Kŕče pri zmene polohy bábätka. Čo to môže byť?

mirina
29. mar 2007

Maminy ahojte, mam nasledovny problem, z ktoreho som dost mimo. Moja 3 mesacna dcerka vyvracia ocka a dostane akoby 5-10 sekundovy krc pri zmene polohy - pri polozeni zo zvislej na rovnu polohu a pri otacani na brusko. Stava sa to uz mesiac, niekedy viac krat denne, potom je par dni v pohode. Po krci neplace ani sa nesprava podozrivo. Pohybujem s nou velmi opatrne, som z toho dost nestastna. Boli sme aj na vysetreniach na neurologii - EEG, krvne testy boli OK. Doktorka sa s takymto pripadom nestretla. Uviedla, ze to moze byt zlaknutie. Mne sa to ako zlaknutie nezda, skor mozno zavrat. Len tie vyvratene ocka, mikanie a krce ma desia. Nestretli ste sa tym?

huga
29. mar 2007

Mirina,s takými kŕčami pri zmene polohy som sa nestretla,môj má kŕče pri papaní,alebo tesne po papaní,ale my máme stále reflux.Ja by som na tvojom mieste skúsila ešte raz EEG a názor aj iného neurológa.Nepredpísala vám nejaký sirup,napr. Convulex?

paska
29. mar 2007

mirina huga má pravdu chod ešte raz alebo skús v inom meste čo povedia oni
pretože vyvrátené očká by desili aj mna
v každom prípade ti želám aby to bolo naozaj len to zlaknutie 😉 a možno to prejde časom samé 😉

mimma
29. mar 2007

Mirina, súhlasím s babami, treba vyhľadať iného odborníka. Mne mykanie a vyvrátené očká zľaknutie nepripomínajú...Uvidíš, ale nenechaj s odbyť!

wladka
30. mar 2007

mirina.. skuste CT hlavy.. mozno su tam nejaky zablesky /epilepsia/, ta sa da elimovat liekmi, prejde v puberte, a to je lahsi typ.. alebo ju nieco boli.. skus ako hovoria baby, inde

mirina
autor
30. mar 2007

Lekarka nam predpisala len Piridoxin a to je vsetko. Skusime neurologiu v inom meste. Desi ma to, ked ju vidim, ma vtedy nepritomny pohlad, akoby bola mimo.

patricia20
21. mar 2008

ahojte vo spolok,
moja dcerenka ma tiez 3 mesiacky a podobne krce sa jej uz tiez stali, spolu ich bolo mozno 5, prvy ked som ju olejcekovala po kupani a chcela som ju prevratit z chrbatika na brusko, mam pocit , ze sa zlakla...ale mozno je to nieco ine..
potom sa to stalo ,ked som ju chcela z vacsej vysky polozit na pohovku,ale trvalo to tiez len par sekund...tak ak mate nejake skusenosti budem rada, ak napisete,
inak je to velmi vesele a stastne dietatko, mali sme problemy s kolikou , ale ta uz viac menej ustupila..
mirina budem rada, ak mi napises ako si dopadla, ak este navstevujes tieto stranky....
dakujem
ada

jojinope
19. máj 2014

Máme dvojmesačného chlapčeka a má presne tieto isté problemy . Má krč pri zmene polohy a kmitanie očiek. trva to par sekund. Potom sa správa uplne normálne. Ďakujeme za nejake názory a reakcie.

zuzanagregorova
3. nov 2014

ahojte dievčatá.máme 2-mesačného chlapčeka a s očkami sa nám to dnes stalo prvýkrát.bolo to hned po kúpaní,ked som ho položila na osušku a celého som ho zabalila.ako som mu odokrila tváričku , očká mal vyvrátené na hor a akoby nevedel kde je.kričala som po ňom a po pár sekundách sa na mňa pozrel a pokračovali sme ako obvikle....okrem tých očiek žiadne krče , ani zástava dýchania ani nič podobné.mala som pocit akoby sa lakol tej osušky ked som ju cez neho prehodila...potom sa nám to stalo ešte raz po krmeni ked som ho nosila na rukách aby si odgrgol.položila som ho na perinku a znovu tie očká , ale už ich nevyvrátil len s nimi knital a po pár sekundách prestal.teraz spinká.možno hysteričím , ale nahnalo my to poriadny strach a neviem sa na nič sústrediť.

mariiiiaaa
15. okt 2019

Dobrý deň, mám podobný problém ako vy, 2x sa to stalo malej 2mesacnej dcérke, obvodná nechce ani očkovať, kým nepôjdeme na vyšetrenie k detskej neurologicke. O 3 dní tam ideme, len by som chcela vedieť, čo to nakoniec u vás bolo, moja pediatrická sa s tým nestretla, ani ja aj keď som zdravotník...ďakujem pekne

mariiiiaaa
15. okt 2019

@jojinope Dobrý deň, rada by som vedela, ako to i vás dopadlo nakoniec presne toto sa stalo aj dcérke, aj keď ideme o pár dní na vyšetrenie.dakujem:)

moniska84
18. okt 2019

Dobry den, moja malicka 3 mesiace ma nieco podobne , pri zmene polohy pri polozeni na postwl alebo otoceni z chrbatika na brusku jej kmitaju ocka a je akoby mimo, sleduj to asi 2 dni, rada by som vedela ako pochodili deticky co mali to iste, mam z toho strach

3deisy2
14. máj 2020

@mariiiiaaa dobry den prosim vas viete mi povedat co bolo vasmu babatku?? Mame presne takyto problem a ja neviem co si pocat! Dakujem

moniska84
14. máj 2020

@3deisy2 dobrý deň,alinkej nič nebolo, bolo to pri zmene polohy nikde nás dr neposlala,

mariiiiaaa
14. máj 2020

@3deisy2 dobrý večer, boli sme na sone mozgu, aj na neur.ambilancii ešte párkrát pre istotu, ale zhodnotila to ako také ,,zlaknutie,, pri zmene polohy veľmi veľkej, už sa to potom ani neopakovalo 🙂 ale jasné že radšej všetko povedať dr.

3deisy2
15. máj 2020

@mariiiiaaa dakujem, ano ideme n’a neurologiu ale som z toho velmi v soku

3deisy2
15. máj 2020

@moniska84 dakujem ideme n’a neurologiu, poslala n’as pediatricka

3deisy2
15. máj 2020

@mirina dobry den mozem sa vas prosim opytat aj tu este stale ste, co vam povedali doktori ? Mame nieco podobne ale a tym ze Ona pri Tom ani nedycha, Napr stalo sa jej o vcera ked som ju drzala n’a rukach v takej polohe ako koliska a zrazu som citala ako je v krci, ocka dohora a nedychala, uz sa jej to stalo raz asi tak pred tromi tyzdnami ked som ju otocila z bruska n’a chrbatik, dakujem

michaela8619
5. jún 2021

Ahojte baby, aj Vám prosím na niečo prišli alebo nie? My mame ne istý problém, ďakujem za odpovede.

jenky2666
12. mar 2024

@michaela8619 Dobrý deň, ako sa vaš problém vyriešil? bolo to niečo alebo sa to samo vytratilo ? Ďakujem vopred za odpoveď.

jenky2666
12. mar 2024

@3deisy2 Dobrý deň, ako sa prosím vaš problem vyriešil ? Bolo to niečo vážne ?