Kongenitalna adrenalna hyperplazia- CAH. Máte niekto skúsenosti?

aninka0801
17. jan 2009

Ahojte, ma niekto skusenosti s diagnozou CAH? Ide o vrodene ochorenie. Prosim, ozvite sa 🙂

aneta132
3. feb 2014

@marsys ahoj chcem sa spytat ci este funguje na facebooku ta skupina 🙂 dakujem

marsys
4. feb 2014

...funguje 😉

dolinka1
30. máj 2014

kocky mam 33 rokov a zistili mi hyperplaziu vie mi niektora poradit ako to vsetko prebieha?uz som podstupila jednu kyretaž a po6 tyzdnoch som dostala menštruaciu ,ked trvala 10 dni isla som k lekarovi a nasadil mi norethisteron brala som ho 21 dni a hned ako som ho dobrala mi začalo opäť silne krvacanie ktore trvá druhy den ale je to velmi silne ledva stihnem dobehnut na wc ..budem vdacna za kazdu radu som zufala nechcem prist o maternicu v takomto veku...dakujem

janine6623
8. nov 2015

ahojte boli ste niekto ležať s dieťatom v detskej fakultnej nemocnici na vyšetrení?

inull5
8. nov 2015

@janine6623 na ktoré oddelenie ideš?

lucinddas
8. nov 2015

@dolinka1 ahoj,aj ja mam cah. Ako tk na to prisli, robili ti genetiku? Z akeho dovodu?

janine6623
8. nov 2015

@inull5 neviem este presne ale zrejme na endokrinologiu detsku, doc. Kostalova. U dcerky vyskocil problem a musime ist na testy

janine6623
8. nov 2015

@lucinddas aj ja mam cah, oneskorene manifestujucu formu, prisli mi nato nahodou v 30ke, mam ju potvrdenu laboratorne ale geneticku mutaciu nemam. Ja som nemala ziadne problemy. Teraz vsak dcerke brali tiez odbery a zial ma zvysene vysledky, musime ist na vysetrenie

inull5
8. nov 2015

@janine6623 tak asi budete na detskej klinike tuším sa to vola II.detská klinika tam je endokrinológia. Bola som tam s malým keď mal 6 mesiacov,poslal nás detský s horúčkou a vyšli nám vtedy nedobre výsledky,takmer nulové hodnoty hormónov. Nabehol neurológ,endokrinolog,že dieťa je podľa výsledkov retardovane a zaostale,musí sa okamžite nasadiť liečba,no keď naňho pozreli tak chlapec ako Rambo a zaostaly vôbec nie,dali zopakovať odbery a dobre.

lucinddas
9. nov 2015

@janine6623 nahofou ti na to prisli, ale musela si mat nejaky probkem preco sa na to zamerali. Ja mam ochorenie potvrdene geneticky. Ked sme chceli babo, isiel aj manzel na genetiku, ci tuez nema cah. Nastastie on nema, takze nase deti su len prenasaci tejto choroby, bez priznakov.

janine6623
9. nov 2015

@lucinddas pol roka sa nam nedarilo byt tehu tak som si sama od seba ziadala endo,rinologicke vysetrenie lebo v rodine maju problem so stitnou a zobrali mi odbery aj na ine a tsk mi nato prisli.ja to nemam potvrdene geneticky, ja to mam iba laboratorne, manzel bol tiez na genetike, tiez povedali ze nasi deti to mat nemozu. Skriningy mali detiobre a teraz dcerke robili odbery azistili ze ma 17 oh prog. zvyseny tak som z toho teraz hotova ze co to ma byt

lucinddas
12. nov 2015

@janine6623 to nemusi nic znamenat, hlavne sa neplas. Mne geneticka povedala, ze cah ma 20% populacie a vacsina ludi o tom ani nevie, preto sa robi ten novorodenecky screening.

janine6623
13. nov 2015

@lucinddas ved aj my sme boli na genetike, mne vlastne povedali že to nemam geneticky potvrdene, manžel ten nema tiež. skriningy boli deťom dobre. Prosím ťa a to ako sa dá zistiť či sú deti prenášači alebo nie, vtedy je niečo zvyšené alebo ako?

ivciaciq
Autor odpoveď zmazal
Zobraz