Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

mibi41
17. mar 2016

@sasa1983 dakujem vyskusam 🙂

janickadr
17. mar 2016

@mibi41 No podla tvojho popisu sa mi zda, ze vy mate doma maleho astmatika.. A ten cipok zaberie aj pri laryngitide a aj pri astmat.zachvate..

mibi41
17. mar 2016

@janickadr no vysetrovali ho i na astmu ale nepotvrdila sa lebo nevedel dobre dychat na spirometrii,co odporucate?Mame aj tbl na prevenciu, spiromon a aj dr nam dala ventolin sprej,ako myslela som si to lebo niekedy ked place tiez kasle i ked sa zabeha,ale nieje to vzdy :(

mibi41
17. mar 2016

@janickadr on ma najprv suchy kasel potom sa mu zmeni na vlhky,je tak aj pri astme Raz do mesiaca to ma vzdy.

janickadr
17. mar 2016

@mibi41 Ak ma raz do mesiaca taky stav, ze sa rozkasle, sucho, potom sa mu zle dycha, napr.par minut alebo par desiatok minut a potom sa to zacina ukludnovat a zacina kaslat a zas kasle par minut az par desiatok minut vlhko, tak to je dost typicky astmaticky zachvat...

mibi41
17. mar 2016

No on mal ten zachvat len raz,kasle ale teraz sa napr.nestazuje ze sa mu zle dycha.Ja uz neviem ako to rozpoznat ☹

mibi41
17. mar 2016

@janickadr a este to ze vzdy to je napr.tu fukava dost neprijemny vietor a udu zo skolkou von (tu sa chodi ci prsi ci krupy padaju ci slnko svieti stale von...) a uz na druhy den zaciatok kasla a uz to ideeee

mibi41
17. mar 2016

@mibi41 a dakujem za rady

mibi41
17. mar 2016

@janickadr a dakujem za rady

janickadr
17. mar 2016

@mibi41 Napisem ti IP

vera_t
18. mar 2016

Ahojte, prosim vas ako casto za den sa moze davat calciovy sirup na laringitidu? Dr. na pohotovsti nebola zhovorciva a ja som sa pri vsetkych otazkach zabudla opytat...dcerka lar. nemavala, i ked aj ona vraj ma chytenu trubicu...ja neviem ci to zas zo skolky dovliekla, lebo vraj tam hrncovito dve deti kaslali...syncek bude mat 1rok a okamzite vsetko chyta od starsej sestricky...

unique26
18. mar 2016

čaute babule, tiež máme s týmto problém, stačí, keď sa malá trošku nadýcha studenšieho vzduchu a je to, teraz takisto máme laryngitídu a držím ju na uzde, chvalabožku, mám jeden supiš krémik na prírodnej báze, ktorý je okrem iného aj na laryngitídy, plus kalciový sirup, a zvládame

unique26
18. mar 2016

@vera_t kalciový sirupček sa dáva raz za deň, máš to aj na krabičke napísané 🙂

senta_sofia
18. mar 2016

@vera_t moze sa dat 3x denne taka ista davka,ako na krabicke. Cize ak je tam cajova lyzicka, tak mozes dat 3 cajove. Fajn je dat aj fenistilove kvapky,ak nemas naordinovany dithiaden.

vera_t
18. mar 2016

@unique26 dakujem 😉 ano to viem, ze raz ale nevedela som pri laringitide ci to nie je viac 🙂

vera_t
18. mar 2016

@senta_sofia dakujem pekne 🙂 a ano mame dithiaden, ale dnes som radsej isla s oboma detmi aj k svojej dr. a ta robila syncekovi crp a vraj ma virozu a aj dcerka a obaja maju brat len sirup na kasel a dcerka ma aj horcuku, tak jej davam aj od horucky. A teda, ze ten dithiaden uz davat nemam, tak ja neviem ci to bola nakoniec laringitida...

senta_sofia
18. mar 2016

@vera_t laryngitida je vacsinou virusoveho povodu,casto jeden hnusny zachvat a uz potom zostane len kvazi nadcha alebo kasel,pripadne chripot,ze je chyteny hrtan.

vera_t
19. mar 2016

@senta_sofia tak je to potom mozne, lebo mne sa aj tak ten jeho kasel a zachripnutie nezda...a ma teda aj nadchu

maruskach
20. mar 2016

@mibi41 ahoj.Ked su prve priznaky kasla pred laringitidou, ale skutocne prve zakaslanie, hned nasadzujem spongia tosta, mam doma vzdy aj 2-3 balenia v zasobe.Napr.Prva davka 3 gulicky, druha podla stavu.Aj je akutny, hned po hodine podam dalsie tri gulicky.Laringitidny kasel vacsinou u nas zacina vecer, v noci, tak podam prvu davku.Rano druhu.A rano sa zvasca uz zacina odkasliavat.Ked sa odkasliava, tak je super, uz spongiu nedavam. Ked to podchytis hned, vyhnes sa liekom.Pre mna je tento liek zazrak.Treba vyskusat, mozno Vam bude zaberat nieco ine.Ale viem, ze zabeta dj inym detom.Vela trpezlivosti.

marika_btt
20. mar 2016

@maruskach prosím ta to je homeopatikum? Či to dostať bežne kúpiť?

senta_sofia
20. mar 2016

@marika_btt hej,homeo,niekde to maju bezne,niekde na objednavku

senta_sofia
20. mar 2016

@maruskach v akom riedeni?

maruskach
21. mar 2016

@marika_btt ,
@senta_sofia
ahojte dievcata , homeopatikum co je si vygoogli. predavaju bezne v lekarni. Ja uz viem, v ktorych lekarnach homeo maju hned a ked nemaju, vacsina objedna v priebehu jedneho dna. Ja ho mam v potencii 5CH a 9CH. Pri tomto nizkom riedeni je to fakt jedno.
Ja som si so synom odlezala jednu lar.v nemocnici a odvtedy som si povedala nikdy viac. Da sa to zvladnut doma uplne paradane, ale treba nasadit liecbu hned pri prvom zakaslani, ktore je suche, stehave. Ziadne cakanie!
Lekari Ti povedia daj rectodelt pre istotu (plus mnozstvo inych hovadin, vzdy zostane min 20 eur v lekarni). Ale raz ma jeden lekar, ktory ma 2 atestacie, plus biorezonanciu, akupunkturu a home riadne vyhresil, ze ci viem, co je rectodelt. Ze je to hormon, ktory zasahuje naodblicky, dava signal, ze nadoblicky nemusia tento nejaky hormon produkovat, lebo ho dostanu cez liek a potom mame neplodnych ludi atd..... To len moje skusenosti. Len a len moje, preto nemam ani zaujem sa obhajovat pred niekym inym, kto ma ine skusenosti. Kazdy nech si zoberie z toho, co uzna za vhodne....🙂. Len viem,ze sme si laringitidy tiez odtrpeli a spongia tosta je uplny zazrak, velke vykupenie.

janickadr
21. mar 2016

@maruskach Ja len k tomu Rectodeltu. Podla mna je lepsie prechodne, na pár hodin, utlmit (funkcne) nadoblicku, ako sa pozerat na to, ako sa dieta dusi. Smrt udusenim pri plnom vedomi je asi najhorsia smrt, resp.dusenie ako take je hrozne pre toho, kto sa dusi a aj pre toho kto sa na to pozera. A ked sme uz pri tom, tak pri duseni je ťažko hypoxicka (nedokrvena) a nadoblicka a urcite bude rada, ked jej cinnost niekto Rectodeltom aspon scasti zastupi a najma jej uvolnenim dychacich ciest doda kyslik.. A napokon, dlhodobé uzivanie kortikoidov tiez nie je ziadna sranda, aj nadoblicka sa vtedy utlmi, niekedy uplne, ale niekedy dokaze takto liecba zachranit organ ci samotny život, mnohym velmi zasadne zlepsi kvalitu zivota ako taku. Cize, kazdy si moze vybrat, cim bude liecit seba a svojich blizkych, ci liekmi, ci homeopatikami, ci nicim. Ale lekar by nemal ludi zavadzat a strasit neplodnostou v situaciach, ked moze ist o zivot...

sasa1983
21. mar 2016

@maruskach ziadny lucidny doktor a uz vobec nie atestovany nemoze povedat, co si uviedla. Kortikoidy su nosnou liebou ( u mnohych jedinou ucinnou) pri viacerych zapalovych a autoimunitnych ochoreniach.

senta_sofia
21. mar 2016

@maruskach akoze pre istotu davat je trosku nezmysel,ale ak dieta evidentne lapa po dychu, radsej rectodelt. Mozno to vyznie kruto,ale radsej neplodne dieta,ako ziadne,ak uz tu zachadzame do krajnosti... Pri kazdom lieku sa vzdy zvazuje riziko jeho prinosu a moznych vedlajsich ucinkov,neviem,co by v tomto pripade vyvazilo hodnotu zivota.

sasa1983
21. mar 2016

@senta_sofia jezis baby, preboha, neplodne dieta, ja som lekarka, az ma pri srdci boli. Ano, kortikoidy nie su na ledabole uzivanie, ale biorezonancia, neplodne dieta a homeopatia ..ach jaj. Este tema ockovanie a mame to na kompletku. A to nie som zastancom uzivania hociakych liekov bez indikacie. Najhorsia je vzdy info, ze jeden hovoril, ze druhy zarucene povedal, ze tretiemu sa urcite stalo a bolo to iste z toho. A to sa akoze nechcem nikoho dotknut, len.
.

senta_sofia
21. mar 2016

@sasa1983 moja rec,aj ked si teda oznacila mna, ja som len reagovala na inu a kedze mi to prislo absurdne,tak som adekvatne tomu odpovedala 😉

sasa1983
21. mar 2016

@senta_sofia ja som to asi zle klikla, tak sa ospravedlnujem. Prepac..

waneska231
16. apr 2016

@1506 ahoj,co mate nove?Boli ste na tej alergologii?My mame zase laryngitidu....