Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

yasmina
18. dec 2008

davidko chod k lekarke aby z toho nebol zapal priedusiek...na laryngitidu to nevyzera...v noci je to najhorsie to je jasne ...lezi vsetko mu steka a to ho drazdi a dusi 😒
my sme to mali tyzden boli sme na sirupoch a potom prisli teploty a uz sme na II.antibiotikach a rectodele a prednisone a pod.

davidko7
18. dec 2008

yasmina-ja som volala dokt.,ale povedal,že ak nema teplotu a je s tym spojena nadcha,tak stači nasivin a sirup proti kašlu.

misuge
19. dec 2008

Ahoj, vrátily jsme se od. dr. první dignoza byla alergický otok hlasivek, a dneska jsme se dozvěděli na kobtrole po třech dnech, že to je zánět hrtanu..laryngitida.
Tak si jdu přečíst vaše rady a zkušenosti.
Nejspíš máte dney celkem dobré jakomy, ale ty noci...to je něco..mám o ní takový strach a pořád se na ní chodím koukat 😕

misuge
19. dec 2008

Hm tak jsem Vás dočetla, není pochyb, že malá to má taky.
Taky nás první noc pořádně vyděsila, vůbec to neznám...ani mne nenapadlo, že by to mohlo být ono, přes den jen trochu sípala ani rýma, ani kašel ani teplota a v noci začla těžce dýchat a do toho plakat a sípat...nějak jsm ji o¨ninsktinktivně vzlala na ruce a asi hodinu v polosedě ji uspávala..v ložnici máme chladno..takže to je dobré, jen ji ještě asi v noci přehodím přes tu postýlku tu mokrou plínku.Ještě mi poraďte...dr. mi předepslaa třikrát denně půl tabletky dithiadenu...a prý to má brát až dso konce roku...no mi se to zdá trochu moc 😕
Přece jen je to pořádný oblbovák 😔
Jinak máme ty pohotovostní čípky...ještě jsme je neužili..naštěstí, kromě toho prvního dne....a dostala i Duracef, má tam i bakteriální infekci, a dneska jsem začala dávat i calcoiový sirup.
Chci se zeptat, používáte některá nějaké bylinky na opadnutí otoku a jaké jsou vhodné?
Něco jsem už našla, ale ráda si nechám poradit...díky...teď jsem ji dala spinkat a furt tam lítám, je to fakt na palici...sice mám chůvičku a asi by sehlasitě ozývala, kdyby se měla dusit, ale i tak.
Díky moc 😔 😉

roasha
19. dec 2008

misuk,dithiadenu sa neboj,ja tiez po tabletke spim,ale s malou to ocividne nic nerobi. 😅 to je uz 3roky nastavena na antihistaminika,ale pri laryngitide uprednostnujem dithiaden.
o bylinkach neviem,ale pri duseni jej davam uteracik namoceny v studenej vode na krk/do tej jamky-uz som to aj pisala/mozes ale prilozit aj hocico zamrazene z mrazaku,obalene v utierke/.
ale pokial ti zacne lapat po vzduchu,okamzite rectodelt cipok,a vsetky ostatne lieky,pokial nezabera,tak volat pohotovost.-a tisit ju,aby neplakala,hocicim ju zabavat.
vzdy maj lieky nachystane,aby si bola vzdy pripravena.-ja ich mam dokonca aj v kabele stale so sebou,a tiez v skolke. 😔

radka.m.
19. dec 2008

misuge-ten dithiaden je opravdu nutné brát dlouhodobě-ten otok by se mohl vrátit ještě v horší podobě,než je ted,tak proto dlouhodobě.jinak se taky dávají minimálně 14 dní kapky fenistil-taky proti otoku.

misuge
19. dec 2008

Roa..i ve školce? To má malinká ty záchvaty tak často?
A koukala jse má už šest let, to jsem myslela, že toje tak zhruba do tří let 😕 Děkuji ti moc za rady....
Radka......ten dithiaden je i na opadnutí otoku? Já mylsela, že je to halvně pro to aby dítě mohlo spinkat, jak říkám ,neví ptám se..přes den jí ho nedávám a nezdá se, že by ji to otékalo, na noc anoi 🙂 Taky se Vám to vrací? Nám dr, řekla, že malá to pravděpodobně chytla z té inverze, která u nás na Ostravsku byla překročená až třikrát....fakt hnus 🤐

radka.m.
19. dec 2008

jo,ten dithiaden je i proti otoku,my jsme začali trpět na laryngitidy,když jsme nastoupili do školky,ale po dvou letech ted máme klid,tuk,tuk,tuk.

chymenitta33
19. dec 2008

Ahojte ja sa k Vám pridám☹)ak môžem??
my sme mali pre dvomi týždnami laryngitídu, a pediatrička nám povedal že to bude mávať stále pretože ude nato háklivý. Tak mením mu vzduch na vlhký a studenší.
že v dospelosti sa mu to bude prejavovať tak že stratí hlások.. A že nemáme chodiť von ked bude studený vietor..máte nejaké iné skúsenosti a rady? Dakujem

radka.m.
19. dec 2008

chymenitta-nemyslím si,že to,co ti řekla tvá mudr,je až tak pravda.háklivý prcek může být,pokud se mu trochu neurovná imunita,je to jako když dítě trpí třeba na bronchitidy,je dost dětí,které když přijdou do puberty,tak jim příznaky nemoci vymizí.ještě nikdy mi alergolog neřekl,že by jsme měli po častých laringitidách ztratit hlas.spíše pokud se budou opakovat častěji,tak by vás měla mudr poslat na alergoligii,tam už si budou vědět rady.časté laryngitidy i bronchitidy jsou léčbou pro alergology,ne pro pediatry.

misuge
19. dec 2008

Souhlasím s Radkou Chym...taky nemám ráda takopvé unáhlené závěrylékařů. zbytečně s tím děsí rodiče, mitřeba dr. vůbec nedala rady jak se zachovat kdby byl záchvat, napsala prostě čípek , dithiaden a poslal nás na URL se zánětem hlasivek 😒 Co jí opravdu je jsme vytáhli až z paní dr. na ORL po týdnu 😠
Celý den kdy mi to čas dovolil sedím na netu a hledám info a různé zkušenosti.
Jsou různé formy této nemoci a můžou mít různý původ. Nejdůležitější je však imunita dítěte jak píše Radka..a ..a co se týče nejen této nemoci.Je dobře, že máte už klid...jak často jste to radko měli? 😒
No s chozením en..mi dneska na url řekla, že určitě ne, má totiž i antibiotika přidalise jí tam i balterie,
Pokud je to jenvirového původu, nevím....když otoku svědčí chladný vzduch, ale zase přece jen je to nemoc..to nevím, tady mám rozpor.

misuge
19. dec 2008
misuge
19. dec 2008

Omlouvám se za překlepy, mám na zádech klíště 😀 😅

radka.m.
19. dec 2008

misuge-opakovala se nám každý druhý měsíc,pravidelně,pak nás převzal do péče alergolog,nasadili léky na imunitu a ted jsme už dlouho v pohodě.musím říct,že nás zatím neskolí ani chřipka,přitom v tý škole je toho docela dost,co by děti mohli chytnout.

chymenitta33
19. dec 2008

Dakujem kočky lebo ja som vedele že ma hned len vyplašila🙂ako však aj kamarátka mi vravela že ako decko máevala aj 4 krát do roka a teraz má 32 a od 21 cca vôbec☹)

