Krvná zrazenina v 7. týždni a jej zmiznutie

katarinkam
15. apr 2013

Ahojte baby minulý týždeň som spinila a doktor povedal že mám krvnú zrazeninu 17x12 mm. Dostala som inekciu a duphaston a este liek proti krvácaniu. Som 7+5tt. Drobec má už cez 1,2 cm. Našťastie že je zrazenina ďaleko od placenty tak drobec nie je priamo ohrozený ale musím ležať. Ide mi vsak o to že sice už nespinim ako predtým stale tam niečo je. Ked idem má WC tak raz v pohode a nič a druhý krát zase trochu spinenie, take hnedé akoby maličké kusocky, naozaj minimum. Ako sa vám stratila ta zrazenina praskla a vytiekla alebo sa vstrebala? Môžem aj pri to vstrebavani trochu splniť? Ďakujem za vaše skúsenosti 🙂

albao
15. apr 2013

Mne sa to vstrebalo. Ale objavila sa ina, v 16tt. Napodiv ale v druhom tehu sa mi uz nic take neobjavilo.

katarinkam
autor
15. apr 2013

@albao tak super a brala si aj lieky? A ako dlho si spinila po zistení?

sabina1975
15. apr 2013

ahoj som v 12tt a zrazeninu mam stale 17x10mm spinila som v 5+6tt a v 7+2ttt beriem duphaston

trish31
15. apr 2013

@katarinkam ja idem opat zajtra k lekarovi,v piatok ma pustili z nemocky a dnes opat spinenie,zrazenina ako ty(ved sme si pisali).Ja to mam tiez len po cikani,znamena,ze sa cistis,stara krv....Volala si svojmu lekarovi?

trish31
15. apr 2013

@sabina1975 prosim ta ty aj spinis?Este stale?Lebo ja som zas zacala uz mam nervy na to.Tiez beriem Duphaston

katarinkam
autor
15. apr 2013

@trish31 zatiaľ nevolala, mám papier keby sa to zhoršilo alebo krvácaní hneď do nemocnice mám ísť, inak v pondelok na kontrolu. Je to lepšie ako predtým fakt len na tom wcku inak nič. Tak všetko robím pomaličky a lezim 🙂

katarinkam
autor
15. apr 2013

@sabina1975 no to aj mňa zaujíma či spinis či už je to ok 😀

trish31
15. apr 2013

@katarinkam tak isto to mas ako ja.....Snazim sa aj ja nestresovat,tiez len polihujem,uvidim,co mi zajtra povie lekar,mala som az v stredu ist ale idem pre istotu uz zajtra...Ach jo

katarinkam
autor
15. apr 2013

@trish31 jasné radšej skôr, ja až v pondelok a dúfam že skôr nebude treba 🙂 že sa to nezhorsi radšej nech sa to zlepší 🙂 dáj potom vedieť, ja už verím že budem aj srdiečko vidieť minule som sa na to nepytala

trish31
15. apr 2013

@katarinkam mne ale v nemocnici hovorili,ze pokial je hnedy vytok,netreba hned utekat do nemocnice

katarinkam
autor
15. apr 2013

@trish31 aj mne tak doktor povedal že iba ak by ho bolo veeela alebo čerstvá krv tak je zle. Že inak sa to čistí a je to stará krv, lebo sa maternica zväčšuje a môže sa stat že praskne zilka a preto to spinenie 🙂

trish31
15. apr 2013

@katarinkam tak...ja mam dnes aj take bolesti ako pri ms a to viem,ze sa mi vzdy vtedy taha maternica,takze asi aj preto ten vytok....

katarinkam
autor
15. apr 2013

@trish31 aj mňa trošku viac pobolieva a sem tam pichne tak tiež asi preto, ale určite nám všetko dobre dopadne

albao
15. apr 2013

@katarinkam praveze len rped vysetrenim. Po nasadeni ascorutinu a duphastonu som uz nespinila, same sa to vstrebalo. A presne to iste bolo v tom 2 trimestri. Neboj, je to cate 😉

sabina1975
15. apr 2013

@katarinkam @trish31 chvalabohu uz nie 😉 ale mame prisny zakaz akehokolvek naznaku vzrusenia(sexualneho)

katarinkam
autor
15. apr 2013

@sabina1975 to aj mi, moja sestrička u doktora poučila môjho muzicka že ako mi má pomáhať a čo môže a nemôže 🙂

reni1512
15. apr 2013

Ono sa to vstrebe... hnedy hlienik je na zaciatkoch cistenie, stara krv sa ti vyplavuje, svetlo ruzovy je ked si praskne cievka, nemala by si mat cerstvu krv. Vedla mna lezali kocky co mali cca v takom tyzdni hematom ako ty, vacsinou tie lieky zaberu a vstrebe sa to samo 🙂.

katarinkam
autor
16. apr 2013

@reni1512 ďakujem za povzbudenie 🙂 veď snáď to dobre dopadne pondelok kontrola tak uvidíme a dám vedieť 🙂

lucusa6969
22. apr 2013

tiez som to mala, este som doma ale uz ani nechcem ist do prace, lebo tam su len same stresy.Dokedy ste boli s touto diagnozou doma?

kvietok035
28. apr 2013

ahojte aj mne zistil doktor v 6. týždni hematom,ale male bolo nastastie v poriadku, momentiáne už 2. týžden ležím v posteli a užívam kys. listovu, duphaston, ascorutin a centrum maternu-vitaminy. bola som už aj medzitým na kontrolu a povedal, že sa vstrebáva, lebo nešpínim. tak držím palce všetkým s podobným problémom 😀

stanulka111
2. máj 2013

ahojte, tak aj ja sa k vám pridávam.. dnes som bola prvýkrát na sone, všetko bolo ok, srdiečko bilo, mimi je tam kde má byť.. ale bol tam tiež hematom.. dr vravel, že na sone to vyzerá tak, že sa už vstrebáva, ale radšej ma nechal doma na pn, nech som v kľude.. predpísal mi kanavit kvapky a magneB6.. dosť ma to vzalo, je to už moje druhé tehu, to prvé skončilo MA, tak sa trochu bojím či to bude ok..
ale čo tu čítam, tak je to asi dosť časté.. takže sa nemám stresovať, že? 🙂

trish31
2. máj 2013

@stanulka111 jasne ze nemas stresovat klud lezkaj a mysli pozitivne

atreyu
2. máj 2013

@katarinkam tiež som mala hematóm, raz som špinila v 6tt a pomaly sa vstrebal, v 20tt na morfe nebolo po ňom ani stopy...nebrala som žiadne lieky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre