Kojím no bábätko nekaká

zanetak
27. máj 2008

Chcem sa spýtať, či náhodou neviete, koľko dní nemusí mať babetko stolicu ked kojím.
Pretože moja malá už piaty deň nekakala, má dva mesiace, kojím ju. Nemá tvrdé brucho a má aj vetry. Ale aj tak si myslím, že ju brucho bolí, pretože dosť plače a keď jej masírujem brucho tak je kľudnejšia. Už sme skúšali aj fenyklový čaj, aj harmančekový, aj teplý kúpeľ, aj masírovanie bruška.
Prosím poraďte mi. Ďakujem.

zuzula20
9. feb 2009

Ahojte baby, viete mi povedat ako ma vyzerat stolica 4 mesac. dietata. Farbu ma dobru, len ta konzistencia sa mi moc nezda, stale je to viac riedke ako huste. Je pravda, ze sa jej terz prerezal zubok, takze to bolo este redsie ako zvykne, ale aj tak sa mi to nevidi.
dakujem za odpovede.

bzucinka
9. feb 2009

Ahojte! Prosim poradte. Mala mala castu stolicu, po kazdom kojen aj 6-8x dennei, normalnu zltu (skor riedku). A skoro vobec nezapachala.(v tom case som sa dost obmedzovala v jedeni,hlavne som mala vysadene mlieko a mliecne vyrobky. Je iba kojena,ma 4 a pol mesiaca. Teraz ma stolicu 1-2x denne, konzistencia ostala,ale je inej farby a hlavne dost pachne (tak tazko). Moze to byt z toho, ze som zacala jest "normalnejsie" (uz jem aj syry)..a mala berie zelezo? ...moze ten pach sposobovat toto? Dakujem vopred za odpoved.

annag
9. feb 2009

bzucinka, tým, že kaká oveľa menej, tým je stolica o trošku hustejšia a aj ju viac cítiť, mal by mať takú kyslastú vôňu. Určite tam hrá svoju rolu železo, stolica môže byť až tmavo zelená po ňom. Tvoja strava ju ovplyvňuje minimálne. Pridala si syry, dovtedy si jedla len jogurty alebo si nič mliečne nejedla? Stolica je výrazne zelená? Začala si jesť mliečne výrobky v tom období keď ona železo? Má malá aj koliku, bolieva ju evidentne bruško? Má aj nejaký výsyp na tele?

bzucinka
9. feb 2009

Annag, koliku mava uz len obcas, nie ako niekedy kazdy den a noc a ... aj reflux. Teraz je to uz lepsie. Mlieko a mliecne vyrobky som jedla do jej 1mesiaca potom som na radu lekarky vyradila mlieko,jogurty, syry ... jedla som iba mlieko v keksoch a podobne (ak som o tom nevedela) Teraz som zacala (asi 2-3 tyzdne) pridavat aj ostatne veci - zeleninu, ovocie, syrecek (velmi malo) ... (do teraz som nejedla skoro nic) ...Jogurty som este neskusala ani mlieko...bojim sa ... Moze byt, ze zhruba v rovnakom case som zacala takto jest ako mala zacala brat zelezo. Stolicu nema vyrazne zelenu ... je taka akoby tmavo-zlto-zeleno-hneda (akoby od toho zeleza). Vysyp na tele nema. Mne sa nepaci ten pach ...ani neviem ako to opisat. Predtym mala taky kyslasty pach,teraz obcas... a casto pachne tak ...tazko ...neviem co mi to pripomina..taku zatuchlinu ci... neviem ako ... Co to moze znamenat? 😒

zuzanaaaz
17. apr 2009

ahojte, prosim poradte mam 6 tyzdnoveho chlapceka, od 2 tyzdna bojujeme s kolikou a teraz sa do toho pridalo ze sa mu neda kakat. Je plne kojeny a viem ze stolicu nemusi mat aj niekolko dni ale on je v krcoch, ma tvrde brusko a velmi sa puci.Vydrzime max jeden den potom uz spusti plac a neda sa utisit. Ked mu pomozem rurkou ide to velmi tazko a je to huste. Uz tri dni takto boujeme a ziadne zlepsenie. Rurku nechcem stale pouzivat. Dakujem

