Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

melinda22222
5. sep 2012

@samsara Dobrý den, rada sa s vami podelím o skúsenosti. Colostrum som brala asi 2 mesiace kvôli zníženej imunite, bola som stále prechorená, po každom kúpaní zápal močových ciest, cez leto alergie na trávu, stromy... Doktor mi odporučil brať colostrum tak som si povedala že to vyskúšam. Vybrala som asi dve balenia brala som 2 tabletky ráno 2 na obed 2 na večer a neuveríte pomohlo. Alergie mi to úplne utlmilo, a chorá som nebola už aspon rok. Možno aj tým že colostrum beriem každý druhý mesiac ako prevenciu, je to vážne zázrak. Teraz som si kúpila aj colostrovu kozmetiku a je tiež úžasná. Celý garni.er, ni.ve a ostatné drahé kozmetiky sa môžu schovať. Kozmetiku používa aj dcéra a pomohlo jej to veľmi aj na akné. Je to vážne zázrak. Kto neskúsi neuverí ;) Takže vrelo odporúčam. Ak by ste mali záujem dám vám kontakt na jednu pani čo mi to predáva je veľmi zlatá a predáva to v takých balíčkoch že tie tabletky plus tá kozmetika k tomu a nie je to vôbec drahé ;) Ak chcete jej napíšte ohladom toho na mail lucy.zatkova@hotmail.com a určite vám rada poradí ;) Snád som pomohla. Pekný zbytok večera 🙂

bazalka01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leuska1985
5. apr 2013

ja som brala (pila) tekute colostrum pocas celeho tehotenstva a nebola som chora, aj ked boli minulu zimu tie mrazy az -16 a pod... a maly ma 11 mesiacov a este nebol chory, toi,toi,toi... dokonca sme boli u kamosky,deti sa spolu hrali a jej dcera dostala o 2 dni siestu detsku chorobu, 3 dni vysoke teploty a potom vyrazky na celom tele... my sme to mali tiez, teda tie vyrazky, ale maly nemal ani zvysenu teplotu, ani som nevedela, ze je to ta siesta choroba, lenze to mali obe deti naraz, cize len tak som na to prisla... uplne iny priebeh, ako u dievcatka... neviem, comu to pripisat, ale asi tomu colostru, 9 mesiacov som ho pila a maly so mnou 🙂 deti to mozu od 1 roka, takze to malemu zacnem pomaly davat 🙂

tinusik07
7. apr 2013

@saskarisko Tekuté colostrum môžu deti od 6 mesiacov, môžu ho aj tehotné a dojčiace matky, len je potrebné správne vybrať. Malo by to byť z okolia, to znamená, že kupovať európske, lebo tie všelijaké kanadské a iné sú pre náš oragnizmus menej prospešné tým, že žijeme v iných podmienkach. Preto toto colostrum má menšie účinky na oragnizmus, žijúci v tunajšom prostredí. Ďalšou dôležitou vecou je, aby bolo naozaj kvalitné, to na ktorom sa uvádza , že je vhodné od 3 rokov a nie je vhodné pre tehotné ženy bude nejaký blud. Treba si to pozrieť na obale. inak skutočné colostrum je prebytočné mlieko po pôrode kravy nadojené do 12 hodín. Inak vrelo odporúčam aj pre deti aj pre dospelých od nemeckej firmy LR.

beruska5
13. apr 2013

od decembra su všetky 3 moje deti furt choré..3x hnisavá angína a zápal priedušiek..4x nám nasadila lekárka ATB čo si nemyslím že je vôbec správne ale nepodat liek ked majú 40 horučky a kašlú a sú celý zahlienený?? toť otázka..nechala som ich zo 4-5 dni ked mali teplotu a kašlali a skušali sme čajičkovat a vitaminovat ale nezabralo...chodia do kolektivu,jedia ovocie,zeleninu,chodievame pravidelne na prechadzky,aj martankou som im začala kupovat čo mi lekarka povedala že je zbytočne..pred 3 dnami som si kupila aj ja pre nich colostrum junior a uvidíme či bude lepšie,lebo už nič iné neostáva ja som ho zohnala v tesco lekarni za 4,5€ ,normalne ho maju za 6,5 a bola akcia takže mám 3 balenia ,treba dlhodobejšie uživat tak som velmi zvedava ..som už zúfalá ☹
kupila som toto : http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

mihouk
15. apr 2013

@beruska5 U nas asi podobny priebeh, prisla zima a stale su chori. Teraz sme mali obdobie asi 6tich tyzdnov, ked si striedali choroby. 3 tyznde sme boli doma, ako v bavlnke, nech sa uz z toho dostane (hlavne moj starsi), dnes ma ist do skolky a bum zase teplota. Uz mam toho akurat dost!!!! Tiez som narazila na kolostrum, tak cakam kym pride, len som sa chcela opytat, je rozdiel v zlozeny, lebo ja som objednala 900mg a to co si dala link je 250mg a teraz neviem ci mu ho podat alebo nie.
No boj s imunitou sa zacal, takze teraz je kto z koho, drzim palce aj vam 🙂

