Kvapky Vigantol. Užíva ho vaše dieťa?

burina111
1. okt 2007

ahojte kočky, zaujíma ma, či aj Váš lekár predpísal Vašim drobcom kvapky Vigantol - vlastne je to vitamín D3 pre podporu, tvorbu a rast kostí. môj malý je totiž hrozne nervozny odkedy ich berieme a bolí ho bruško. vraj to má brať do 2 rokov, no mne sa zdá, že mu viac ubližujú ako pomáhajú. dajte prosím vedieť Vaše skúsenosti. 😒

ajuskamimi
2. okt 2007

CERTI

vigantol sa dava do 1 /mne lekarka vravela, ze do 1 roka/ alebo 2 rokov

K vitamin sa dava prvy mesiac kazdy den a potom uz len raz do mesiaca do ukoncenia 6teho mesiaca

wonderrka
2. okt 2007

ja davam vigantol spolu s troskou mliecka vzdy na lyzicku a je to 🙂

maminka07
2. okt 2007

ajuskamimi- suhlasim, mas pravdu, tak to ma byt, aj my sme tak davali 😀

kukenzi
2. okt 2007

mne kazala dokina vigantol do 2 rokov

kanavit - vitamin K sme prvy mesiac davali raz za tyzden, od prveho mesiaca do ukonceneho 6 mesiaca raz za mesiac

certica
2. okt 2007

my uz davno, davno nic nedavame, ja som spominala len vlastnu skusenost, teda presnejsie davkovanie, ktore nam urcila nasa pediatricka. myslim vsak, ze sa tie lek. nazory dost rozchadzaju 😅

katka432
2. okt 2007

mne ho kazala davat iba na lyzicku bez nicoho iba keby vraj nechutil jej tam mam dat trochu mlieka,ale davam jej ho bezproblemov samotny

broskynka
3. okt 2007

burina ja si tiež myslím,že to bude kolika,ale veď vyskúšaj ich vysadiť a uvidíš,ja som ich malému dávala tiež najprv na lyžičke s mliekom,ale teraz mu ich kvapkám rovno du pusinky

anjelik85
3. okt 2007

ahoj, tak mi už vigantol nemusíme. dnes nám to povedala dr. že iba do roka sa dáva a že do dvoch rôčkov tým detičkám, ktoré majú nejaký problém napr. s nožičkami alebo proste nejaký problém.

ervotoc
4. okt 2007

katka vigantol bez mlieka...?déčko mas predsa rozpustne len s tukom,takze bez mlieka to mas akokeby si ho nedavala vobec

ena
4. okt 2007

katka432: presne ako pise ervotoc, bez mlieka sa ti ten vitamin d nerozpusti..

katka432
5. okt 2007

no ja ho davam ako nam to povedala kekarka,dam jej ho a potom papa mlieko,takze myslim ze to je to iste

deninka13
5. okt 2007

a čo sa deje bez neho? Myslím, ked ho nedám vôbec? Nevravím, že ho nedávam, ale sem-tam pozabudnem 😅

gulicka
5. okt 2007

fiiha, tak kanavit sme nedavali vobec, dr nic nespominala. To by mali brat vsetky deticky?

vavka33
5. okt 2007

ano,maju ho brat vsetky deticky.to ako moze na to detska lekarka zabudnut? 😲
Ked ho sem -tam zabudnes nevadi,nic sa nestane,ale mal by sa davat kazdy den.
Ked sa da zapit mlieckom,je to v poriadku,ved v brusku sa to natravi spolu. 😉

vavka33
5. okt 2007

gulicka,teda to beru deticky,co su kojene,ak si nekojila preto ti ho asi nedala 😉

katka432
5. okt 2007

daninka,ja tiez zabudam a to doost casto.
mne ho kazali vysadit ked som zacala davat umele mlieko a to aj ked mala umele zozaciatku iba obcas,lebo tieto mliecka to uz obsahuju,iba materske nie

maminake
31. okt 2007

Iba na okraj všetkého, čo je tu už napísané. Najoptimálnejšie je podávať vitamín D v mlieku, pretože pri jeho priamom podaní do úst je možné, že sa "zachytí" na sliznici a nedostane sa tam, kam má. Laicky povedané.
Názory lekárov sa rôznia, nie je to prvá oblasť, v ktorej nie sú jednotní. Určite to závisí aj od fyziológie detí. Predsa nie sú všetky rovnaké 🙂
Ale je dobré, že sa o to zaujímame 🙂 , na deťoch nám predsa záleží. Radšej sa obávať ako mávnuť rukou.

