• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

6. októbra 2017 
roasha: ako casto to mate?
29. nov 2008 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zkus jej dat hlavu vyssie na polstar, otvor okno a dobre ju prikry. a daj jej pred spanim neco na suchy kasel.
29. nov 2008 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dcera ked ju mala nejaky 4.x,sla raz normalne spat/nic jej nebolo/,a po hodine spanku sa zacala dusit.ja som tiez do nej okamzite vsetko napratala,a brala nas zachranka. :pensive:
dalsiu mala trochu slabsiu,rozdychali sme ju doma. :frowning2:
pokial sa dusi,musi sa volat zachranka,lebo sa vam moze udusit,dychacie cesty su u dietata dost uzke,a takyto opuch je rychly. :pensive:
29. nov 2008 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
minulu zimu asi 5x/zacalo to min zimu-tak neutesovat sa ze statistiky su ze to je len do 6rokov/ :pensive:
raz ju mala tak,ze vecer ju zacalo skrabat v krku,a po 3hodinach spanku sa zacala dusit./to zjedla aj dithiaden s xyzalom/
...a to je nastavena na antihistaminikach uz 3roky.
teraz jej zakazdym ked ju zacne skrabat v krku,dam calciovy sirup.
az sa bojim povedat,ze tuto zimu bol este pokoj. :frowning2:
29. nov 2008 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak nasa mala ju ma od 8 mesiacov minuly rok sme si uzili svoje ale zatial sme to vzdy zvladli doma.Tiez mame cipky rectodelt,calciovy sirup a prometazin aj tento tyzden stale hrcime a boli sme u doktorky a ze je toho hrozne vela :unamused:
29. nov 2008 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky a ten calciový sirup se dá koupit bez receptu???
29. nov 2008 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
29. nov 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipisek normalne bez receptu calciovy.tu stoji cca 80sk
drzte sa.
29. nov 2008 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale su dobre aj fenistilove kvapky
29. nov 2008 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kamarádka, co si laryngitidy protrpěla s dětma dost mi dala Aerius sirup, dává se jen 1x denně na noc a je to vlstně sirup pro alergiky proti svědění v krku, nosu atd....takže asi něco jako Fenistil
29. nov 2008 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já jsem zadala te calciový sirup na Seznamu - zboží do vyhledávače a nic se mi nenašlo...ani jako kalciový sirup s "k"...tak nevím, ce dělám blbě
29. nov 2008 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
calcium chloratum myslim...
inak, namiesto toho fenistilu mame zyrtec kapky.
29. nov 2008 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
29. nov 2008 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj, myslim, ze je to ono, od Galeny :wink: inak, je hnusny :unamused: mala by mi to asi nechcela :frowning2:
29. nov 2008 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a fakt neviem, ako by som jej to narvala v tom zachvate, to by zacala este viac kaslat a dusit sa. to je asi hodim len ten cipok+ist na balkon+pohotovost
29. nov 2008 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
inak baby, ak davate nej. lieky-cez usta, kym sa dostanu do krvi, trva aj 20 minut :confounded: takze je dobre mat doma skor tie cipky, tie ucink. rychle
29. nov 2008 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ježiši, já do ní taky vše cpu násilím, bohužel....tak děkuju a doufám, že tuhle diskuzi jen tak nenavštívím :stuck_out_tongue_closed_eyes: nic ve zlém, víte jak to myslím....tak hodně zdraví všem vašim robátkům a ať se už tady moc nepřispívá
29. nov 2008 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky no tak to nevim, s těmi léky. Určitě máme laryngitidu, má to napsané ve zprávě z pohotovosti. Když se to nezlepší, zavolám zítra naší dětské dr. Zatím moc nekašle, jen chraptí. Zábal jsem jí dávala celé odpoledne, nechává si ho na krku, ale musím jí zabavit. Máme zvlhčovač, tak běží na plné obrátky. V Mucosolvanu se píše, že se používá při léčbě zánětu hrtanu, tak snad úplně mimo to není :wink: Susik, na odkaz jsem koukala, na všechny ty léky a jak říkám, zítra zavolám naší dr.Na pohotovost už jet nemůžu, máme doporučení jet rovnou do nemocnice. Hlavně tam bude stejná doktorka :unamused: Myslíte, že můžu nechat větrat celou noc?
Já vím, že děti asi do 3 let se mohou udusit, já na laryngitidy trpím, mě bolí v krku, ztrácím hlas a bolí mě každé zakašlání. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. nov 2008 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
knobloska
mě dnes na pohotovosti řekla dr., že Mucosolvan až tak za 2-3 dny až bude kašel vlhký, na suchý kašel teď akutně mi dala Ditustat nebo Sinecod...tak hodně štěstí a at je to lepší
29. nov 2008 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano knobloska: davaj sinecod.
baby, ja som prave v pomykove, ze moja ma uz tyzden suchy a neviem co s tym...
29. nov 2008 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Susik aj nasa mala ho ma uz tyzden doktorka hovorila ze sa nemam cudovat pri takom pocasi ake je
29. nov 2008 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
OK, díky, zítra zakoupím Sinecod.
29. nov 2008 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdravím
tak u nás je situace o 90% lepší než včera, takže to samé přeju i ostatním marůdkům
30. nov 2008 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipisek: to je supr, aj verca je na tom lip, jen kasle :wink:
30. nov 2008 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susik
to je dobře...malá měla laryngitidu poprvé...je to tak vždycky, že to má tak rychlý nástup a pak to poměrně rychle odezní a zustane jen kašel...mimochodem dnes odpoledne už vlhký ?
30. nov 2008 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj moja to mela poprve. ano, ma to rychly nastup a rychle odezni. ale prave proto je to nebezpecny...ze nikdy nevis, kdy to prijde, mnekdy ze pry behem hodiny z uplneho zdravi dostane v noci zachvat :unamused:
1. dec 2008 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a je pravidlo, ze sa laryngitida opakuje?
1. dec 2008 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobulka: mne dr. povedala, ze sa zvykne vracat...
1. dec 2008 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ano laryngitida sa opakuje min.rok sme ju mali trikrat :frowning2:
1. dec 2008 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja stale nerozumiem principu laryng. u deti, ved je to vlastne klasicky zapal hrtana, zrejme deti to horsie znasaju. Len preco sa to tyka len niektorych deti . Ved je to vlastne virusoveho povodu. a preco sa to musi opakovat
1. dec 2008 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok