Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

evicaka
2. mar 2015

Zdravím....ja mám s kolostrom veľmi dobré skúsenosti, celkovo na imunitu, alergiu , pečeňové testy som mala po veľmi dlhej dobe veľmi dobre.... pripisujem to tiež kolostru a vrele odporúčam aj detičkám čo bývajú často choré. Tiež probiotiká veľmi krásne účinkujú. Ak by ste chceli poradiť, prípadne mali záujem píšte do IP. Rada pomôžem 🙂

otulik
2. mar 2015

Ako dlho mozme brat kolostrum?berieme v tabletkovej forme

reppka10
3. mar 2015

@otulik odporúča sa min. 3 mesiace, max. doba užívania nie je stanovená, je to individuálne - ak máš pocit, že už je imunita naštartovaná, alebo je vyriešený problém, kvôli ktorému ste ho užívali tak môžete užívanie prerušiť. Uvidíš, či je všetko o.k., ak nie tak pokračovať v užívaní.

otulik
3. mar 2015

@reppka10 zacal 3 mesiac este uzivame)

skippy7
3. mar 2015

Ahojte, chcela by som sa opytať...moj syn odkedy nastupil do školky je vkuse chory, horšie je, že vždy to od neho chytí aj dcerka, už som zufalá, tak by som chcela vyskušať Colostrum, len na trhu je toľko druhov,že neviem, aké kupiť...sirup,tabletky? su všetky rovnako kvalitné? poradte prosím, dakujem

cimika222
5. mar 2015

@skippy7 aj ja sa neviem rozhodnut potrebujem pre 2 a 6 rocne deti, len ich je strasne vela

klauduska
5. mar 2015

My sme mali sirup a celkovo si myslim,ze pre deticky je lepsi sirup,aj sy rychlejsie vstrebava ako tabletky....Mali sme znacku LR a brali sme ho na jesen a vtedy teda prvy krat vydrzal nebyt chory vyse 2 mesiacov!!! co bol velky uspech 🙂

otulik
5. mar 2015

ja som zvolila v tabletkovej forme kolostrum junior a pomaha to klop,klop 😉

reppka10
5. mar 2015

Ja tiež doporučujem kolostrum od LR. Naša malá užíva kapsule Colostrum Compact. Ak by niekto chcel viac info, rada poradím príp. aj objednám 🙂

cimika222
5. mar 2015

Poslite link ďakujem

skippy7
5. mar 2015

@cimika222 no ja asi kupim Colostrum extra, alebo Colostrum High-IG.... http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnky-vyzivy... alebo http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnky-vyzivy...
@reppka10 dakujem pekne za ponuku, ale pre mna je to trochu drahé,aj ked je to určite kvalitné asi

zornicka40
16. mar 2015

myslím, že áno, syn bol stále chorý, a odkedy berie kolostrum, mal aj nádchu, samozrejme, ale prešlo behom dvoch dní, a ešte toho roku sme nemaródovali 🙂

skippy7
16. mar 2015

@mikibe dá sa to kupiť aj v lekarni? či len cez internet objednať?

skippy7
16. mar 2015

@zornicka40 bereme kolostrum len tyžden-kratko, začína mať zase sople, tak som zvedavá....

hameeda
16. mar 2015

@skippy7 : dá sa kúpiť aj v lekárni, ja tiež odporúčam, my sme mali aj v sirupovej aj v tabletkovej forme, vidi sa mi ze sirup je ucinejsi

skippy7
16. mar 2015

@hameeda teraz neviem, či si myslela Kolostrum alebo to Forever kids......ja sommyslela to druhé 🙂 , kolostrum už máme

hameeda
16. mar 2015

@skippy7 : myslela som kolostrum v sirupovej forme, u nás veľmi pomohla, ale prvé vysledky sme začali pozorovať až tak po mesiaci užívania

zornicka40
16. mar 2015

áno

marcelatt
16. mar 2015

zvažujem kúpiť malému biocolostrum tekuté, ale píšu že jedno balenie - t.j. 125ml vystačí len na dva týždne...myslíte že to stačí ako prevencia na skúšku? alebo to treba nejako dlhodobejšie užívať? vďaka

skippy7
16. mar 2015

@marcelatt no mňa prave toto odradilo, vydrží to 2 tyždne a stojí to 40€, a určite to nestačí, treba to brať min. mesiac a viac, aspon 3 mesiace,inak to nemá vyznam....ja som synovi nasadila Kolostrum extra, tak uvidíme

miskatomy
17. mar 2015

@marcelatt skuste v tej pelickovej forme my sme si ho objednali a je to lepsie ...tekute sa nam pokazilo po tyzdni a musela som ho vyliat takze pre mna zbytocne vyhodene peniaze.

marcelatt
17. mar 2015

@miskatomy a co je to perlickova forma? neviete mi prosim poslat link do spravy? moj maly ma iba 3 roky a 3 mesiace, bojim sa, lebo on nezje a nevypije hocico a lieky, sirupy a podobne velmi tazko do neho dostanem

skippy7
17. mar 2015

@miskatomy počula som,že existuju aj perličky ,konkretne z LR stoja cez 50€,dosť.....a akou formou sa uživaju?prehltaju?,či sa rozpustia v napoji?

miskatomy
17. mar 2015

@marcelatt http://www.lr-slovak.com/colostrum-pearls/d-189...
Moja mala ma 18 mesiacov a nema problem ich spapat..su to male gulicky a celkom rychlo sa rozpustia ale tiez sa mozu dat rozpustit do trosky vody alebo dzusiku sko sme to robili aj my

miskatomy
17. mar 2015

@skippy7 no su drahsie ale kazdy predajca si cenu moze upravit a teraz su aj akcie na to colostrum,,,,ako som napisala aj predtym rozpustaju sa dobre tak bud do vody alebo dzusu dat rozpustit alebo len zapit ,,,,,pre nas je tato forma najlepsia

miruskabubo
23. mar 2015

Ahojte, tiez sa venujem LR produktom, kto by mal zaujem dajte vediet. Okolie HC, PN, TT. Na trhu je mnozstvo firiem a uz som toho vyskusala vela. LR ma na rozdiel od ostatnych firiem nesklamalo. Len pre info, Kolostrum od LR obsahuje 70 az 75% imunoglobulinov a ma certifikat kvality od INSTITUT Fresenius. To znamena ze ked pisu BIO tak je to naozaj BIO. Ostatne firmy to sice pisu na stranke ale nemaju na to dokaz, teda aspon som nijaky nenasla. LR info o certifikacii bezne najdete na ich strankach (napr. http://www.lr-zdravi.cz/colostrum-atesty) Mozete ma kontaktovat na miruskabubo@gmail.com 🙂

mravvcek
2. apr 2015

Baby kolko stoji 125ml colkstra od LR? Kde sa to da kupit?

mravvcek
2. apr 2015

@mikibe prosim ta to su multivitaminy?

izabela134
3. apr 2015

mravvcek stoji 39,90 teraz nie je v akcii. Ak by ste mali o cokolvek zaujem kludne sa ozvite.