mamatato
24. aug 2009

Ahojte chcem sa opýtat moja mala ma dva mesiace a dva týždne a už sme 10 dní nekakali boli sme aj u doktorky a brusko ma mäkke cvicime kazdy den aj s nožickami je plne len kojena a ma aj vetry ale ked si pukne niekedy to pachne neplace a spinka dobre ale aj tak mi je to take cudne lebo najviac sme nekakali 3 DNI

katty6
24. aug 2009

Ahoj holky, poradte prosim. Malemu jsou dva mesice a tri tydny. Zhruba 3 dny je vice neklidny nez obvykle, prdikuje, napina nozicky, vrti se u kojeni, v noci se budi i 4-5krat coz drive jen 2-3krat,chvilema hrozne se rozplace a je k neutiseni. Je plne kojeny a papa priblizne kazde dve-tri hodiny. KAka zhruba jednou denne, a problem je i v tom jak ta stolice vypada. Vsimla jsem si, ze je ridsi nez obvykle a ma vice hlenu (kusy hlenu) nez srazene bilkoviny, barvu ma zlutou. Tak si rikam, jestli je to duvod proc jit za doktorkou na rozbory nebo je to normalni stolice a neklid mimca a pripadny plac patri k obdobi kolik?? Jsme v cizine a platime za zdravotni peci sami a pochopitelne moc. Jinak mezi obdobim prdiku a neklidu je spokojeny, vypada ze i prospiva..Dekuji

xzaje01
25. aug 2009

Ahoj Katty, muj syn mel jako mensi miminko tu stolici taky vic "srazenou" a ted se mi zda ze je tam daleko vic tekutiny / hlenu. Takze pokud ma stale zlutou barvu (nebo nazelenalou) tak v pohode. To castejsi buzeni bych prisuzovala rustovemu sprutu, mate 3 mesice, to sedi. U nas to po tydnu vzdy ustalo 🙂
Jestli ma koliky - s tim nastesti zkusenost nemam, jis asi stale stejne potraviny, ze? Zkus nejake ty probioticke kapky, jestli to po odezneni spurtu neustane.. K Dr. bych zatim nespechala, mozna bych pro klid prevazila tydenni prirustky. 😉

PS: Ten nas cim je starsi, tim u kojeni vic vyvadi, vrti se, dela vsechno mozne i nemozne jen nesaje - legracky, to je jeho. 😅

katty6
25. aug 2009

xzaje: Dekuji za uklidneni, uz jsem si delal starost jestl inema ve strevech bacila. Davam mu od druheho tydne probitocke kapky, zabralo to ale nevylecilo uplne,koliky ma a brisko ho boli. To uz za tu dobu pozna, napina nozicky, kope jimi, vrti se, prdi a to i u kojeni.. je takovy napjaty, behem kojeni obcas i breci a pak se zase prisaje.
Snaźim se vyhybat nadymavym potravinam, uz neverim nic s cibuli atd.. plus probiotika a stejne to ma.. 😠
Dnes ale maly byl brutalne nespokojeny, kojila jsem snad kazdou hodinu a ted vecer dokonce vyprazdnil obe prsa teprve pak se uklidnil 🙄
A to doktorka nam radila at ho ppostupne ucime na trihodinove intervaly mezi jidly. .pry zazivaci organy musi take odpocivat.. ale to fakt nejde. Mel ve svych dvou a pul mesicich neco malo pres set kilo pritom se narodil s prumernou vahou 3240g.. Nemame doma kojeneckou vahu takze presne nemuzu sledovat ale vypada, ze prospiva.
Tak jak pises, pockame jak se to bude vyvyjet a budu doufat, ze to je ten sprut 🙂

