Kútik na ústach. Čo by pomohlo?

rejocka
6. dec 2008

🙂 ahojte maminky,viete mi poradit co davate detom na "kutik" na ustach,bol chory,ze vraj to je z oslabenej imunity,ja mu to na noc natieram calciovou mastou,ma 5 rokov,ak s tym mate skusenost napiste prosim Vas,hlavne nejake domace "receptiky"dakujem 😵

lienka79
6. dec 2008

tak mne osobne zabera funficidin,alebo by som skusila bactrobane.
Zinkova mast mne nepomohla

jaduska
6. dec 2008

neviem, či to zaberie aj na kútik, ale na herpes mi pomáhalo priložiť na chvíľu kocku ľadu...

cessy
6. dec 2008

lienka79
neobsahuje bactrobane kortikoidy???zda sa mi že ta masť obsahuje antibiotikum....

tynushqa
6. dec 2008

No ja by som asi kupila herpik, je to prirodne a dost to pomaha. Je to sice troska drahsie ale mozem iba doporucit 😉

lienka79
7. dec 2008

cessy..priznam sa ,ze neviem.....preto by somneskusala len tak,len po mporade s dr...
JA som tu mast este nepouzivala....ale viem,ze mamniny niektore spominaliz,e zabera..
Nechcem zle.. 😉
Ale fungicidin je bezpecny..a\je to antimykoticka mast..a a spon mne zabera..ked som mala 3 tyzdnbe kutik, trak spolahlivo zabrala

roasha
7. dec 2008

doplnit vit skup B/napr.bekomplex.../

lenicka8
8. dec 2008

ja mam kutiky už od mala a mam 25 a stále sa mi vracajú. Keď som bola malá stále sa mi dosť často opakoval ale postupne som to mávala menej a dnes používam na to zinkovú masť. Má to aj môj 6 mesačný syn a používame tiež zinkovú masť ale tvoj syn sa toho nikdy nezbaví

sipcek
8. dec 2008

my sme pouzivali framykoin a cebion kvapky na doplnenie vitaminov.

betka22betka
11. jan 2013

mojej malej pomohol vývar z repíka.

karamel
11. jan 2013

my na kutiky jednoznacne cajovnikovy olej, ale treba ho zriedit s vodou🙂

kvieta
11. jan 2013

S bactrobanom pomalšie, ja ho občas užívam, pomáha, no u detí len po konzultácii s lekárom, práve pre to, čo píše cessy. Kútik a okolie a preventívne aj druhý umy mydlom a zvýšiť prísun vit.B v tabletách, do 2-3 dní by to malo ustúpiť.

erulka77
11. jan 2013

mne pomohla masť volá sa KOSMíN a da sa zohnať v lekarni 😉

mandastra
22. sep 2017

Práve som ho schytala (asi z neumytého pohára na návšteve a nízkej imunity) a držal sa až kým som na neho nedala rozkrojený strúčik cesnaku večer, teraz aspoň už ubúda, tak uvidím, za chvíľu možno zmizne... a preventívne B vitamín a moje klasické multivitamíny s minerálmi, ale tak tie by som si dala aj tak, tie sa zídu...