Ktoré meranie teploty je presnejšie?

michalka12
15. sep 2008

Ahojte, prosim vas o radu. Moj syn mal teraz 1 rok. teraz na vecer chytil teplotu 39. Dali sme mu Paralen cipok. teplotu som mu merala s cumlikovym teplomerom. Ktore meranie je presnejsie, v ustach alebo v zadocku? Maly je aj troska malatny.
Mali ste niekto s tymto skusenosti? Kedy treba utekat na pohotovost?
Dakujem velmi pekne za pomoc.

sirinka
4. okt 2008

a mimochodom v najnovsom dietati je dvojstrana o febrilnych krcoch, ak by si niekto chcel precitat...

bibinka
4. okt 2008

sirinka-tam je popísaný "ideálny febrilný kŕč".

bibinka
4. okt 2008

erikadasek- mám vysokoškolské zdravotnícke vzdelanie a viem čo je to zvýšená teplota,aj čo je horúčka. a navyše mám profesionálnu aj osobnú skúsenosť s horúčkami kadejakého pôvodu aj so spomínanými febrilnými kŕčmi.a po istých skúsenostiach som pri teplote nad 37.5 obozretnejšia. Malé deti sú špecifické tým, že im pomerne rýchlo vystúpi teplota zo subfebrílií až na febrílie a hyperpyrexie (teplota nad 40 st.) . a laik nedokáže povedať resp.odhadnúť(len po vlastných skúsenostiach), že teraz už bude dobre, teplota nepôjde vyššie a pod. Pokiaľ raz boli febr.kŕče, je veľká pravdepodobnosť opakovaného výskytu. Samozrejme, našťastie rodičia sú v "pohotovosti" pri opakovaných horúčkach a jednoducho predídu ďalším záchvatom len preto, že "zakročia" proti febríliám práve diazepamom a ďalšími praktikami na zníženie horúčky a podávajú to preventívne pri teplote nad 37.5 , takže je len veľmi veľmi málo opakovaných kŕčov. Ale niekedy kŕče nastúpia aj pri "slabej" teplote. Tomu sa niekedy nedá neubrániť . tak len toľko.

ad sirinka- to sa pýtaš alebo ako to myslíš ? v každej učebnici je to písané, a stačí si vyhľadať základnú zdravotnícku literatúru. Máš šťastie, že tvoje dieťa znáša dobre vysoké teploty, niekto to šťastie nemá. A preto to tu rieši....

sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prvapomoc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matica2
6. okt 2008

moja dcéra mala febrilný krč a neprajem to zažit nikomu. pred každým očkovaním tri dni pred tri dni po mám dávat diazepam "preventívne". a mylím si že kto zažil takýto krč pri dietati tak aj druhému ten diazepam preventívne dá aby sa nezopakoval ten hrozný zážitok.

bibinka
6. okt 2008

matica2- súhlasím, aj nám povedal prednosta detskej jis, že máme dávať už nad 37.5-6, lebo človek nedokáže odhadnúť kedy vystúpi nad 38,a každý liek obyčajne zaberie za pol hodinu. takže je to aj taká poistka.keď teploty klesnú ,tak samozrejme už sa diák nedáva. 😉

shela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junovka
6. okt 2008

este vas to baby bavi , takto sa tu hadat? 😅 😕 Piste si to radsej cez IP 😉
Je pravda, ze Michalja potrebovala poradit, ale....toto si myslim, ze ju urcite bude zaujimat najmenej,ako sa tu hadate, co je napisanej v hentakej literature, alebo onakej, ked ma jej dieta teploty....Tak, ja len tolko 😉

bibinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junovka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junovka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz