Kojím no bábätko nekaká

zanetak
27. máj 2008

Chcem sa spýtať, či náhodou neviete, koľko dní nemusí mať babetko stolicu ked kojím.
Pretože moja malá už piaty deň nekakala, má dva mesiace, kojím ju. Nemá tvrdé brucho a má aj vetry. Ale aj tak si myslím, že ju brucho bolí, pretože dosť plače a keď jej masírujem brucho tak je kľudnejšia. Už sme skúšali aj fenyklový čaj, aj harmančekový, aj teplý kúpeľ, aj masírovanie bruška.
Prosím poraďte mi. Ďakujem.

zuzube
6. nov 2008

ano, cvicime, masirujeme, pijem fenikelovy caj, mastime brusko pupikom......skusali sme aj rektalnu rurku, pomohlo, ale teraz to chcem obmedzovat, aby si ivka nezvykla...no je to lepsie ako niekedy, takze asi mi ostava len cakat 😒

daskak
6. nov 2008

a tvoja stravanie je taka ze by sa jej tazsie kakalo? moj davidko napr.zle kakak ked som zjedla spenat alebo salat

daskak
6. nov 2008

tvoje stravovanie/som myslela/ mam maleho na rukach preto tie chyby 😉

zuzube
6. nov 2008

no ivka zle kaka uz daaavno a nejem nic take co by som nemala...snad z toho vyrastie, dakujem za radu: 😉

daskak
6. nov 2008

hmm snad ano, vela zdaru 🙂 , daj vediet ako sa vam dari

suziad
2. dec 2008

moja mala teraz nekakala 5 den je plne kojena neviem ci mam este pockat alebo ist dr. rurku som skusala a zatial nic 😒

annag
2. dec 2008

suziad, počkaj aj ďalšie dva týždne, pokiaľ sa malá netrápi, tak nič nerieš. Pri plne kojenom bábetku nie je na vine tuhá stolica, tú dojčiatko nemá, koliku spôsobujú vzduch a následný spenený obsah, ktorý zabraňuje odchodu plynov i stolice. Takže bábetku sa po rektálnej rúrke uľaví, lebo z črievok sa uvoľnia plyny i stolica, ktorá je však úplne v poriadku.

many
2. dec 2008

ahoj holky 🙂 moje ségra má 3 měsíčního chlapečka a taky jí kaká i po 14 dnech,kojí plně a byla u doktorky a je to prý normální 😉 že nějaký doktro měl rekord 3 týdny 😉

karmenh
16. dec 2008

ahoj baby som tu bova,ale mohli by ste mi poradit.malu Sofiu plne kojim nekaka 4 den to je vraj normalne,zajtra letim do uk za manzelom.a co mi poradite ak sa kakanie neobjavy.skusala som dnes trosku podrazdit ritku teplomerom ale vobec nic.len prdi a prdi,dakujem

annag
16. dec 2008

karmenh, netráp sa, nemusí kakať aj tri týždne, ona to mliečko dobre spracuje, a pokiaľ má vetry, tak je to úplne OK, lebo nemá koliku - zastavené vetry, pri kolike sa bábo nevie ani vyprdkať ani vykakať, šťastnú cestu 🙂

karmenh
16. dec 2008

annag dakujem a urcite keby malu nieco bolelo da mi to najavo placom vsak?

annag
16. dec 2008

určite 🙂

many
16. dec 2008

karmenh - mojí sestře malej taky kaká jednou za čas i za 10 dní a doktorka jí řekla,že je to u kojených dětí normální,že nějaký doktor měl rekord 15 dní 😒 někdy má pocit,že má boleníčko,tak mu dá Sabika 😉

many
16. dec 2008

teda 21 dní a malej má 4 měsíce 😉

many
16. dec 2008

ééé já to tu už jednou psala 😀 😀 😀 😀

spathiger
16. dec 2008

Zaneta, napisem ti z vlastnej skusenosti. Maly ma 11 mes. Do 7 mes. bol plne kojeny. Prvych 6 tyzdnov kakal do kazdej jednej plienky. Stolica bola zlta, riedka s bielymi hrudkami. Potom sa intervaly zacali predlzovat, kakal len raz denne, v 2mes. raz za 3 dni, potom raz za tyzden a nakoniec sa to ustalilo na tych 10 az 14 dnoch. Stolica mala farbu aj konzistenciu horcice. Mali sme aj obdobia, ked nekakal 3 tyzdne. Rekord bol tusim 23 dni. Vela som okolo toho citala, aj sa radila s pediatrickou a ta ma tiez upokojila, ze je to normalne. Pokial ma makke brusko, neboli ho a v pohode prdka, tak sa nemam obavat. Samozrejme, ze ho prehliadla. Je to tym, ze materske mliecko je lahko stravitelne a on ho proste vsetko, bezo zvysku, stravi. Tak som sa dalej nestresovala. Mnohi sice strasili, ze ho mam nutit, lebo mu zlenivie peristaltika, ale to je hlupost, lebo crievka mu fungovali normalne. Prdkal ako chlap ;o). A ten odor! ;o)Ked sme presli na prikrmy, tak sa stolica zahustila, sformovala a zacal kakat kazdy den.

karmenh
18. dec 2008

malicka sa mi vykakala s teplomerom ale mala strasne nie tvrdu ale hustu stolicu neviem ci je to normalne.dost sa s tym natrapila chudatko

annag
18. dec 2008

karmenh - je to normálne 🙂

emjee
19. dec 2008

peter1981 • Dnes o 11:23
Ahojte maminky, pisem za tu moju, lebo ta je zaneprazdnena s nasou dvojtyzdnovou dcerenkou. Narodila sa 4.12. domov z nemocnice ich pustili 9.12.Chcem vas poprosit o vase postrehy ci je normalne ze nasa malinka mala v ten den a potom este v stredu stolicu a odvtedy nic len dvakrat trosku spinavy fliacik na plienke ale to je vsetko. Je to uz teda 9. den bez kakania. Treba sa obavat a zajst k pediatrovi alebo je to bezne? Papava pekne z obidvoch prsnikov, myslim ze aj mliecka jej ide dost, lebo plienky mava pravidelne dost mokre len ta stolica nas zacina trapit. Dakujem za odpovede prajem vsetkym vela zdravia a radosti z deticiek

minea • 1d • Dnes o 11:28
peter, může to znamenat, že kompletně tráví mateřské mléko a není z něho žádný odpad, což je v pořádku - moje dcera tohle období měla někdy v 7 týdnech
ukazatelem, jestli dost papá, jsou právě ty pomočené plínky
ale radši brnkněte pediatrovi, ať jste v klidu

larisska • Dnes o 12:28
moj maly nekakal zhruba 18 dni.pediater povedal ze je to ok,pokial je dieta len kojene,pokial ju neboli brusko,neplace,chuti je papat, ale aj tak pre istotu zavolajte lekarovi

janinajanina2008
15. jan 2009

mile mamicky,

chcem poprosit o radu>

moj syncek ma 5 mesiacov a ma zapchu, ked kaka, tak strasne silno tlaci a place a mne ide srdce puknut..........mozem mu dat stavu zo slivkoveho domaceho kompotu? co vy na to?

dakujem

alusha
15. jan 2009

ja sa tiez pridavam, nas drobcek, kym bol len kojeny, co bolo do 6. mesiaca, mal stolicu pravidelne raz do tyzdna, vo vynimocnych pripadoch aj raz za 10 dni 😀 ja som sa tiez bala, ale dr mi povedala, ze u kojenych deticiek je to v poriadku, materske mlieko je bezzbytkova strava... odkedy papa tuhu stravu, stolica sa mu postupne upravila a teraz ju ma aj 2x do dna 😀

nimi22
16. jan 2009

ahojte, moze mi prosim niekto poradit, maleho som kojila 6 mesiacov teraz ma 6 a pol a par tyzdnov zacina s prikrmami ked bol kojeny tak normalne kakal aj viac krat za den teraz tri dni nic potom strasne plakal ked kakal az mi ho bolo lut, lenze teraz ma take agresivne kako 😀 , ze si niekedy myslim ze ho zadrzuje lebo vzdy vtedy place aj ked je to iba troska ale ostane mu to prilepene na zadocku a tu mame druhy problem, zadocek sa mu zacal zaparovat, kozicka sa mu stiahla ma to az take namokvane cervene, nic mi nezabera ziadne maste tak som vyskusala uz len detstky zasyp aby mu to vysusilo, ale vzdy ked trosku kaka napr. vcera som mu meniela az 16 plienok a vzdy pod vodu tak place, kto mi vie poradit, ci je to stravou a zmenou stolice, ci sa mu to neskor upravi, chcela som ho odstavovat pomaly od nocneho kojenia a nemozem dokym sa mu zadocek nezahoji 😢 pomozte mi maminy ak sa niekto s niecim takymto stretol, a este musim povedat ze cajik nevie pit a musim mu davat so striekackou, niekde som citala ze ked zacina prikromovanie treba aj cajik nie lel MM dakujem za radu.

funy
16. jan 2009

ahojte,
napiste mi pls niekto do ip kolko ma vypit dvojtyzdnove babo?
je nekludni, stale hlada prsnik.
teraz som ho nakrmila a vypil 80. z jedneho prsnika 40 aj s druheho.
mozno ho to na prsniku len ukludnuje.
dudel ale nechce

jpmiky
16. jan 2009

ahojky funy,80 si myslím je dost,taky jsem tak kojila,možná si potřebuje odřihnou,

emjee
6. feb 2009

suzette • 1d • Včera o 19:43
ahojte...maly ma tri mesiace, a uz tri dni nekakal...niekto mi hovoril,ze to uz uplne spotrebuje mliecko a moze sa prikrmovat...ale zda sa mi to moc skoro....
inak brusko neboli pekne prdkame a aj priberame..mate neaku radu,alebo uz tu b ola tema? nenasla som nic take...dik papa

jaja0110 • 2d • Včera o 19:46
suzette- preboha prikrmovat este nie, prvych 6 mesiacov je "mliecnym obdobim" v zivote dietatka a ak je plne kojeny tak je to uplne normalne, ja ked som kojila tak nekakali aj tyzden! Mas dobre kvalitne mliecko, pekne ti pribera, je spokojny tak sa nestrachuj

suzette • 1d • Včera o 19:49
jaja0110 dakujem,ja len preto ze som to niekde pocula tak zistujem

kisska • 1d, snž • Včera o 19:58
pripajam sa k jaje - ak je babo plne kojene, kakanie niektore dokiny zacinaju riesit az po viac ako 9ich dnoch. Mas velmi dobre mliecko - lahko stravitelne a stravitelne bezo zvysku. Urcite neprikrmuj, s takymto mlieckom vydrzite kludne aj viac ako do 6. mesiaca

suziad • 2d • Včera o 20:03
Suzette moja malinka kaka raz za tyzden, dr. vravela ze to spotrebuje vsetko mliecko. je to normalne. Raz dokonca nekakala 14 dni. Nieje to zapcha, kakiso ma pekne zltkaste kasovite. Pokial je plne kojena je to vporiatku.

lila794 • 1d • Včera o 21:07
Moj maly nekakal aj dva tyzdne. Bolo to u nas uplne bezne. Bol plne kojeny 7 mesiacov, takze to bolo tym, ze mliecko spracoval. Ono tam ide o to, ze mliecko je bezzvyskove, cize nema ani co kakat. Je to normalne, ziadny strach a prikrmy 6 mesiacov - v zaidnom pripade!!! Teraz kaka krasne.

