Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

artuse
5. dec 2009

petja, no tak hnusně kašlala, sípala, nemohla spát, blbě se nadechovala, pomohlo to vystrčení z okna a na pohotovost jsem jela, protože jsem považovala za nutné to nějak řešit, něco jí prostě podat, alespoň nějaké kapky na kašel, doma jsem na to neměla žádné léky, jinak s homeopatií mám dobré zkušenosti, ale naše homeopatka má 14 denní objednací lhůty a to mi je bohužel na nic, když potřebuju řešit akutní problém, využívám homeopatii při dlouhodobějších problémech, apod...vám pomohlo tato homeopatika, jinde jsem četla zase o jiných, takže by ji musela homeopatka asi vidět

ivcap
5. dec 2009

Artuse. Nám homeopatia veľmi pomohla. Ide o to ,aby homeopat našiel príčinu záchvatov a predišli ste im. Takže môžeš ísť k nemu, aj keď momentálne nie ste chorí. Ale pozor nie je homeopat, ako homeopat. Radšej si nájdi takého, ktorý má dobré "meno" a skús si ho preťuknúť na nete. My našťastie takého v Poprade máme.

petja
5. dec 2009

Jo Artuse,to je ti fakt nanic,když nelze řešit věci akutně.Homeopatii se hodně věnuju sama,takže symptomy odpovídaly na spongii,dokonce až po podání spongie během jedinného silného záchvatu,co Filí měl (vzduch,chlad nic nepomáhalo) se do několika vteřin dostavilo okamžité zastavení kašle.
Ivcap,laryngitida je virového původu,nakazí se děti mezi sebou,příčina záchvatů je u laryng.daná,tomu myslim nelze preventivně zabránit...

ivcap
6. dec 2009

Petja, odkedy navštevujeme homeopata, tak sme záchvat nemali. Saška bola minulú zimu 3x v nemocnici so záchvatom☹ . takže si myslím, že je to aj o prevencii.

petja
6. dec 2009

To je skvělé!Co vám homeopat doporučil?

vieramar
11. dec 2009

Rada pre Tamarku .Mam 6 rocnu dcerku,ako riesim laryngitidu.Vyvetran izbu,dam na radiator,okolo stolicky mokre uteraky,zvysim polohu,dam dietatu calciovy sirup, letny caj s celaskonom a robim vlhke zabali okolo hrdla ale teple kolko zdrzi moja ruka,dam okolo hrdla, obalim nikrot,sackom a plienkou.Opakujem to asi 4az 5x,Pozor,zabal nesmie byt vychladnuty, asi na 5 min.zabal.Vie to zabrat.Miesnost neprekurovat a pit hodne tekutin.calciovy sirup podavat 3x denne .Mne to vzdy zaberenajlepsie to robit cez den ale ked nas to chyti v noci, urobim zabali a potom uz spime s teplou suchou plienkou.Ja nespim sledujem dychanie a ako matka citim a pocujem co sa deje akedy to uvolnuje.kazda pozname svoje dieta.

vieramar
11. dec 2009

Rada pre Tamarku .Mam 6 rocnu dcerku,ako riesim laryngitidu.Vyvetran izbu,dam na radiator,okolo stolicky mokre uteraky,zvysim polohu,dam dietatu calciovy sirup, letny caj s celaskonom a robim vlhke zabali okolo hrdla ale teple kolko zdrzi moja ruka,dam okolo hrdla, obalim nikrot,sackom a plienkou.Opakujem to asi 4az 5x,Pozor,zabal nesmie byt vychladnuty, asi na 5 min.zabal.Vie to zabrat.Miesnost neprekurovat a pit hodne tekutin.calciovy sirup podavat 3x denne .Mne to vzdy zaberenajlepsie to robit cez den ale ked nas to chyti v noci, urobim zabali a potom uz spime s teplou suchou plienkou.Ja nespim sledujem dychanie a ako matka citim a pocujem co sa deje akedy to uvolnuje.kazda pozname svoje dieta. 🙂

michalag
18. dec 2009

Ahojte, chcem sa len opytat mozu mat laryngitidu aj dospely????????????

