Kojím no bábätko nekaká

zanetak
27. máj 2008

Chcem sa spýtať, či náhodou neviete, koľko dní nemusí mať babetko stolicu ked kojím.
Pretože moja malá už piaty deň nekakala, má dva mesiace, kojím ju. Nemá tvrdé brucho a má aj vetry. Ale aj tak si myslím, že ju brucho bolí, pretože dosť plače a keď jej masírujem brucho tak je kľudnejšia. Už sme skúšali aj fenyklový čaj, aj harmančekový, aj teplý kúpeľ, aj masírovanie bruška.
Prosím poraďte mi. Ďakujem.

marika_btt
27. aug 2014

Urcite ma vplyv aj nasa strava, ja som uz ale vsetko mozne vylucila, stravujem sa velmi dietne, ziadne sladke, nic mliecne, ovocie a zeleninu striedmo..skusala som jest slivkove kompoty, ale prehnali iba mna🙂 uz neviem co mam jest / nejest aby maleho nezapekalo a zaroven aj negrckal...

milkav03
28. aug 2014

podla mna to moze byt kolika.. skus masirovat. cvicit nozickami... my sm e na koliku pouzivali kvapky coliprev s enzynom laktaza.. a teda po par dnoch viditelny rozdiel.. po 2 tyzdnoch uplny klud 🙂

katka1601
2. sep 2014

aj my použivame kvapky coliprev a koliky chvalabohu zmizli ale moja 3 mesacna bambina uz nekakala 15dni ale brusko nema tvrde a poprda si.tak dufam ze je to ok len uz by sa mohla vykakat lebo stale tlaci a nic.
@milkav03 ako casto davas kvapky?

betka999
7. sep 2014

coliprev su super.. mna zachranili pri dvoch detoch. a dvoch kolikach 🙂

nutrimas
10. sep 2014

Ak mate pocit, ze dojcene dietatko ma problemy s travenim, snazte sa vo Vasej strave obmedzit najmä bielu muku, kravske mlieko, biely cukor. Spominane potraviny sposobuju rad tazkosti aj dospelym a tym, ze dojcite, prechadzaju aj na Vase dietatko cez MM. Ako nahradu odporucame konzumovat rastlinne mlieka, ktr. si viete pripravit aj sami doma, napr. z orechov, semien, na trhu je pestry vyber, pohankove, makove, kokosove.
Namiesto bieleho cukru je vhodna nahrada stevia alebo brezovy cukor, ktr. sa odporuca aj pocas tehotenstva, dojcenia, aj pre deti, diabetikov - ma nizky GI7.
Nemajte obavy o vapnik, mlieko ho obsauje v min.mnozstve, ovela viac je ho napr. v maku, mandliach, po 1KL denne rano a vecer odporucame uzivat makovy alebo mandlovy olej. Doda Vam zvyseny obsah vit., mineralov a stop. prvkov okrem vapnika aj selen, zinok, horcik a zelezo. Pozit. vplyvaju na kvalitu vlasov a nechtov, co je castym problemom zien pocas dojcenia.
V pripade zaujmu nevahajte navstivit nasu stranku, ochotne a radi Vam poradime aj v oblasti vyzivy, pri vybere prirodnej kozmetikya vyziv.doplnkov.

kubkokarinka
23. jan 2016

@tatiana ahoj mi uz nekakame 2 tyzdne

zuzana8607
25. jan 2016

ahojte chcem poprosiť o radu mam prve dietatko, dievčatko Kristínku má mesiac a chcem sa opýtať malá mi chce po každom papaní kakať ale nadá sa jej strasne pri tom place viete mi poradiť čo by to mohlo byt. Aj čvičíme nožičkami a aj jej pomaham s tou tyčinkou ale nechcem to stale používať aby sa mi na to nenaučila a potom sa mi nebude vediet vykakať. Naša doktorka sa vyjadrila vraj je to normalne ale ja sa už na nu nemožem pozerat ako sa chudatko trápi.
ďakujem

anicka3355
1. júl 2016

Môžem sa spýtať mamičky .... keď sa odsávam a mojej dcérke dávam mlieko z fľašky cez deň a v noci jej dávam nutrilon má to vplyv na jej trávenie kaká mi pravidelne do každej plienky no dnes od rána nič a trošku sa bojím Ďakujem

zuzana518
20. máj 2019

@marika_btt presne toto nejde ani mne do hlavy a bolo to u nás presne ako popisujete, hustejšia, veľa a smradľavé prdiky.... Viem že je to už dlho, práve preto sa chcem opýtať ako tomu vás nakoniec prebehlo, ustalilo sa to potom, prišli ste po čase na niečo??? Lebo z tých príspevkov keď niekto píše, že bábätka nemali stolicu a potom mali, tak asi bola zase normálna... Ale aj podľa vášho príspevku som usúdila, že ste chceli malému pomôcť a stolica mu tam stála, tak asi nešlo o uplne bwzvyskove trávenie ... Budem veľmi vďačná za vašu skúsenosť.

marika_btt
20. máj 2019

@zuzana518 určite sa to ustalilo, pravdupovediac nebyť vášho príspevku už si na to ani nespomeniem 🙂 viem ze to trvalo krátko, nič špeciálne som nerobila.. Podobne som to malo pri ďalších deťoch (dvojicky) , proste mali obdobie keď ich zapekalo, to bolo ešte pred zavedením prikrmov. Potom sa ta stolica zasa zmení, a už to môžete aj lepšie ovplyvňovať zaradením ovocia, zeleniny priamo do stravy. Takže určite sa to upraví, dnes má syn takmer 5 rokov a kaka ukážkovo 🙂

zuzana518
21. máj 2019

@marika_btt super dakujem ....radila som sa totiz aj s laktacnou a ta ma zase strasila s tym, ze mala prijma malo mlieka .... a potom ste castejsie aj pomahali rurkou, ci po nejakom case sa aj same deticky vykakali ...lebo my skusame aj cvicenie, aj polohovanie na brusko, masirovanie a nic ... dakujem pekne, ze ste mi odpisali aj ked to uz pre vas nie je aktualne :D

marika_btt
21. máj 2019

@zuzana518 uz si to presne nepamatam, ale tu rurku sme urcite nepouzivali dlho. Ja osobne s laktacnymi poradkynami nemam dobru skusenost, zbytocne ma plasili pri prvom dietati a ja zbytocne stresovala. Uvidite ze sa to upravi, neviem kolko ma vasa dcerka ale tie prve mesiace su narocnejsie co sa krmenia/travenia tyka, po 3 mesiacoch a najneskor ked zacnete s prikrmami tak sa to upravi.

bastynko123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bastynko123
17. jan 2021

Ahojte prosím Vás mám 5 týždňovú dcérku a máme taký problém že prdíme ale nekakáme ale malička je veľmi nervózna plače, pučí sa, stále hmíri s nožičkami hore dole. Kojím ju ale sem tam dám aj UM. Aj som jej pomáhala 2x rektálnou trubičkou zabralo, ale stále ako keby ju to bruško bolelo a nemohla sa vykakať. Aj cvičíme nožičkami aj masírujeme bruško, ale mám pocit že nič s toho nezabera. Viete mi poradiť?