Ak si si 100 percentne istá,pre teba ani bábo to riziko nieje. Ak syn ešte kiahne nemal,pravdepodobne ich dostane,ale je tu i možnosť že nie.

hettinka
23. feb 2019

@kristina2412 nesla by som na návštevu

maria0509
23. feb 2019

@sida456 ja som tiež tehotná najprv mala kiahne sestra bola som s ňou asi 3dni keď dostala kiahne a o 2 týždne na to dostal môj 2rocny syn ... pýtala som sa lekárov aj detskej aj gynekologicky a povedali že by sa nič nemalo stať ak som v detstve už mala ... bola som aj medzi tým na morfologickom a všetko ok ...ja si myslím že to všetko je v hlave ... Ak budete myslieť nato že sa niečo stane tak sa stane ....
Ak by váš syn dostal kiahne v škôlke a ste kilometre od rodičov a svokrovcov a ste tehotná kde by ste dieťa odložili ? Do susedov ? ...takže môj názor na to je taký 🤔😊 .... Myslite pozitívne 😉 pekný deň

kristina2412
23. feb 2019

@maria0509 moja dcéra tiež mala kiahne,keď som bola v 20 tt,manžel na sluzobke,musela som sa o ňu postarať a všetko je ok.

ibrunova
23. feb 2019

Tehotná by sa mala chorým vyhýbať, načo riskovať..

sida456
autor
23. feb 2019

@kristina2412 keď som bola dieťa kiahne som mala.

kristina2412
23. feb 2019

@sida456 tu skôr ide o to,či máš teraz síl starať sa o syna ak by ich dostal. Rátaj ešte s inkubacnou dobou.Ja som bola rada že sme to s dcérou stihli absolvovať kým sa narodila druhá dcéra.

nata18
23. feb 2019

@sida456 ja by som tiez zbytocne neriskovala a preco naco? moja sestra mala kiahne dva krat, raz ako dieta a druha krat ako dospela tesne po porode, este aj s malym babatkom. A nie je prva ani posledna, co mala kiahne po druhykrat. Ono ta dozivotna imunita je uz prekonany mytus. U ludi s vekom klesa aj imunita a je mozne dostat kiahne opat. A v tehotenstve si treba imunitu chranit, nie ju skusat :D Rozumiem tomu, ze ak by malo kiahne tvoje dieta, tak nemas velmi na vyber, ale preco riskovat a ist do infekcneho prostredia, nerozumiem.

taga
23. feb 2019

Aj môj malý mal kiahne keď som bola tehotná, neriešila som to, ja som mala kiahne ako mala. Ale, zas dobrovolne by som to neriskovala, naco... stačí že ti ochorie syn, začne mu vysyp o 10 dní a ty by si trebárs skôr rodila? Vieš si to dokopy predstaviť? Ja nie 😉

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
23. feb 2019

@sida456 ak si kiahne mala, už ich nedostaneš. Môže ich dostať dieťa, inkubacna doba 2-3 týždne a doba liečenia tak 2 týždne, ak je bezproblémový priebeh. Naozaj sa bo vysokom štádiu tehotenstva chceš starať o dieťa, ktoré si naschval nechala nakaziť kiahňami?

maria0509
23. feb 2019

@kristina2412 veď to vravím ,že dieťa nemôžete len tak hocikde odložiť ... 😊

renatka100
23. feb 2019

@hettinka moze dostat este pasovy opar 😪

mircalla
23. feb 2019

Jasne, ze nie. Ani by ma to nenapadlo. Na beton ich dostane syn, ak uz si ich mala

lala123
23. feb 2019

@sida456 ja som mala v karte u Dr napisane, že som kihne mala ako dieta a aj tak som sa nakazila od dcérky.Priebeh bol príšerný a nechcem si ani predstaviť ako by som to dala tehotna.Neriskovala by som zbytocne ..iné je ak sa dieta nakazi a ani nevie ako ale takto vedome by som nesla...inak Dr na infekčnom práve spomínala, že majú veľa pacientov ktorí aj prekonali v detstve kiahne a opäť to schytali od deti....že tie vírusy sú už zmutovane...

maria0509
23. feb 2019

@lala123 áno kiahne môžete dostať ešte raz ak ste mali v detstve ľahký priebeh kiahní ...na to som bola upozornenia ináč nie ...

lubik87
23. feb 2019

@sida456 na návštevu nechoď ak to nieje nutné ak si aj prekonala kiahne môže prísť opar a to nieje v tehotenstve bohviečo .... sprevádzajú ho silné bolesti niekedy aj niekoľko týždňov....

loginexistuje
23. feb 2019

mozes dostat pasovy opar ani by ma nenapadlo sa s nimi stretnut

kasokri
27. feb 2019

@sida456 urcite nechod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre