Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

babika131
3. okt 2013

@veronika0 No tak ho teda nabudúce musíme vyskúšať

mika1979
3. okt 2013

@veronika0 no tak to ste teda dobre dopadli ☹ joooj toto nase zdravotnictvo 😢 😢 😢 snad uz bude dobre....moj syn to mal raz ,ked mal asi 2 roky,aj to len kaslal a dostal horucky,isli sme s nim na pohotovost,pichli mu injekciu a poslali nas domov a odvtedy to nemal nikdy,ale on to mal len take slabe...tak mozno to bude aj vas pripad,ze uz to viackrat nebudete mat 😉 😉
@mischelin joj tak to chapem,to by som nesla ani ja,bala by som sa urcite s nou vycestovat,to fakt len tie tatry ostavaju 🙂
@danielahamar ale ano,skusala som si ho vybavit,aj koli tej laryn...aj koli tomu,ze je predcasne narodena a mali sme toho teda dost,ale neschvalili mi ho,vraj nesplname kriteria a kludne moze chodit do kolektivu...ono ja som rada,ze moze,ved je to pre nu len dobre,urcite sa toho viac nauci v skolke,aj vychadzat s rovesnikmi a tak,ale stve ma to,ze je prilis casto chora a nestihne si tam ani najst nejaku najlepiu kamaratku...ale tak musime si tym prejst a verit,ze bude uz len lepsie 🙂 este sa chcem spytat,ked syn tolkoo vynechaval,mal aj odklad do skoly alebo isiel normalne ako mal?v skole uz nevynechaval?ja viem,ze predbieham,len som zvedava,ako to je 🙂

veronika0
3. okt 2013

@mika1979 no neviem, aj doktorka mi povedala, ze sa mu to bude casto opakovat lebo velmi casto je chory + alergik... ked ratam tento rok co nebol chory to bol len mesiac Jul... ☹ 😖 ale uz viem ked zacne tak hrubo kaslat ze hned cipok atd.. tak hadam to vzdy vyriesime doma..

danielahamar
3. okt 2013

@mika1979 do školy išiel normálne, kedže je aprílový tak som to moc neriešila, ale ak by bol nultý ročník dala by som ho tam, teraz je už druhák. V prvom ročníku vynechal cca 170hodín, ale školu zvláda bez problémov, teraz sme doma po cca 5mesiacoch už od utorka zas - priedušky má

mika1979
3. okt 2013

@veronika0 aha,tak to asi bude ako u mojej dcery,tak drzim palce,nech je toho co najmenej a nech to zvladnete co najlepsie 🙂

mika1979
3. okt 2013

@danielahamar moja je hned zaciatkom januara a neviem,ked bude vela vynechavat uz v skolke,ci nebude mat odklad,ale to by zas isla do skoly velmi velka,tak uz teraz rozmyslam,co s tym,ale tak to je este pomerne daleko...dakujem pekne za odpovede 🙂 🙂 🙂

betka20
4. okt 2013

Hlásím se do klubu :( Dnes nás pustili domů z nemocnici. Měli jsme laryngytidu 2x a vždy se to zkomplikovalo a byla z toho ještě bronchitida.
@roasha vám dali ventolin domu? Pry ho nedavaji, museli jsme ho nechat v nemocnici :(
a kombinujete rectodelt i dithiaden jo? to se nejak netluce?

betka20
4. okt 2013

Hlásím se do klubu :( Dnes nás pustili domů z nemocnici. Měli jsme laryngytidu 2x a vždy se to zkomplikovalo a byla z toho ještě bronchitida.
@roasha vám dali ventolin domu? Pry ho nedavaji, museli jsme ho nechat v nemocnici :(
a kombinujete rectodelt i dithiaden jo? to se nejak netluce?

Poradte nam prosim neco, at uz priste nemusime do nemocnice, maly tam byl uplne hotovy :( jeste tam byly průjmy, takze se nesmělo vycházet z pokoje. Porad jen plakal. bylo to podruhe a uz to nechci zazit. Chci se pripravit, abych priste udelala vse proto, abychom nemuseli do nemocnice. Prosim tedy o rady

mika1979
4. okt 2013

@betka20 ahoj,v prvom rade potrebuje studeny vzduch,teda ak je vonku zima,tak dobre obliect a postavit k oknu,nech dycha studeny vzduch,popripade sa ist vonku prejst,ak nie je,tak postavit ku mrazaku,ja davam hned aj dithiaden,nejaky sirup od kaslu alebo calciovy sirup,zvlhcovat vzduch,nam sa viac ako zvlhcovac vzduchu oplatilo davat mokre uteraky...plus my mame este flixotide sprej,ale ten je na predpis od alergologicky....no a ked nic nepomaha alebo sa uz doslova dusi,tak davam rychlo rectodelt cipky a potom vsetko to,co som pisala vyssie...teraz som kupila aj inhalator,tak som zvedava,ci to pomoze,co som citala recenzie,tak pomaha....nam sa zatial takymto sposobom podarilo vyhnut nemocnici a hlavne zachovat klud a ukludnit aj dietatko,aby neplakalo a nenamahalo sa,lebo to skodi.prajem vam vela zdravia a aby ste sa vyhli tej nemocnici 🙂

martina1305
4. okt 2013

ahojte, my mavame prieduskove kasle, tiez mame doma flixotide aj ventolin sprej (predpisala nam ich plucna Dr.) a ako prvu pomoc pri kasli pouzivame eukasol sprej. vlastne ten vzdy, ked je dcera chora striekam do spalne, ked v noci kasle, tak znovu vstreknem a inhaluje pocas spanku. pekne ukludnuje dychacie cesty

lubka72
4. okt 2013

@betka20 práve to máme, minulú noc som nespala od 3, čo som malého počúvala, ako dýcha, potom si sadol a trepal rukami, nohami, čo nemohol dýchať, tak rýchlo čípok rectodelt, otvorili sme balkonove dvere, skoro sme zmrzli, ale prežili sme to, dnes bola u nás lekárka, a dostal ant., lebo mu to zliezlo aj na priedušky. Inak dávam calciový sirup, promethazin, a keď je v noci moc zle tak ten čípok,,,,a chodievam s malým von, ale teraz bola taká zima, že sme boli v perinách ale zimu sme mali ako v ruskom filme.....

swety1
4. okt 2013

@lubka72 ahoj toto podobne sa stalo nasmu malemu tyzden dozadu ale museli sme ist do nemocnice ledvaj dychal a nic mu uz nezaberalo....ale mame vsetko doma aj sirup aj cipky...prvykrat to mate alebo viac krat???

lubka72
5. okt 2013

@swety1 nie, prvý krát, to by som určite skončila v nemocnici, prvý krát to mal druhý syn, keď mal 2 roky a to je už 8 rokov dozadu, a odvtedy to mával aj on, do takých 6 rokov, a teraz najmladší, už to mal aj 3-4 krát, toto prechodné obdobie je na toto najhoršie. Nám našťastie čípok zabral, túto noc som sa vyspala dobre, aj keď bol medzi nami, a to on je skoro stále.....
a tvojmu malému nezabral ani ten rectodelt?

swety1
5. okt 2013

@lubka72 dakujem za info...nas maly to ma take silne ze musime hned bezat do nemocnice lebo uz ani nevladze hovorit ani nic ....hned ide na pristroje a infuzieee

lubka72
5. okt 2013

@swety1 ale to aj náš, ani hláska nemal, iba trepotal rukami, chcel mi niečo povedať, ale nedalo sa, tak sme dýchali v okne, malý zabalený v paplone, bežala som po čípok a ten zabral. My sme iba prvý krát pred tými 8 rokmi bežali do nemocky, čo sme nevedeli čo a ako, boli sme tam týždeň a odchádzali sme obaja s brušnou chrípkou a nakazili sme doma ostatných.... ale potom sme prešli aj pod inú lekárku a máme doma tie čípky a to doteraz zabralo bez nutnosti ísť na pohotovosť....ale ten stres, čo pri tom zažívam, je hrozný..... ale teraz som mala tie čípky už nachystané na poličke, lebo som to očakávala, ale najhoršie je, keď si dieťa líha do postele zdravé a nad ránom z ničoho nič dusenie....to som tu minule behala nadránom po dome ako splašená, hľadala čípky, ruky sa mi triasli.....no hrôza....
a ten rectodelt (čípky)máš?

swety1
5. okt 2013

ja mam vsetko doma aj cipky aj sirup

betka20
6. okt 2013

@mika1979 děkuju moc, prosím máte odkaz na ten inhalátor? dá se koupit prez internet?

mika1979
6. okt 2013

@betka20 ja som kupovala tento a aj z tejto stranky http://tlakomeryomron.sk/inhalatory/Inhalator-O...

afra
8. okt 2013

Ahojte, maly mal laryngitidu pred dvoma tyzdnami, dostal ATB, 5 dni bol OK a vcera sopliky vecer a dnes kasle zasa ako pes ked sa drhne na obojku!!! Sople ma ako zelena zvyraznovacka, poradte nieco cim toto prejde.....Ja si ani neviem predstavit, ze ho dam do skolky a ja pojdem do prace. Ved bude v skolke 4 dni a 2 tyzdne doma. Od jeho narodenia bol zdravy maximalne 4 mesiace vkuse! Dnes som ostala taka nahnevana, ze zasa je chory!!