ciernovlaska
27. aug 2009

katty6 - mam rovnako stare dievcatko a teiz som si vsimla zmenu stolice - presne ako pises - je zlta a viac hlienovita. Tiez ma koliky, presne ako tvoj, a navyse chce castejsie pit. Neviem, aky je tvoj velky, ale moja ma uz mozno sedem kil (PV 3440, v 2. mesiaci 6300 g- len kojena). Tiez som uz rozmyslala, ze pojdem k doktorke, ale za par dni mame ist na poradnu, takze vyckam. Kedze maly tak ako moja, je plne kojeny, pravdepodobnost, ze dostal nejakeho crevneho bacila je podla mna minimalna - vsak MM je sterilne a navyse obsahuje latky, podporujuce imunitu. Myslim, ze je to rastovy spurt. Vsimla som si tiez, ze moja je uz aj dlhsie hore cez den, proste vidim viacero zmien. Podla mna to nic vazne nebude, ale ak si na pochybach, zavolaj doktorke.

maneldil
4. okt 2009

Rada by som sa s vami poradila. Plne dojčím synčeka, má 3 mesiace a objavujú sa u nás žltozelenohnedé stolice redšej konzistencie, ktoré sa striedajú so žltou praženicovou konzistenciou.Používame aj probiotika dophilus pre dojčatá. Inak je spokojný, v noci kojím každé 3 hodiny, pekne spinká je kľudný.Keď cez deň nakojím, nevidím u neho známky hladu, pospí, posmeje sa, pokojím a zas spinká. Neviete poradiť, prečo je tam tá hnedá prímes? Nemôže to byť spojené aj s tým čo zjem ja?Ďakujem za reakcie.

adusaa
10. okt 2009

ahojte, prosím poradte mi ak viete.

malá má mesiac, je kojená, raz denne jej dávam nutrilon 30ml. inak celý deň len kojená. dva dni mi ale vobec nekaká, ani ked jej dám teplomerik do zadocku, len prdká pricom aj place, lebo ju boli brusko. skusame pupik, masirujeme. nic len plac a caste budenie sa pocas spanku a zase prdiky. neviete mi poradit nejaké ucinné kvapky? jem len ryzu, zemiaky a pijem cistu vodu - uplna dieta z mojej strany. kde moze byt chyba???

slovakia13
16. jan 2010

tak ja opat otvaram tuto temo 😢 moja mala je tiez plne kojena .kolikujeme a tiez v poslednej dobe nemozeme kakat a ked pouzijem rurku stolica je na zaciatku husta a potom vodova 😝 z mojej strany tiez dieta kontrolujem co jem.....
v com je chyba?

ruzovka
16. jan 2010

ahojky , tak mi máme úplně stejný provblém,do nedávna malá kakala do každá plínky, teď se bez rourky nevykká a jak píšeš, hustá, taková jakoby táhlá - hlenová, pak řídká stolice...tak nevim, zkusim dát čajík na zředění a koupila jsem lakdobaiilky, kapsle na upravení střevní mikroflory, žádný "protiprďácký" opatření nám nepomáhají

slovakia13
16. jan 2010

ruzovka
najiac sa bojim ,ze si zvykne na rurku a potom sa uz naozaj nevykaka 😢

ciernovlaska
17. jan 2010

Ja som viac krat citala, ze kojene dieta moze mat stolicu len raz za desat dni a je to normalne, nie je to zapcha. Ale moze mat stolicu aj viac raz za den (nas pripad) a tiez je to normalne. neodporuca sa rektalna rurka, lebo potom sa dieta nevykaka bez jej pouzitia. Prave som to citala v nejakom casopise o detoch - bol tam presne takyto problem a lekarka vystrihala pred pouzivanim rektalnej rurky (ze sa tym narusuje vyprazdnovaci reflex) a radila, ze sa do toho nema zasahovat. U mojej malej som si vsimla, ze menej kakala v obdobiach rastoveho spurtu - v 2.mesiaci a v 6.mesiaci (vtedy sa to telo snazi vyuzit maximum z materskeho mliecka), potom sa to vratilo do normalu (my sme ten opacny pripad - nam kaka skoro do kazdej plienky).

