Kolísavé kývanie hlavičky u bábätka. Je to normálne?

celine
13. okt 2009

Ahojte maminky. Možno je tu už takáto podobná téma, no ja som ju nenašla. Ak je, pošlite mi prosím link.
Mám tri a pol mesačného synčeka, ktorý je veľmi šikovný, podľa našej lekárky je motoricky popredu oproti svojmu veku. Doteraz krásne držal hlavičku, koníčky pasie už od troch týždňov. Pred troma dňami som si však všimla, že začal hlavičkou pohybovať zo strany na stranu, akoby ňou kolísal, hľadal rovnováhu. Nerobí to stále, ale sme si to s babinou všimli obe. Nestretli ste sa s tým niektorá? Neviem, či mám zavolať lekárke alebo nie. Zdá sa mi to čudné, keď doteraz hlavičku držal krásne. Bojím sa, aby v tom nebol nejaký neurologický problém.

ronie
13. okt 2009

ahojky nejste po očkování?

celine
autor
13. okt 2009

Sme týždeň po očkovaní.

kristinka4m
13. okt 2009

Ahoj celine no my sme maly podobny problem a bolo to po ockovany nasmu zase padala hlavicka na jednu stranu nastastie to nebolo nic vazne bol to len ochabnuty krcny sval tak neviem ale ak to bude pretrvavat tak radsej chod k lekarke a hlavne ak ste po ockovany my sme boly aj na sono mozgu a bolo vsetko OK maly sme aj na rehabilitacie chodit ale nastastie sa to cvikmy doma upravilo akurat teraz stvrtok ideme na kontrolu na neurologiu tak dufam ze bude vsetko v poriadku.Drzim ti palce

ronie
13. okt 2009

celine, zajdi na neurologii, u nás takto začli epilept.záchvaty, začlo to 3 dny po očkování naprosto nevinně úplnými drobnostmi, oslabil se svalový tonus a u nás začli tedy i ty záchvaty-ty se objevili v plném rozsahu týden po očkování-u vás to určitě nebude tak vážné(my máme neurologické zatížení v rodině),ale nejspíš to s očkováním souvisí a já bych na neurologii minimálně zavolala...

celine
autor
13. okt 2009

ronie- tak si ma vystrašila ☹
myslíte si, že to môže mať súvis s očkovaním?

kristinka4m
13. okt 2009

No moze a nemusi radsej tam zajdi pre istotu radsej skor ako neskoro.

ronie
13. okt 2009

celine, no abych pravdu řekla to byl můj záměr, abys neudělal to co já, protože já sem to celkem podcenila-když jí padala hlavička myslela sem že je jen unavená, pak když se začla maličko zakoukávat tak se mi to už nezdálo,ale ještě den sem to řešiola jen s mamkou po telefonu(je neuroložka), příští den sme šli na eeg k ní a to odpoledne měla první záchvat a pak mnoho dalších velkých 😔 My sme to zezeačátku nedávali do souvislostí s očko protože se první příznaky objevili až 2 dny po očko takže sme se šíleně báli jestli nemá něco na mozku. Naštěstí to dopadlo takto, očkovat už jí nenechám, bude brát teď dlouho antiepileptika a pak se uvidí 😉

celine
autor
13. okt 2009

práve som volala s lekárkou. Zajtra máme prísť. Vraj to nemusí byť z očkovania, musí ho vidieť a poprípade nás pošle na neurológiu.
Tak som zostala dosť vystrašená ☹ Celkovo po tom očkovaní je malý nervóznejší.

ronie
13. okt 2009

jen pozor celine na dětskou lékařku ať to nepodcení ona, spíš si stůj za tím že to doporučení chceš, případně žádný nepotřebuješ, můžeš se objednat sama bez doporučení 😉 A klidně jí řekni o našem případu..

celine
autor
13. okt 2009

My sme prvé dva dni po očkovaní nemali žiadnu reakciu, dokonca ani len zvýšenú teplotu. Až na tretí deň menej papal, ale to už je zasa normál. Ale viacej plače, nevydrží sa hrať pod hrazdičkou, hneď sa začne naťahovať a plakať. Aj v noci spí nepokojnejšie.

celine
autor
13. okt 2009

Práve toho podcenenia sa bojím. Naštastie, máme aj známeho neurológa, tak by som išla za ním. Ale určite to budem riešiť.

ronie
13. okt 2009

A sleduj ho, pokud se ti nebude zdát něco dalšího nového tak na nic nečekej a zajeď raději na kliniku, je mi to moc líto, očkování je svinstvo a prostě maminky nejsou informovaný jak moc je nebezpečné 😔 Držím moc a moc palce a napiš prosím jak to s vámi bude dále 😉 klidně do IP. Jinak já si myslím, že to bude stejně jako kristinky ,,jen,,oslabený svalový tonus, bude chvíli trvat než se s tím zase srovná a určitě ho dále nenech očkovat minimálně odlož na neurčito...

ronie
13. okt 2009

no přesně tak, Julinka taky začla být strašně uplakaná, a přestala úplně spát, do té doby byla nejhodnější miminko, nám se to stalo až po druhé dávce hexy, první byla bez problémů ☹

celine
autor
13. okt 2009

Budem ho sledovať, ale ani neviem, čo mám poriadne sledovať. Hovoríš, že malinká začala škúliť? To som si zatial nevšimla. Zajtra ideme v lekárke, v noci asi ani nebudem spať. Malý určite vycíti, že som nervózna a bude aj on. Musím veriť, že to bude dobré. Ale ani vo sne by ma nenapadlo, že to môže byť až také vážne.

ronie
13. okt 2009

celine to můžou být drobnosti-zakoukání se na vteřinu-je jakoby mimo, Julča úplně třeba na vteřinu( a pak na delší dobu) úplně ,,vypadla,, byla jak hadrová panenka a nevnímala ale to už bylo těsně před velkýma záchvatama s křečema, do té doby to byli prostě úplný drobnosti, který sem si pořád nějak vysvětlovala-hlavně to padání hlavy a to kratičké zakoukávání-furt sem si říkala, že je jen unavená 😒

celine
autor
13. okt 2009

Tak mňa už bolí žalúdok. Úplne ho mám stiahnutý. Najradšej by som utekala k doktorke hneď. Zatiaľ som si nevšimla, že by bol malinký nejako "mimo".Teraz spinká, ale keď sa zobudí, najskôr ho strašne vystískam a potom ho budem sledovať. Najhoršie je, že keď človek niečo veľmi sleduje, tak vysleduje aj to, čo v skutočnosti nie je. A ako poznám seba, ešte je možné, že dnes budeme bežať na pohotovosť.

ronie
13. okt 2009

celine tak se na mudru vyprdni a zavolej tomu známému neurologovi jestli přeci jen nemáš přijít rovnou...já bych to taky nevydržela

celine
autor
13. okt 2009

No, neviem, co mám urobiť. Prvýkrát som si to všimla v nedeľu. Ale to bolo iba trošku, včera a dnes to robí častejšie, ale je pravda, že nie stále. Hlavne, keď už je dlhšie hore.

danu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirip
11. apr 2010

ahojte máme taký problém ked ležíme alebo sedíme casto dávame hlavičku doboku aj v albume čo mám fotky tak hlavička trochu doboku, ked sme boli u ortopeda z nožičkami pozeral aj šijové svaly a vraj je to ok ale hlavička aj tak síce nie vždy ide doboku neviem či je to normálne ale aj ked papáme tak isto bojím sa aby nám to neostalo alebo aby sme nezačali aj krížom pozerať ☹

evinka001
15. apr 2010

mirip, moje dcerka měla úplně stejný problém, hlavička nakláněla na jednu stranu, chvilkama to vypadalo děsně. chce to cvičit, zkus se domluvit s nějakou rehabilitační sestrou, dětská doktorka ti určo nějakou poradí.