draga
18. dec 2009

michalag můžou moje ségra je toho příkladem měla jí někdy ve 40 😉

michalag
18. dec 2009

draga, pytam sa, lebo som citala ze kludne to moze zacat zo zapalom nosovych dutin a potom to prejde k laryngitide, ale neviem co je natom pravdy ... mam dost dusivy kasel a ked si otvorim okno a dycham studeny vzduch tak to je uz oki a ked som von s malym ani nehovorim akoby som bola uplne zdrava ... zajtra planujem ist na pohotovost, lebo dnes to uz je otras ani rozpravat a jest nemozem ako sa dusim 😒

draga
18. dec 2009

klidně to může být...tak si radši zajdi, přece jen jsi těhu a nemůžeš jen tak nějaký léky...ať je brzo líp 😎 na noc si rozvěš mokrý ručníky a moc netop 😉

michalag
18. dec 2009

mam pradlo na radiatore, tak snad to pomoze 😅

ve24
20. dec 2009

vieramar-to co tady píšeš,tak to je asi slabounká laryngitída. Můj syn to měl od 4,5 let, nepomáhá mu na to ani čípek který máme. Stává se mu to vždy nad ránem, jde spát v pohodě a pak jedno kucne a hned se dusí. musí jít k mražáku dostane čípek a musím volat rychlou, nepomůže nic jiného než nemocnice.
Tak jsem se ptala jak je to s hadrami na topení, tak to se doktorka rozčílila a ještě mi nadala. Prý se má jen větrat a nic víc, vlhké věci na topení prý je to ještě horší.
Tak od té doby spíme u pootevřeného okna, zvlhčovač vzduchu prý je taky na nic, tak jsem ho raději prodala.

draga
20. dec 2009

ve24 vidíš a mě v nemocnici říkali, že stejné jak inhalace je rozvěsit prostěradla po místnosti 😉 věci by se neměly dávat na horký radiátor aby ten vzduch nebyl teplý ale v létě, když se netopí je to fuk 😉 nejlepší je ten mrazák jak píšeš 😉

crca
22. dec 2009

Ahojky,tak nás odvezla rychlá ze čtvrtka na pátek ve dvě ráno,malej měl dusivej kašel,nemohl se nadechnout a tam nám potvrdili tuto diagnozu.je to hrozný,když má takovej prcek něco takového,včera nás pustili domů,ale stejně mě zase bude chvíli trvat než budu v klidu spát 😒 .Jinak mi si museli koupit akorát Ambrobene sirup,jenže jsem mu ho dneska dala a on se mi "pozvracel ,ale totálně 😒

draga
22. dec 2009

crca...to je teda pěkné takový maličký drobeček...tak snad se to nebude opakovat...chápu ten tvůj neklid...hodně větrejte, dávej mokrou plínku přes postýlku a moc netopte ...Dála sirupy nemůže vůbec..blije po všech...asi je po mě 😝

crca
22. dec 2009

to se mě takhle pozvrazel i po Prednisonu,co jsem mu chtěla dát ještě před tou nocí,to vyhodil snad úplně všechno za celý den......,Přitom ségra je totálně v pohodě,ani nějak rýmu nemá,občas si kuckne,ale jinak dobrý,ale ten to teda chuděra vyhrál... 😒

draga
22. dec 2009

crcatřeba to byla jen špatnás ouhra náhod a už vás to nikdy nepotká....tak držím palečky...jj a hodně maminek tu psalo, že jim dětičky nejdřív zvracely a pak uhodila laryng.

crca
23. dec 2009

Tak mě nějak nezvracel,jen po těch práškách a sirupu,ale dneska jsem udělala fígl 😀 Když měl ráno mlíčko,tak jsem mu k tomu stříkala do pusinky stříkačkou ten sirup a dobrý,ani se nezašklebil 😀

miriam17
29. jan 2010

prosim vas viete my poradit ako odstranit to chrcanie....sme iba druhy den doma ma e nasadene lieky....calcium-sirup
cefzil....
je to zapal hlasiviek a hltana...ale nam sa to iba zhrosilo....tepltou uz nemame
ale to chrcanie daco hrozne....stale sa zobudi a dusi sa teda nevie a nadychnut....
ak sa to nezlepsi tak idem na pohotovst...
podlavas pomaha vetranie teraz v spanku....a mokry uterak pri posteli?......poradte co dalej dakujem
..inak my uz neropzrave dvadni ..max 5 slovicok a to aj takych ze nerozumiem co to povedala..... 😢

leonik
29. jan 2010

miriam: a vy jste byli v nemocnici? Divím se, že vás pustili domů, když se dcerka pořád dusí 😖 Já jak jsem ležela s malým v nemocnici, tak co chvíle, tak na pokoji rozvalili okno dokořán, aby pořád dýchal chladný vzduch, takhle jsme to dělali celý den a i v noci. Na krčku měl zábal-uvařený brambory, vlažný v igelitu a převázaný plínkou. A jak píšeš, mokrý ručníky kolem rozvěsit. Přeju, ať to brzo přejde.

miriam17
30. jan 2010

my sme este neboli v nemocnici.....pojdeme dnes aj ked ju to preslo ...ale predsa cez den nema nic a v noci sa dusi

artuse
30. jan 2010

miriam, nám na to chrčení pomáhalo malou oblíct do bundy a čepici a vystrčit na chvíli do otevřeného okna, tím ledovým vzduchem by se ten otok měl stáhnou, a dávali jsem teda pár dní malé dávky Prednisonu...

junovka
30. jan 2010

artuse a ostatne baby, ako dlho vlastne trva laringitida?Moja zacala v piatok chripit, volala som dokine, ta vravela, ze pokial nema teploty tak nemusime k nej prist, staci ked budem davat Homeovoux a sprej do hrdla Florsalvien.V som raz otvorila dokoran okno na 2 minuty, aby sa nadychala cerst.vzduchu, zatial noc uz druha je klop-klop ok....len nerozumiem jednej veci...vcera mala aj kpu soplov...dnes uz nema ale zatial chripi ale vravi mi, ze hrdlo ju neboli 😖 ...mavate aj sople? 😕

junovka
30. jan 2010

chcela som napisat, ze v nci som otvorila .... 🤐 😀 😀

lalus
30. jan 2010

ak ju hrdlo nebolí, si si istá, že je to laryngoška? Pri tej totiž bolí najmä hrdlo, je to poriadny zápal hrtana a hltana a hlasiviek, všetky ostatné príznaky (teplota, soplíky) sú len sprievodným javom, ktoré môžu a nemusia byť. My už ich máme niekoľko za sebou, boli aj úplne bez teploty a soplíkov a aj s horúčkami dva dni v kuse 39 st. 😝 Najkritickejšie bývajú prvé dve noci, my sme boli fit väčšinou tak za 7 dní. Už večer, či dva pred vypuknutím najhoršieho sa však Kubík sťažoval na bolesť hrdla, vypľúval dudlík, menej jedol a pod

junovka
31. jan 2010

dnes a jej k zachripnutemu hrdlu pridala bolaest hrdla u vlhky kasel.....este stale sa moze jednat o laryngitidu??? 😕

artuse
31. jan 2010

junovko, laryngitida většinou začíná takovým ošklivým suchým štěkavým nebo dunivým kašlem, kašel je to opravdu jiný než normálně, a hrdlo většinou bolí a především v noci se může stát, že se ten otok zvětší a můžou se začít dusit, případně tak chrčí, ale ne u každého je to tak dramatické, některé děti třeba jen chraptí a kašlou...no a tak po 2-3 dnech se ten škaredý kašel změní na vlhký a dítě odkašlává, může být i rýma a nemusí, stejně tak i teplota...takže pokud vy už máte ten vlhký kašel, tak to je dobře, to už bude odkašlávat, ale jistě neřeknu, jestli to u vás vůbec byla laryngitida nebo ne...

junovka
31. jan 2010

artuse, vid vyssie prispevok co som pisla.....taze to mama si tak brat, ze sme uz u konca laryngitidy?Zajtra idem s nou k dokine.Len problem je teraz ten , ze strasia dcerka s muzom sa chcu ist sankovat a mala olace, ze chce ist aj ona.Teploty nema, odkasliava sem-tam vlhky kasel, ked zakasle, tak vtedy sa stazuje, ze ju boli hrdlo.Tak, neviem.....ci ju pustit? 😒 ☹ 😕

lalus
31. jan 2010

Sankovat by som ju nepustila. Je to zbytocna fyzicka aktivika a organizmus teraz potrebuje energiu na sebaliečenie a nie na behanie a nahananie sa do kopca. Ak ste bez teploty, tak v pohode sa vyvetrat von mozte na polhodku, ale len na pokojnu prechadzku, nie na zbytocne zadychcanie sa. 😉