Kŕče z horúčky u 6 ročnej. Stalo sa to vášmu dieťaťu?

pacna
3. dec 2007

ahoj baby mate niekto podobny zažitok? nasa sest rocna dcera mala krč a vzali ju do nemocnice.v živote som take čosi nevidela a bola som v šoku.ani som o takom čosi nemala sajnu
može sa stať že sa to bude opakovať?
mam strach a každy den jej skušam čelo a ked sa mi nezda tak jej meriam teplotu. ☹

matkaasebko
22. mar 2012

@radustek a ked das rectodelt davas aj paralen abo nurofen spolu s tym?my sme zas v pondelok horuckovali, dala som brufen, horucka klesla, nebola este pred pol nocou a pak nam asik za 10 min vyletela na 39,2, a dala som ten rectodelt a vôbec nezabral ani 2,5 hod po nom pak nam zabral az cipok...som bola z toho uplne ....som mu dala o 20:00 diazepam, a pak o 2 znova ked mal stale taku vysoku horucku bo som sa bala moc ...

cairka
23. mar 2012

A akým spôsobom by mal Rectodelt zaberať pri horúčke? 😕 veď to je kortikoid na odpuchnutie slizníc 😕

sakura77
23. mar 2012

No to som sa aj ja divila,uz viacere babule to tu spominali,my sme ho tiez dostali ale pri laryngitide ze v pripade zeby dostala zachvat a nemohla sa nadychnut,to uvolni dychacie cesty,opuch.proti horucke to nema absolutne ziadny vyznam,takisto diazepam nie je proti horucke,ale proti krcom,horucku neznizi,treba si to fakt dobre pozistovat,lebo su to strasne silne lieky...

radustek
23. mar 2012

@matkaasebko ak je stale teplota hore tak kazde 2 hodiny striedat cipok paralen za 2 hodiny zas sirup az pokial neklesne nam ten rectodelt pomaha hned ale dam aj cipok paralen a aj rectodelt kludne mozes oboje ak neklesa.nam to tak naordinovala lekarka lebo tiez sa nam teplota dlho drzala hore a toto nam pomaha 🙂

emalujza
23. mar 2012

@sakura77 no, tak to chapem....ja by som reagovala rovnako. Neriskovala by som to. Chudiatko male....sice som to nikdy nevidela, ale musi to byt strasne, ked sa ti dieta pred ocami zvija v krcoch.

radustek
24. mar 2012

@emalujza je to hrozne mne maly omdlel vobec nereagoval na nic prevratene ocka fialove ustocka bolo to hrozne,,,neprajem to ziadnej mamicke... ☹

radustek
24. mar 2012

ten rectodelt je vlastne proti aj tym krcom aby ich dietatko nedostalo malemu to hned dali ako zachranka prisla preto sa s tym dava aj proti teplote nieco...

matkaasebko
24. mar 2012

@radustek tak to som vôbec nevedela ze to je aj proti krcom, ja som myslela ze to je len od teploty, no ale pak ked sme dali ten rectodelt a potom po 2 hodkach paralen cipok, tak nam krasne sla teplota dole, a uz sa nastastie nevratila...aj stak budem davat aj ten diazepam radsej ...ale tak dufam ze uz zas min. 2 tyzdne nedostaneme teploty, samozrejme by som bola najstastnejsia keby dlhsie, ale moc sa na to nespolieham...a môzem sa spytat mala ti uz mala krce ale davas pri horuckach od prevencie diazepam?a este jedna otazka od veci janku kochanovu poznas?je od vas z diviackej

radustek
24. mar 2012

@matkaasebko ja som dokonca uz aj tak davala to mal tiez vysoku teplotu boli sme na pohotovosti tak som dala aj rectodelt aj diazepam aj sirup tak mi lekarka kazala vtedy ano ona pekne klesne od toho...no veru nepoznam ja som sa sem vydala ale spytam sa manzela mozno ze som ju uz videla ale po mene neviem.manzel bude vediet 🙂

emalujza
27. mar 2012

@radustek no tak to musi byt naozaj hrozny pohlad. A este na svoje dieta! Uplne chapem vsetky maminky, ktore scvoje deti pred tymto chrania a nasadzuju ci uz Nurofen alebo Paralen aj pri nizsich teplotach a samozrejme diazepam. DUfam, ze sa vam to uz nevrati.

emalujza
27. mar 2012

@sakura77 dakujem ti, dufam tiez, ze sa vam to uz nevrati. Uplne chapem maminky, pretoze moja kamaratka to ma so synom tiez a nikdy mu nechce len tak davat lieky, ale teraz po takom zazitku mu da vzdy uz pri mensej teplote ci uz Nurofen alebo paralen a diazepam. Na to sa clovek prote nemoze divat ako sa ti trapi dieta, ved som to tu uz pisala.....no, hlavne, aby sme boli vsetci zdravi!

radustek
27. mar 2012

@emalujza teraz mal maly tiez zvysenu teplotu a nespala som celu noc co som davala na nho pozor a stale som merala az pokial mu uplne neklesla tak az potom som si isla lahnut fakt bolo to hrozneeee ☹

kurci
28. mar 2012

ahojte chcem sa opýtať, môj syn včera horúčkoval a potom v noci spal 5 minút a potom plakal aj 5 minút a potom zaspal a vystieral sa, ale žiadne mykanie, ani nebol prehnutý, len spal aj keď plakal spal, vôbec sme ho nevedeli zobudiť, zažili ste niečo podobné. A to sa opakovalo, kým som mu nedala diazepan aj v tabletke aj rektálne. Myslím si, že frebilné kŕče to neboli, ale ja nie som lekár. Strašne som bola preľaknutá, ale záchranku sme nevolali.
Hoci aj dneska má teplotu, ale volala som aj lekárke aj neurologičke, tá nás objednala na piatok, tak som zvedavá čo povie

sakura77
29. mar 2012

@kurci fugha,to neviem posudit,my sme isli az do bezvedomia pri febrilnych krcoch,takze to bolo troska ine,ale tak mohli to byt take slabsie...niekedy to prejde same od seba o chvilu,pri krcoch nevie plakat,je uplne mimo...tak neviem..daj vediet co vam na to povedali na neuro...

