Krv na stolici u 9-ročnej dcéry

rebeca2
13. jún 2020

Ahojte, už 4 mesiace má dcéra na stolici čerstvú krv, navštívili sme dvoch gastroenterologov, chirurga, trhliny nemá, stolica vyšetrená na parazity, krv v poriadku, bolesti brucha nemá. Zistili akurát pravdepodobnosť na HIT a pozitívny gén na celiakiu(v krvi však nezistená). Zaradili sme psylium, viac tekutín, ovocie, zelenina, stolica tuhá. Už neviem, ako ďalej. Vraj ,keď sa to do ďalších troch mesiacov neupraví, čaká ju kolonoskopia. Tomu by som sa však chcela vyhnúť. Nemáte niekto podobné skúsenosti, prípadne odporúčania, čo ďalej? Dík.

rebeca2
autor
27. júl 2020

@kubkovamama ono ako sme držali tú HIT dietu, tak sa mi zdalo, že dcéra prichádza o vitamíny, minerály atd....lebo išli sme podľa nejakého švajčiarskeho zoznamu a tam je toho dosť vylúčeného....jej napr. domáce rajčiny nič nerobia a pri hit sa vraj nemajú....a spýtam sa, bryndza môže byť aj klasická z obchodu? vy ste držali HIT dietu alebo ste išli podľa svojho uváženia, čo je zdravé a tak...ďakujem vám veľmi pekne, som rada, že ste reagovali na náš problém...

kubkovamama
27. júl 2020

@rebeca2 odsledovali sme,čo robí šarapatu.Napr.rajciny samotne mu nevadili,ale s maslovym chlebom už bol ekzém,nafukovanie.Kecup tabu.Oriesky vadili,malé množstvo arasidov nie a pritom to je alergén, vlašské už mu vadili.Po sladkostiach,pečive,mäse sa celkovo necítil dobre,na wc aj 2dni nešiel.HIT zoznam je taký základ a barlička,keď neviete odsledovať alebo sa to jednoducho nedá odsledovať.Moze vadiť strašne veľa kombinácii,drobnosti,ktoré keď sa zjedia samostatne problém neurobia.Napr.maso so zeleninou pohoda,ale mäso so sacharidmi zemiakmi,cestovinou už vadia.Kazdy je individuálny.Moj napríklad to mäso konkrétne nemá rád tak či tak,skôr rybu si vypýta.Pizzu zbožňuje,to dovolím občas,ale hneď ma afty,nafukovanie a buď ho preženie alebo je mu nevolno.Domaca kvaskova bez kečupu(dávam rozmocene sušené rajčiny) tá mu problém nerobí.Drzim palce,určite to dáte aj stravovanim a má 9r,vekom sa to tiež trosku spraví k lepšiemu

rebeca2
autor
27. júl 2020

@kubkovamama naša má bruško ako tehotná, strašné niečo...bolesti nemá, nevoľnosti tiež nie, iba suché pery a ruky a každý druhý deň tvrdú stolicu( teda teraz sme na Lactulose, ale ponechám len Optifibre a postupne vysadím preháňadlo, uvidíme, čo s krvou)....ďakujem za super tipy, máte to do detailov preskúmané, neviem,či ja to takto ustriehnem, tie kombinácie by ma ani nenapadli, skúsime aj my takto, len mäsa sa nedokážeme vzdať,tiež máme vlastné od zajaca cez kurence , kačice až po bravčové..a čo šunka? tiež ste nedávali? .ešte otázočka, ovocie nerobilo problém? naša zje strašne veľa ovocia

kubkovamama
27. júl 2020

@rebeca2 ovocie mojmu nevadí ziadne, ak vasej niečo vadi skúste najprv bez šupky. Sunka urcite nie, je v tom kopa chemikalii, je to vlastne polotovar, nie maso. Udeniny všeobecne nie. Alebo skuste doma si urobit. Alebo aj koreniny mozu vadit a tiez aj pomoct, kurkuma, zazvor, škorica su velmi dobre na trávenie, skuste pokus jeden den iba cisty biely jogurt s medom a troskou skorice a to nech papá pocas celeho dna, nic ine okrem toho, plus vlažný caj bylinkovy, nie ovocny a uvidite na druhy den by nemala mat vydute brusko-nafuknutie, aj stolica by mala byt

rebeca2
autor
27. júl 2020

@kubkovamama skúsime, ďakujem pekne........ak by som ešte na niečo prišla, môžem vám skúsiť napísať, poprosiť o radu? ďakujem

kubkovamama
28. júl 2020

@rebeca2 áno,kľudne mi napíšte správu kedykolvek

peternu3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz