Krv na plienke. Viete o tom niečo?

janocka77
5. júl 2009

Ospravedlnujem sa ak takato tema uz bola ale nenasla som ju. V noci pri prebalovani som zahliadla dva svetlocervene flaky na plienke bez stolice, iba pocikana. Neviem ci je to krv ci co?? Poprezerala som zadocek aj pisulku malej, pootvorila jej aj pisky, utrela vatou ci na nej zostanu nejae stopy ale nastastie nezostali. Od vtedy som ju prebalovala este 2x a nastastie sa to nezopakovalo. Docitala som sa zatial, ze to moze byt reakcia soli na teplo, ktore mi tu teraz mame. Ale aj tak ma to znepokojuje. Dnes je nedela no zajtra urcite zavolam lekarke. Ma niekdo podobnu skusenost alebo o tom nieco vie? Dakujem!

martinka81
5. júl 2009

Ahoj. My měli krev na plínce ve dvou měsících a byl z toho zánět močových cest, ale malý byl celkově mrzutý a bylo vidět, že s ním není něco v pořádku. Týden užíval antibiotika a byl ok. Ale po týdnu znova světlečervený flek, ale tentokrát to bylo barvivo z černého rybízu. Vypila jsem z něj šťávu a kojením se to dostalo až do jeho moči. Takže jestli kojíš, tak popřemýšlej, jestli jsi nejedla či nepila něco co hodně barví, v horším případě by to mohl být ten zánět.

janocka77
autor
5. júl 2009

Martinka81, moja mala sa zda byt ok - teda je taka ako vzdy, nebadam ziadne zmeny. Zabudla som napisat, ze ma 2 mesiace a 3 tyzdne a plne kojim. Neviem ci som nieco take co farbi zjedla ci vypila...nezda sa mi. A kedy sa vlastne dostava strava do mlieka a ako dlho sa tam zdrziava? Na tvojom malom bolo teda vidiet, ze nieco ho boli...pri kazdom prebalovani tam bola krvicka?

martinka81
5. júl 2009

No už si to tolik nepamatuju, ale jeden den jsem to vypila a druhý den to na plínce měl.
Ne ne jen jednou tam měl takové světlečervené fleky, vzorek moče se poslalo do laboratoře a tam vyšly bakterie i krev.

ejusaaa
5. júl 2009

Ahojte,neviem ci je to nieco podobnemnam zistili krv v moci,ale na plienke zatial nie..a ze ma pravdepodobne nejaky zapal,v stredu budu vysledy..ze krv je pri zapale vzdy. 😝 ,my mame aj bakterie aj leukocyty..

janocka77
autor
5. júl 2009

no parada, to ste ma nepostesili! 😒 ejusaaa u tvojho babatka je to poznat na spravani? lebo moja je kludna, taka ako vzdy..kebyze nevidim ten cerveny flak tak ma ani nenapadne,ze je nejaky problem. Na rozbor sa dava ta plienka kde bola krv?? ako sa odobera moc babatku?

ejusaaa
5. júl 2009

Ahoj,no praveze vobec nic mu nie je,ziadne priznaky,my sme brali moc len v ramci poradne ako kazdy a tam nam to zistili a zobrat moc bola u nas dlha pesnicka...vraveli ze ked je taky maly,moze do toho sterilneho sacku,to sa prilepi na brusko a normalne sa zabali plienka..ale ked boli zle vysledky,kazali ze nie do sacku,lebo ze to nie je dobre,tak sme styri hodiny striehli..a rovno do skumavky,snazili sme sa,lebo keby sme mu nevedeli zobrat moc,ze potom by ho cievkovali..ale vysledky ajtak zle..tak cakama na dalsie a mne povedali,ze bud je to teda zapal ale ze 8O percent je z toho ze malo pije,ze sa tak aj dehydratacia prejavuje..

janocka77
autor
5. júl 2009

dik, ejusaa! Nam tu zatial neodoberali moc v ramci mesacnych prehliadok.. Teraz som jej merala teplotu a je ok. Som zvedva ako sa dievcatku odoberie moc do skumavky!!

felixko
5. júl 2009

my sme mali krv len v stolici, tiež sme sa zľakli, ale u nás išlo o to, že ja som kojila a mala som saním poranené bradavky, ktoré mi krvácali, ale nevedela som o tom, až potom, keď som si našla fľaky od krvi na podprsenke som sa upokojila.

vo vašom prípade asi pôjde o zápal moč.mechúra, chudatko maličke, nech je čím skôr zdravučké 🙂

kasis
5. júl 2009

Janocka, moja mala mala krv v plienke v porodnici. Hned som lekarku volala, dosla len sestricka, najskor, ze to budu uraty v moci,z nedostatku tekutin, ale tie su oranzove, tak potom ze to moze byt menstruacia este z mojich hormonov, kedze je dojcena. Skoro som z noh spadla, ale ze vraj to dievcatka niekedy mavaju,ked im prejde viac zenskych hormonov do mlieka.Nic ine jej nebolo, krv bola iba jedenkrat v plienke, jasnocervena, inak bola kludna, bez teploty. Neviem ci je to len po porode, alebo aj neskor, u nas sa to uz neopakovalo. Na moc by ti mali dat specialnysacok,prajem, nech to nie je nic vazne.

janocka77
autor
5. júl 2009

tu pseudomenstruaciu mala aj moja mala v porodnici...povedali mi, ze je to este z mojich hormonov z bruska. Tiez ma dnes najprv napadlo, ze ci to nie je to ale potom som to zavrhla lebo sa domnievam, ze je to iba tesne po porode mozne. Ale neviem. Vsak uvidime zajtra. Dufam, ze nic vazne ked sa ani ona nestazuje!

bubik142
5. júl 2009

Ahoj Janocka77. My sme tiez s tym mali problem. Nasla som malej fliacik na plienke, taky svetlo cerveny, skvor to bola oranzova farba. Tiez som sa zlakla, ze to je krv. Chodili sme s tym, aj k nefrologovy... A moc som zacala chytat rano od 4h, kedze u nefrologa sme mali byt uz o 7h. A moc som chytala do mikrotenoveho sacku s uskami. Do kazdeho uska som dala malej nozicku, dala som si ju viac po sediacky a cakala som kedy sa vicika. Prvy krat som tak cakala 15min. a druhy krat sa mi to podarilo, az za dve hodiny, lebo sa mi tam stihla aj vykakat... Potom som do sacka vystrihla malu dierku a dala moc do skumavky. Na koniec sme vsetko mali ok, vraj to bola len zvysena sol, ale ze to je u miminiek normalne. Drzim palce.

leonik
5. júl 2009

bubik142: to jste chytali moč 3 hodiny dopředu? Nám bylo řečeno, že do do dvou hodin to musí být v laboratoři na rozbor, jinak se tam množí bakterie.

bubik142
5. júl 2009

Bolo to v poriadku. Mozno na ine vysetrenie by to vadilo... Ale tuna sa vysetrovala hlavne krv v moci...

janocka77
autor
7. júl 2009

tak vcera sme boli odobrat moc malej. K pediatricke sme isli aj s tou plienkou. Zhodnotila, ze najpravdepodobnejsie to bude sol ale pre kazdy pripad nas poslala na vysetrenie. Nam priamo v laboratoriu odobrali moc - poriadne jej tam najprv poumyvali pisulku a na potvoru prave vtedy cikala 🙂 potom jej tam zalepili ten sacok a kazali mi kojit, ze vtedy to pojde rychlejsie. Po kojeni sme jej namocili este nozky pod tecucou vodou a hned sa znovu vycikala. Takze cele to trvalo nejaku pol hodinku. Vysledky by mali byt zajtra, najneskor vo stvrtok. No my vo stvrtok letime do Talianska na 4 dni na svadbu.. Som z toho celeho stale taka nijaka aj ked pevne verim, ze je to len sol kedze nejavi ziadne znamky bolesti.

wensdy
8. júl 2009

janocka jak jste dopadli? už jste v pohodě?

bzucinka
5. sep 2009

ahojte. Dnes mala babula(1rok) v jednej plienke taky fliacik v priemere asi 2 cm ...bol svetlo-ruzovo-oranzovy. Je to krv? Alebo to moze byt aj nieco ine? A ked ja beriem antibiotika a malu kojim, nemoze to byt nejaka reakcia? (tie mam povolene pri kojeni) Lebo aj na sebe pozorujem, ze ked beriem ant. tak mam "medzi nohami" coromoro-narusenu floooru. Prosim napiste ak mate skusenost

annag
5. sep 2009

to sú len výlučky - odpadové soli - asi ciká trošku menej , pije dosť tekutín?

bzucinka
6. sep 2009

Annag ahoj, Mala cika troska menej,ale popravde ona nemava take "100 kilove" plienky. Podla mna pije malo. Kojim ju vecer, v noci, rano...a pocas dna ked si "pyta" ... ale to kojenie vizera tak, ze cmulcmul 5 sekund a potom ma cosi ine dolezite na praci...a cajik velmi nechce mozno 1dcl pocas dna vypije... ale neviem ju nejako presvedcit :( nechcem na nu tlacit,lebo potom do nej uz nic nedostanem. Mozno ma tekutiny aj zo stravy. A ako to potom vizera, ked ma babätko krv v moci? Vidiet to v plienke?

janocka77
autor
7. sep 2009

Ahoj bzucinka, u nas to nakoniec bola ta sol...boli velke horucavy a aj ked som kojila kazdu chvilku tak predsa sa sol nahromadila. A bol to taky fliacik skor do oranzova. Na tvojom mieste by som ale radsej isla k lekarke. Aj ked to najprvdepodobnejsie nebude nic treba vylucit mozne zapaly. Zober tu plienku so sebou.

bzucinka
7. sep 2009

Ahoj janocka77 dakujem za odpoved. Dr. povedala, ze to mohla byt vyzrazana sol,alebo vylucky z nejakej takej farbiacej stravy,ale pre istotu dame moc na rozbor. Plienku pri nejakych podozreniach vzdy beriem so sebou 😀

bzucinka
8. sep 2009

Moc ma mala oka, takze co to bolo ani srnky netusia...ale som rada 😉

xaxa
6. apr 2010

Ahojte maminy.Znovu obnovujem tuto temu,lebo tento problem sa tyka aj nas.Nas syncek pred niekolkymi dnami ochorel,mal vysoke horucky,nasla som taky ten fliacik v pamperse,tak som hned volala doktore.Ta nam povedala,ze moze byt dehydrovany koli vysokim teplotam a ze mame mu davat vela tekutin.Lenze on vobec nic nechce pit okrem mliecka.Ma 7,5 mes.a stale ho len kojim,teda uz aj prikrmujem,ale vodu ani caj som este nedavala...Tak sme mu zacali podavat vodu a tu absolutne nechce ani za svet!Horko tazko sa nam podari striekackou dostat do pusinky asi 20 ml a to je vsetko!Uz neviem co mam robit!Po par dnoch teploty mu klesli a dnes zasa som nasla v pamperse ten krvavy fliacik,teda svetlo ruzovy skor...Kojim ho dost casto,niekedy aj kazdu hodinku,ale vypije malo.Myslite,ze tie teploty mohli byt zo zapalu mocovych ciest?Lenze este aj kakal strasne vela a strasne riedke to bolo a zapachalo...Boli sme v noci na pohotovosti s teplotami a povedali,ze asi ma virozu.No teraz uz sa zacinam bat,ze co ked je to nejaky zapal oblieciek ci mocovych ciest!Poradi niekto?

latvia
6. apr 2010

xaxa, a odstriekane mlieko lyzickou alebo striekackou nevypije? koj hoci aj po pol hodinke, ak nieco vypije, ak ma vpadnutu fontanelu tak ma malo tekutin urcite....kojenie klasicky staci...nieje potrebna voda....kolko plienok ma za den pocikanych? podla toho zistis ci ma aj dost tekutin...ak sa ti to nepozdava, tak zavolaj doktorke, mozno nieco poradi, alebo ti povie prist na vysetrenie.

ivkaivka
6. apr 2010

xaxa, moja tiez odmietala vsetko okrem mlieka, teda ja som jej davala odstriekane. Voda, caj..nula bodov. Teraz jej riedim mlieko a ona to vypije, asi potrebuje chut mlieka. Davala som 1:1, no teraz dam aj 20 ml mlieka a 70 ml vody a nie je problem. Skus do striekacky zmiesat mlieko s vodou, mozno zochce, drzim palce

xaxa
7. apr 2010

Dakujem baby za rady!!!Nas malicky mliecko papa,teda myslim to kojenie.SIce papa iba kratko,ale papa.Vodu alebo caj do neho nedostat!Teraz som volala dr,lebo sa mu dnes zasa objavil v plienke ten fliacik a ta povedala,ze treba bud ist na infuzie na pohotovost alebo zajtra ku nej.Som z toho v soku,ved sa sprava uplne zdravo,akurat strasne malo cika...Uvidime.Zatial mu ideme skusit davat rehydracny roztok a zajtra k dr na kontrolu.Velmi nechcem ist do nemocnice,k tomu som dnes ochorela sama ☹ takze vsetko sa mi teraz vidi z takom zlom svetle...

latvia
7. apr 2010

xaxa, kolko plienok ma mokrych za den?

ivkaivka
7. apr 2010

xaxa, ja ked mojej nariedim mlieko s vodou o taku hodinu ma plienku tazsiu nez je ona 😅
Neskusala si mu davat na pohar? Ja som to par x skusila, malu som pozobliekala, bola mokra ako po sprche, no niekolko glgov urobila.Alebo, ked som jej davala sirup a potrebovala som aby ho prehltla, ci nasledne zapila tekutinou, tak som jej na chvilocku stlacila nostek a reflex urobil svoje-ci chcela ci nie prehltla 😉
Myslim, ze vo vasem pripade je dobre kazde prehltnutie -teda rata sa kazda kvapka.

janasz
8. apr 2010

Ahojte babi,
Aj ja mám podobný problém so synčekom. Malý má dva mesiace a včera som si všimla v plienke nacikané s jemne ružovým zafarbením a dnes ráno tak isto. Inak malý je v poriadku a nemá žiadne iné problémy. Nechcem stresovať, no ani nič podceniť.Som z toho znepokojená, zajtra ideme na poradňu, no mám strach čo nám doktorka povie.Neviete niektorá, čo to môže byť?Ďakujem 😢

martinka81
8. apr 2010

Já nevím, ale my když měli ten růžový flek v plíně, tak nás doktorka okamžitě hnala s vzorkem moči do laborky a byl to zánět močových cest.