Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

roasha
2. dec 2008

bobulka,-laryngitida je virusoveho,alebo bakterialneho pov.
je to zapal hrtana,a hlasiviek,a nebezpecna je v tom,ze hrtan moze opuchnut/vacsinou v spanku/,je to tak rychly opuch,ze pokial nepodas PP/ prvu pomoc/,dieta sa udusi.je to presne to iste,ako by ti niekto silno stiahol dychacie cesty. 😔
deti to horsie znasaju preto,ze ich dychacie cesty su este prilis uzke,a pokial este nastupi opuch... 😔

presne ako som tu pisala,ze sa aj bojim napisat,ze sme ju tuto zimu este nemali,tak tuto noc ju mame za sebou. ☹
u nas pride bez varovania,mala je napr.teraz uplne zdrava,ziadne sople,ziaden kasel,len sa v noci zacne dusit. 😢
ale uz som napisala,stale mam vsetko na polici pripravene,tak uz to do nej rychlo automaticky napcham,otvorim dokoran,a cakam ci to ustupuje/pokial vie dychat,aj ked tazko,stale je to este dobre,zachranku mame 100m-len aby prave nebol vyjazd/,alebo teda okamzite volam.
ved hodte laryngitid do google,tam je toho dost. 😔

mikca
2. dec 2008

bobul prorste jim to sedna driv na hrtan kterej otece a nejde jim to na dychaci cesty jako to byva u klasickeho kasĺe.hratn(laryng) otece a tim se zuzi dychaci trubice..chrakteristycky je stekavy kasel a ne klasicky suchy..proste to slysis....takze proste netere deti chytnou kasickou virozu spojenou s kaslem a jinym to sedne na hrtan nebo hrtnopvou priklopku..ale to uz je trochu neco jineho a zavaznejsiho

bobulka34
2. dec 2008

cize ide o to, ze niekto je nato citlivejsi, ako u dospelych jednemu sa prejavi choroba silnou bolestou v krku a iny je skor taky nadchovy.
No a do akeho veku je to naozaj take nebezpecne.
Staci ked pri zachvate dat rectodelt, zodac a otvorim okno a dam na krk vlhky obklad s oliv. olejom?

susik77
2. dec 2008

laryngitida tusim 1-3 roky, a ta epiglotitida-co je este nebezpecnejsie, tusim 2-4 roky

roasha
2. dec 2008

bobulka,ja som jej davala na krk/dole ta jamka/ studeny vyzmykany uteracik,aby jej to chladilo,a rychlejsie ustupoval opuch.

mikca
2. dec 2008

taky je dobra kostka ledu u deti co ji dokazou cucat nebo nanuka....to mame taky vazkousene 🙂

nensy
3. dec 2008

tak mi jsme měli laryngititu až do 9 let pak jsem ho nechala očkovat na laryngitidu a máme klid

susik77
3. dec 2008

nensy: to existuje???ved laryngitida moze byt virova al. bakterialna...

bobulka34
3. dec 2008

na laryngitidu je ockovanie?????

lenca13
3. dec 2008

Ani som nepocula ze na laryngitidu sa da ockovat?

susik77
3. dec 2008

ja si myslim, ze to nie je mozne...ved laryngitidu sposobuju rozne druhy virusov a bakterii-kt. mozu sposobovat aj zapalove ochorenie inych organov...tak co by bolo v tej vakcine? 10 druhov bakterii?si myslimn, ze to je nejaky omyl...

roasha
3. dec 2008

nensy,tak to som ani ja nepocula,ze je na to ockovanie. 😅
to je nejaka blbost,asi si sa kopla 😅 ,keby take cosi bolo,tak nam imunoalergologicka nedoporuci kupele,jaskyne 😕 ...jednoducho povie,ze zial zatial sa tomu neda predchadzat,este na nic take zatial nikto neprisiel. 😕
mozno si si to poplietla s niecim inym. 🤐

bodka13
3. dec 2008

keby sa dala asi by nám to dr. odporučila,prvýkrát mal laringitídu ako 8mes. bábo a teraz má 5,máva ju min 2xročne
-na noc dávame fenistil.kvapky al. ditiaden,pripravené sú čípky Rectodelt al.tabl.Prednison
-cez deň berieme calciový sirup a ditustat
-na noc vypíname v izbe radiator,otvorená vetračka,pod hlavičku aspoň dva vankúše a poriadne zakryť aby neprechladol
-pri záchvate:utíšiť=neplakať,čiapka,do deky a otvoriť okno alebo na balkon a predýchať-zatiaľ sme ešte nemuseli utekať do nemocnice,naša dr. je super,všetko nám vysvetlila a dá sa jej aj hocikedy zavolať

lukin
8. dec 2008

Jak přesně se pozná laryngitida? Nati dneska k ránu začala chraptět a kašlat. To jsou všechny kašle laryngitida nebo jak to je? Asi bych měla jít k doktorce, že? Doma mám akorát sirup Paralen, jinak nic.

nensy
8. dec 2008

ano holky na laringitidu se dá očkovat mi jsem očkovaný je to asi rok přímo na ní to mi poradila kámoška taky jsem na ní čuměla jak tele 🙂 tak mi když máme laringitidu tak bereme protazin a rectodelt .nanoc taky vypínáme topení a na postel ještě dám mokrej ručník aby byl vlhkej vzduch 🙂
za týden jdeme k dr tak se jí přesně ještě zeptám jestli to očkování bylo přímo na laringitidu abych tady fakt nekecala ale od toho očkování je laringitida pryč určitě dám vědět

roasha
8. dec 2008

nensy,tak to ma fakt zaujima 😕 ......ale straaaaasne pochybujem,ze je take ockovanie 😅

lukin,laryngitidovy kasel si nespleties,-----je to ako by si kaslala do suda.....take strasne dunive... 😔

liliandax
8. dec 2008

tiez si nemyslim, ze na laryngitidu je ockovanie, my sme ju mali raz, vo februari a o ockovani nepadlo ani slovo..

nensy
8. dec 2008

já se na to určitě zeptám abych fakt nekecala a určitě řeknu

ivcap
17. dec 2008

Ahojte. Moja Saška mala prvý záchvat pred mesiacom, boli sme v nemocnici ☹ . Teraz po mesiaci mala ďalší záchvat a znovu sme boli hospitalizovaní. Chcem sa opýtať na čipky Rectodelt. Dávate 100mg čipky, lebo tie mi dr. nechcela predpísať, vraj je tá dávka pre dospelých. A iné u nás asi nezoženiem. Ale tá naša dr. sa mi nezdá, asi prejdem k inej.

lenca13
17. dec 2008

Ahoj ivcap preco ti ich nechce prepisat?Ja som ich minuly rok davala Timke a to mala 7 mesiacov ale vzdy len polovicu ale teraz jej uz mozem davat aj cely ten cipok ved to je prva pomoc pri zachvate a pozeram ze tvoja je starsia ako ta nasa

radka.m.
18. dec 2008

ivcap-ty čípky se dělají i ve 40mg dávce,ale podle nejnovějších léčebných postupů je nejlepší při první pomoci podat jednorázově několikanásobnou dávku,protože to je prý daleko účinnější.klidně jí to takhle řekni,já mám ty informace přímo od našeho alkergologa.

susik77
18. dec 2008

my tiez mame tie 100 mg cipky. Dr. mi povedala, ze to ucinkuje podobne ako injekcia. Mala ma 16 mesiacov

leva
18. dec 2008

ivcap,tak to sa cudujem ze ti ich nechce predpisat,aj my ich mame doma,ked mal prvy zachvat moj Romanko,na pohotovosti mu ju dali a dr.nam hned aj domov predpisala.

roasha
18. dec 2008

aj my 100mg rectodelt,malym detickam sa moze dat narazovo pri zachvate polovicka cipku...vyrata pediater.

cairka
18. dec 2008

aj my máme 100mg. ale to dávate len jeden čípok? lebo my dávame pri záchvate, večer v ten deň a druhý deň ráno a tretí deň ráno -už 2x sme to mali takto nakázané od dr. nech ju nepredávkujem kortikoidmy 😨

majkotanicka
18. dec 2008

zdravím .Neviete mi niekto poradiť? môjmu malému 6 mesačnému synčekovi som našla na hlavičke vzadu také hrčky, ako uzlinky .doktorka tvrdí ,že to je normálne, lebo býval častejšie chlorý .nemáte niekto s tým skúsenosti .som bezradná .dakujem

ivcap
18. dec 2008

Baby ďakujem za info. Ja som z tej našej dr. na nervy. Určite ju po novom roku vymením. Keby mi tá ťapa v piatok predpísala Rectodelt, tak sme nemuseli byť v nemocnici a tri dni na infúziách. Joj, takú mám zlosť. Ale už som si čipky 100mg včera zohnala. Len dúfam, že už ich nebudeme potrebovať. 🙄

davidko7
18. dec 2008

baby,moj maly ma od soboty nadchu-sopliky.Stale odsavame,teplotu nema.Ale posledne tri dni začal kašlať-ale iba pri jedeni a keď leži.Ja mam pocit,že mu stekaju hlieny a to ho draždi.Davam mu sirup-stoptussin.Ako rozlišim laryngitidu od tych hlienov z nadchy???

rohacka
18. dec 2008

Davidko7- moje deti obe mavaju laryngitidy, takze len takto Ti poradim
hlieny z nadchy, preduskovy kasel - je bud vlhky alebo suchy, normalny kasel
laryngiticky kasel urcite rozoznas, lebo je taky stekavy, ako tu niekto pise, ze do suda, hrozny a uplne iny ako normalny, bezny kasel. Moja dcera ked to mala prvykrat, hned som to rozoznala, ze takto nikdy predtym nekaslala, ze to musi byt laryngitida.

davidko7
18. dec 2008

rohacka-no moj maly prehlta-ako keby mu stekali hlieny a potom začne kašlať-ako keby ho tie hlieny draždili.Ako som už pisala,je to len pri jedle alebo v noci-ale asi iba trikrat za noc a z nošteka mu tečie soplik.Teplotu nema.lekara sme nenavštivili.Takže sa nemusim bať že je to laryngitida?Vtedy je ten kašel aj cez deň a stale?Moj maly ešte nemal kašel-iba teraz prvykrat.