Kŕče z horúčky u 6 ročnej. Stalo sa to vášmu dieťaťu?

pacna
3. dec 2007

ahoj baby mate niekto podobny zažitok? nasa sest rocna dcera mala krč a vzali ju do nemocnice.v živote som take čosi nevidela a bola som v šoku.ani som o takom čosi nemala sajnu
može sa stať že sa to bude opakovať?
mam strach a každy den jej skušam čelo a ked sa mi nezda tak jej meriam teplotu. ☹

sakura77
26. jan 2012

@cairka fuha,no to je sila.hlavne ked jej dali lieky bez poriadnych vysetreni...no my mag.rezonancia dopadla dobre,rano bola vizita,ze teda nic sa nenaslo ale vzhladom k tomu ze upadala aj do bezvedomia,pripadne spadla,tak je to nebezpecne tak dostane lieky na rok a potom sa uvidi.no a ze mozeme ist domov.tak ja ze ci ju mam v niecom obmedzovat,ked mala 2krat ten zachvat po jaseni a blazneni sa-to som od zaciatku hovorila kazdemu!tak primarka spozornela a ze ake mala EKG? Ja ze ved jej nerobilí a ze jak to to musia ked je to takto a ze hned objednat,samozrejme dnes uz volny termin nie je,takze zbytocne tu trcime dalsi den navyse☹ tak az zajtra,hlavne ma sere ze som to od zaciatku hovorila☹ no tak co uz,musime vydrzat..

cairka
26. jan 2012

@sakura77 , na tom EKG niečo bude. Aj nás sa neurologička opakovane pýta, či sme boli a naša obvodná nemá moc ochotu nás poslať, ale teraz v rámci predoperačných by som chcela sa dostať aj na kardio, respektíve už sa nenechať odradiť. A zajtra už teda hádam vás pustia domov, dajú vám lieky, po nich aj ak bude mať záchvat, tak nebude mať taký silný, mojko. Je to strašný pohľad, keď je v bezvedomí 😖

sakura77
28. jan 2012

@cairka uz sme doma,nastatsie,lebo sofi mi to tam uz nezvladal,bola uplne vystresovana,nenasli nam nikde nic,ale tym ze dva zachvaty boli ko febrilne z horucky a ten treti ako epi,nam vypisali ze provokovane epilepticke krce,nasadili jej convulex,zacina 2kvapky 3krat denne az do 12 trikrat denne ideme pridavat,ja sa len modlim aby jej to zabralo..zatial dali na rok,ze keby nemala zachvat tak potom sa postupne zas vysadia....tak dufam a verim ze to zaberie....

cairka
28. jan 2012

@sakura77 , aj moja berie Convulex a ešte nám doporučila neurologička Pyridoxin pol tabletky denne na také celkové posilnenie nervového systému.A s liekmi už hádam nebudete mať veľké záchvaty, respektíve budú len kratučké, u nás to je otázka 2-3 minút bezvedomia, takže oproti tej hodine a pol bez liekov ako nič... Hlavné je, že nemá žiadny nález, je veľmi pravdepodobné, že keď jej dozreje nervová sústava, tak už nebude treba ani lieky, ani nič a všetko bude v poriadku - ja sa na to tiež spolieham 😅

sakura77
28. jan 2012

@cairka a ako riesis zachvat,pockas ci sa preberie?alebo zakazdym idete aj k lekarovi?ja sa strasne desim tych zachvatov☹ a malinka ma aj nejake vedlasie ucinky z tych liekov?mame ist potom ked sa dostane na tych 12kvapiek na krv ze aku ma hladinu v krvi.vy kolko beriete?som otravna co,ale strasne som z toho vykolajena☹

lamada181
1. feb 2012

baby ake zachvaty preberetate febrilne krce
moja dcerka je teraz podlhom case chora a mala 40 tiez sme dostali febrilaky no nastastie slabe

lamada181
1. feb 2012

a syn ich ma stale bolo povedane ze to do 5 rokov prejde tak uvidime no dcera to mala teraz po 4 rokoch a dufam ze uz nebude mat

cairka
2. feb 2012

@sakura77 , ako sa má malá? už je fit? Záchvaty riešim len doma, ale odkedy berie lieky nemala dlhší ako 3 minútový, keby náhodou bol väčší, alebo opakovane po sebe, tak volám záchranku, respektíve ideme... Moja berie 3x8kv, že to je najvyššia dávka na jej váhu podľa našej neurologičky, ale aj vy, aj v téme o epilepsii jedno dievčatko máte predpísané viac 😝
@lamada181 , a vy sa ako držíte? neopakovali sa už malej tie febrilné?

lamada181
3. feb 2012

@cairka nastastie uz nie zabrali nam antibiotika uz konecne uz som bola zufala som nastupila do prace a hned po tyzdny brat dovoelnku horor, ako muzovi verim ale predsa som si istejsia ked som snimi ja
a vy co noveho

sakura77
3. feb 2012

@cairka zatial je ok,len je strasne naladova,neviem ci to mam pripisovat tym liekom alebo ma len blbe obdobie...to fakt len 8 je na ich vahu? moja ma cca 14kg a kazali nam 12 az,sakra,neviem preco tak vela... 😕

matkaasebko
18. feb 2012

ahojte, tak aj my sme si prezili febrilne krce...31.1. o 00:00...vyvratene ocka, bezvedomie, krc, a nedychali sme...neviem kolko to trvalo...len chvilku mozno 8 min. ale najhorsie minuty môjho zivota...a to sme mali 1x take vysoke horucky...ale krc sme dostali pri nizsich...od vtedy sa neviem z toho spamatat, stale placem som zufala, a maly ma furt horucky cca 37,0 - 37,3, dnes mal dokonca 37,6 takze v noci nebudem zase spat co sa budem bat...aj tak nespavam lebo ho stale len kontrolujem co mam strach aby sa to nezopakovalo...na neuro nas neposlali, ale dali nam diazepam 2 mg tabletkovy, ze pri horuckach uz treba davat cca pri 38...ja dufam ze ked ho budeme mat tak krc nedostaneme rektalny diazepam nemame doma, ale uvazujem ze si ho pre istotu vypytam, akurat mame cipky rectodelt myslim tie mame dat keby nam nesla stiahnut horucka, tak ako vtedy ked sme krce dostali...

sakura77
20. feb 2012

@matkaasebko tak to ti verim,nam sa dvakrat stalo to iste,myslela som ze sa zblaznim...bohuzial treti sme mali uz bez horuciek a potom nasledoval kolotoc vysetreni,hospitalizacia a lieky...inak nam diazepam rektalny nam dali hned pri prvych,aby sme mali poruke,radsej si vypytaj,zelam ti aby si nikdy nemusela pouzit,ale istota je istota,to sa divim ze ti to nedali.nam dokonca primarka povedala,ze tabletka vobec nemusi zabranit tym krcom,ale zas na neuro nam ich predpisali,ze ked bude mat nad 38 tak mame dat,no takze tak.rectodelt sa dava pri zachvate pri laryngitide,to je nieco uplne ine...

matkaasebko
20. feb 2012

@sakura77 dnes som si ten rektalny vypytala, ale doktorka povedala ze jednoducho uz tie krce nemôzme dostat, keby nam nesli horucky stiahnut mame ist na pohotovost a pytat si inekciu...mne v nemocnici povedali ze to ma zabranit...a ja v to aj dufam lebo este raz si to prezit tak sa uz zblaznim...rectodelt nam dala na horucky v pripade ze by boli moc vysoke, malo by to zabrat....vam tiez nie je co zavidiet..a aj vam nieco zistili?alebo ako vysvetlili 3 zachvaty?

sakura77
20. feb 2012

@matkaasebko no nam dvakrat ako febrilne krce z horucky a tie tretie ako provokovane epilepticke krce.☹ lezali sme aj na neuro v bratislave,vsetky vysetrenia mala negativne,tak vraj najpravdepodobnejsie ze je to taky typ,ze z toho takpovediac "vyrastie",vraj cca do 6 rokov ten mozog este nie je celkom vyzrety,tak pri niektorych podnetoch jednoducho vypne...no ale musi uz brat lieky proti zachvatom,zatial ze na rok,potom ak by to bolo ok,tak sa vysadia a uvidime...jajhag.drzim palce aby ste to ani vy uz nezazili nikdy..ja som sa veru odvtedy nevyspala a mam aj babyphon s kamerou,takze ju stale sledujem

matkaasebko
21. feb 2012

@sakura77 tak ja som v stadiu ze maly do 5 rokov bude s nami spat v izbe....no bodaj by to bol len taky typ ze z toho vyrastie...ako je to strasne a hlavne ked im neni ako pomôct...a pri tych druhych krcoch z horucky ste mali v sebe aj diazepam alebo nie?

sakura77
21. feb 2012

Nasa tiez spava stale s nami,ale cez obedne spanie ju sledujem.nemala diazepam pretoze mala len 37,3 a o 5 minut zachvat,do 10minut sme boli na pohotovosti a tam uz mala 39...takze to som fakt nemala sancu

mimikyky
21. feb 2012

môj 6rokov 2mesiace starý syn mal z piatka na sobotu, mal ich pri teplote 40,8 ☹ a v sobotu poobede mal 40,7ale už bez, našťastie ...

tamulik
21. feb 2012

@sakura77 ahoj. ja som akurat docitala tvoj prispevok. moj maly mal ako 14-mesacny febrilny krc pri teplote 38, s poruchou vedomia a dychania, bol ozivovany a dalsie krce mal tiez bez teploty. tiez sme lezali v nemocnici, robene mal eeg, ekg, mr, a tiez vsetko negativne. tak sme vedeni ako epileptici ale teraz bez liecby. preco vam dali lieky na epi ked mate vysledky negativne? to by mna velmi zaujimalo, kedze sme na tom tak isto ako vy ale my bez liekov. diazepan davame pri teplote 38,0 tabletkovy a nad 38,5 rektalny. mini krce alebo zachvaty sa nam opakuju pri teplotach aj napriek diazepanu, ale uz niesu take silne ako tie prve.

sakura77
21. feb 2012

@tamulik nam dali preto ze ona skolabovala nahle z nicoho nic,dozadu na hlavicku,cize keby sa jej to stalo napr.v kupelni kde mam žulu,tak by to mohlo dopadnut este horsie,prave aby sa predislo urazom,ktore by jej mohli ublizit este viac,plus aby sa predislo dalsim zachvatom,lebo kazdy dalsi zatazuje mozog a moze vyprovokovat dalsi a dalsi.my sme zatial ok,akurat jej isli von dve stolicky,kazdu sme odteplotovali,nastastie ok.a mame davat od teploty uz od 37,5,raz som jej aj dala tabl.diazepam ked mala 38,5.tak neviem,nam zatial dali na rok,potom ak bude bez zachvatov tak vysadime a uvidime.ona ten treti mala uz typicky epilepticky,najprv vyvratila oci,uplne odkvecla,potom jej dlho mykalo pravou rucickon a strasne slinila a aj po zachvate mala este typicke priznaky...
@mimikyky chudiatko,a to z coho mal taku strasnu horucku?

sakura77
21. feb 2012

@tamulik a este,nam to diagnostikovali ako provokovane epi krce,ze to sa deje na zaklade nejakeho podnetu a na eeg by jej to ukazalo len priamo pri zachvate,jej sa to stalo 2krat po tom ako sa strasne jasili a rehnili a nahanali so starsim synom,asi 5 minut potom ako som ich skludnila...no ale nakaz 2cnemu živlu,ze nejaš sa,že.

mimikyky
21. feb 2012

@sakura77 bol tretí krát za sebou chorý, 1x angína: 8dní penbene, potom po 7dňoch sa angína zase vrátila, čiže zase penbene 8dní, a po 6dňoch zápal priedušiek, dostal biseptol, a mal také vysokánske horúčky ☹ najhoršie bolo, že mu vôbec nechceli klesať

tamulik
21. feb 2012

@sakura77 no moj takisto mava s vyvratenim oci do hora, a pravostrannym oslabenim. po tom prvom zachvate unho doslo k zhorseniu reci, alebo skor k zabudnutiu a tak pomaly uz to davame doporiadku s logopedickou. ale aj tak nam treba martansky slovnik 😀 . no my akurat teraz chodime kazde tri mesiace na eeg, a nas neurolog nam zatial nechce davat ziadne lieky ze uvidime ako sa to vyvinie. a dostava mini zachvaty s otocenim oci dozadu ale je pri vedomi a snazi sa oci dat dole ☹, a je to hrozny pohlad.

sakura77
21. feb 2012

@tamulik
Fuha,to vyzera celkom ako epi 😕 ale tak neurolog snad vie co robi...a robili vam aj to spankove eeg?

tamulik
22. feb 2012

@sakura77 spankove eeg mu nerobili, ale teraz v marci ideme na kontrolu, tak som zvedava co povie nas mudr.
ja ani neviem ci chcem aby to bolo epi a my sme vedeli co to je , alebo dufat ze to nic nieje a samo to prejde. ze chcele by som co? ☹

sakura77
23. feb 2012

@tamulik my ked sme prisli do BA na neurologiu,prve co sa pytali,ze ci jej bolo robene spankove,lebo ze tieto 10minutovky v ordinacii nie su moc smerodajne,kedze dieta sa hybe,tak nam ho tam robili,nastastie negativne,takze ja tiez stale verim ze z toho vyrastie...my ideme teraz 28.2. k nasej neurologicke a tiez aj eeg,ale len to v ordinacii.drzim aj vam palceky

tamulik
24. feb 2012

@sakura77 tak my mame za sebou tazku noc, teplota nam vyliezla cez 40,1 stupna. takze zabaly, diazepan atd. ale aspon ze silne krce nedostal. dva dni bol v skolke ☹

sakura77
24. feb 2012

@tamulik juj,to je hrozne,viem si predstavit aky si mala strach,dufam ze uz je lepsie...my pre zmenu sme si priniesli ,,suvenir,, z nemocnice/boli sme od pondelka vecera do stredy obeda na pozorovani,lebo sme mali podozrenie ze zjedla muzove tabletky/ no a dnes v noci ju prehnalo a aj vracala☹ tam toho bola plna nemocnica,jaj nervy mam,zatial viac nezvracala,tak uvidime...

mimikyky
24. feb 2012

@tamulik
@sakura77 kočky,držím palce, nech je deťúrencom lepšie 😉 a Vám prajem veľa veľa sily 😉

matkaasebko
27. feb 2012

@sakura77 booze to je tak rychlo vyskocilo?sak aj nam vtedy ked sme dostali tie krce, nemal ziadnu pak to skocili na 38 pak dostal krce a to uz som ani nevladala merat teplotu...takze mozno mal aj vyssie ale v nemocnici uz taku vysoku nemal...sme aj min. tyzden boli u doktorky, bo stale sme mali 37,0-37,3, tak som zobrala moc aj crp mu robili ale ze to je ok, ze to môze mat aj ponemocnicovy sok, a ze mu nemam hlavne tak casto merat teplotu cez vikend som sa celkom drzala ale dnes som mu uz musela odmerat lebo stale mam z toho strach...aj ked viem ze tie teploty urcite dostaneme, ze tomu sa nam vyhnut nepodari, len sa bojim toho ze nam diazepam nezaberie, ale uz som povedala ze ked uz len 39 budeme mat a nepojde nam stiahnut tak si pojdem vypytat inekciu na pohotovost...my zabaly robit nemôzme bo pri horucke mame vzdy studene ruky...

sakura77
9. mar 2012

@matkaasebko ako sa mate? dufam ze dobre 🙂 my amme za sebou celorodinnu crevnu virozu,chudak stasri syn schudol dve kila,ma len 18 teraz,je jak palicka chuducky,ten to zlapl najviac,len len ze sme zas v nemocnici neskoncili....stale s nas nieco chyta,to je o nervy...