matkaasebko
3. apr 2012

baby ja uz som zufala....my mame kazde 2 tyzdne teploty...ale tento vikend ma uplne znicil...maly sa mi nezdal byt horuci ale reku odmeram preistotu...a uz tam bolo 37,4, tak sme sli k nasim vsetko som pobrala a 37,8...a to sme mali ist na navstevu...tak som mu bachla diazepam aj cipok...niektore si poviete ze to je skoro ale ja nech uvazujem ako uvazujem tak neivem co robit...poradte, normalne zvadzam boj sama so sebou...telo sa ma z horuckou nechat bojovat, ale ked nam vie horucka vystupit behom 10 min. z 38 na 39, a to sme krce mali pri cca 38, mozno to bolo viac...neviem...tak ze co je lepsie, dat diazepam, a nedavat sirup a cakat nech telo bojuje do urcitej hranice, abo nenechat telo bojovat s horuckou dat sirup, ale nedavat diazepam...bo zas s tym dopovat dieta priznajme si nie je najlepsie...no a uz v nedelu som bola uplne na nervy, mam doma asik 4 teplomery, kazdy ukazoval inak, pretoze uz ked nam z nicoho nic vyliezla horucka na 38,5, a vôbec sme neboli horuci bolo mi to divne...tak som sla k susede a merali sme teplotu tam...moj dig. teplomer 37,7, jej dig. 37,3. a vcera to uz vyustilo, dig. teplomer 38,3, a ortutovy 37...je to normalne?kokso ja som taka rada ze som sa z toho vypisala...mozno to aj niekdo precita 🙂 a inak mam pocit ze by som sa mala ist dat liecit bud k psychologovi alebo k psychiatrovi...ja sa pri jeho horucke neviem ovladat...stale placem a trasem sa ako osika...cele noci nespim...

kaja73
3. apr 2012

@matkaasebko najpresnejsie ukazuje obycajny ortutovy telomer -odmeraj v ritke-napr rychlobezkou-tu ale musis v ritke aj odcitat,lebo hned po vybrati ortut klesa. V zadocku je teplota o 0,5 stupna vyssia,takze tolko treba z konecnej teploty odcitat a az potom mas skutocnu teplotu tela.
Ja som si takto otestovala celovy digi teplomer a viem, ze s nasim celovym teplomerom musim merat na 3 miestach a priemer z tychto teplot je teplota namerana v zadocku ortutovym-meriam v strede cela-hore,dole a na pravom spanku. Najvysia je vzdy na pravom spanku-ta je vzdy vysia ako namerana ortutakom v ritke.
A k tomu tabletovemu diazepamu-nas pediater hovoril,ze sa to už povazuje za prezitok,aj ked to casto lekari este odporucaju,ale vraj sa nepotvrdil nizsi vyskyt krcov po jeho podani-takze mi ho nedavame,len znizujeme od cca 37,6 a keby daco,tak podame rektany diazepam-ten na krce ucinkuje,ale az ked sa vyskytnu.
A to trasenie sa ako osika poznam-aj jasom tak na tom,ked sa mi maly nezda.

jambriska
5. apr 2012

A co na to vas lekar? Febrilne krce sa u deti vyskytnut mozu. Vraj je to z rychleho vzostupu teploty. Rozhodne by vam mal lekar predpisat diazepam a v pripade horucky ho nasadit. Mne sa raz stalo, ze moj syn mal akoby krce, myslela som, ze ma febrilne. Diazepam som doma nemala. Nasadila som rychlo nurofenovy cipok. Ked som to vsak konzultovala s lekarom, uistil ma, ze febrilne krce vyzeraju inak. Ale vystrasena som bola....

emalujza
12. apr 2012

@matkaasebko tak ja som si to precitala a nezavidim teda vobec....Neviem, co by som robila, ale urcite by som sla k lekarke alebo k inej lekarke a nech urobi odber, ci tam nie je nejaka bakteria...neviem. Boze, nastastie mava moje dieta len normalne teplotu dva-tri krat do roka a tu zazenie ejdna davka Nurofenu! A to som myslela, ze uz je casto chory...

matkaasebko
14. apr 2012

@emalujza aj my sme mali tepltou par krat do roka...ale to teraz ako na just....odbery vsetko mame ok...a u deti je vraj taketo nieco normalne...a teraz mame zas nejaku virozu, nemôze dychat, sople nam nejdu von, ale priedusky su cisty, iba hrdlo trochu chytene...lieky nemame...tak teraz zas môzem cakat horucky...tak som od vcera ako na ihlach...

katulka74
9. dec 2013

Ahojte maminy,my sme dnes po vcerajsich horuckach a ze vraj febrilnych krov,maly mal taky myk celym celom ako keby krc a za 2 min dalsi,medzitym cipky,sprcha,zabaly, a takto to islo celu noc,zopar tikov tela,dnes dr povedala ze febrilne krce,na po sme objednany u neurologa,velmi sa bojim,predpisala mi diazepan v tabl aby som mu rano a vecer dala.

sakura77
16. dec 2013

@katulka74 ako ste dopadli?