Kŕč bábätka pri polohe na brušku. Čím to je spôsobené?

adas
9. jan 2008

Ahojte,
chcem sa spýtať, či niekto nemá rovnakú skúsenosť ako my. Raz za čas má náš 3-mesačný syn také obdobie, že pri snahe dať ho na bruško, alebo robiť s ním "lietadielko" celý stuhne napne a vyrovná nohy aj ruky a urobí tzv. sklápačku. Ale keď ho držím na rukách kolmo a ľahnem si s ním až do polohy na bruško, nemá s tým problém. Pýtali sme sa na to aj doktorky, ale tá to nijakým spôsobom neriešila. Teraz to má druhý krát (zopakovalo sa to po mesiaci) a minule to trvalo tak 4-5 dní a potom to prešlo. Nám sa to zdá zvláštne. Ďakujem za postrehy.

elize
15. jan 2008

adas, možno pri tom, ako ho otáčaš necíti stabilitu a Andrejko dostane jednoducho strach. Stačí ak ho chytíš inak ako zvyčajne a je to. Inak neviem...

gublerka
12. sep 2018

@adas je to uz nepodstatne nakolko je vase dieta velke. ale teraz som len nahodou na tento prispevok narazila. ja len, ze nam sa stalo to iste, nastastie iba raz, ze babatko akoby stuhlo(skrcovalo), nie velmi ale bolo to vidno.nastastie iba raz, viac sa to neopakovalo. nakolko sme v tom case chodili na neurologicke kontroly pre nieco ine, tak som to Dr.hovorila a ona nam povedala, ze ide este o nevymiznuty reflex (nazov si nepamatam). ktory zanika do toho cca 4mesiaca veku babatka. ale povedala nam aj to, ze ak by sa to opakovalo, ze je potrebne aby sme jej to povedali. ja som celkovo po narodeni a prve mesiace nedavala babatko na brusko, bala som sa. az ked zacalo drzat hlavicku a otacat sa.

adas
autor
13. sep 2018

@gublerka dakujem za prispevok 🙂 veru uz je to davno...ako si spatne spominam, plati ako ste napisali, postupne zanikol, lebo potom sme s tym uz problem nemali. Prajem vsetko dobre...