Kopanie nožičkami. Kedy to deti prešlo?

lucec
12. aug 2009

Milé maminky
potrebujem poradiť už som zufala mám takmer 7 mesačného synčeka Jakubka ktorý dosť často kope nožičkami vyzerá to akoby už chcel behať robí to hlavne ked je na rukách, ked sa mu niečo nepáči alebo naopak ked sa veľmi teší. Každý si to všimne, rodina sa z toho smeje že chce už behať ale mna to dosť trápi. Od 3.mesiaca sme sledovaný na neurológii pre torticollis a ľahký axiálny hypotonus ale zatiaľ doktorka povedala že je v poriadku vývojovo nezaostáva, cvičit nás zatiaľ neposlala, už aj posedí pár minut keď ho dám sedieť no este sa zvalí. Na kontrolu ideme až v septembri ale už teraz mám strach či to nebude neskoro či by sme nemali začať cvičit alebo niečo iné. Kopali vaše detičky nožičkami kedy to asi prešlo, poradte prosím. Dakujem Lucia s Jakubkom

vladu333
12. aug 2009

Ahoj lucec. ja mam kamaratku a ma tak isto stare babatko ako ty a robi to iste aj ked sa jej nieco nepaci aj ked sa vytesuje nad niecim a je to strasne pekne ked to zacne robit.Ja si myslim ze tak vyjadruje ci je spokojni alebo nespokojni. A môj mali zacal sam pekne sediet ked mal skoro 8 mesiacov.Tak sa neboj ja si myslim ze to je normalne volaktore deticky to robia volaktore nie.

tanitta
12. aug 2009

ahojky...
😨 som si myslela ze je to normalne...my sa takto doslova "trepeme" rukami nohami...je to problem?.. mylela som ze takto vyjadruje svoju radost a dobru naladu... 😕

oliverkaa
12. aug 2009

ahoj lucec
moj maly to tiez robi ked ho mam na rukach vacsinou ked sa tesi a vyjadruje radost.....ja si tiez myslim ze je to normalne 🙂

dvojka
12. aug 2009

tak naše malá taky při chování kope nožkami,stačí když se dám do chůze a ona jakoby plave.

north66
12. aug 2009

ahoj lucec... moja mala je strasne ziva, sedela uz v 5 mesiaci teraz mala pred par dnami 7 a posadi sa sama... uz sa aj stava... plazi sa, uz tyzden sa snazi stvornozkovat a stavat...
a kope v jednom kuse.. aj zo spanku... teraz nam idu zubky tak spava so mnou... (nevladzem vstavat 8 krat za noc k postielke) tak spinkame spolu... zobudima ma kopanim... a mrnkanim.... tiez kope ked je stastna a tiez ked sa jej cosi nepaci... hlavne ked ju dam do postielky buvat... vtedy kope a mava ruckami ako panacik na snurke 😵 ...
niektore deti su zivsie... ja si z toho nic nerobim.

lucec
autor
12. aug 2009

O.k. tak dakujem ste ma ukludnili asi sa zbytocne plasim len som si niekde na nete citala ze to moze byt hypertonus co je zvýšené svalové napetie a ze to moze byt priznakom DMO ale vzdy sa utesujem tym ze tá neurologicka by uz na nom nieco nasla keby mu nieco malo byt ale vzdy ked sa blizi ta kontrola tak sa tak dostresujem uz som si aj zakazala citat na nete ale vzdy to porusim ☹ je to moje prve dietatko a velmi sa bojim ale este raz vdaka som si vydychla

ssllaavvkkaa
12. aug 2009

ahojte 😉

tak mi aj cvicime, chodime k rehabilitacnej kazdy tyzden a pravidelne na kontoly a ziadnej dr. to neprekazalo, lebo takto sa tesi a usmieva sa pri tom - vsetky skonstatuju, ze by mohol takto aj s ruckami, lebo tie ma slabsie

z maleho si robia srandicky, ze uz len ho zapojit na dynamo a mame elektriku v rodine na cely rok 😀 😀 😀

lucec
autor
12. aug 2009

tak asi bude len taky zivy lebo to je dost neustale je v pohybe prevracia sa na brusko plazi sa za hrackami vzdy mu musim nieco nove vymyslat aby som ho nejako zaujala aby sa tolko nemrvil

lucec
autor
12. aug 2009

mila slávka a co cvicite ked sa smiem spytat no a my keby sme jakubka zapojili na dynamo tak mame elektrinu asi pre cele mesto 🙂 🙂

ssllaavvkkaa
12. aug 2009

lucec mozno si tak pomaha kvoli brusku

moj maly tazko kakaval tak som si myslela, ze takto si pomaha

lucec
autor
12. aug 2009

no mozno ale jakubko to robi dost casto a nezavisi to od kakania aj ked je pravda ze tazsie kaka a mali sme problemy aj s kolikami ale tie nas v 3.mesiacoch presli

megi93
12. aug 2009

Ahoj, naša tiež v kuse kope nožičkami, keď ju niečo teší alebo hnevá. Voláme to, že strihá nohami 😀 A je to úplne v pohode, tak sa neboj 🙂

lucec
autor
12. aug 2009

vdaka megi no baby tak ste ma ukludnili 🙂 len na tom nete ma fakt doplasia a chcem sa spytat ci maju vase deticky pokrčené pršteky na nohách ja sa niekedy bojím či sa to uvolní kym začne behať

soanpe
12. aug 2009

lucec, bud ráda, že je vitální a pohyblivý 😕
jako fakt nechápu, co řešíš??? jste pod dohledem lékařů, kteří nic nenašly, tak proč se stresuješ? malý na tobě vycítí stres a bude z tebe akorát podrážděný.
kdyby měl svalové křeče, tak já si pod tím představuju naopak strnulost 😅
jo a ještě jedno, PROSÍM, NEDÁVEJ HO SEDĚT, pokud se sám neposadí. když ho posadíš ty,tak se mu zapojí jiné svalové skupiny, než je přirozené a deformuje si páteř a hrudní koš.ten pak tlačí na plíce a v krajních případech se může stát,že se dítě nebude správně dýchat a s tím jsou pak spojeny různé choroby dýchacích cest

megi93
12. aug 2009

lucec aj naša má zovreté pršteky na nohách, hlavne ked ju obúvam 🙂 Ale keď sa postaví, tak si ich vyrovná, tak neboj.

Soanpe, nám lekárka povedala, že 2x denne 15 minut ho(ju posadiť neškodí.

soanpe
12. aug 2009

megi, pokud sedí rovně ,tak ok, ale chudinky ty. co se různě kroutí,hrbí atd. moje malá si v kočárku sedá taky, tak,že se nohama zaklesne o madlo a přitáhne se .nebo se lokty zapře do stran kočárku a sedí pevně, ale kdyby neseděla pevně, tak bych ji pokládala

mami.sk
12. aug 2009

moja dcerka bude mat 8 mesiacov a nozickami kope stale 😉 a hlavne pri kojeni 😉
myslim ze je to normalne 😉

lucec
autor
12. aug 2009

mila soanpe no ja len kvoli tomu to riešim lebo celkovo sa mi zdá taky pevnejší aj naša detská povedala ze je trochu "tuhší" ked ho mala na rukách ale ze ona nie je odborník no a to vyšetrenie na neurologii bolo také rýchle lebo jakubko plakal a jasné že ho nedávam na dlho sedieť a sedí úplne rovno s vystretým chrbátikom len ked si zoberie hračku tak sa nakloní dopredu ale opat sa vráti do povodnej polohy

soanpe
12. aug 2009

lucec jak si mě krásně oslovila 😉 každé dítě ztuhne u cizího v náruči a u doktora ani nemluvím. 😉 😀 naše malá pomalu ani nedýchá, ale jen co vyjdeme z odŕdinace, tak sebou šije, všechno potřebuje vidět... myslím, že je to normální. jak se cítíš ty, když jdeš někam, kde nevíš, co se bude dít a neznáš to tam? Strnule? já se teda tak cítím a potí se mi i dlaně 😀 😀 😀

lucec
autor
12. aug 2009

no ale jakubko je taky tuhy aj ked ho my drzime v naruci ja len preto mám trochu obavy málo kedy sa vie uvolniť aj ho masírujem hladkám ale ani pri tom sa nevie uvolniť chcela by som s ním chodiť aj na plávanie ale je to trochu komplikované lebo od nás najbližšie je to 100km kde sa dá plávať s detičkami

soanpe
12. aug 2009

aha, a zkoušela jsi třeba aromaterapii, myslím tím masážní oleje na uvolnění. miminka můžou levanduli, nebo saloos má specialní dětské masážní oleje na uklidnění.já je používala,když malé byly asi 3měsíce a nechtěla spinkat, tak po koupání jsem jí ještě 15 minutněkdy i mín masírovala a krásně se uvolnila a spinkala jak anděl 😵
to plavání je sice příjemný, ale pokud by se bál vody, tak to nevidím,jako řešení
potom ta cesta je vysilující a to by na takový mimčo bylo dost náročný
no a co nějaký cvičení třeba na balonech atd?

