Kolika u 6 týždňového bábätka

denka259
29. apr 2018

Ahojte, chcela by som vás poprosiť či by ste sa podelili o vaše skúsenosti, pripadne dali akúkoľvek radu ako pomôcť mojej 6tyzdnovej dcérke s kolikou. Je plne kojená, dávam jej pred papanim espumisan L, raz denne probiotiká fix baby a vigantol. Cvičíme nozkami (kopkanie, pritlacanie k brušku), masírujem brusko krémom pupok v smere hod. Ručičiek, ale mám pocit, že to vôbec nepomáha. ked už neviem ako jej inak pomôcť tak jej dám rektalnu rúrku - mám ale pocit, že si na ňu navykla. Spinkava v cocoonababy, z ktorého mám pocit že jej pomáha. Pár krát sa v ňom vyprdkala. Tento týždeň deň ešte skúsiť vylúčiť mliečne výrobky z môjho jedálnička. Každý deň mi ale kričí a placka keď ju brusko boli a ja už neviem vo ešte vyskúšať, aby som jej pomohla. Poraďte, prosím čo pomohlo Vám pripadne aká poloha na nosenie by jej ulavila. Ďakujem

silvia610
29. apr 2018

Vymente vigantol za vitamin D od inej firmy ja som použivala od jamiensonu a davala som infacol

naty_s
29. apr 2018

Ahoj, pri oboch detoch mi pomohla vymena vigantolu za ine d-cko. Pri synovi aj uplne vysadenie mliecnych vyrobkov. Zapekalo ho a strasne naduvalo. Odvtedy super.

naty_s
29. apr 2018

@denka259 este mi napadlo....nema skryty reflux? Ze ju po papani pali zaha a preto place. U mojej dcery mi pomohol len nosic. Vo vodorovnej polohe (ci v postielke, kociku aj na rukach) vzdy po jedeni hrozny plac.

denka259
autor
29. apr 2018

@naty_s trapi nás aj reflux, dávam ju odgrgavat a pravidelne mi odgrcne. Napadlo ma, či ju netrápi aj pálenie záhy ale väčšinou keď plače tak kopka, pritlaca si nôžky k brušku a snaží sa tlačiť. Vy ste prestali používať kocik a len ste nosili?

denka259
autor
29. apr 2018

@silvia610 O tom vigantole som už niečo počula, že môže byt príčinou kolík. Skúsim jej dnes kúpiť baby-d od jamiesonu. Ďakujem za radu 🙂

lilie0307
29. apr 2018

No, kto nezazil koliky, nevie. Ono-my sme skusali vsetko a skoncili sme na infants dophilus probiotikum 1x denne a baby calm na vyprdkanie pred jedlom. Baby D vitamin od Jamiensonu 1x denne. Na kazde babatko vsak plati nieco ine. Casom to prejde, to pocuvas asi od vsetkych. Vela sil a optimizmu, bude lepsie.

maryah
29. apr 2018

Zmenila som Vigantol, dávala som a vlastne ešte dávam Baby D od Jamiensonu. Nám abdolútne espumisan nepomohol, ale najlepší bol Sab Simplex, dávala som 15 kvapiek pred každým kojením...

maela1985
29. apr 2018

Nášmu malému sa najlepšie spinkalo v stokke bouncer. Nejako sa mu tam vždy uľavilo.

angie_l
29. apr 2018

Určite vymeniť vigantol u nás robil veľké problémy mame od jamesionu prešli sme si veľmi silnými kolikami len pred týždňom jej skončili,a ja som jej dávala biogaia veľmi jej pomohla každý 5 kvapiek sa dávala nič iné okrem toho a potom som jej objednala aj taký hrejivý pas na bruško to tiež jej uľavilo bruško no ale už má 2,5m myslím že to odznelo aj samé ale dosť mi pomohli aj tie kvapky biogaia

naty_s
29. apr 2018

@denka259 ano, kocik siel na povalu. Vobec sme ho vtedy nevyuzili. Najprv som skusila satku, ale v tej mala nechcela byt. Potom som kupila ergo nosic a tam bola velmi spokojna

mon8821
3. jún 2018

My sme tiež menili Vigantol za DeVit a ono.... Tie koliky musia proste prejsť. Podľa mňa nič extra nepomôže. Tráviaci trakt si musí zvyknúť na stravu a osidlit sa. Ú nás trvali asi do 2,5mes. Bolo to hrozne obdobie akonáhle prišiel večer spustil plač, niekedy aj 3h.a nič nepomáhalo. Iba nosiť na rukách a zvuk digestora.

kianka5
3. jún 2018

@denka259 tak u nás bol toto veľmý problém...vyskúšala som všetky vyššie uvedené rady a aj tak sme mali bolesti bruška denno denne....a kakali sme len s rektálnou rúrkou...bolo mi do plaču keď som čítala ako si na ňu môže zvyknúť a už sa inak nevykaká....v 6.mesiaci ako keby udrel čarovným prútikom a všetko bolo preč. Vysadili sme Espumisan, aj vigantol sme začali znovu brať a dieťa kludné a kaká v pohode sama...takže fakt to chce len čas kým sa vyvinie tráviaci trakt 😉 držím palce....časom bude lepšie a lepšie

jozef_kaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bendak
25. mar 2024

Odporúčam nosiť bábo v nosiči, keď má nožičky " na žabku" tak sa pekne vyprdká, blízky kontakt s mamou a poloha vzpriamene spôsobí že oveľa menej plače a tú bolesť bruška zvláda lepšie.