Kožné ochorenia u bábätiek. Máte s tým skúsenosti?

sikula
11. jan 2009

caute, nas maly ma 2 a pol mesiaca a stale mame nejake problemy s pokožkou, neni dňa, keď nieco neošetrujeme...začalo to vyražkami na tvaričke, s ktorych sa neskorej urobili chrastičky, cez lupienku v hlavičke, mokvajuce za uškom....mate iekto podobne skusenosti ?

sikula
autor
11. jan 2009

🙂

alica147
11. jan 2009

sikula detičky sa ešte čistia,my sme tiež mali aj vyrážky na ličkach a nôžkach pomohol excipial a supiniek z hlavičky sme sa zbavili len nedávno ☹

sikula
autor
11. jan 2009

takze to je teda asi normalne 😒 ... a na nožičkach ste mali co ? Tiež take až chrastičky zamokvane ? My to mame teraz na ramienku.

junovka
11. jan 2009

sikula, ak su to zamokvave vyrazky, tak sa moze jednat o ekzem.Cim skor vyhladaj koznu, a podla potreby nenatieraj male casto 😉

alica147
11. jan 2009

zamokvané neboli ale take to mal jak presušené,draplave,tak ho celého premasťujem; ale ked to tvojmu synčekovi takto putuje a mokvá možno by si mala skočiť k mudr nech vám dá niečo na to alebo vás pošle kožnej

junovka
11. jan 2009

apropo...cim vlastne natieras??? 😕

sikula
autor
11. jan 2009

cauko... davala som sudokrem, ale nepomahal , teraz davam kalciovu mast...ma to asi od stvrtka, takze zajtra bezim k lekarke

junovka
11. jan 2009

nedavaj nic, nakolko to mozes este zhorsit.Cim skor na kozne 😉

sikula
autor
11. jan 2009

ok. Len dufam, ze do rana sa mu to este viac nezhorsi ☹

sikula
autor
11. jan 2009

sme z toho z muzom taky smutny, ze stale ten maly nieco ma ...dufam, ze to nebude nic vazne a ze to prejde ☹

junovka
11. jan 2009

viem ako sa citis, nakolko tym vsetkym sme presli aj my pri starsej dcerke ☹ 😢 😢 ...".beh" na celych 5 rokov 😔 .U vas nemusi tak byt.Drzim palce a potom daj vediet co vam povedala.Trvaj na koznom vysetreni, nie len to co povie pedina, nakolko mokvajuce vyrazky sa mozu zapalit 😉

sikula
autor
11. jan 2009

dik... 🙂 sama som zvedava, co povie, urcite sa vypytam koznej.

adoracion
11. jan 2009

Ja malicku od malicka natieram po kazdom kupeli olejcekom baby johnson aj hlavicku zatial nemala ziadne problemy a ma nadhernu pokozku klop klop

sikula
autor
11. jan 2009

to sa mas 😲 nech vam to vydrzi... ja som maleho natierala cistym mandlovym olejom, co mi predali este v porodnici a vidis... 😒

skrecok
11. jan 2009

Sikula, nas maly nemal este mesiac a uz mal seboroicku dermatitidu. Presne take iste priznaky ako tvoj maly. Natierali sme hnedou a zltou mastickou zarobenej v lekarni, berieme este doteraz Pyridoxin. Masticky nie velmi pomohli, najlepsia bola obycajna modra indulona. 😉

adulikka
11. jan 2009

my máme vyrážky suché na tváričke .Najprv detská povedala ,že je to alergia z mlieka ,lebo som prikrmovala..Neprešlo poslala ma ku kožnej...tá dala robenú mastičku v lekárni...chvíľu bola pekná pokožka ..a potom zas...detská ,že to má zas alergiu ,že pijem ja mlieko...to mi úplne zakázala a to aj palacinky ,perkelt...no všetko to jedlo ,kde sa pridáva mlieko...čokoláda ...no všetko...ale vyrážky na líčkach boli stále...raz zmizli a na druhý deň sa objavili...no už to neriešim...pijem mlieko aj jem výrobky ďalej...no a už neprikrmujem ,tak z Umelého mlieka to nemohlo byť...ozaj a po kúpaní natieram z tou mastičkou...na druhý deň ráno umyjem v repíku a natriem olejčekom ...no stále dookola.

