Kruhy pod očami 16 mesačného dieťaťa

zuzana76
5. dec 2008

Mam taku otazku, maly ma rok aj 4 mesiace, mava stale kruhy pod ocami, take jemne fialove a na zime vonku mu az scerveneju, znami, ktori sa zastavia a porozpravaju, tak sa ma na to aj pytaju, ze z coho to ma. No on to proste mava, kazdy den. V priebehu dna mu kruhy trochu ustupia, ale na chlade sa znova objavia. Myslite, ze je to nroamlne, alebo mam ist s nim k lekarke? Chory nebyva, k lekarke chodievame len na bezne kontroly a ockovania. Tak neviem ci je dovod na obavy. Aj ja mavam kruhy pod ocami a mam jemnu az priesvitnu pokozku, vidno mi kazdu zilku a jemu takisto, tak si len myslim, ze to po mne zdedil.

Dakujem za odpovede

susik77
5. dec 2008

Ahoj Zuzi,aj Veronika to ma. Ona prave bola dlho chora, brali sme aj antibiotika a rozne lieky na horucky. Bola aj bleda, rozmyslala som, ci nema anemiu...Dr. jej nebrala krv, tak neviem.

zuzana76
autor
5. dec 2008

susik, tej anemie sa bojim aj ja, ja som anemicka 😒

krv nam naposledy brali ked mal maly 3 mesiace

zuzana76
autor
5. dec 2008

asi pockam do 15.1. vtedy ideme znovu an ockovanie proti pneumokokom a potom sa spytam na to

zuzana76
autor
5. dec 2008

inak sa ospravdelnujem, az teraz som tu uz nasla takuto temu, ale vola sa len Kruhy pod ocami a nevyhodilo mi ju to na prvy krat ale az na druhy. Tam somsa docitala,ze to mozu byt oblicky, alebo pecen, alebo ta anemia ☹ , tak neviem ci nepojdem aj skor tej lekarke 😒

tamarka
5. dec 2008

zuzi, ja som niekde čítala, že to môže byť únava, málo spánku, alebo problémy s dutinami. Držím palce 😉

zuzana76
autor
5. dec 2008

tamarka, maly malo spava, takze aj to to moze byt, spytam sa lekarky aj na tie dutiny, ved uvidime

denisocka
5. dec 2008

zuzi,neviem či somv tej povodnej teme nebola aj ja.Aj moj maly to má,vtedy to mal viacteraz menej -anemicky je ,obličky a pečen hadam nie,šak sme ešte nebrali ani lieky žiadne.Unaveny nebýva,často si očka šucha-ale aj to je vraj v poriadku

my zas máme červene líca.draplave, a ked sme vonku tak brutal sčervenaju a tiež sa každy zastavuje a že jaky je vyštipany od mrazu,alebo jaky je červeny ...no zabijem ich 😝

sniezka
5. dec 2008

aj môj Jakub mával také kruhy pod očkami, no nebolo to zase až také výrazné, ja som si to na ňom všímala hlavne keď spal, teda keď mal zavreté viečka, vtedy sa mi to zdalo najvýraznejšie. Zistili mu veľmi silnú anémiu (takmer sme skončili na transfúzii), ale podarilo sa to zvrátiť aj bez toho našťastie, užíva stále Maltofer a kruhy pod očami zmizli, teda už som si ich dávno nevšimla. Takže radšej konaj. Aj keď krvný odber je u takých malých detí hrozný. Doteraz s ním chodil manžel, ale naposledy (včera) som na kontrolnom odbere bola s Jakubkom ja, plakala som tam spolu s ním, snažila som sa ho ukľudniť a držala som ho v náručí, ale doktorka mu nevedela trafiť žilu, tak ho dopichala ako sitko, boli to pre mňa strašné muky ako zúfalo plakal. Ale o to viac ma potešili dnešné výsledky.

eliska7
5. dec 2008

mala ma kruhy ,ale znevyspatia 😖 ,niekedy až do čierna.sestra ma bledomodre,ale je uplne v poriadku,rozhodne ak je normalny spač,radšej by som sa s lekarom poradila

tribitka
5. dec 2008

jááááj, to moja malá ked je unavená alebo sa ráno slabo vyspí, také má fialové kruhy a vačky pod očami, chúdatko, to zdedila po svojom oteckovi, oni ráno vyzerajú obaja ako angoráky.... 😀
ale tak do hodinky to našťastie zmizne,.....
tiež bola chudokrvná, ale aj ked už teraz má dobrý krvný obraz, kruhy má večer a ráno stále.... genetika po tatovi nepustí..... 😒

zuzana76
autor
5. dec 2008

denisocka, ano bola si v tej teme, rozhodla som sa, ze buduci tyzden zavolam dokine.

tak nas vyzera rano ako Derrick 😒

masabi
24. máj 2011

Tato tema uz riadne zapadla prachom...no ale aj my mame taky problem ...naposledy ked sme boli na odbere krvi tak bol KO v poriadku asi budem musiet zajst tiez za lekarkou ze co sa deje

masabi
24. máj 2011

baby ak mate podibny problem budem rada ak napisete svoje skusenosti a ako ste dopadli s vysetreniami

evka4
24. máj 2011

@masabi ahoj, nasa mala mava tiez niekedy kruhy pod ocami...vacsinou to zacina tak, ze su najskor take tmavsie a povacsine ocerveneju (v priebehu niekolkych hodin, niekedy aj dni),...minule sa jej v tych kruhoch spravili aj take vyrazky, ako krupicka...na ocnom povedali, ze to ma z tepla, ale ked sa jej to zhorsovalo, tak sme utekali na kozne a tam nam doktorka povedala, ze to ma atopicky ekzem...dala nam na to vodicky a masticky a pomaha to...uz jej to zmizlo, ale vcera sa jej to spravilo zasa, tak natieram ostosest... neviem, ci je to aj vas pripad, mne by nikdy nenapadlo, ze to moze byt jedna z foriem prejavu atopickeho ekzemu, nakolko na inych castiach koze sa to dcerke neprejavuje...

masabi
24. máj 2011

@evka4 ahoj,moj maly ma len kruhy pod očami take tmave hnede,potom zmenia trochu farbu a su take fialovo modre no divne farby fakt...vyzera akoby bol stale zaspaty...mame ist 14.na ovkovanie tak budem musiet spomenut dr.nech nas posle na nejake vysetrenie.

evka4
24. máj 2011

@masabi drzim palce, nech to malemu zmizne, alebo ak nahodou nie, tak nech doktorka pride na pricinu, preco sa mu robia...

masabi
25. máj 2011

No @evka4 som zistila ze nie je sam ,aj ine deturence maju aj sestrina dnes som si vsimla ale co uz nieco poriesime s DR.pa

poleva
23. aug 2011

môj synček to má už druhý den,je to červené,a kedže je blondatý veľmi to vidno...nechápem

takyna
28. aug 2011

baby ahojte, aj naša to má také fialové kruhy pod očami, včera sme boli na záhrade a pripuchli jej očká, šúchala si ich celú noc, neviem, čo s tým, či je to alergia alebo niečo ine..., ale tie kruhy máva pod očami, bývala anemická, ale upravilo sa nám to tak neviem...

redudas
30. dec 2015

@masabi ahoj, zistlla si preco ste mali tie kruhy pod ocami?????

masabi
8. feb 2016

@redudas no najskor to bude anemiou ale teraz uz ju nema a kruhy furt...zeby dedicnost? 🙂

janifer
27. feb 2016

necitala som starsie prispevky, ale 100% bude aj anemia, upravte stravu. alebo cucoriedkovy sirup je tiez dobry