Ktoré meranie teploty je presnejšie?

michalka12
15. sep 2008

Ahojte, prosim vas o radu. Moj syn mal teraz 1 rok. teraz na vecer chytil teplotu 39. Dali sme mu Paralen cipok. teplotu som mu merala s cumlikovym teplomerom. Ktore meranie je presnejsie, v ustach alebo v zadocku? Maly je aj troska malatny.
Mali ste niekto s tymto skusenosti? Kedy treba utekat na pohotovost?
Dakujem velmi pekne za pomoc.

emjee
6. okt 2008

laskavo sa nehadajte

zuzula28
7. okt 2008

baby, no fakt sa ukľudnime a bude to lepšie...90 % pediatrov v súčastnosti doporučuje pri horúčke nad 39, čiže v konečníku ak je 39,5 resp. 39,6 podať diazepam (pre deti píšu 2mg tablety, z toho podiel tablety podľa hmotnosti) ako prevenciu febrilných kŕčov a ten kto sa tu oháňa s tým, že je zdravotník a je to podľa neho na hlavu je prinajmenšom dosť nezodpovedný, lebo dosť veľa mamičiek s iným, nie zdravotníckym vzdelaním môže brať jeho názor ako "odbornú mernú mincu"...a to je teda dosť veľká guráž označiť preventívne podanie diazepamu pri adekvátne vysokej horúčke za blbosť...kto sa tu oháňa zdravotníckym vzdelaním, mal by myslieť aj na to, že potom vyjadrenie vlastného názoru, podčiarknutého tým, že je to názor podložený odbornosťou, je zároveň aj veľká zodpovednosť 😔 😔 😔

prvapomoc
7. okt 2008

zuzi,ja to hovorím už davno,len poniketorí to stale nechapu.ja by som si nikdy nedovolila dať na net informácie typu JPP 😝 na to som príliš zodpovedná 😎

junovka
7. okt 2008

kocky??? 😀

zuzula28
7. okt 2008

ja mám v postielke práve čerstvo vyhadzáne drobča v "šiestej chorobe", kde bývajú febrilné kŕče často, lebo sú tam typické 2-3 dni vysoké horúčky a diazepam bol v pohotovosti, ale našťastie nám doteraz digiteplomer vždy pípol opakovane (ja vždy merám 2x za sebou) maximálne na 39,4...mne sa tiež diazepam štíti, ale keby píplo 39,5 už rozbaľujem, pri 39,6 jednoznačne podávam...ale našťastie sme ani pred dvoma mesiacmi pri angíne nemuseli dať, tam sme vyšli maximum na 39,3...A už som volala šéfke do roboty, že zajta prídem pre topcom teplomer, ušný-čelový, lebo už keď som malému zdvihla nôžky, vedel, že meráme a bol celý skormútený, že zase sa mu maminka špáre v ricinke...už dosť 😝

erikasadek
8. okt 2008

teda tu to muselo byt strasne ked vsetky prispevky potom boli zmazane, teda zuzula aj s tebou suhlasim pre mna moze mat aj tri vysoke skoly len nechapem preco si dotycna vypisovala vsetko o krcoch a ked som dala poznamku,
zvysena teplota , ale urcite nie nebezpecna
teda neviem co ju tak dorazilo.....

zbytocnbe je sa tu bavit, kazda mate svoje skusenosti,
aj ja ma svoje ked moje deto mali cez 40 a v pohode bez diazepanu, aj v nemocnici len dolipran co je paracetamol

KAZDE DIETA JE INE A REAGUJE INAC....
prajem pekny den vsetkym...

erikasadek
8. okt 2008

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=399
tak ako to pise tato , tiez vysoko vystudovana lekarka, do 38 zvysena teplota....... 😉

llulebi
27. júl 2010

mamicka ktorej dieta nemalo febrilný krč moze takto hovorit ale ta ktora to zazila bude inak konat leebo ta skusenost je hrozna ...od toho momentu nosim v kabelke diazepam a aj cipky proti teplote lebo nam sa to stalo a bolo to za obycajných 30 minut malemu vyletela teplota z nicoho nic...

janka_pn
28. júl 2010

@llulebi suhlasim.... aj my sme mali krce ☹

janka_pn
28. júl 2010

pri vsetkych zubkoch sme si vytrpeli horucky okolo 39 a diazepam som nedavala. raz vecer mala 37,3.... myslela som pohodicka budem v noci kontrolovat, ved pekne zaspala, u dietata sa povie, ze takyto stupen v podstate nic neznamena. celu noc pohodicka, o piatej 39,3, febrilne krce, pohotovost, pobyt v nemocnici. od vtedy mam nosit diazepam vsade so sebou a pri 38 podat. takze fakt teploty inak riesi ta, co dieta krc nemalo a inak ta, co to zazila...

llulebi
14. aug 2010

@janka_pn prene tak ale zaver je ten ze som od toho momentu neuveritelne citliva na akukolvek zmenu reakcii maleho a mam z toho stres ked pojde do skolky lebo podla doktora a informacii na nete sa to do 5 rokov moze opakovat kedykolvek

janka_pn
15. aug 2010

@llulebi mne povedali, ze do troch rokov 😕 nemam az taky strach ako ty, ale chapem ☹ nas este caka to eeg a uvidime... vy ste na tom boli?

llulebi
15. aug 2010

@janka_pn nie neboli my sme boli tri dni na jiske a indikovali to tak ako z teploty ale my sme aj starsí asi ako vy...a potom som mala konzultaciu u neurologa co bol za nim ked sme boli v nemocnici

janka_pn
16. aug 2010

@llulebi aj my sme boli tri dni, ale co viem, tak na eeg sa pri prvych krcoch chodieva, aby sa vylucila epilepsia 😕 a na neuro tiez ideme a tiez ju uz vysetrovali aj v nemocke, ale este treba na kontrolu po troch mesiacoch ☹ no je to des 😔

lauraaaaaa
14. feb 2011

ahojte, asi pred 3dnami sme dobrali antibiotiká,vsetko v pohode ,dieta nekasle,a na tretí den 16:00 a teplota z ničoho nič 39 a viac a nie a nie dole ani s cípkami do konecnika.ani som jej skor nedala nič kedze mi doktorka nasa,povedala ze ani nemám dat nurofen ani nič ,len ked vyjde teplota nad 39stupnov C.tak som nedala len ked bola 39. a potom som ju nevedela zrazit dole,iden na pohotovost,dieta ,v slzách ,triaške,na tvári divné krče,trocha sa ukludnila,kedze uvidela doktora,zlakla sa,a doktor ze ,preco jej nedám diazepan?!.váhala som no po zábale nie a nie teplota dole este vyslana 39,5 a tak čakam co spravi liek.

lauraaaaaa
14. feb 2011

no klesla jej na37,9huráhurá a zaspala

lucula73
14. feb 2011

ahojte
aj my máme už druhý deň medzi 38-39 teplotu....asi zbehnem zajtra k doktorke.....nič mu neni,len tá teplota a zvýšená únava 😒

evina313
15. feb 2011

No maly mal minuly vikend az 40,5. ked mu klesla na 38, uz bolo ok. teplotu mal taku vysoku skoro kazde 4 hodiny. po 2 dnoch mu ale klesla, ale v cakarni pravdepodobne chytil nieco ine ☹ o par dni dostal hnacky a vracal.
takze ja by som isla az po 2 - 3 dnoch teploty, alebo keby k tomu dieta kaslalo plus nieco ine..., pretoze teraz je tak strasne vela chorych deti, ze si z cakarne prinesiete pravdepodobne nieco ine.
diazepam radila lekarka aj mne, kvoli febrilnym krcom, ale nedavala som mu, nastastie ich nedostal, klop klop. ale ta teplota bola fakt hrozne vysoka .tiez som uvazovala nad pohotovostou, ale uvedomila som si, ze by ma asi poslali kade lahsie keby soom tam prisla iba s teplotou.
☹ dnes bohuzial musime ist k lekarke zas kvoli tym hnackam, kedze mu to neprechadza, tak som zvedava, co si prinesieme domov dnes 😠

vlasa
15. feb 2011

@evina313 a to mal tvoj maly len take horucky vysoke?nic druhe?

lauraaaaaa
15. feb 2011

nao a malá včera od 16tej to teraz má 39,5cely cas v kuse aj teraz má.nepomohlo nic,mozno na 5min.ked aj hned zaspala.mozno vdala diazepanu,uz dnes som ju schladzovala vodou lebo som sa bála co bude a doctr.ordinuje len od12,30 dnes 😖 .a nemá niake ine príznaky choreho dietata,troch a kruhy pod ocami,potom písem co doktorka povedala ☹

evina313
15. feb 2011

@vlasa hej, nic ine, ani sopek, kasel, nic, len 2 dni take teploty. vraj virus. ale asi o 4 dni nato dostal hnacky a vracal, tak sa obavam, ze sme nieco chytili vtedy v cakarni. dnes ideme zas, tak som zvedava

evina313
15. feb 2011

ale treba davat pozor aj na zapal mocovych ciest. ked su take vysoke teploty niekolko dni, lekarka by mala zobrat krv, alebo aspon moc. ja mam doma tie pasiky na moc, tak som hned konntrolovala, bol ok

vlasa
15. feb 2011

@evina313 my mame taketo bezpriznakove horucky casto,alergologicka robila testy,vraj to ma aj nazov a deti z toho vyrastu,tak cakame na vysledky 😒 a odkedy sme v skolke,je to uplna katastrofa.inak,odkia ste?

vlasa
15. feb 2011

@evina313 uz vidim odkial 😉 ja vzdy pri takych horuckach nesiem moc doki na kontrolu,zatial bol vzdy ok.tie pasiky sa daju kupit v lekarni?

lauraaaaaa
15. feb 2011

no a máme hnisavu anginu začinajucu,zobrala krv z pršteka a bolo to

lauraaaaaa
15. feb 2011

@vlasa ano daju sa kupit ja som za 283sk kupovala ,okolo 7-8 € pohybuje cena teraz

lauraaaaaa
15. feb 2011

@lucula73 aj moja mala 2dni, vlastne ma 39,5 -38,9v kuse a povedala teraz doktorka ze má zacinajucu hnisavú anginu

koniarova
15. feb 2011

@evina313 Môžeš napísať niečo viac, k tým pásikom? Moji malí mali obaja zápal obličirk.Dá sa to použiť aj na zistenie toho? Čo tam na tých pásikoch sleduješ? Veľmi ďakujem za odpovede. Ja sa pri teplote vždy strachujem, či to zase nie je zápal obličiek.Môžeš mi napísať,ako sa presne volajú?

evina313
15. feb 2011

@vlasa my sa do skolky chystame teraz od aprila, tak uvidim. ale ja to poznam, starsi bol stale chory, nakoniec som ostala do 5 rokov na predlzenej materskej kedze mal uplne oslabenu imunitu. ale pravda je, ze z toho vyrastol, dnes by bol chory rad, ale nejak sa mu nedari 😀
hej, tie pasiky sa daju kupit v lekarni, ale nie vsade ich maju, ale mozu ich objednat. ale myslim, ze su rozne. myslim, ze aj cukrovkari maju nejake. mozno sa ta budu pytat, ze naco to potrebujes, tak len zbeznu kontrolu, leukocyty, krv, bielkoviny...ved oni ti poradia

evina313
15. feb 2011

@koniarova ahoj, pravdupovediac, mne tie pasiky nosi sestra, robi v nemocnici 🙂 ale v lekarni sa daju kupit. ak ich nemaju, mozu ich objednat. da sa z toho zistit zapal, su zvysene leukocyty, prip. krv. som uplny laik, tak ti velmi neporadim, ale starsi maval casto zapal obliciek, tak sme vzdy pri teplote chodili na Kramare nosit moc. 2x mu robili cystografiu a 9 mesiacov bral antibiotika. dnes je ok.
hlavne ked ma teplotu bez inych priznakov choroby davaj pozor. uz je dlho zdravy a dokonca vyradeny z ambulancie, tak som z toho nejak vypadla.
tie pasiky si vypytas normalne na moc. opytaj sa, ci sa tym da zistit zapal, teda leukocyty, prip. krv, bielkoviny, cukor...oni ti poradia. ale nezabudni dieta predym umyt, aby si nemala zly moc.
tie pasiky pouziva sem tam cela rodina, je ich tam vela 🙂