Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

berus222
8. dec 2010

ahojte. tak mi sme po minulotyzdnovej laryngitide mali uspech. malemu skoncila nadcha a prestaval aj kasel. dnes v noci to bolo strasne. zachvaty kaslu, lepkavy husty soplik a rano ked sa zobudil, tak mu hnisali obe oci. dnes sme nemali nasu dr v ordinacii, ale zajtra hned rano tam nabehnem, nech mi uz da nieco, co ho vylieci. ... a z kalcioveho sirupu mi vypil 3 lyzicky za cely tyzden. ostatne bud vyplul, vylial alebo ked som mu ich uz naliala do krku, tak vygrcal. ☹

11dara
8. dec 2010

@prchalka -ahoj aj moji krpci mávajú opakovanú laring... 😠 .Starší syn ju máva opakovane od 2rokov,dokonca aj teraz po 1roku pauzy ju dostal a bohužial ju od neho dostal aj náš 2,5mesačný drobček.Takže je určite prenosná vzduchom,napriek vyjadreniu lek. že by to malí nemal dostať od brata 😠 .Ja dávam calcium sirup,fenistil,rectodelt-zatial som ho nepoužila ale vždy ho mám po rukre.Máme stále zapnutý zvlhčovač vzduchu a chladno v izbe.Ináč prvá pomoc pri dusení okrem čipku je pustiť horúcu vodu aby išla para a dať dieťa nad ňu aby ju dýchalo.Laring. kašel je hnusný štekavý a nám na to najlepšie pomáha calciový sirup.Tak pevné nervi a skoro sa uzdravte.

metlonka
8. dec 2010

@pikusa presne viem co mas na mysli...tiez som si to zazila ☹ horsie je....ze laryn. sa zvykne stale vracat...my sme ju mali tuto zimu uz dva krat ☹ ale mas pravdu...uz mame viac skusenosti, tak si hadam budeme vediet poradit...aj ked vsade pocuvam ake je to hrozne nebezpecne, ze dieta sa moze zadusit 🙄 .....radsej na to ani nemyslim 😝

pikusa
8. dec 2010

Jo je to hnus.....
my byli na podzim na dovolené na Moravě a jak to dopadlo????
dostal to tam,takže 3 dny v nemocnici.....
@11dara no vzhledem k tomu,že mi dr.říká,že to je prostě virus,věřím tomu,že to je přesnosné...... ☹

lojzina
8. dec 2010

jj,prenosne to je ale kdo s vama prijde do styku tak si muze odnest,,jen"rymu,nemusi nutne lar. ...,a obracene...

pikusa
8. dec 2010

Holky....a jak to že někdo má "jen"rýmu a někdo hned lar.???
jako jsou na to ty naše děti nějak náchylné,že týden neprskají,ale mají toto????

vojtisek2007
8. dec 2010

@pikusa někdo má holt tu imunitu slabší ☹ Vojta trpí taky na lar ale Elis má vždycky jen tu rýmu nebo normoš kašel....a odkud to chytil vojtík netuším, nikoho s lar neznám, do školky ještě nechodil....nám to propuklo,když jsme se přestěhovali ze starýho vlhkýho baráku do paneláku ☹

pikusa
8. dec 2010

@vojtisek2007 aha...no tak nějak jsem si myslela,že to je....
Já ted dávám matesovi echinaceový sirup na imunitu......tak uvidíme.....zatím je zdravej

vojtisek2007
8. dec 2010

@pikusa no nám už na kašel nezabírá žádnej sirup....(už máme vyzkoušenej Hedelix,stodal,mucosolvan junior, acc tablety...) takže teď dávám š´távu z cibule a asi večer zkusím ten olejovej zábal na průdušky páč pořád strašně dětičky chrchlají...a nemůžeme se toho zbavit. V říjnu se nám to táhlo přes měsíc a první týden v prosinci je to tu znovu ☹furt šílená rýma, kašel, do toho vojtta občas lar.záchvat...3x už jsme byli u mudry a na ATB to prej furt není....

pikusa
8. dec 2010

@vojtisek2007 no toto je na imunitu...prevence
jinak na kašel nám toho taky moc nepomáhá....ale ted je malej v poho,tak snad dlouho bude

metlonka
8. dec 2010

@vojtisek2007 na ten kasel skus Bronchipret, ten nam zaberal najviac...tiez som davala tu cibulu..mozno aj to zabralo...clovek skusa hocico, tak potom ani nevie co vlastne zaberie 😀

pikusa
8. dec 2010

No cibule s cukrem.....taky jsem zkoušela....
a přesně,bylo toho tolik,že už nevím,co pomáhá

vojtisek2007
8. dec 2010

@metlonka
@pikusa
já to zkouším postupně, nejdřív lahvičku hedelixu (na doporučení dr) a nic, pak mucosolvan....a tak dále, po ničem se jim to nelepšilo, teď po tý cibuli (dávám třetí den) mi přijde ze chrchaljí míň...
jo jasně echinaceový sirup jako prevence - my máme zase eucasol sprej - od fa Just, máme i tyminánovou mast na hrudníček nebo při rýmě na nosík....a nic moc zatím...

pikusa
8. dec 2010

Tak od Justu mám ten eukalyptový olej a do vody s pár kapkama oleje namáčím plínky

prchalka
8. dec 2010

Jéé, tady se toho napovídalo 😨
Nemáte někdo zkušenosti s tím Augmentinem Duo ?? 😕

pikusa
8. dec 2010

@prchalka já ne.....a co to je???? 😀

prchalka
8. dec 2010

@pikusa Širokospektré ATB penicilinového typu - zkráceně. Jinak mi to namíchali v lékárně z prášku a vody, takže je to pak takové jahodové mlíko. Ale četla jsem na netu ty nežádoucí vedlejší účinky, tak snad nás to mine (průjmy, vyrážky atp.) ale máme i prášečky na vyvážení střevní mikroflóry, tak snad to vezme v pohodě. Ale už musí být z těch všech kapek a sirupů pěkně otrávená. Napočítala jsem asi 6 léčiv, co jí musím několikrát denně dávat, už jen mě je z toho šoufl 😝 tak doufám, že mi to bude ještě nějakou dobu jíst 😕 ☹

berus222
8. dec 2010

baby, ako davate svojim detom sirupy? uz som skusala na lyzicke, ze: aho co mam, ake je to dobre. zjedol mi 1, striaslo ho a dalsiu ani za svet. potom som skusala na silu mu ju vliat do pusy, ale vyplul to. ani ta "striekacka" z detskeho nurofenu nepomohla.

pikusa
8. dec 2010

@prchalka aha,tak to neznám....a chůdě..tolik toho má.....
@berus222 tak Mates naštěstí sám řve ráno siupek siupek.....takže v poho

metlonka
8. dec 2010

@berus222 moje deti miluju panadol 🙂 ale vazne 😀 starsia dcera si ho dnes priniesla a chcela aby som jej ho dala...berie to ako maskrtu 😀 hrozne ze? Tak u nej zabera to, ze jej vsetko davam do tej panadolovej striekacky...hocijake sirupy a tvarim sa ze je to panadol...samozrejme ze na to pride ked to taha ale to uz mam pripraveny sladky caj, alebo dzus a rychlo to zapije. Mladsi syn mi zatial nerobi problem...vyuzijem moment prekvapenia...len pribehnem, rychlo mu to streknem do ust a hned dam caj...vacsinou ani nestihne zareagovat 😀

cori
8. dec 2010

@berus222 naší malé sirupy taky chutnají, někdy jsem ji podezřívala, že kašle schválně jen aby dostala sirup 😀 , takže taky neporadím jak to do něj dostat...

Holky a jak dlouho dětem držel ten suchý kašel?

pikusa
8. dec 2010

@cori no Mates vždy na pohotovosti inhaloval,pak u dr.asi 2-3 dny každé ráno a pak pomalu začal odkašlávat

berus222
8. dec 2010

to vazne?? 😨 nas uteka uz ked chytam flasku. on sladke nemusi a mne sa zda, ze cim dalej, tym su tie sirupy sladsie 😝

pikusa
8. dec 2010

@berus222 Matyáš sladké taky moc nejí.....ale sirupy má rád 😀

vojtisek2007
8. dec 2010

@prchalka jednou jsme měli tyhle ATB a pokud vím, žádný vedlejší účinky jsme neměli, měli jsme namíchaný dvě flašky.

jinak děti mi taky sirupy jakékoliv i prášky jedí v poho - zavelím a je to, dávám zapít čajíkem hned, sirupy normoš na lžičce i tu š´távu z cibule, sice s ksichtí, ale musí ☹

prchalka
8. dec 2010

Já dávám taky odměrkou od sirupů - všechno, i všechny kapičky. Zatím (ťuk ťuk) mi bere i ten hnusnej Stoptussin a nic nevyplivuje 😔 hned to zapije. Kdyby bylo nejhůř, slibuju dobrůtky 😉 Vlastně ten Stoptussin byl vždycky na začátku za Diskito hvězdičku 😅
Jako musím říct, že dokud jsme tohle neměly, nikdy jsem neslyšela něco jako laryngitida a všechny související a podobné nemoci - tohle mě teda dokonale probralo ze sna! 🙄 ☹ Ani v dětství jsem nic takového neslyšela, že bychom byli takhle nemocní... ☹ chjo!
Dobrou noc všem marůdkům!

pikusa
8. dec 2010

Tak já vůbec netušila,že LAR.existuje 😒
ale ted je Mates od září v pohodě....ťukám

vojtisek2007
8. dec 2010

no tak to já tušila od últého dětství, měl to brácha ☹ a ty noce u otevřenýho okna, na ty nikdy nezapomenu....nakonec jsme se museli z paneláku odstěhovat do baráku a byl klid, přeslo ho to...nebo by ho to možná přeslo i v tom paneláku, údajně se to má s věkem vytrácet....

pikusa
8. dec 2010

Je pravda,že mám v hlavě vzpomínku,kdy jako malá sedím s mamkou v kuchyni a nemůžu dýchat....
mamka mi pak říkala,že jsem to měla jako mim ino a ona volala sanitu.Než dojeli,mě to přešlo a ona ještě dostala prý vynadáno.

renab
8. dec 2010

@berus222 Ak ti nechce sirup, pýtaj si od doktorky tabletky a skús to s nimi. Aj náš Matej sirupy neznáša a tabletky toleroval ako ročný v pohode. A sirupy sú aj ťažšie na žalúdok ako tabletky.