misuge
19. dec 2008

Radko, léky na imunitu?
To je co? Jak pozná na co je alergický? Měl oslabenou imunitu? To se pozná jak?
Jo a ještě mám jeden dotaz....všude se píše, že to trvá 1 až 10 dní...a ty nejhorší noci rizikem dušení jsou ty první noci a nebo to může přijít zase třeba i devátý den, ikdyž už se zdá, že je to den ode dne lepší?
Amálka teď konečně od neděle trošku potišeji spinká..a jáí bych už taky dala klidnou noc, aniž bch spala na pů oka 😉
Chym, není zač, já se diagnozu taky dozvěděla až dneska, ale hned jsem sedla k PC a heldala info...a čím více vím, tím jsem klidnější, vím, co můžu čekat. 😉

misuge
19. dec 2008

Jinak Radkoklobouk dolů...čtyři děti v dnešní době, fakt mazec 😅 😵

radka.m.
20. dec 2008

misuge-nejdříve nám nasadil alergolog luivac na lepší imunitu,pak dělali testy na alergii a na to ted bereme dlouhodobě staloral-to jsou nové léky,které se vyrábějí přímo ve švýcarsku pro každého pacienta zvlášt,podle výsledků,jaké mu vyjdou z testů na alergii a imunitu.nejhorší u tý laryngitidy jsou opravdu ty první dny,ale vždycky se to může zvrtnout a vyjímka potvrzuje pravidlo,u nás byly vždy nejhorší první 3dny.

misuge
20. dec 2008

Aha, tak to je dobré, že dělají někde léky " na míru"... a pak vám dělali po braní těch léků nějaké testy z krve na imunitu?
A jak řešíš očkování při oslabené imunitě ?
Jinak Amálka měla denska konečně klidnou noc po šesti dnech.......tak jsem se vyspala i já 😝 😝
A už chrčí méně 😵

radka.m.
20. dec 2008

základní očkování jsme měli všechno normálně,ta imunita není oslabená zase nějak moc extrá¨émně,asi jako u každého asthmatika,nebo alergika,nebo prostě dítěte,které je častěji nemocné.u nejstarší dcery,která se léčí na onkologii je to už třeba s očkováním horší,tam nám udělali na imunologii speciální očkovací kalendář,všechno jsme měli posunuté,mezi každým očkováním musíme nakapat imunoglobulíny a tak.třeba na tbc nemůže být už nikdy očkoivaná.jinak krevní testy se při léčbě toho staloralu dělají běžně,teda aspon nám je dělají náš alergolog je hodně pečlivý.

misuge
20. dec 2008

Hmmmm..koUkám, že to nemáš jednoduché,ani děti 😔 fakt hlavně zdraví, není to klišé, je to fakt 😒 😔 No Amálka právě doteď nijak moc často nebývala nemocná, a dokonce do doby, kdy jsem ji kojila neměla ani rýmu, což bylo osm měsíců.Je fakt, že po mém muži měla atopický ekzem, ale ten už asi půl roku nemá, zaměřili jsme se na něj pomocí bylinné léčby a postupně vymizel 😵

bobulka34
20. dec 2008

ahojte moze byt jedna z prevencii, ze nekurim tak kde spime. Je tam teplota cca 18-19 stupnov. Snazim sa predtym vyvetrat. Zvlhcovac nemam, lebo vlhkost je u nas nad 50 perc.
Mate este nejake nove rady na prevenciu a rychlu a ucinnu pomoc. Cim prvym zacat pri zachvate dakujem

roasha
21. dec 2008

na ustup opuchu su kortikoidy/prednison,rectodelt/
dcera bezie vakciny na imunitu uz dva roky,dokonca nemava medzi ich branim ani tak dlhu pauzu ako by mala byt.
na imunoalergologiu chodime viac ako 3roky,od vtedy je nastavena na antihistaminika.v skolke lieky tiez musi mat,pretoze u nej dochadza k opuchu kedykolvek,ma tiez potravinovu alergiu/tiez opucha po jahodach a slivkach/

misuge
21. dec 2008

Bobulka ..no je snad samozřejmé nekouřit kde síte, lepší je nekouřit vůbec a nikde doma.To je bez debat.Byla jsem před těhotenství kuřák a přestala jsem hned, jak jsem se dozvěcěla, že jsem těhotná. A stále nekouřím a kouřit nebudu a kořit domaby mne v životě nenapadlo, zvlášť, když je tam dítě a o to spíše když trpí na dýchací cesty.
Roasha, to i po jahodách třeby v jogurt a jahodové přesnídávce 😕 Má stejné přínaky jako u laryngitidy?
ržím pěstičky, ať tomá co nejméně 😕 😔

roasha
21. dec 2008

opucha z jahod,aj slivak-/pusa,ruky,ale moze opuchnut cokolvek-keby to boli dychacie cesty.. 😔 ../,tak nekupujeme nic v com to je...ale obcas nejaky jahodovy cukrik/tam sa nedava normalne ovocie,ale take-ze jogurt,alebo tak,tak to nie. 😔
minuly tyzden skusila cosi so slivkovym lekvarom,ale nic to nespravilo/klop,klop/.
alergologicka uz hovorila aj o adrenalinovom pere... 😔

rohacka
21. dec 2008

Bobulka a dalsie babenky, zhrniem nasu prevenciu a 1. pomoc pri laryngitide-

Prevencia - nekurime v spalni, vecer pred spanim poriadne vyvetrame, pri kazdej nadche zvlhcujeme vzduch

1. pomoc -
- zabalit do deky, ciapka na hlavu, na balkon alebo ku otvorenemu oknu, v lete k otvorenemu mrazaku
- upokojit, aby neplakalo
- dat napit poriadne studenej vody - celu zimu mam v chladnicke pohar s vodou, ktory priebezne obmienam
- Kubko ma 10 kg - takze 10 kvapiek Fenistilu + 1 cajova lyzicka Calcium chloratum sirup + par kvapiek olivoveho oleja, nech premasti hrdielko
Dorotka ma 16 kg - takze 16 kvapiek Fenistilu + 1 cajova lyzicka Calcium chloratum sirup - cajova lyzicka sa berie ze 5 ml, a to vacsina sucasnych lyziciek nesplna - vacsinou su mensie + par kvapiek olivoveho oleja
- teply olejovy obklad na hrdlo
- v pripade silnejsieho zachvatu Rectodelt cipok, ale niekedy to predychame aj bez neho
- po upokojeni kasla dat lahnut na vysoke vankuse, aby sa lahsie dychalo
- zapnut zvlhcovac, rozvesat mokre plachty, striekat vodu z rozprasovaca po izbe
- priebezne vetrat celu noc, prip. nechat spat s ciapkou a otvorit okno na vetranie

Tot vsetko, co robime my. Ak davam aj Rectodelt, rano ideme k lekarke. Ak to predychame, par dni este beru Fenistil + calcium a za par dni je O.K., ak samozrejme nic ine nepribudne alebo sa stav nezhorsi.

petajuli
21. dec 2008

ahojte..

musim reagovat na prispevek o k misu...asi by si mela nejdrive vedet ja se slovensky rekne topit 😅 protoze to je kurit....takze samozrejme bobulka nemyslela to ze v pokoji kde spi jeji mimi tak ze tam kouri 😉

to je asi skoro kazde mamine ktera chce pro sve dite to nej.jasne ze se v prostredi deti nekouri 😉 😔

misuge
21. dec 2008

Jééééééééééééé díky Petajuli 😅 😅 😅 😅 .to mi nějak nedošlo 😀 .moooooooc se omlouvám 😉
Mi to přišlo hned divné, že s tím ještě chlubí , že v ložnici nekouří a jinde jo 🙂 😀

bobulka34
22. dec 2008

AHOJTE, neviete co je lepsie pri akutnych stavoch, fenistil kvapky alebo ZODAC? malá má 12 kg. Myslim v pripade, ze nepodam este rectodelt .

V spalni nefajcime 🙂)))

radka.m.
22. dec 2008

bobulka-obojí má stejný účinek,ale vzhledem k vašemu věku bych dala raději ten fenistil.