bibinka
31. okt 2007

u nás to bolo tak, že sme brali dve kvapky denne okrem soboty a nedele do 2 rokov. teraz u mladšieho berieme dve kvapky denne celých sedem dní až do jeho dvoch rokov. takže sa nielenže rôznia názory pediatrov, ale sa to asi mení každé dva roky.ja som to u prvého dávala, aj ked som na to zabúdala. 😖 teraz som ešte nevynechala ani 1 deň 😀 a som zvedavá, dokedy mi to zostane 😀

pietra
31. okt 2007

katka, my sme na materskom aj UM od zaciatku. A od zaciatku Vigantol berieme 😕 Na kazdej poradni nam este dokina povie, ze ho mame davat dalej. Som myslela, ze ho nedostavaju len deticky, ktore su vylucne na UM.

sibuska
31. okt 2007

ahojte! my mame VIGANTOL, ten kvapnem -2 kv. malej rovno do ust a hned papame - kojim, lebo sa musi rozpustit vitamin v mliecku, je to vit.D dobry na kosti, potom mame KANAVIT, ten je na zrazanie krvi alebo nieco take, ten sme mali 1 krat tyzdenne do 2 mesiacov, a kedze uz mame 2 a pol mesiaca, tak uz len 1 krat mesacne a este mame aj CEBION, je to vitamin C, mali by ho hlavne babatka, ktore nie su kojene, povedala MUDr. ale aj nam ho dala 😒 , 2 kvapky 2krat denne! 😉

ramzesa
31. okt 2007

no ja co si oametam tak kanavit sa dava myslim raz do mesiaca na kilo hmotnosti jedna kvapka,ale nie som si uz ista. Dava sa bud do polroka alebo najnovsie az do roka. Ja som davala len do polroka. A vigantol strasne zabudam,niekedy dam na lyzicku s odstriekanym mliekom a inokedy zasa rovno do pusinky pred kojenim. Dufam,ze tym mojim drobcom nic nebude, ked maju mamu skleroticku ☹ . A podla najnovsieho sa vraj ma davat az do troch rokov 😕 ten vigantol.

maca793
3. nov 2007

ja som pri duách dávala vigantol do jedného roka. pri karolínke mi doktorka odporučila do 2 rokoch. ja som jej ho prestala dávať po dovršení 1 roka. ale po upozornení doktorky, jej ho dávam znova. malá mi otvorí pusu, ja jej nakvapkám 2 kvapky a zapije troškou vody.

ena
3. nov 2007

maca793: vigantol, D- ecko vitamin je rozpustne v tukoch, nie vo vode, takze by sa mal davat v lyzicke mlieka napriklad.

maca793
3. nov 2007

ja viem, ale keď vždy zabudnem dať do mlieka. som trochu motáčik. 😵

alienka
3. nov 2007

ahojte, ja davam kazdy den 2 kvapky do odsateho mliecka, tiez na dr. povedala, ze do 2 rokov mame davat

malka
3. nov 2007

zdravim, ja vigantol davam kazdy vecer po kupani 2 kvapky pri dojceni 😉

ale som zmatena co sa tyka podavania vitaminu K, tu pisete, ze detickam sa ma podavat do 6 mesiacov, ale ked som sa ja pediatricky nanho pytala, tak mi povedala, ze nie je potrebne ho brat, ze sa to dava iba pri krvacajucich pripadoch, ze sa neuziva ani ako prevencia ☹ ☹

maca793
3. nov 2007

malka
mne doktorka predpísala K len v tom prípade, ak úplne kojímMM, a nedokrmujem. pokiaľ aj dokrmuješ, tak by sa už to nemalo dávať. tuším mi vravela, že každý mesiac po 1 kvapke.

malka
3. nov 2007

maca,
hanka bola 7 mesiacov len kojena a kojim ju doteraz, ale vitamin K mi nepredpisala a odovodnila mi to tym, ze sa to preventivne nedava 😠

maca793
3. nov 2007

vraj sa to musí kvôli nejakému vitamínu, už presne neviem, skús sa jej bližšie opýtať. ja ako náhle som malú prikrmovala, tak nám K zakázala dávať.

malka
3. nov 2007

uz sa je zbytocne nieco pytat, lebo uz mame 10 mesiacov a uz sa samozrejme prikrmujeme.

len ma vie take nieco trosku vyviest z miery, ze preco niektori pediatri to jednoducho predpisu a ta nasa ani pri opytani nam ho nepredpisala.
som z toho smutna ☹