sikula
autor
11. jan 2009

skrecok a ako dlho ste sa s tym trapili ? nerozširovalo sa to po telicku ?

sikula
autor
11. jan 2009

addulika nam na tvaricke pomohol holtov krem a potom ked to mal moc suche tak obycajna modra nivea

andy80
11. jan 2009

Sikula: to vypadá na atopický exem, poraď se s doktorkou a ať tě pošle na kožní, tam ti pomůžou.

antiope
11. jan 2009

jak mi říká moje doktorka, různé kožní projevy se nedají léčit po telefonu, to se musí vidět ... takže nebát se ptát;
sikula: držím palce ať to není atopický ekzém nebo nějaká jiná potvora;
jinak my jsme měli krupičku na tvářičkách a pomohl nám levandulový krém dělaný v lékarné, který nám předepsala naše doktorka;
jinak šupinky ve vláscích máme taky a nezbývá nic jiného než promazávat olivovým olejem a vyčesávat - nám to docela pomáhá (i když si už někdy připadám jako opičí máma když malému pořád něco vybírám z vlásků 😀 )

dnada
12. jan 2009

nám pomohl na suchou tvářičku norkový olej... kamarádce zas holtův krém... každé mimi je jiné a každý projev na kůžičce je také jiný,nejlepší je se poradit s dětskou dr a vyžádat si třeba i návštěvu kožního,tam zjistí co to je 😉

mady
12. jan 2009

No prasklinky teda mokvavé za ouškama jsou první příznaky atop. ekzému ☹ My jsme to měli od narození taky.Sem tam pupínek a pak ještě záhyby pod kolenama. Mudra pořád že mazat a že je to jen dětský ekzém. No malej má 2 roky a sem tam se mu udělá na těle suché místo + ekzém na rukách který má pernamentně.Buď jen šupinky nebo rozedrané do krve.Doteď nemám potvrzený atop.

sikula
autor
12. jan 2009

cau baby, no boli sme dnes u kožnej a že to neni žiadny ekzém ale že to dostal nejaku infekciu ked mal zaparene pod kolienkom a ostatne sa roznieslo. Dala nam ATB mast a za 2tyzdne na kontrolu. Dufam to nepodcenila, lebo mu na to iba tak v rychlosti kukla, ako keby hned vedela co to je 😒

junovka
12. jan 2009

😒 😕

adulikka
12. jan 2009

no sikula veď ako som ja písala ,že detská mala iný názor na to a kožná zas iný názor ,tak ktorá mala pravdu ? Chcela sa spýtať a tá NIVEA môže byť aj tá obyčajná v plechovke ,alebo krém detský Nivea ?

skrecok
13. jan 2009

Sikula, my sme sa trapili mesiac a pol a postupne sa to rozsirovalo po celom telicku. 😔 Stale berieme pyridoxin. Teraz uz take nema, len sem tam vyrazky. Aspon uz nemusime ho natierat celeho mastickami. Obcas ho natierame indulonou. Jedine co este stale ma, su zlte supinky na hlave...stale sa to vracia.

No...my sme nemali infekciu, ale seboreu.

sikula
autor
13. jan 2009

No baby, musim povedat, že ten kremik fakt zabera, dnes to ma maly ovela ovela krajsie 🙂 ťuk,ťuk,ťuk.
addulika ano uplne obyčka modra nivea, čo použivaš aj ty, ta v plechovke. Vyskušaj a uvidiš. Ale davaj ju až ked to bude mat take suche, predtým daj holtovu mast.

sikula
autor
13. jan 2009

skrecok, to mi je luto ☹ Ked sa vam to roznasa po telicku, tak použivaš po kupani na utieranie vždy iba jednu plienku na tie miesta, alebo utieraš malého jednou osuskou celeho. Može sa to aj preto prenasat. Nie ?

sikula
autor
13. jan 2009

tych supiniek v hlavicke sa zevraj nemusime zbavit aj do pol roka ☹

lusana
13. jan 2009

škrečok ak beriete piridoxin,, davate to dieťatu, alebo berieš ty a kojíš