Kojím no bábätko nekaká

zanetak
27. máj 2008

Chcem sa spýtať, či náhodou neviete, koľko dní nemusí mať babetko stolicu ked kojím.
Pretože moja malá už piaty deň nekakala, má dva mesiace, kojím ju. Nemá tvrdé brucho a má aj vetry. Ale aj tak si myslím, že ju brucho bolí, pretože dosť plače a keď jej masírujem brucho tak je kľudnejšia. Už sme skúšali aj fenyklový čaj, aj harmančekový, aj teplý kúpeľ, aj masírovanie bruška.
Prosím poraďte mi. Ďakujem.

johanda
27. máj 2008

klidně týden až 14 dní, někde jsem četla, že mimčo nekadilo 21 dní a bylo naprosto o.k.

audreyd
27. máj 2008

dojčené bábo nemusí kakať aj týždeň a viac... pokiaľ nemá tvrdé bruško, tak v poho. ale pre pokoj duše môžeš navštíviť pediatra, prípadne babenku pomôž rektálnou rúrkou...

denisocka
27. máj 2008

my sme zas opak,my kakame do každej plienky 😀

zanetak
autor
27. máj 2008

ved aj my sme predtým kakali, len tento týzden bohuzial nie

tatiana
27. máj 2008

ahojte, no aj nas Risko mal po narodeni "problem" s kakanim.
Nekakal nam 14 dni, boli sme s nim aj na sone bruska, bol uplne OK.
Bol pokojny, neplakal, spinkal aj papkal pekne.
teda to spotreboval vsetko to mliecko 🙂
Teraz hadze supy do kazdej plienky skoro : )))

denisocka
27. máj 2008

ja som po pôrode davala fenikl.čaj a pila som rascový,lebo mi tak prevelebne odporučili - a bolo horšie.potom som sa dozvedela že niektore deti maju po tých čajoch opačný efekt a naozaj,jak sme vysadili,tak dobre..akurát teraz ho učím v tom vedre na vodičku,vždy mu ju zohrejem tak neviem či z nej nekaka viac,ved aj ja keby som pila teplu vodu tak fukoty na vecku

anesim
27. máj 2008

aj moja malá, keď som ju kojila, tak nekakala aj týždeň. Spočiatku kakala pravidelne skoro každý deň, no keď mala asi 2,5 mesiaca tak sa intervaly začali predlžovať. Viem, že som s ňou bola aj u doktorky, lebo keď nebolo nič skoro 8 alebo 10 dní, tak som sa už začala báť. 😲
Mala som jej dať 1/8 glycerínového čípku a za chvíľu to bolo vonku - doslova 😝 bolo to všade, aj kde to nemalo byť. tých 6 mesiacov čo bola len kojená sa to postupne upravilo na intervaly 4-5 dní. Dlhšie som ju nemala nechať a dať kúsok toho čípku. No bolo to potreba tuším potom ešte raz, čo nebolo nič vyše týždňa. 🙂

jankabambulka
27. máj 2008

PROSÍM mamičky ktoré používate NUTROLIN 1 COMFORT - taký žltý - napíšte mi na IP. ďakujem.

krista
27. máj 2008

Ahojky nám malá kakala ještě tak tři dny zpátky do každý plínky, to bylo tak 8x denně, suchá plína pro nás neexistovala 😲 a teď poslední dny skoro nekaká, nejprve jsem z toho byla vedle, něco takovýho jsem nezažila, plína úplně bílá 😀 tak jsem ráda, že čtu že je to OK, včera se vykakala jednou a to jen tak, že tam bylo jakoby máznuto. A jsme taky plně kojený 🙂

ivet100
27. máj 2008

ahoj, aj mne maly kakal 2 mesiace do kazdej plienky, vacsinou este pocas kojenia alebo kratko po nom, ale potom zrazu zo dna na den sa uz pocas celeho dna nevykakal, tak som hned bezala k pediatricke. Potvrdila mi, ze uz sa to upravilo a je normalne ak nebude mat stolicu tak 6-7 dni, ale viac by to radsej nemalo byt. Teraz kaka tak kazdy 4 den.Tak je to v poriadku.

maruskak
27. máj 2008

Ahoj. Moj syncek mal a este trosku ma problemy s kakanim, je plne dojceny,dokonca ani vodicku velmi nechce, no ja mu stale davam, raz z flasky raz lyzickou, aby si pomaly zvykal. Fenyklovy caj nechce, zo zaciatku som aj davala,aj sama som pila, no ucinok bol opacny ako uz pisala jedna mamicka, tak ho teraz pijem ja kazdy druhy-treti den. Mam velmi dobru knihu (Nase dieta-od narodenia do dospelosti) a docitala som sa, ze plne kojene deti nemusia kakat vysse 10 dni, je to normalne,pokial nema tvrde brusko a silne krce. My cvicime nozickami, dviham mu zadocek, masirujeme brusko a vascinou to povoli 🙂 Problem je aj v tom, ze pri poslednej stolici sa cast vysusi a vytvori sa falosna zapcha, ktoru laho upravi glycerinovy cipok alebo jemne podrazdenie zadocka. Pritom nejde o zapchu a stolica babatka sa tak upravi. Aj ked maly ma len 3 mesiace a dva tyzdne, postrehla som ako take pravidelne vyprazdnovanie, rano a vecer a skoro v kazdej plienke 😀
Prave v tejto knihe som sa docitala, ze od tretieho mesiaca sa upravi rezim stravovania a upravi sa aj stolica.
Kazde babatko je ine a moj maly je taky maly sralko 😀
🙂

michelova
17. sep 2008

Neviete nahodou co to znamena ked ma kojene babo zelenkastu stolicu? vsetko ostatne je OK, ani teplotu nema

blau
17. sep 2008

ze sa napije len predneho mliecka,

blau
17. sep 2008

skus ho nechat viac tahat nech si vypije aj to zadne mliecko a potom ponukni druhy prsnik...

cvika
17. sep 2008

,zanetak moja mal ma tiez 2 mesiace, atiez predtam kakavala kazdy 5 den, teraz kakame kazdy 2 den , myslim ze tomu napomohlo to ze s nou manzel kazdy vecer cvici to znamena ze jej skrca nozicky hore adolu alebo s nou bicykluje,to jeje pomaha aby sa rozhybalo crievko.vies takyto nasi krpci este nevedia ovladat perylstaltiku criev no ked zacnu chodit tak to bude do kazdej plienky neboj...skuste cvicit

amarelka
17. sep 2008

ahoj zanetak, 😎 vyskúšaj rektálnu rúrku, zoženieš v lekárni, môj malý prestal kakať ked mal tri týždne, potom som asi trikrát -tak po dvoch troch dnoch použila rúrku, ked som už videla, že sa pučí a zdalo sa mi že chce kakať, tak som ju použila, potom som sa aj tu dočítala, že je dobré, ak vypiješ harmančekový čaj, to by malo pomocť, no a kojené babaatko vraj nemusí kakať aj desať dní, moj kaká už sám tak raz za tri štyry dni 🙂 , dr. vravela, že to preto, ak je dobré mlieko, tak mu všetko strávi, no a tú trochu potom vykaká, a ak má tvoja malá náhodou zápchu, rúrka aj ten čaj by mali pomocť a potom skus nechať, či sa sama vykaká, ak áno, tak máš dobre strávit. mliečko a tak jej stačí kakť aj raZ za niekolko dní 😉

fialkas
17. sep 2008

moja malinka ma teraz 5 mesiacov a je plne dojcena. ked sa narodila tak bolo nakadene v kazdej plienke. to trvalo do 6 tyzdnov, potom nejake dva-tri tyzdne kakala raz za den, vzdy rano. No a jedneho dna ked mala slecna tri mesiace tak sa rozhodla nekakat, omrzelo ju to na 12 den 😅 brusko ju nebolelo, bola uplne v poho, pediatricka mi povedala ze je to normalne, ze mam zakrocit az keby ju zacalo boliet brusko. to bol taky nas extrem. odvtedy kadi tak raz za 3 az 4 dni 🙂

zuzih
18. sep 2008

fialkas: moja Laurika je detto 😉 Presne do 6 tyzdnov do kazdej plienky, potom do 3 mes. rano (take riadne supy) a od 3 mes tak kazdych 3-5dni. Len potom je toho niekedy az za tri plne plienky 😀 😝 Mne pediatricka povedala, ze mame este vydrzat ten jeden mesiac a ked ju od 6 mes. zacnem prikrmovat zeleninkou, tak sa stolica upravi.

andula78
18. sep 2008

😕 😕 😕 😀 😀 😀 haha tak toto sa mi podarilo! Ja som prispevok (posledny) poslala pod sestrinym nickom, nevsimla som si, ze je ona prihlasena.... Sorry ak to niekoho zmatie

nimi22
18. sep 2008

ahojte, ja by som sa tiez chcela spytat skusenych mamiciek, moj malinky kaka pri kazdom kojeni skoro, ale stolica je uplne riedka zelena alebo hneda skor do zlta je to v poriadku, pripada mi to ako hnacky nikdy to nebolo hustejsie a este by som sa spytala ci nemal niekto problem s kojenim, 2 mesiace to bolo super a teraz papa tri minutky a spusti taky strasny rev, neviem ci sa mu nechce tahat alebo kde je problem predtym to nerobil chvilu ho necham a potom mu skusam davat este raz, prikrmovat nechcem, a viem ze tam mam mliecko, skusam mu davat iba jeden prsnik jedno kojenie a druhy az o dve hodiny, a este otazocka, nevie mi niekto poradit ako to natiahnut na tri hodiny, kazde dve sa mi zda casto alebo to robia aj ine maminky tak, dakujem velmi pekne za radu

ankam
18. sep 2008

u deticiek na UM by mala byt stolica pravidelna,ale u kojenych deticiek to nieje pravidlo.Tiez som bola pri lekarke s malou lebo mi dlho nekakala a lekarka vravela ze ak je kojena-tak to nevadiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉 Takze sa mamicky neobavajte 🙂

nimi22 riedka stolica je preto ze papkate len mliecko.Ked zacnes prikrmovat tak aj stolica bude hustejsia 😉
A to s tym kjenim sa neobavaj Ja som kojila nie podla hodinovych intervalov ale jednoducho ked mala zaplakala tak som stale vytiahla prso.Mozno to boli niekedy aj hodinove intervaly-inokedy ked spala 4hodiny v kuse tak som jej dala az ked sa zobudila.Mne same sestricky tak radili ze doma sa nemam riadit casom ale podla potreby dietatka.
Teraz vydrz este babo mas malinke a potom sa to bude zlepsovat 😉 Uvidis 😉
A robis to dobre jedno kojenie jeden prsnik a pri dalsom uz ten druhyyyyyyyyyyy
Ked je babo vecsie tak uz aj obidve som davala a aj to bolo niekedy malo 😀

nimi22
18. sep 2008

dakujem ankam, niekedy si ale myslim ze ked ho nevypapa tak sa mi nebude tvorit dalsie mliecko a poslednych par dni protestuje, vobec nechce buvat tak si myslim ze je aj viac hladny, cely den mi naspi max3 hodiny a v noci 7 aj to sme hore dve hodiny kym znova zaspi, moze to byt ze je hladny a ked mu davam place?

leku
19. sep 2008

ahojte, mam 3-mesacneho Samka, len kojim a nekaka, resp. prejde vela dni co nekaka. Na zaciatku to bolo kazdy den a potom sa to predlzovalo na 7dni, potom 14dni, potom 18 a teraz to bolo 20dni a to potom "nalozi" dve plienky. Nic ho neboli, nema krce ani bolesti bruska, prdiky ma riadne, masirujem ho a cvicime nozickami, ale ked je to uz tak dlho zacne byt pri zaspavani dost nekludny. Zacali sme chodit na plavanie a dufala som, ze to pomoze, ale nic. Boli sme aj na vysetreni- sono bolo o.k., vraj vsetko mliecko spotrebuje a je pravda, ze je dlhy na svoj vek rastie ako z vody, ale aj tak sa mi to zda vela dni. Skusali sme cipky, kvapky, pijem caje, Samkovi sme skusali na lyzicku caje do mliecka ale nic. Mate este niekto taky dlhy interval? Dakujem

annag
19. sep 2008

leku, na takýchto rekordérov tu bola téma, nie ste jediní, je to úplne v poriadku a nič s tým nemusíš robiť 😉

stvura
20. sep 2008

No pokial dietatko nema problem s tym ze nekakalo tak sa netreba trapit. Mi mame opacny problem. Akonahle nevie kakat sa maly ozve a musime nasadit rektalnu trubicku. Potom sa uz usmieva od ucha k uchu...

zuzube
6. nov 2008

ahojte maminky,

je normalne, ked moja mala ma stolicu dost hustu, ako kasa? stale mala velmi riedku, ako voda, no teraz ju ma dost hustu....nekaka niekedy aj 3 dni, velmi sa pri tom trapi a ked sa vykaka, tak to z nej ide ako z vedra. viem, ze by mala byt ako prazenicka, ale od nej to ma daleko, je pekna zltucka, ale mne sa zda divna...co vy na to? dakujem 😉

zuzube
6. nov 2008

nikto mi neporadi? ☹

daskak
6. nov 2008

ahoj zuzube,
a kojis ju? pokial je len kojena tak moze nekakat aj viac ako tyzden a nic sa nedeje, jednoducho, to dokaze spracovat 🙂 ... skus jej davat vlaznu vodicku, to pomaha. Jej stoliuca do velkej miery zavisi od toho co zjes ty. a pokial ma makke brusko tak je to ok.. 🙂

zuzube
6. nov 2008

ahoj daskak,
no ano, kojim...ale dost sa trapi, lebo sa nevie vykakat, velmi sa puci a brusko ma nafuknute niekedy

daskak
6. nov 2008

skusala si pocvicit s nozickami?
nan to pomohlo, alebo masirovanie bruska