Koľko prespí dieťa cez deň a ako dlho vydrží byť hore?

pizik
30. mar 2011

Ahojte mamičky. Môj synček má 4,5 mesiaca a zdá sa mi, že počas dňa vydrží byť hore dosť krátko. V noci spinká vcelku dobre. Cez deň spí doma najviac polhodinku, von vydrží spinkať aj 2 niekedy až 3 hodinky. Von s ním chodievame 2 x za deň. Medzi jednotlivými spánkami však vydrží byť hore tak hodinku a pol, čo sa mi zdá dosť málo. Niekedy mám pocit, že prespí celý deň... 🙂 Je to v poriadku, alebo mi mal vydržať byť hore dlhšie?

azarijka
30. mar 2011

ahoj, no nasa ma tiez 4,5mes. doobeda je hore len 1,5hod, poobede 2hod a vecer aj 3hod,ale kazde dieta ma iny rezim, skus ho niecim zabavit mozno dlhsie vydrzi, ale zas ak je unaveny netreba ho zbytocne trapit ... 😉

abbey1
30. mar 2011

Buď rada,že spinká.My sme vždy spinkali máličko.Teraz vstáva o 7 ,spí 20min dopoludnia,potom 30min medzi 14-15hod a následne je hore až do 21.hod.

divoska
30. mar 2011

kazde inak. moj zas bol od 2 tyzdnov do 4 mesiacov cele dni hore bez spanku. nikto mi to neveril. az potom zacal mat dva kratke spanky aj cez den.

lucikan
30. mar 2011

urcite je to v poriadku, ma svoj rytmus a treba ho respektovat a umoznit mu dobre sa vyspinkat. U nas to je velmi podobne - vydrzal max hodku a pol, v piatich mesiacoch sa to pretiahlo na dve hodiny.

usiko
31. mar 2011

nasa ma 5 mesiac a 1 tyzden, a spi nasledovne /ak jej nenarusime rutinu nastevami, alebo lekarmi a tak/ rano vstane okolo 5-6, napapa sa a spinka hodinu...potom sa napapa okolo 10-11 a za tym spi aj tri hodiny /doma v postielke/..potom vstane, okolo 2-3 popoludni sa napapa a potom ideme von na 2 hodiny, kde spi asi 1 hodinu v kociku, viac nie...poprichode domov sa napapa a spinka od cca 5-6 do 8 vecer, kedy ju zobudime na kupanie a papanie a spi do rana cca 5-6.....ked jej toto narusime, tak to nedodrzuje......ale na druhy den, ked uz ma priestor, tak uz si nabehne na tento svoj rytmus....spinka vylucne vo svojej postielke, v kociku teda do tej 1 hodiny....

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akika722
31. mar 2011

môj skoro 8 mesačny synček sa rano budí cca okolo 7mej,okolo 8.30zase spinka/tak hodku,potom zaspi okolo obeda na pol hodku-hodku,okolo 15tej na prechadzke vonku prespi aj 2hodky a večer zaspava o 19tej-19-30a spí až do rana tiež je spachtoš,no moj starši syn v jeho veku spal každu chvilku 😅 až do roka...spal aj-4-5x denne a celučku noc 😅

tosomja
31. mar 2011

Určite je to v poriadku, buď rada, že spinká...moja keď bola "taká maličká" 🙂 práveže vôbec nespala, maximálne hodinku a pol za celý deň...každé dieťatko je iné, niekto potrebuje poriadny spánok, niekto sa len predriemať... 🙂

kvetinqa
31. mar 2011

bud rada, ze spinka, my mame tiez 4,5 mesiaca a cez den nespinkame skoro vobec. v noci prespi vkuse aj 10 hodin, cez den spi rano 30 minut, poobede niekedy vobec, niekedy hodinu... takze bud rada

stvura
31. mar 2011

no to co pises je ideal....bud rada. Moja polrocna spi cez den ked to zratam spolu 4 hodiny, v noci sa budi kazde dve na dojcenie, spi od 10tej do 7mej. Moj starsi spi cez noc 10 hodin vkuse, cez den nespi od dvoch rokov vobec. 😉

cmulinko
31. mar 2011

od 3 mesiacov spali moje deti uz iba raz cez den cca 2 hodiny a potom isli spat okolo 8 vecer...dodnes spia velmi malo a budia sa tiez velmi skoro.

ela2710
31. mar 2011

@pizik ahojky, podobnu otazku som tu aj ja zalozila, tiez ma to trapilo, maly vydrzal hore 1 hodinu, maximalne 1,5 h a spala aj 3 hodiny vkuse, ale po par tyzdnoch sa to absolutne zmenilo, dnes je hore aj 4-5 hodin vkuse, dokonca dnes bol od rana hore do 12:30 a potom spal len do 14:30 a vydrzal byt hore skoro do 21:00 - takze neboj to sa zmeni, uzivaj si kym ti este tak dlho spinka, lebo neskor bude hore az az 🙂

vodnarky
1. apr 2011

mozes byt rada..spanok je velmi dolezity pre male deticky.. 🙂 aj nasa bola velky spachtos ale postupom casu sa to zmenilo.. 😉

bzucinka2
1. apr 2011

je to v poriadku, my mame 9 mesiacov, rono vstane okolo 6,30 vydrzi hodinu az 1,5 hodiny ide spat na balkon 2 hodiny, potom je zase take 2 hodiny hore a zase musi ist spat, pospi si 1 v postielke, 2 hodky je hore a zase ideme spat von na take 2 hodiny a vecer okolo 18,30 uz nevladze a musi ist spinkat a spinka celu noc s prestavkami na papanie 🙂 takze si myslim, ze je to uplne v pohode, bud rada, su deti, ktore cez den skoro nespinkaju 🙂

montinka
1. apr 2011

ahojte tak maly ma devat mesiacov ,budi sa o siestej,niekey este zaspi po vypiti mlieka inokedy vydrz tak tri hodky hore,pospi hodinu,o dvanastej sa naobeduje a ide zase okolo jednej spinkat,pospi aj dve hodiny a potom je uz az do siedmej alebo osmej hore. nechapem dcera bude mat v juli tri roky a vydrzi ledva hore pat hodin a ten maly skriatok s tym nema problem. ale on uz ked bol male babo dokazal sedem hodin v kuse nespat a len vrieskat tak som rada ze spinka tak ako spinka.🙂 takze myslim ze tvoja mala spinka v pohode

jana3720
1. apr 2011

ahojte moja ma tri mesiace a týždeň,večer ideme spať okolo osmej až deviatej a vstáva okolo desiatej medzi tým asi dva krát je hore okolo dvanástej zaspí na pol hodinky,keď ideme von okolo jednej spi aj do štvrtej,keď sme dnu tak spinka po pol hodinke Takže môžeš byť rada ako spi 😉

katrinka8
1. apr 2011

Ahoj, podla mna je kazde babatko ine a kazde spinka inak. Moja dcerka do takeho polroka doma spala najviac 30 minut. Bdela vzdy tak hodinku a tristvrte, najviac dve, a zase spala tak 30 minut. Ked sme vsak sli vonku, vydzrala aj tie 2-3 hodiny spat. Vekom sa vsak tieto spankovy rytmy detom menia. Po polroku (priblizne) zacala spavat aj doma okolo hodiny, hore vydrzala medzi jednotlivymi spankami uz dlhsie. Najskor spavala 3x denne, od takeho siedmeho mesiaca spava uz len 2x denne, a to rano po zobudeni vydrzala najskor hore 2- 2,5 hodiny, teraz uz 3 hodiny, niekedy aj viac. Potom spi hodinu, niekedy hodinu aj pol. No a po 3 -4 hodinach (niekedy vydrzi aj dlshie cez obed)bdenia spi poobede tak do hodiny, niekedy menej, niekedy viac. Nezavisi uz na tom, ci je von alebo dnu. Vecer chodi spavat okolo 20-tej, takze vlastne ku veceru vydrzi hore asi najdlhsie. Ale ak si v porodnici dostala taku brozuru ruzovu v Baby bagu (je to z edicie casopisu Mama a ja), tak tam je jedna kapitola o spanku deti. Mne velmi pomohla pochopit spankove rytmy 😉