maja43
19. apr 2013

ja mám veľmi dobré skúsenosti s kolostrom. Dosť výrazne zmiernilo u môjho malého alergie a je fakt výborne na zlepšenie imunity. Obsahuje veľa vitamínov, takže si myslím, že je môžem len odporučiť. Ja ho nakupujem zo stránky nutristar.sk a som spokojná. Myslím, že ceny majú v celku dobré 🙂

luy
20. apr 2013

užívali obe moje deti,nepomohlo nič 😠

ferihegy
21. apr 2013

@tilly Kravské. Teliatka sa rodia bez imunitného systému, ak nedostanú kolostrum ( ktoré je v mledzive mamičky ) od mamy kravičky po 12h zomierajú. Preto je také výnimočné aj pre ľudí. Nie je však kolostrum ako kolostrum.

martin1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beruska5
25. apr 2013

@mihouk tak to ti neviem povedat aky to je rozdiel v tom zložení..držim palce a verím ti že máš toho plne zuby ,ja tiež,len vyzdraveju,ideme 4 x von medzi deti alebo do sanatoria kam chodia a už su zas chory,je to na šlaktrafenie..colostrum uživame teraz cca 3 tyžden ale stále soplia ,kašlu a maly sa každe rano budí zo zahnisanymi očami..akurat sme sa vratili od imunoalrgologičky,alergie nemaju jen podla krvy maju oslabenu imunitu a slabšie pečenove testy a dala nam recept na broncho-vaxom a možme dalej davat aj kolostrum ,a malemu ide ešte robit vyšetrenie či nema alergiu na potraviny a mlieko lebo on aj odmieta 2 rok kakat 😝 😕 ..no som zvedava ak to nezabere skusim ešte imunoglukan na posilenie imunity..ale chce to čas tak počkame take 3 mesiace ako sa to vyvinie ..robili obydvom pred tyždnom vytery a brali krv a mali tam že zas poriadnu divočinu..a to boli pred 2 tyždnami preliečeny už 6 ATB 😕 ..už som tiež zufala..chodime aj do kolektivu aj pravidelne von,aj zeleninku jedia no snad sa to zlepši ked je už slniečko a zimi sa už teraz zas obavam..za 2 tyždne idem z malym na ORL si poležat lebo mu po viacerych vyšetreniach zistili poruchu sluchu,to som si všimla vdaka tymto chorobam 😕 ,lebo ako nahle ochorie tak nepočuje ani keby som do hrnca vedla neho trieskala,a ked je zdravy tak to tiež nieje žiadna slava tak uvidíme či je to tými chorobami alebo vrodené alebo niečo ine lebo na oboch uškach ma len asi 40% ..len aby zas neochorel 😖 😖

mihouk
25. apr 2013

@beruska5 Mas to teda pestre ☹ Nastastie z tej poslednej teploty nic nebolo, ale kazde rano mu smrdi z ust a to vzdy mavam mrakoty, lebo kazda choroba mu tak zacina. Nasadila som mu to kolostrum, ale tobolky mi jest nechce, tak mu ich vysypem a zalejem mliekom, no kedze nie je zvyknuty na chut umeleho mlieka (tak mi to pripada), tak mu do maleho staprlika davam 2 lyzicky granka a ani tak to tu chut neprebije, ale aspon menej odporuje 😉
Neviem ci je to tym slnieckom, ale musim zaklopat uz druhy tyzden chodi do skolky a zatial v pohode, aj ked stale som v pozore, lebo po takejto hnusnej zime som sa este nedostala do normalu. Ach hrozne cim vsetkym si musime prejst.
Drzim palce nech neochoriete a nech aj uska dopadnu dobre. Moj mm ma problem s dutinami a vzdy ked je prechladnuty, tak poriadne nepocuje, na tom je zalozena vacsina nasich hadok 😝 😝 😝

lulu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelabrazdilova
18. júl 2013

Ahoj, já myslím, že kolostrum je vhodnou volbou pro všechny děti, protože imunita se tím opravdu podporuje. Já si kupuji pravidelně kolostrum zde: http://www.cistamedicina.cz/kolostrum/ a můžu říct, že jsem nadmíru spokojená. Zatím ho užívám jen já a pomohlo mi, a tak si myslím, že je vhodné i pro děti často nemocné.

kejuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabicka111
10. aug 2013

S colostrem je tezke si udelat nazor, je to hodne ovlivnene tim, ze je mnoho lidi v multilevlu a pak hlasaji, co vse tim kdo vylecil...ale zkusit se to muze, jen bych ho nebrala u tech firem ktere tim zivi cely retezec prod sebou jako je LR apod.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rainee
21. aug 2013

ahojte,ja sa ho tiez chystam vyskusat lebo sme s dcerkou furt chore. ktore sirupove odporucate?

luthien.k
22. aug 2013

@rainee já bych určitě raději posilovala imunitu přirozenějším způsobem, než podáváním cizorodých imunoglobulinů, zejména vit. C (rakytník, acerola), vit. D (olej z tresčích jater, pobyt na sluníčku mez 11 a 15 hod. od května do září aspoň na chvíli denně, případně nějaký jiný přípravek s vit. D, například Swanson D3 drops), omega 3 (rybí olej, panenský lněný olej...), případně betaglukany ve formě prášku z hlívy a nebo echinaceu. Určitě dlouhodobě probiotika pro obě.

mbamb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zzz77
25. sep 2013

Kolostrum Junior... dnes sme kupovali, davam ho detom uz dlhsie teda dobre pozname chut aj tvar...otvorim a ine tabletky, neva asi menili vyzor som si pomyslela, no ale ta chut blleeeee!!! ☹ Namiesto mliecnej sladislej chuti boli otrasne trpke, fuj! Esteze vsetko ochutnam pred tym ako to dam detom. Zobrala som ich spat, kukali na mna ako na namesacnu, zavolali dodavatela a on ze urcite preto, lebo pridali jahodovu aromu!!! 😲 ??? no iste... Je mozne ze boli v krabicke uplne ine tabletky? bola by som zvedava co zistia, ale to sa urcite nedozviem.

reppka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ka.so
17. okt 2013

chcela by som sa opýtať, či môžem dávať tabletky synovi aj tak, že mu vysypem ten prášok, neviem totiž, či mi to prehltne a ešte, či môžem súčasne aj niečo iné ešte dávať, napríklad imunoglukán.

zzz77
29. okt 2013

@ka.so ja som kupovala colostum junior, to su pastilky vyslovene pre deti, to mozu rozzuvat, ja som nemala odvahu tie velke rozoberat a davat prasok, asi nie nahodou su v takom baleni, ktore sa rozpusta az v zaludku, ale je mozne ze sa mylim, radsej sa opytaj v lekarni.

lubos0470
2. nov 2013

Ja som sa dal nahovoriť a kúpil som Colostrum.
V čase, keď som mal chrípku som užíval kvapky proti kašľu a po dvoch dňoch mi priniesli aj Colostrum.
Celkovo za päť dní som bol v práci aj bez antibiotik
Nebudete mi veriť, ale fakt som čakal na to kedy ochoriem a bol som zvedavý ako mi to pomôže.
Zdalo sa mi to pridrahé, aby som to užíval, keď som bol zdravý, tak som sa dal nakoniec prehovoriť.
Na záver poviem že pracujem a som dosť vystavený prievanu, mávam príznaky nachladnutia, ale rýchlo pominú.
Úsudok si urobte sami.

lubos0470
3. nov 2013

@zuzana581 Colostrum sa dá kúpiť aj za cenu, ako sa predáva v lekárni, nemusím podporovať nikoho.
Neviem však, od akého výrobcu má lekáreň Aloe Vera, keď na Slovensku certifikát na spracovanie Aloe Vera nemá nikto, aspoň v zozname IASC som ho nenašiel.
Takže v tomto prípade, sú to podvodníci, lebo predávajú AV za 30 Eur? Od koho si teda budete kupovať gél Aloe Vera?
Nie som tak bohatý, aby som si kupoval AV za cca18 Eur za liter a neviem čo pijem, to si radšej priplatím za 30Eur a viem, že je to AV.
Orientujem sa na stránke IASC a Vám to doporučujem tiež.

lubos0470
6. nov 2013

@archenemy1 Uznávam, že sa ľudia brania neznámym chemickým preparátom, ale Colostrum je čistý extrakt a má citeľné pozitívne účinky, ale nepresvedčíš nikoho len tak ľahko.
Človek keď je už naozaj v úzkosti, až vtedy po tom siaha.
Presvedčovať niekoho znamená, povedať konkrétnemu človeku, že sa mýli, alebo že, sám nehovorí pravdu.
Čím viac do neho hustíte, tým sa len uzamkne a viac je presvedčený v tom, že pravdu ma on.

sisamato
16. nov 2013

@maminuska plne suhlasim...ja az zasnem ako si deti ucime dopovat chemiou...za sociku nic take nebolo a aj sme do skolky so soplami chodili a sme tu...po zdravie by sme si mali chodit do zahrad a do lesa...

moon1979
16. nov 2013

@lubos0470 a aké colostrum si užíval?