Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

vlasa
1. feb 2010

junovka,nam dokina poradila vzdy malu vyzliect do pol pasa a pozriet sa ako dycha.ak sa jej pri nadychu vtiahne na krku a hrudniku koza dovnutra je to larynga.vyzera to tak divne,inak ako normalne.ono s spravi pri nadychu taka preliacina,vtedy je to larynga.

mirkaff
10. feb 2010

ahojte maminky.
tak aby som Vam to tu presnejsie opisala: vcera sme boli so synom u dr.zacalo sa to v nedelu takym mokrym kaslom,z nosteka mu ide ciry soplik,sme bez teploty,teraz ma kasel taky ze odkaslava ale az z toho grcka.v noci chrci,tazko sa mu dycha tak spi ak sa to da nazvat vobec spankom,na dvoch vankusoch,v podstate v polohe polosed. nasa dr.ma dovolenku tak sme booli u zastupujucej,nepovedala priamo ze ma laryngitidu,ale ked sme odchadzali a maly dobre zakaslal tak povedala ze ma kasel ako pri laryngitide.
teraz som vylakana ci nieco nezanedbala,alebo ci nas nemala poslat do nemocnice.
vlasa idem to skusit odsledovat podla toho co pises.

atrami
10. feb 2010

mirkaff,
my sme na tom rovnako. Starší chalani boli nachladnutí s kašlom. Už som sa tešila, že malý to nechytil a včera ráno sa nemohol ani nadýchnuť. Nasadila nám doktorka lieky a uvidíme. Spíme vpolo-sede 😢

lenca13
10. feb 2010

Mirka nie vzdy musis pri laryngitide musis ist do nemocnice.mam s tym osobne skusenosti ak by ho chytil zachvat zabal ho do deky a ist s nim na studeny vzduch,nedala vam pre istotu rectodelt cipky tie nam vzdy zaberu ked je najhorsie 😖
Skus mu dat calciovy sirup a fenistil kvapky,nez pojde spat teda neviem ci mate dajake ant. 😕

mirkaff
10. feb 2010

sak hadam keby to bola ta larynga tak nas posle dalej....aj nas ma atb.ale sak ked kazdu chvilku z tych stecenych hlienov grcka,ci to bude mat niaky ucinok?

lenca13
10. feb 2010

Miri zachavat moze chytit a nemusi mat ani sople 😖

atrami
10. feb 2010

My sme dostali lieky presne ako píše lenca ešte peritol. Rectodelt čípky zabrali super, teda dúfam. Po peritole aspoň cez deň lepšie spí.
Náš mal záchvaty, zlepšilo sa to až keď začal vykašliavať a pustili sa mu soplíky.

Mirkaff,
všimla som si, že si z NM, ku komu chodíš?

mirkaff
10. feb 2010

nasa dr.ma dovolenku,tak sme boli u Janovicovej.....inak chodim k šickovej

mirkaff
10. feb 2010

no a ako vypada ten zachvat?? to mam cakat dusenie,,,boze dcera ma skoro 11 rokov a nikdy som sa u nej s tymto nastastie nestretla,no a ci lsi pripadam ako de.bil ktory nevie nic o detskych chorobach....doslova

atrami
10. feb 2010

mirkaff,
ten záchvat mal malý len raz. Začal tak hrozne kašlať, že nemohol dýchať. Vtedy treba dieťa zabaliť a vybehnúť von, studený vzduch vtedy pomože.

Ani jednu nepoznám. Ja chodím do Čachtíc.

Teraz bude horor, idem do malého natlačiť lieky.

lalus
10. feb 2010

tak sa hlásim v klube...aj my laryngoškujeme 😝 Ale to je už Jakubkova piata, tak to nejak neriešim. Som zmierená s tým, že ich bude mávať pravdepodobne často ... a rizikový vek je až do piatich rokov, tak sa pripravte žienky 😅

mirkaff
10. feb 2010

Atrami ty si novomestanka??

grajcaricka
10. feb 2010

Baby ahojte!!!! Ja som tiež novomešťanka a tiež máme laringitídu. Minulý týždeň ju mal starší a teraz teda od dnes ju má moja malinká 5. mesačná Michalka. Som hrozne nervózna z noci čo nás čaká ☹ , mám strach..... 😢

mirkaff
11. feb 2010

caute ...
do rana to bolo v pohode,ziadne dusenie,ani tazke dychanie sa nekonalo,co som velmi rada,lebo vecer uz to cital aj moj muz,no uz mu trosku lepilo,ze co bude s malym....ale uz sa rano stihol z hlienov pogrckat,do odsavacky ako keby nic neslo,bojim sa ci mu tie atb.vobez zaberaju ked ich viac ako pol hodinu v sebe nema.
Grajciarka mrkla som si tvoj album,tak z videnia si mi trosku povedoma.... 🙂
aku ste mali noc vy ostatne??
Lalus ako vypada ten zachvat??

grajcaricka
11. feb 2010

mirkaff: možné je to, mesto je malé 😉
Noc sme mali našťastie dobrú. Dobrá znamená to, že sme neskončili na pohotovosti a zvládli sme to doma. Už sa jej to začalo "odliepať", takže už to snáď nebude nebezpečné ☹

grajcaricka
11. feb 2010

Baby a prosím vás o radu, môžem dať malej ( 5. mesiacov) večer v prípade zhrubnutého hlasu opäť ten RECTODEL alebo sa to nemôže podávať už. Čo ak bude mať večer znovu suchý a drsný ten kašlík. Cez deň vykašliava, ale občas počujem ešte ten laryngitídový........ ☹

vlasa
11. feb 2010

myslim,ze rectodelt uz nepotrebuje,staci ked jej budes davat stale fenistil kvapky,zachvat sa uz nebude opakovat.davaj kvapky stoptussin,fenistil a calciovy sirup,to staci.ked zacne mat ten kasel mokry,zacne vykasliavat treba zmenit kvapky za sirup na vykasliavanie.ale fenistil re istotu stale,my sme davali tyzden,viac by sa nemalo,je navykovy.drzim palce 😉

atrami
11. feb 2010

grajcaricka,
ako píše vlasa, ak už vykašliava, tak rectodelt, netreba. Len niečo na vykašliavanie.

mirkaff,
niesom priamo z NM.

My našťastie už vykašliavame. Zajtra ideme na kontrolu, tak som zvedavá, čo povie.

mirkaff
11. feb 2010

aj nas uz pekne odkasliava,dnes vidim zlepsenie jeho stavu.

atrami
12. feb 2010

My sme boli znova u doktorky. Malý v noci 40-tku horúčku, dostal febrilné kŕče 😢
Dostali sme antibiotiká, uvidíme dúfam, že cez víkend bude lepšie.

mirkaff,
som rada, že aspoň vám sa polepšilo 🙂

ined77
12. feb 2010

ahoj holky,
prosím vás,nemám čas to pročítat.
co děláte dětem k jídlu při takové nemoci? ☹ ,resp.co vám snědí?
moc děkuji 🙂

rohacka
12. feb 2010

Ined - nezvyknu velmi mat chut jest 😖 . Robim im take jemne veci - puding, krupicu, kasu, ryzu s mliekom, zeleninovu polievku, piskoty namocene v mlieku, banan.

ined77
12. feb 2010

rohacka 🙂 ..moc děkuji 🙂 .malý je spíš blíž k bronchitidě,ale jíst mi nechce vesměs nic ☹ .a bolí ho i v krčku,tak se zasytil dvěma jogurty,tak aspoň tak 😅 .
ještě jednou děkuji za odpověď 🙂 ..puding by snad mohl sníst 😉 .banán nechtěl,teplého vůbec nic ☹ .
snad bude zase brzy dobře 😅 .

atrami
13. feb 2010

ined77, robím jedlá ako rohacka,
Teraz budem mať špenát so zemiačikmi.

kordulky
13. feb 2010

Ahojky nevim jestli to patří k tématu ale malá byla dost často nemocná od jednoho roku do dvou let jsme byli jenom jedem měsíc zdraví,laryn.,bronchit.3x v nemocnici,aft.stomat ,rýmy no hruza a tak jsem v srpnu nechala očkovat prevenarem a musim říct že supr ,jenom tyden rýmu a jinak od té doby musím zaklepat nic a to chodí do školky z čehos jsem měla strach nevím třeba by to pomohlo já vím je to docela dost peněz ale já myslím že nám to pomohlo

mirkaff
14. feb 2010

ahojte....
tak ako pisu ostatne maminky,tiez mal taku lahsiu stravu,i ked aj tu odmietal,hlavne ze sa nalieval cajom,aspon viem ze nebol dehydrovany.

atrami a dnes ako??

nas caka zajtra kontrola i ked nieco nevysvetlitelne pre mna sa stalo..

vcera rano prebalujem maleho,dam mu dolu pyzamkove gate a baby moje bodka na bodke a okolo cervene,tak velkosti maleho hrasku,ale len na nohach ,tak som natrela fenistilom,na obed kuknem,ziadne zmena,,este hovorim mojmu ze asi bude mat kiahne,ale moc sa mi to nezdalo,nemal tam ani niaky pluzgierik,len teda cervene a taka mala bodecka,no akurat ze mal toho plne nohy,ale ze sak keby mu isli kiahne tak sa budu robit bodky kde kade po tele, pobede uz som isla s Martinku na karneval,no a vecer o pol siedmej ked sme dosli,prve co bolo ze idem pozret malemu bodky,a moj sa rehoce jak kon,,ze jake bodky,,,,no a dam dole teplaky a kukam jak puk a na nozkach ziadnej bodky,este som si nadala sama sebe ze som si to mohla aspon odfotit a ukazat doktorke,no som zvedava co to mohlo byt,,co mi teda na to povie....
uz ste sa s niecim takym stretli...???

kordulky o ake ockovanie presne sa jedna?? je to nieco ohladom imunity??ja mam tiez strach ked nastupi drobec do kolektivu.teraz mozem konstatovat ze takuto hruzu sme s nim zazili prvy krat..takyto marod teda este nebol.

atrami
14. feb 2010

mirkaff,
teplotu už nemal 🙂
Kašle ako ,,starý hrniec", slabšie papá.

Ešte, že to neboli kiahne. To by si si užila.

janulkama
18. feb 2010

mirkaff-moj malý mal teraz 2 roky a v januári sme mali kiahne-celkom v pohode,len si to zobralo svoju daň.Od 3.2. sa liečime na laringitídu,boli sme aj 3 dni v nemocnici,lebo naša lekárka nám nedala žiadne lieky,doteraz som nevedela o tejto chorobe nič,až po týždni čo nás prepustili sme boli na pohotovosti,lebo strašne kašlal,tak nám dali Rectodelt čípky a vysvetlili,čo robiť...ešte teraz máme silný kašel,chvála bohu,máme doma aj Ventolin tak inhalujeme.Zajtra ideme na kontrolu,lebo stále silno kašle a potom z toho zvracia.Tak uvidím,myslela som že už budeok a nič z toho.

dadak
19. feb 2010

mozem sa opytat? citala som skoro celu diskusiu, ale nie je mi to celkom jasne...tak sa radsej opytam, kedysi som bola v laryngitide expert, lebo sme ju mavali dost casto🙂 a ku lekarke som s tym uz ani velmi nechodila, lebo vlastne mi len predpisala, co vzdy...ale uz sme dost dlho neboli chori a laryngitidu sme mali tak pred 3 rokmi...takze chcem sa poradit... vlhky vzduch, olejove obklady, ktore sa maju menit, davame aj biolambu, tak 3x denne, pit letny cajiiik, calcium 3x denne...fenistil a ditiaden...len nepamatam si, ako dlho sa tie lieky beru...poradi dakto? a niekto tam pisal aj kocky ladu..to fakt pomoze???

atrami
19. feb 2010

dadak,
základom je sprístupnenie dýchacích ciest. Lieky sú vporiadku.Keď ho chytil kašel vyniesla som malého von.
My sme mali ešte Rektodelt. Tieto lieky sme brali, kým sa malý nezačal vykašliavať hlieny, potom sme dali sirup na vykašlivanie.