Ktoré kaše sú vhodné pre deti s intoleranciou laktózy?

kikuleenka
5. aug 2013

Rada by som vedela, ktore kase je mozne zavadzat u deti s intoleranciou laktozy (mliecne sa zarabaju do mlieka ci iba s vodou, obsahuju uz susene mlieko?)

unavenasom
5. aug 2013

Dieta nemusi mat vobec kase, moji ich nejedli a ziju. Kase bud obsahuju mlieko a to sa zarabaju s vodou alebo neobsahuju a to potom das do mlieka.
Ale ved mu daj normalne jedlo a nie mlieko v inej forme. Ak uz chces kasu tak si sprav domacu - ryzova, pohanka, pseno a pod..je to zdravsie ako rie komercne osladene a bohvieco v nich je.

mami.sk
5. aug 2013

@kikuleenka sú aj nemliečne kaše, ktoré neobsahujú mlieko. skús tie 😉

nutrilon_lucia
5. aug 2013

Pekny den. Pre deti s intoleranciou laktozy su vhodne len kase bez obsahu mleicnej zlozky, cize nemliecne. Pripravuju sa smleickom, ktore dietatko bezne pije. Mozete pripravit mliecko a spravit kasu ryzovu, pohankovu, kukuricnu, ci uz domacu,alebo od vyrobcov detskej vyzivy. Neobsahuju bohvie co, len to , co je zakonom povolene a cukor obsiahnuty v kasiach je zakonom povolene minimum kvoli chuti. To mnozstvo urcuju odbornici z radov pediatrov, nie my ako vyrobcovia. Vsetky receptury su od odbornikov. Na trhu su aj varianty bez cukru. Ale z moje skusenosti su tie, ze mamicky kupia variantu bez cukru, dietako to odmieta a nakoniec mu kasu mamicka prisladi. Ale samozrejme je to individulane.

zitaje
7. aug 2013

V nasej rodine nik nema intoleranciu laktozy ani iny problem s mliekom, ale kase varim vo vode. Mliecne kase su ovela tazsie stravitelne, je vhodnejsie do kase pridat nejaky kvalitny olej (trosicku) alebo nejake semienka, orechy (podla veku dietata).
Napr. ovsena s hrozienkami, psenova s bananom, kukuricna....
Normalne z ovsenych vlociek, z psena, pre babo sa mozu mixnut.
Dalej sa predavaju aj instantne kase, napr. ryzova, spaldova a pohankova, pohankovo-spaldova kasa, ktore neobsahuju nic ine, len ryzu, spaldu atd., zarabaju sa s vodou, treba dochutit, ale nemusi to byt biely cukor ako v kupovanych kasiach, ale napr. med, javorovy sirup, susene ovocie.
Ja osobne vobec neuznavam kupovane mliecne kase, su zbytocne predrazene, casto aj presladene, tie ktore obsahuju UM ani nehovorim, cisty biznis. Uvarena kasa je ovela zdravsia a lacnejsia verzia, a aspon vies, co je tvoje dieta.