pastuska • 1d • Včera o 21:20
My sme kakali s rektálnou rúrkou do šiesteho mesiaca, proste mu to nešlo. A to aj viackrát za deň, hneď ho bolelo bruško. Potom dala lekárka Duphalac a upravilo sa to. Ale teda, ja som dávala rúrku, keď som videla, že je zle.

martina46 • 1d • Včera o 22:09
suzettte, jasne nie je problem hlavne este, ked malemu zjavne nic nie je

andula77
8. feb 2009

Ahojte. Nas Kubko ma teraz takmer 7 tyzdnov a kojim ho. Stalo sa, ze nekakal 2 dni, ale na treti kakal aj 3x 🙂 Nie som si ista, ci to co kaka sa vobec da nazvat stolicou.Je to velmi riedke - takmer ako voda, ale zaroven ako riedka horcica s bielymi zrazaninami. Poslednych par dni mu to vsetko dokonca pretieklo cez plienku po nozicke az k prstekom na nozke 😢 😢 nie sme si isti ci je to hnacka alebo ci je to ok ak je to take vodnate!?
No a este k tomu sa posledne 4 dni velmi zlosti - je to jedno ci pred jedlom po nom alebo pri prebalovani. kope nozkami a nechtikmi sa az zlostivo zaryva do mna 😢
Pojdem s nim aj ku lekarovi lebo sa bojim ci nema nejake velke bolesti. Len mam strach, ze povedia len tolko, ze babatka placu a zlostia sa. Sme v Irsku a mame pocit, ze sa to tu berie dost na lahku vahu (priklad: narodil sa 22.12. v 36t4d a 24.12. sme uz boli doma ; (
vie niekto poradit alebo aspon napisat ci maju take skusenosti? Viem, ze kazdu matu napadne ze dietatko asi nieco boli, ale ked ho vidime sa zlostit tak jedine co nas napada je, ze to musi byt od bolesti...vdaka

janzi
8. feb 2009

Baby prosim poradte co mam zjest, vypit, aby sa mala pokalala. Doteraz bola plne kojena, ale malo priberala tak dr odporucila davat na skusku ryzovu kasu 1x denne. Ked bola iba kojena kakala kazdy alebo max. kazdy druhy den, stolica mala optimalnu farbu aj konzistenciu a teraz nekakala uz 3 dni (kasu budeme davat dnes vecer 3 krat), bojim sa aby ju ta kasa nezapiekla a zajtra ideme na prevazenia, tak aby to neskreslilo hodnotu, rada by som sa vratila k plnemu kojeniu, bez kase ale ak vaha ukaze prirastok na vahe, asi budem musiet davat tu kasu.........

kolca
8. feb 2009

Janzi rýžová kaše staví, zkus dávat jáhlovou, ta změkčuje stolici. Já jsem Jájovi rýžovou kaši úplně zrušila, pr měl po ní pořád bolení.

martao
8. feb 2009

Janzi. Kolko má mála mesiacov. Ja by som kašu nedávala. Može skor ublížiť ako pomocť. Mne malý tiež nepriberá, nič moc ale doktorka je spokojná. Asi by ma roztrhla ak by som dala fľašu alebo kašu, len aby pribral. Skús radšej čaštejšie kojiť aj v noci. Aby sa malá vykakala, skús kompóty- slivkový, marhuľový, alebo jablkový džús. Je tu inak jedna super mamina-annag. Napíš jej, určite pomože.

janzi
8. feb 2009

martao mala ma 4 mesiace a par dni. Ja som jej nedala hned kasu ako dr. kazala, ale na radu annag som zacala malu v noci poctivo kojit kazde 3 h ale bohuzial ani to nepomohlo, za 10 dni pribrala iba 40g 😒 tak mi nezostavalo nic ine len tu kasu skusit, zajtra ideme na prevazenie, krvicku a nesieme moc na vysetrenie ☹ ale najradsej by som sa vratila iba ku kojeniu........... stolica sa uz vyriesila, mala sa pokakala asi 2 hodky po tom co som sem napisala a nastastie mala normalnu stolicu, takze to islo hladko a bezbolestne 🙂