mirip
15. apr 2010

evinka boli sme včera, tak sme včera ráno pekne dokvitli k detskej s tým že hlavičku dáva do strany, nepovedala absolútne nič., ani pol slova dala hned výmenný k neurologovi, a hned sme k nemu šli, po tej stránke je vporiadku pozerala aj svaly na krku a torticolis to nie je ale dala aj tak rehabilitáciu, ked sme šli na rehabilitáciu tak sme sa zastavili aj u ortopeda a aj ten potvrdil že sa točíme obomi stranami, Dr na rehabilitácii tiež povedala to isté ale dala nám papiere a sme šli k sestričke fyzioterapeutke a tá ostala v škou malá sa otáča obomi smermi torticolis to nie je............akurát sa nám podarilo urobiť do tej strany čo si dáva hlavičku s telíčkom písmeno C a tak klasika cviky Vojtovou metodou, a že s uvidí, čo dalej................najhoršie je že ked jej ju naprávam tak je nervozna a začne hned pokyvkávať hlavou, teda na dnes toho bolo akurát dosť, spali sme minimum a sme sa 4x vyzliekali tak sme aj strašne plakali a inak už taký 4deň strašne zle zaspávame neviem čím to je od soboty máme síce nové cumlíky lebo tieto jej už boli malé čo sú do 6mesiacov ale sú to rovnaké ako mala doteraz ortopedické takže tým to asi nebude či už idú zuby neviem.......čo sa týka hlavičky ked ju oslovíme tak vytočí hlavu inak ju má rovno som si aj poplakala lebo sa krásne na mna usmievala ked zaspávala a takéto veci sa nám dejú...................................fakt neviem prečo tato hlavu dávame a ani Dr tiež ani jeden neviem jednoznačne, možno je to fakt zlozvyk alebo ako povedal teraz večer moj otec a možno na to čosi pravdy je že malá je na 6. mesiacov macko a možno má nejaký ten krčný sval oslabený a preto tak vytáča tak skúsim okrem cvičenia dávať aj viac na bruško.....

ozaj inak ma zarazilo ked sa ma neurologička pýtala na pretáčanie z chrbta na bruhco a z burcha na chrbát....................z chrbta na brucho nám to ide len občas a ozaj ked tak nad tým rozmýšlam už sa ani z brucha na chrbát velmi neobrátime lebo ked sme na brušku kukučkuje na hračky všetky hrabe k sebe a hned roztiahne ruky a robí lietadieko no neviem či je to ok, ja viem mož no som ako chodiaci hypochonder ale malá je taký náš velký zázrak a možno nakoniec bude len ona a viac detí mať nebudeme tak sa o nu bojím

evinka001
15. apr 2010

mirip, bud v klidu, já jsem u malé taky šílela co to je a že jí to zůstane 🙂 cviky a cvičení zkoušejte, i když naší malé se nikdy nechtělo a bývalo to s pláčem. doktorka se nás na to otáčení ptala. postupem času jsem si všimla, že malá hlavičku naklání jen když se něco nového učí a než jí to pak jde např. otáčení se na bříško a tak. některé děti to prostě tak dělají, tělíčko se tím vyrovnává jak se učí pořád něco nového. cvičte a časem to přejde. naše to dělala naposledy, když se učila chodit. as tím otáčení jak píšeš to je normální, ona se to naučí.

mirip
16. apr 2010

dakujem

zdenda6
12. máj 2010

AHOJTE!
MALý ma 5 mesiacov a tento týžden som u nho spozorovala uklánanie hlavičky k lavému pliecku ked ho držím na rukách alebo mi sedí na kolene neviem či je to normalne alebo mam hned bežať k lekarke.

traktor
12. máj 2010

zdenda....aj nas matko to robil ked bol malicky...najprv nam to bolo smiesne, ale potom to uz bolo take, ze ..boze preco to robi....snad nebude postihnuty....tiez som rozmyslala ci ist ku dokyne alebo nie...ale pockala som a on to zo dna na den prestal robit...odvtedy uz sa to nezopakovalo 🙂

traktor
12. máj 2010

...a este som zabudla napisat, nic sme s tym nerobili, ziadne cviky, .nic..len ked zacal hlavkou kyvat tak som sa ho snazila zabavit, hadzala som loptu, ukazovala mu knizku...

zdenda6
12. máj 2010

ahoj!
traktor"dakujem za odpoved dnes som si všimla že to robí zvätša ked je zapnutý počítač alebo televízor ako keby bol zvedavý čo tam je však uvidím čo dalej čím ma prekvapí 🙂

momin
13. máj 2010

zdenda6 myslim ze to je vporadku! 🙂 Jeste kdyz ted vis ze tak kouka po necem... 😉
I kdyz kdyby si sla k lekari urcite ti napise Vojtovku ne bo neco podobneho... 😒 🙄 davaji to ted vsem detem na vsechno.... 🙄

soanpe
13. máj 2010

momin
dovolím si s tebou nesouhlasit 😉
myslím, že pokud někomu dr.doporučí rehabilitaci,tak asi důvod je
a upřímně, lepší zbytečných pár týdnů cvičení, než si pak něco vyčítat 😉