janka2501
10. okt 2013

@afra
ahoj nam na zelene sopliky dala dr uniflox 4x1kv do kazdej nosnej dierky, malej to zabralo, unifloz je atb a je len na predpis.
nasa mala ma taketo stavy od 7 mesiacov, a presne je v jasliach 2 tyzdne a 2 tyzdne doma, len ja uz pracujem, tak je to onervy, stale pocuvam, ze mam s nou byt doma, len neviem kto by mi platil ucty... lebo zial musela som ist do prace

afra
10. okt 2013

@janka2501 Dakujem za odpoved. Doktor nam napisal Pamycon kvapky do nosa. Sopliky ma stale zelene, ale dnes sa mi zdali uz redsie ako vcera. Ja sa len bojim, ze mu to prejde na priedusky.

berus222
22. okt 2013

baby, tie cipky su na predpis?
mame doma laryngitidu u kazdeho a som na prasky. od stvrtka len sledujem ci ziju. kazdy den u dr, ta uz nevie co s nami. starsi ma stale teploty a zeleny sopel k tomu a mladsi ma strasny kasel, dusi sa a nema hlas. noci su najhorsie. zvlhcujem, davam im sirup proti kaslu, malemu aj calciovy, starsi ma aj antibiotika a nic nepomaha.

veronika0
22. okt 2013

@berus222 myslis rectodelt ze? su na predpis...

berus222
22. okt 2013

@veronika0 ano tie. skoda. ale zajtra urcite zase pojdeme k doktorke, tak sa na to opytam.

baby, mam aj ventolin. mozem im ho dat ked uz bude najhorsie?

astonka
22. okt 2013

@berus222 na velmi dobre zabera sirup paxeladine je na volný predaj...no ak je velmi takžky priebeh laringitídy asi je to aj vaš pripad ....tak neviem ako starši dlho berie antb.ale tak chvilu to potrva kym zaučinkuju...

marissenka
22. okt 2013

@berus222 ahoj.moj maly mava laryngitidy..kupila som mu inhalator,davame don vincetku,tak 3x denne,alebo ked ho to v noci chyti a mam pocit,ze mu to dost pomohlo.kasel sa mu rychlejsie zmenil na vlhky...a este davam fenistil a dobry je tiez kalciovy sirup

veronika0
22. okt 2013

@berus222 na laryng. atb velmi nepomozu... tam treba tie cipky ale oni sa musia hned podat ako zacne, fenist. kvapky, calciovy sirup, a nam pomohol a to je aj na take veci, sirup Isoprinosine... + este inhalacne spreje

merrynka69
23. okt 2013

mi sme ju mali do roka vela krát najvia nam pomohlo vlhký vzduch a na priedusky dajte buť kacacu mast alebo bravovu a zabalte hrudnik s plienkov dajte spat skoro sedacím sposobom a hlavne klud aby neplakalo a vela tekutín a lieky co vam predpísali ...

malaradost
24. okt 2013

Ahoj, malý měl první laryngitidu v 8 měsících a od té doby se mu to vrací, nejčastěji na podzim, čím je starší, tím to mívá méně. Letos jsme ji měli poprvé před 2 týdny. Když je nejhůř dávám Rectodelt (ten mám od doktorky, je na předpis), spíme s otevřeným oknem, netopíme a podávám Stoptusin sirup, dříve jsem dávala Fenistil kapky, ty také zabíraly výborně 🙂

haslerka27
24. okt 2013

ahoj baby,mala ma teraz laryngitidu + zapal dutin...berieme klacid,fenistil,dala som rectodelt ked uz pistala vecer + kalciovy sirup s prichutou bananu a zda sa ze to pomohlo.uz spinka...mavame laryngitidu dost casto,teda min.2x za 3 mesiace...........dovod?caste infekcie dutin a takisto jej krik....vzdy ked nam idu zubadla,je urevana a ukricana a vysledok je taky aky je😢dufam ze dnesnu noc vydrzime a neskoncime na kysliku ako minule na pohotovosti...mam taku otazku,pisete ze mate doma zvlhcovace/my mame ale take misky ktore napustame vodou ale premyslam nad elektrickym.mate nejake typy?ina tiez vetram ...ale chcem sa spytat,ked davate dietato k oknuci idete vonku tak napr.moju vecer osprchovala,nevadi to ked otvorim okno v izbe?neochorie este viac.ved je okt.dost chladno.ako prikryjem ju perinou ale aj tak....hm?????pride mi to ako dvojsecna zbran...otvorim okno na dieta a ten zimny vzduch sice pomoze ale telo dostane aj taky sok z tohochladu