slovakia13
17. jan 2010

ciernovlaska
ved prave mysme tiez kakali 3-4x za den. a teraz vidim ako sa mala strasne snazi....a potom ma zachvaty placu ,tak preto rektalna rurka

sweety777
25. jan 2010

Plně kojím a malej kakal jednou za 5 dni, když jsme přijeli z porodnice. Před 14 dni mu to trvalo 10 dní, tak to jsme už šli k doktorovi, tak nám poradili tu rektální trubičku a bylo to. Od té doby malej kadí i 5x denně. Takže z extrému do extrému 😀

korkusa
2. jún 2010

ahoj.Viete mi niekto poradit mam 9 mes.syna.Teraz asi tak tyzden ma stolicu ktora zapacha ako kvasnice.Neviete mi poradit z coho to moze byt?

zurusznak
2. aug 2010

Ahojte maminky, som tu nova. Uz vas viac pisalo ohladom slolice dojcenych deti, ze aj dlhsie nemusia kakat a je to ok. My sme nekakali 11 dni a potom nas doktorka poslala na detsku chirurgiu a na sono. Na sone nebolo nic vidiet lebo maly mal plynate brusko. Makkucke, neplakal, spokojny.... ale dali nam klistyr, pretoze v ten den sme odlietali do Egypta, aby sme nemali problemy. Po 2 dnoch sme kakali, lebo sme pili vyvar z vlociek, ale teraz je to znovu uz 3 dni co nekakal.
Maly ma 3 a pol mesiaca, vsimla som si ze niektore ste pisali, ze v troch mesiacoch vam deticky zrazu prestali kakat a potom to trvalo tiez niekolko dni co vam mali drobcekovia nekakali. lenze my mame taky problem, ze asi kvoli tomu ze sme aj dlho nekakali, tak sme volakosi nepribrali dostatok vahy. dnes ideme na prevazenie, dufam, ze bude ok,ale nie som velmi optimisticka, kedze sa mi velmi maly poti a nevidno na nom nejaky prirastok vahy :( mate niektora skusenost z teplych krajin? davam mu vodicku... no neviem si rady. ozvite sa mi prosim, ak viete ako. dakujem

ren1
29. aug 2010

Ahojte mamicky,
tiez sa pridavame do klubu nekakajucich babatiek. 😒 Malicka ma 3,5 mesiacika. Je plne kojena. Do nedavna kakavala skoro do kazdej plienky a zrazu prestala kakat. Uz to bude aj 3 tyzden, co nekakala. Nic ju neboli, je spokojne a kludne babenko. Ale uz zacinam byt z toho nervozna, i napriek tomu, ze podobne situacie sme zazili aj s prvorodenou dcerkoku a s nou sme pochodili po lekaroch (detska chirurgia, sono) a nic jej nezistili okrem silnej plynatosti.
A tiez sme spociatku kazdy mesiac pribrali vyse 1 kg a zrazu v 3. mesiaci len necelych 500g. Nasmu dr sa to nepribratie nezdalo, ze sa uvidi o mesiac. Preto sme aj minuly tyzden boli u laktacnej poradkyni, velmi rada by som kojila co najdlhsie, len vacsina pediatrov, ked babo malo priberie, doporuci davat UM, co velmi nechcem davat, lebo uz teraz viem, ze by ma malicka postupne odstavila. Tak to urobila prvorodena dcerka, ked sme ju na doporucenie dr museli prikrmovat UM.

patatina83
5. nov 2010

@ren1 ahoj tiez mam podobny problem moj maly ma 3 mesiace,,predtym kakal casto najprv kazdy den aj 3 krat ,,potom kazdy druhy den a teraz uz druhy krat dhsie,,a teraz dokonca uz 12 dni co nekakal,,je spokojny,,ale som z toho nervozna,,v urorok mame ist na stepenie,,tak sa poradim s doktorkou,,ty si to ako nakoniec vyriesila??

rebeka25
6. nov 2010

Ahojte, my mame tento problem uz skoro dva mesiace, cize uz ked mal moj drobcek 3 tyzdne, prestal kakat kazdy den. Teraz sa vykaka tak raz za 3- 4 dni, uplne vodovu stolicu, spenenu a na to ze je plne kojeny, dost vyrazne zapachajucu. Doktorka mu vzala ster a nasla ECOLY, ale bereme na to len probiotika - BIOGAYA. Su perfektne brusko nas ani troska neboli, co dovtedy sme sa musely nosit na rukach, a casto sme plakali, takze vtomto zabrali, ale konzistencia stolice je stale rovnkaka, Viete my poradit co s tym?

ren1
9. nov 2010

@patatina83 nakoniec sa malicka pokakala a odvtedy kaka kazdy den, alebo kazdy druhy den. cisto kojene deticky nemusia kakat dlhsie a vsimla som si, ze okolo 3 mesiacov sa vacsinou baby stazuju, ze im drobci prestanu z nicoho nic kakat. asi sa meni metabolizus dietatka a aj konzistencia stolice. tiez ju mavame odvtedy dost riedku a obcas spenenu. a skus s drobcom cvicit pred kupkanim, s nozickami na "zabicku", masiruj brusko (napriklad kremom pupik) alebo otoc na brusko a masiruj chrbatik. neboj sa pouzit aj rektalnu rurku. a v lekarni je dostat kupit aj glycerinove cipky do konecnika. nam take zarabane dali v lekarni, ked nasa prvorodena mala minuly rok problemy so stolicou. a este som sa snazila jest ovsene vlocky a pit acidofilne mlieko, tak mozno aj to zabralo, neviem. a este nam dost pomahalo sa macat v teplej vodicke, asi sa to cele vtedy uvolni a ide to... (to mame odskusane na tej starsej dcerke).
neboj, stolica sa casom upravi. drzim palce.

patatina83
9. nov 2010

@ren1 ahoj tak po 12 dnoch to z nas vyslo 🙂 taka som bola rada,,ale no ale uz zasa nekakame,,ja ked som si raz pytala v lekarni to co si pisala ty,,tu glukozu ,,tak mi to neodporucili ...ze nemam nic davat,ze je to ok..no skusim aj ja jest tie ovsene vlocky ,tiez som o tom pocula... 😉

meo
9. nov 2010

Mě malá jednou kakala až po 11dnech, tak jsem měla taky strach, ale co jsem pročetla mraky článků o tomto problému, tak jsem zjistila, že to problém vlastně není, pokud to není více jak 14dní a není tvrdé bříško. Kojené děti to mlíčko zpracují beze zbytku, proto nemají co kakat. V posledních dnech jsem ale musela přikrmovat UM, takže od 4měsíce už je to častější. Byla jsem překvapená, co je o tomhle tématu stovky článků.

pavlinasp
12. nov 2010

ahoj,
kojená miminka opravdu někdy nekakají hodně dlouho, i 14 dní... s tím trápením kolem bříška, doporučuju ze své zkušenosti Probiotické kapky biogaia.. srovnaji střevní mikrofloru a přejdou vás prdíky, bolesti a kakání by mělo být pravidelné... 🙂

olzden
12. nov 2010

Zdravím všetky maminky, Ano, máte pravdu MM je stráviteľné bez zbytku a stáva sa, že kojené miminká nemajú aj 14 dni stolicu. Skôr si je potrebné všímať koľko majú počúraných plienok za deň (6-8). A ako sa správajú, sú pokojné, spia.....Pozrite si: www.mamila.sk

michalsr
28. dec 2011

My sme s tym tiez mali problemi, aj ked manzelka kojila. Ale ked zacala pit hruskovy dzus s duzinou tak sa to pekne rozbehlo, mozem odporucit.Mozno by bolo lepsie jest priamo hrusky.

sshiva
29. dec 2011

ahojte maminky...máme podobný problém, malá má 4 mesiace a už nejaký čas sa jej predĺžil interval medzi kakaním tak na 3-4 dni a konzistenciu má skor hnedo zelenú ako žltú a dosť hlienovitú. Každý deň masírujeme bruško, cvičíme, rúrku nechcem používať aby si nezvykla, ale občas mám pocit že ju to v brušku poriadne tlačí, aj keď na dotyk sa nezdá tvrdé...Ako často možem používať glycerínový čípok, neviete?
@michalsr hruška obsahuje veľa vlákniny, ale nemože to sposobiť aj nadmernú plynatosť, predsalen hruška dosť nafukuje 😕 Ja sa teraz dopujem sušenými figami, jablkami a slivkami...tak uvidíme...