atemi
13. aug 2009

Ahoj lulec. Tak to mame rovnakych Jakubkov 🙂 Ten nas sa nezastavi. "Nabehal" takto uz kilometre... pri prebalovani, pri kojeni, po kupani, stale mu nohy frcia. A to si ich este aj udiera - patu o patu - kedze ich ma do Ocka 🙂 Chcela som s nim chodit na kurz masirovania babatok, ale nakoniec som to vzdala, lebo jeho sa ani masirovat neda, nevie byt chvilku v klude. A co je to torticollis? A tiez ma zovrete prsteky na nohach, az sa cudujem ako sa az daju ohnut. Dr k tomu nic nepovedala, tak ja dufam, ze je vsetko ok.

ejusaaa
13. aug 2009

Ahojte,my sa tiez vzdy smejeme na tom,nas maly tak isto,ked sa tesi,tak sa tak trepe,ze ho fakt ledva drzime a takisto ked je nespkojny a chce nieco ine,tak trepe nozickami 😀

ejusaaa
13. aug 2009

Atemi,aj nas maly ma take zovrete prsteky,ako kocurik a to je chyba?Ja ze len zvyk 😲 Boze baby,vy ma tu plasite 😉

veselica
13. aug 2009

ahoj lucec, presne ako pises, aj nas Samko uz asi od 4. mesiaca kope nozickami a ma zovrete prsteky, teraz mal devät mesiacov, a stale to robi, tiez sa zacinam znepokojovat, este sa mi na nozicky nedvyha, sedka sam pekne. Ale ked mu chcem obut topanky, tak to nehrozi, on zovre prsteky a nedaju sa mu obut ziadne topanky, jemu je to smiesne... Tiez je taky tuhsi, ale nasa doktorka na to nepovedala nic, neviem no... tiez by som chcela radsej navstivit nejakeho odbornika... co myslite mamicky?

ada33
13. aug 2009

Ahoj Lucec, tak sa pridavam aj ja s nasim Jakubkom, tiez od malicka kopenka nozickami, uz od porodnice, ako jedine babatko sa pokazde vykopal z perinky, volame ho mrvenicka a zostalo mu to doteraz, to uz ma 9. mesiacikov 😀

lucec
autor
13. aug 2009

no caute babky no tak asi to bude normalne ked to robia vsetky vase deturence ja sa len tak niekedy plasiim 😨 😨 ale ani nasa detska na to nic nepovedala a tiez to videla len ked my mame v rodine take lenive deticky tak som sa uz bala ze sme iní ale asi to bude fakt v pohode
k tym zovretym prstekom ja mu tiez neviem obut topanocky ani keby som chcela pokrci prsteky a je koniec 😢 tak sorry ze som vas tak vyplasila
atemi torticollis je ked si dietatko dava hlavku na jednu stranu a tiez z toho moze byt kadeco hlavne problemy s chrbticou cvici sa na to vojtova metoda /dalsí strasiak/ ale ked sme isli na rehabku tak nam tam povedali ze kubko ziadny torticollis nema a ze by bolo zbytočné ho trápiť tak uz neviem kolko odbornikov tolko nazorov radsej uz s nim nikam nejdem za ziadnymi odbornikmi lebo len ma doplasia a potom takto blbnem 😀
a my tiez naseho kubka volame mrvenicka 😀 😀

mayerka
13. aug 2009

ahoj, náš Jaroušek taky kope nožičkama jak blázen, a drží ho to doteď, když ho mám v náručí 🙂 (10měs.). Baví tím všechny známý a příbuzný. Vypadá to jako že běží, občas k tomu přidá ruce

sisiska
2. aug 2010

mamicky, nasa mala, ked je nervozna alebo nieco nie je podla nej, tak pokopkava lavou nozickou dost intenzivne (ako keby taky tik hore dole nozkou), myslite mamicky, ze je to v poriadku? robia to aj vase deticky? dakujem za rady a skusenosti

sisiska
2. aug 2010

nemate s tym nikto skusenosti? ☹