Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

bubulka722
4. mar 2011

@kvojtanikova Vit. K som ja malej vôbec nedávala a odmietla som jeho injekčné podanie po pôrode.

bambola
4. mar 2011

@bubulka722 vsak vravim, ze jem zivocisne tuky 🙂 ale ak sa mam priznat tak ja sa dost bojim tej krivice 😒 ja som videla fotky na nete a stacilo mi, preto jej davam aj vigantol a uz sa tesim az bude poriadne slniecko 🙂
@kvojtanikova my mame 1kv. vigantol kazdy den do roka a kanavit bol raz za tyzden tusim 2kv. do 6.tyzdna a potom do 6.mesiaca raz za mesiac 2 kv.

kvojtanikova
4. mar 2011

@bambola no vidis, vigantol tak mame aj my, ale ten kanavit sme zjedli len 1x 2kv doteraz a zase mame zjest 1x2kv ked bude mat 6 mesiacov. Teda vy zjete ovela viac, ked to spocitam. Ako je toto mozne? Je to potom jedno ci co?

bambola
4. mar 2011

@kvojtanikova vobec netusim, ja som este pred porodom dostala od pediatricky taky papierik kde boli dolezite udaje a bolo tam aj toto davkovanie. ked sa ale mala narodila tak moja pediatricka mala dovolenku tak som sla k zastupujucej, ta mi predpisala tieto vitaminy a spominam si, ze mi ten kanavit vravela inac, ale rozdiel bol tusim len v zaciatku podavania nie taky extremny aako ten vas. ale tak ja som postupovala podla "navodu" tej mojej pediatricky

nady
4. mar 2011

@bubulka722 přesně ,i já sleduji ted ty novinky okolo tohoto ,a rozhodně bych odmítla injekční podání. Ovšem zjistila jsem že když to neřeknu předem ,tak se neptají a píchnou automaticky.A Kanavit se podle posledních doporučení nedává ,nebo jen omezeně..Unás před třemi lety to bylo uplně jinak.

lliillii
4. mar 2011

@kvojtanikova No vidis... a to este mne do prepustacej spravy v porodnici napisali ze mam davat dve kvapky kanavitu mesacne a moja pediatricka mi to zmenila na jednu... lebo ze tak to vraj na nejakej lekarskej konferencii najnovsie schvalili. Tak teraz vazne neviem. Ale ja som si naschval vyberala mladsiu lekarku, lebo si myslim, ze tie starsie to mozno uz tak nesleduju a mozu mat este stare zauzivane taktiky. Aj ked nehovorim.... skusenosti a jedno s druhym.

petulinaa
4. mar 2011

Ahoj, mi jej dáváme jednu kapku denně na lžičku už od 7 dne a jsme bez problémů. Máme jej brat do roka.

bubulka722
4. mar 2011

@lliillii Ako vidím, sami lekári nevedia čo ako deťom dávať. Mne stačilo čo som si prečítala o následkoch vysokých dávok vit. K.
@nady Oni by sa pritom mali pýtať či to chceš alebo nie a opak je pravdou. Mnohí lekári sa hrajú na bohov a narábajú s nami ako s pokusnými králikmi. Každú chvíľu si menia doporučenia ako sa im zapáči a obaľujú to vedeckými štúdiami... 😝

cubana
4. mar 2011

tak kolko tych kvapiek Vigantolu treba podavat? my tiez davame 2 kvapky denne na odporucanie lekarky ale sa mi to nezda ze vsetci hovorite o 1 kvapke ... mam to teda znizit?

habibi78
4. mar 2011

@cubana ja som tiez davala 2 kvapky Vigantolu raz denne 😉 a jednu kvapku Kanavitu mesacne 😉

barboramarek
4. mar 2011

@cubana aj my mame 2 kvapky do 2 rokov, pri oboch detoch 😉

kaja73
4. mar 2011

my uživame D vit. cela rodina.Davku-2000IU denne.Odvtedy sme menj chorlavi.Uživame Vigantol-vsetci http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

diusik
4. mar 2011

ahojte,
no ja neviem,jak to tu citam zacinam mat obavy,ja uz vigantol nedavam asi od pol roka,teraz ma maly 11mes.
to od kedy mi povedali ze ho stiahli na istu cas z obehu lebo vraj bol toxicky,ze to kvapkadlo nanom bolo nejake nedobre a zi vitamin s nim reagoval toxicky.Opravte ma ak je to blbost.No a potom mi este niekto povedal ze ked davam UM tak nemusim.No ja teraz neviem,kazdy vravi nieco ine 😒 😖

kaja73
4. mar 2011

@diusik Vigantol je na trhu už novy a D vit treba davat aj pri UM.Vo vseobecnosti sa odporuča do 2 rokov,ale myslim si - a my sa tym aj riadime,že ho treba aj potom-hlavne v zimnych mesiacoch.Ale ked si uvedomime, ake silne ochranne faktory použivame už bežne v lete,tak to D čko je pre telo problem vyrobit aj v lete.

sorciera24
4. mar 2011

@kaja73 vit. D ok....ale skus kuk, ked uz pozeras na toho badatela, ze co to ten Vigantol vlastne je....
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

kaja73
4. mar 2011

@sorciera24 Mali sme už aj Oleovit, ale ten nam predali v Rakusku len s problemami-je na predis.Teraz je novy produkt na trhu od Jamiensonu,chceme prejst na to.Su to tiež kvapky.Ono nie je lahko vyberat si,ked nie je moc z čoho a to D čko treba.počula som aj o dakej bio forme,ale neviem kde to zohnat.Tobolky su o ničom-predražene a rychlo sa minu a ani nemam cuht si davat 5 toboliek naraz-ked to dame traja-tak je už takmer po baleni.

sorciera24
4. mar 2011

@kaja73 ano, ja som za, my pouzivame rybi olej...aj pre deti existuje....takze vit. D ano...ale u mna nie vigantol 😉
tento je ten bio: http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_...

kaja73
4. mar 2011

@sorciera24 to mame a uživame,ale tam nie je nič pisane o D vit.v obsahu.A krpec je alergik-on ryby tuk ani nemože.

kaja73
4. mar 2011

@sorciera24 ja chcem zohnat niečo taketo http://www.bioticsresearch.com/node/1570 inak hovoti sa že jedna lyžička ryb.oleja ma 400IU,to by som musela denne zjest 5 ,aby to bolo tych 2000IU a to sa zas predavkujem Omega kyselinami.

mima777
21. mar 2011

Ahojte, viete mi prosim niekto napisat zlozenie Oleovitu? Vraj to obsahuje arasidovy olej??

pia22
22. mar 2011

@mima777 my ho pouzivame, ale pribalovy som asi vyhodila alebo tak odlozila, ze ho uz asi nenajdem☹

nina88
29. mar 2011

Ahojte, prosim o radu, zhanam tie kvapky D od Jamieson, boli v mama a ja medzi novinkami, no ani na nete som ich nenasla, v lekarnach na mna kukaju jak na blazna,ani o nich nevedia, nenasla ste ich niektora prosim??
Inak mam od mami doma Oleovit,ale je na policke,lebo neviem po nemecky a este som sa k tomu nedostala,tam je rovnake davkovanie ako Vigantol? A o co je /ak je/ lepsi ako Vigantol?
Ja mam totizto z Vigantolu velmi zly pocit, mne po nom maly velmi zle hajal ako babo, tak som mu ho prestala davat, potom ho aj stiahli, co som bola rada, no a teraz som si vedoma,ze potrebuje nejaku formu D-cka,len aku,ze?
Vraj to dost ovplyvnuje imunitu,tak som sa zlakla, lebo je casto chory...

pia22
29. mar 2011

@nina88 Vigantol je hnus, nam bol maly po nom strasne nervozny a nespal a nasla som tu viac mamin, kt. mali podobnu zlu skusenost, tak som s nim tiez sekla a pouzivame Oleovit. Davkovanie je rovnake, ja vsak davam 1kv. denne do lyzicky s mlieckom rano alebo na obed. Maly po nom nema ziadnu negativnu reakciu. D vit. je dôlezity pre stavbu imunit. systemu, urcite ho drobcovi podavaj, ja osobne odporucam Oleovit.

nina88
29. mar 2011

@pia22 Dakujem moc za odpoved, super, Oleovit mam,to je dobra sprava... 😉
Chudak maly, zas ma 40 teploty bez ineho priznaku, za pol hod ideme k doktorke, som zvedava co nam je... ☹

diusik
29. mar 2011

Ahojte,@pia22 prosim ta a ten oleovit sa da kupit bezne v lekarni?

pia22
30. mar 2011

@diusik Oleovit predavaju v Rakusku u nas je na denne uzivanie len Vigantol, Oleovit je na predpis, ale Slovakom ho vraj predavaju bez predpisu😉 Ak ste z BA, tak to mas na skok, mne ho predala jedna dobra dusa tu z MK, stoji par eur.

nina88
30. mar 2011

Hura, v Poluse v lekarni mi objednali Jamieson kvapky, budu v pondelok... 😉

martinka1981
30. mar 2011

@nina88 prosim ťa od akeho veku sa može davať detom ten Jamieson? Možeš mi napisať o tom niečo bližšie prosim? Celkom ma to zaujalo 😉 dakujem

diusik
30. mar 2011

@pia22 diky,mam kamosku co pracuje vo viedni,myslis ze by jej len tak predali?No skusim ju poprosit...

renatka100
30. mar 2011

@nina88 jamieson som kupila dnes v lekarni v BA Eurovei - oproti tchibu. Stoja 10 EUR, ale vydrzia dost dlho. Vraj sa ma babatku dat prstom 1-2 kvapky na vnutornu stranu licka. Som zvedava ake budu, nakolko po Vigantole jej byva zle a ma vetry.