Krvavé nitky v stolici dieťaťa. Čo to môže byť?

susik77
2. feb 2008

Ahojte, dnes som uz 2.krat videla u malej v stolici take cjasnocervene krvave nitky.Neviete, co to moze byt? Citala som nekde na nete, ze to moze byt z nej.prasknutej cievky pri tlaceni, al. alergia na bielk. kravskeho mlieka?

vanila
2. feb 2008

Moj maly to mal ked mal tvrdu stolicu a mu praskol konecnik.

susik77
autor
2. feb 2008

ona to ma uplne riedke a pozerala som, ze na konecniku nema ziadne prasklinky...inak je kludna, len pri kojeni sa stale toci.po kojeni este dokrmujem nutrilonom

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
susik77
autor
2. feb 2008

ja som to prave citala, ale tam bolo o tmavocerv.krvi...myslite, ze mam volat na pohotovost-malej inak nic nie je...al. mam pockat do pondelka?

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanila
2. feb 2008

Ak malej nic nieje tak stale sleduj stolicu ci sa to opakuje ak sa to zopakuje tak chod na tu pohotovost,alebo vyrad nutrilon ci sa to nezmeni

susik77
autor
2. feb 2008

ok, ak sa to este zopakuje, zavolam si na pohotovost.dik 😉

rinuska
2. feb 2008

Určite to nie je nič vážne. Pred časom sme mali podobný problém, nitky boli hnedočervené, ale nakoniec sa ukázalo, že to bolo z banána.Ak je krv jasnočervená určite pochádza z konečníka. Pokiaľ by bola tmašia , je natrávená a to znamená , že pochádza z tenkého , alebo z hrubého čreva.Navonok na konečníku nemusíš vidieť žiadne praskliny, môže to byť hlbšie. Alebo sa jedná o malý lokálny zápal.Určite by som neburcovala pohotovosť. Keď sa to stalo nám a volala som ráno doki, nebola nejaká znepokojená. Kázala nám prísť až keby to neprestávalo viac dní. Takže pokoj. A nemôže to byť z potravy.Čo jedáva. Ja som bola presvedčená, že má malý v stolici krv.

susik77
autor
6. feb 2008

ahojte, volala som vtedy lekarke, hovorila, ze je to ok, asi len praskn.cievka v konecniku.lenze dnes mala stolicu hnedu-do cervena, v nej hlien s jasne cerv.krvou a malinke tmave kusocky. -asi natravena krv.myslite, ze to moze byt infekcia, alebo skor alergia na bielk.kravskeho mlieka? lekarka tam bude az zajtra-hned tam pojdeme

susik77
autor
6. feb 2008

inak uz par dni je nepokojna, z uplneho kludu zacne strasne plakat...

bystricanka
6. feb 2008

ahojte môj malý mal tiež asi jedno mesačný takú krvavú stolicu. Doktorka mu spravila výter, ale nič tam nezistila a nakoniec sa ma spýtala, či som niečo červené nejedla(jahody, maliny a pod.)Tak mňa napadlo, že som vypila jahodový džús, ktorý mal dužinu. takže on to mal z toho.