Kŕče z horúčky u 6 ročnej. Stalo sa to vášmu dieťaťu?

pacna
3. dec 2007

ahoj baby mate niekto podobny zažitok? nasa sest rocna dcera mala krč a vzali ju do nemocnice.v živote som take čosi nevidela a bola som v šoku.ani som o takom čosi nemala sajnu
može sa stať že sa to bude opakovať?
mam strach a každy den jej skušam čelo a ked sa mi nezda tak jej meriam teplotu. ☹

kupinka
5. apr 2008

Holky,chci se jenom zeptat,jestli nevíte...malý má pořád 40 horečky-i nad!!!na pohotovosti všechno v pořádku,prý neví,co mu je.... ☹
dávám zábaly na celé tělo,čípky paralen,diazepam....jak mu to srazit? Pod 39 mu to fakt neklesne...může to být od zoubků? To je moc vysoké,ne?

zanetka82
5. apr 2008

Kupinka to je nějake divné...oni ti řekli na pohotovosti že je to jako normalní?Od zoubku to určitě nebude to je moc vysoké. Fibrilní křeče moc dobře znam, je to hnus. Ale jestli podáváš diazepan tak by se neměli projevit. Já bych místo zabalu ale radší dala Kubíčka do vany a vodu dala vlažnou, bude to mít větší učinek 😉 Jinak místo čípku je lepší Nurofen aspoň u nás víc zabíra. Držím palečky ať jste brzo v pořadku 🙂

kupinka
5. apr 2008

Děkuju 🙂
Teď jsem ho byla měřit,už má jenom 39,3.Tak aspoň že už nemá 40,4 jako před hodinou..kdyžtak to vyzkouším s tou vanou...normálně bych si myslela,že má šestou nemoc,ale měl ji v půl roce...díky moc

mimma
5. apr 2008

Kupinka, moč malému vyšetrovali? Teplotu zrážaj tak, ako písala Žanetka, môžeš striedať Paralen a Nurofen čípky. Napr. Paralen čípok, za tri hodiny Nurofen, prečítaj si letáky, aby si neprekročila dennú dávku liekov.
Ak to neprejde, zajtra choď znova, možno už na ňom bude čosi vidno. Mne takto malá teplotovala 3dni, nič na nej nebolo možné nájsť a nakoniec sa z toho vykľula angína.

kupinka
5. apr 2008

jj,to ví že kdyžtak tam zítra jdu znova!!Třeba tam bude jiná mudra!no,uvidím,co zítra...díky

mimma
5. apr 2008

39,3 po odpočítaní? Inak je lepšie, ak teraz tá teplota pôjde postupne pomaly dole, také veľké rozdiely, akože, najprv 40 a za hodinu 37 nie sú dobré. Držím palce, dúfam, že to rýchlo prejde a že budete mať kľudnú noc.

kupinka
5. apr 2008

No,teď už má jenom 38,6,takže čípek zabral!!!tak uvidím 😉

morusa
5. apr 2008

Kupi: TAky máme teploty od noci, pořád to nechce klesnout, dávám čípek a dělám zábaly, je to pořád okolo 38,2 -38,4. Naštěstí to nestoupá výš, ale stejně z toho mám staženej žaludek. 😒

alami
5. apr 2008

baby, vidím, že máte starosti, nechce sa mi čítať do zadu - viete, ako môžete dať lieky od teploty už po 3 hodinách?

nevesta
5. apr 2008

Treba striedat Brufenovu radu s Paralenovou 😉 to sa moze kazde 3 hodiny 😉 Raz paralen, po 3 hodinkach Nurofen, potom po 3 hodinkach Paralen...

alami
5. apr 2008

presne tak! Len nepomýliť tie skupiny, lepšie si napísať čo ste kedy dali, lebo ja keď som v strese, tak niekedy už neviem, čo som to dala naposledy

morusa
5. apr 2008

Já dávám dneska zatím jenom Parelan čípky po šesti hodinách v kombinaci s těma zábalama, teplota nestoupá...

alami
5. apr 2008

držím palce, nech máte kľudnú noc. My sme mali min týždeň 39,1 a bola som v takom strese ☹ Nezávidím. Ešte raz - držim palce!!!

nevesta
5. apr 2008

Ak nestupa, alebo sa nedrzi vysoko, tak netreba davat viac liekov, to len keby bola po 3 hodinach zas vysoko, tak sa to da skombinovat...

morusa
5. apr 2008

Díkes, holky, doufám ,že to zítra ráno bude lepší.

nevesta
6. apr 2008

Morusa, ako ste dopadli? 😕 Dufam, ze je uz lepsie 😉

kupinka
6. apr 2008

Ahoj holky,tak Kubajsovi to přes noc kleslo,teď má jenom37,1,takže pohoda..nevím,jak si to vysvětlit,co mu bylo ☹ ale mooc děkuju za podporu,asi to nevěříte,ale fakt to pomohlo,byla jsem v prdeli.............
morus-jak vy???už to má Maty nižší???

henul
16. nov 2008

dna 6.11.2008.mala moja dcera febrilne krce.poviem vam bolo to strasne .bola aj mierne dezorientovana neprajem nikomu zazit tuto skusenost.je to strasne pozerat na dieta ktore je vase a vydite co sa snou deje.nechcem to uz nikdy zazit

sassi
16. nov 2008

aj my sme si to zažili ☹ ☹ ☹ verím ti, je to šok
najhoršie je, že sme nevedeli, prečo sa strháva a potom tak strašne plače ☹
teraz pri každej teplote preventívne davame Diazepam, akonáhle stupne nad 38°C
naposledy ked mal 40-ky horúčky, minulý týžden sme dokonca dostali u Dr. injekciu
ešte že sa da pomôcť 😉

pacna
autor
16. nov 2008

henul kolko ma dcerka rokov?

my sme boli dva krat na neurologii klop klop všetko ok.

aj tak je to šok prežit to

sassi
16. nov 2008

no ja mam už druhe dieťa, ale dcera to nikdy nemala, a syn mal asi rok, ked sa to stalo ☹ No nikomu neprajem
naš mal take zvláštne záchvaty, strašne sa mu dalo spinkať, zrazu ho trhlo (akoby sa zlakol) a strašne plakal
ako to vyzeralo u vas?
Ja myslím, že to ma viac detí, ale rodič to nezaradí ako febrilne krče, ani ja som nevedela, že to je ono

pacna
autor
17. nov 2008

a si si ista že to boli krce?
u nas Dominika sedela a naraz jej vyvratilo oči a triaslo ju ako epil.zachvat volali sme zachranku a potom bola uplne dezorientovana brrrrrrrrrrrrrrr mam to pred očami a nechali ju v nemocnici.

mna na tom nahnevalo že som ani nevedela že take čosi je

sassi
17. nov 2008

no Dr. na pohotovosti aj naša Dr. hovorili, že to krče boli
možno len take krátko-trvajuce, tiežs a striasol - ako ked ťa trhne, a potom sa nadýchol a rozplakal, a to ho takto strhávalo aj zo spánku
ale dieťa može pri topm aj upadnuť do bezvedomia, dokonca aj prestať dýchať ☹

pacna
autor
17. nov 2008

ano Dominika chvilu nedychala ☹

phoebe003
26. nov 2008

Ahojky maminky.můžuse k vám úřidat a něco se přiučit? mojí dvou a půl letou dcerku dnes odvezla záchranka s diagnozou fibrilních křečí.když jsem jí uviděla,připaalo mi to jako epileptický záchvat.Dokonce chíly nedýchala.celá zmodrala a ztratila polykací reflex.tekly jí z pusinky sliny a pořád sebou škubala.bála jsem se aby jí nezapadl jazyk a neudusila se.bože byl to nejhorší okamžik v mém životě...vidět jí a nemoci jí nijak pomoct.záchranka přijela do 10ti minut.doslala diazepam a křeče povolili,ale ten šok...stále je mi na zvracení a už to je 5hodin co se to stalo...můžete mi některá poradit jak se s tím vypořádat?jak proti tomu bojovat?setkala jsem se s tím poprvé a mám dost na zbytek života...bála jsem se,že mi umře v náručí... 😢 ☹ jak se s tím vyrovnarovnat?budu ted mít strach jí dát večer spát samotnou do pokojíčku...

zuzula28
26. nov 2008

phoebe, určite musíš byť strašne vystrašená, ale v podstate ste mali veľké šťastie ☹ Neboj sa, ak išlo o vyslovene febrilné kŕče, nie je dôvod sa obávať, že by ich malinká dostala len tak, kedykoľvek...pri horúčke už budete dávať diazepam preventívne, takže by ste to už viac zažiť nemali, drž sa 😉 😵

pacna
autor
27. nov 2008

phoebe tak ako pise zuzula pri horučke sa to stava takže budes v strehu.
ja Ti poviem že je to rok čo sa to stalo Dominike a le pred očami ju mam stale 😒

tamarka
27. nov 2008

ahojte, tak pridám sa aj ja. Naša Tamarka mala ako ročná febrilný kolaps. Bolo to niečo strašné, šli sme k lekárke, keď sme odchádzali z domu mala 37 niečo a cestou na autobus (vtedy sme mali pokazené auto) jej teplota strašne vyskočila, úplne horela, a ako sedela v kočíku, zrazu vyvrátila oči a celá sa zviezla, proste odpadla, toto sa opakovalo asi 3x, bola som v takom šoku, hneď nás previezli na pozorovanie do nemocnice. Odvtedy mám doma diazepam a v chladničke diazepamové tuby.

pacna
autor
27. nov 2008
fredynka25
11. nov 2009

Ahojte, moj maly pred dvoma mesiacmi dostal febrilne krce.
Bol to pre mna taky sok, ze som nevedela, co robit, dokonca som si nevedela spomenut ani na cislo zachranky 😖 ☹
Po telefone kym prisla zachranka, mi povedali, nech ho dam hned do vane a ochladzujem ho..lenze on vôbec nereagoval 😢
Nastastie prisla zachranka a hned nas brali do nemocnice na Jisku a dali mu diazepam a nieco od horucky..tak mu to nastastie zabralo..chvilu sme tam pobudli, porobili vsetky mozne vysetrenia a pustili nas domov.
Samozrejme cakal nas aj neurolog, ale aj ten potvrdil ze by to malo byt v poriadku.
V nemocnici mi povedali, ze tieto febrilne krce sa objavuju zvacsa u chlapcov a do troch rokov zvyknu odzniet..Takze ak ma teplotu 37,5 tak nieco od horucky a automaticky diazepam.

Ale poviem Vam, vzdy ked mu idem merat teplotu, ze sa mi nieco nezda, este stale sa cela chvejem..
Dufam, ze to bolo prvy a poslednykrat. ☹ 😢