Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

ivcap
24. sep 2009

Saška má záchvaty štekavého kašľa. dýcha v pohode. Zaujímavé je, že všetky záchvaty jej začali cez deň a nie v noci. Vlasa, keď začne vykašliavať hlieny, tak treba dať niečo na vykašliavanie. Saške začali záchvaty mesiac po očkovaní, ale to začala chodiť aj do škôlky, takže jedno s druhým.

vlasa
24. sep 2009

ved uz mame solmucol.fenistil uz nemusime davat???

ivcap
24. sep 2009

Malá má už vlhký kašeľ, keď jej už dávaš solmucol?

vlasa
24. sep 2009

hej,uz sa snazi vykasliavat.je to skoro?

ivcap
24. sep 2009

Keď budeš počuť, že je kašeľ vlhký, tak jej ho môžeš začať dávať. A malá mala záchvat kašľu, alebo sa dusila?

vlasa
24. sep 2009

od vcera dostava solmucol,ale nechce ho,tak bojujeme.ona sa tak po tichu trapila,zistila som to az ked sa rozplakala a nemohla dychat.potom zacala kaslat,to som este nepocula taky zvuk,ale uz som vedela,ze je zle.na pohotovosti plakala,kaslala a dusila sa zaroven,tak hned dostala cipcu,do desat minut bola v poho.bojim sa tejto noci,sme same,manzel je na sluzobke,to su najhorsie noci pre mna 😔

ivcap
24. sep 2009

Daj malej na hrdielko teplý olejový zábal, pod hlavičku vyšší vankúš, nechaj pootvorené okno a pokiaľ môžeš, tak jej okolo postieľky rozvešaj mokré uteráky, aby dýchala vlhký vzduch.

vlasa
25. sep 2009

zvladli sme to celkom v poho,bianka chvalabohu iba chrchlala 😅 hlavicku mala vyssie,vlhkost je u nas stale nad 70%,tak skorej pouzivame odvlhcovac ako zvlhcovac 😕 ten zabal je nutny?neviem ako by to udrzala na sebe.a ivcap prosim ta,ten fenistil este potrebujeme?

kouzlo
25. sep 2009

Ahoj holky chtěla jsem se zeptata jestli mohu s malým ven, když nemáme horečky a myslím, že to nejhorší máme už zasebou. Stále ale bereme antibiotika a sirupy. 😕

vlasa
25. sep 2009

mne dokina povolila chodit von pokial niesu teploty,a vonku je tak krasne 😉

rohacka
25. sep 2009

Vlasa - fenistil treba davat aj 4-5 dni, to nie je proti kaslu, ale vlastne proti alergii - v pripade laryngitidy znizuje opuch v hrdle. Solmucol je proti kaslu, takze davaj obidve. Ja zabal robim tak, ze olej davam na kusok rozstrihanej latkovej plienky a na vrch starsiu satku, ak ju nechce mat, tak si daj aj ty satku a tvarte sa, ake
ste velke kocky, co mate satky 😉

Kouzlo - urcite chodte von, ak nema teplotu.

kouzlo
25. sep 2009

Děkuju holky až se vyspí, tak razíme jinak mi už bude šlapat po hlavě. 😝

draga
25. sep 2009

holky je to děsný my taky máme rýmu a já jsem z toho na větvi 🙂 pořád kontroluju dýchání 😝

jakého koka očkování máte na mysli? meningokoka nebo pneumokoka? protože pneu máme naočkovanýho a meni te´d uvažujem, pokud by to mělo narušit imunitu tak do toho nejdu 😒

používám na kašel sinecod a ten Dálovi chutná normálně ho slízne ze lžičky ...

vlasa
25. sep 2009

myslime pneumokoka draga.kazde ockovanie narusa imunitu bohuzial 😠 nikdy nevies s cim dietatu pomozes a s cim ublizis.a kazdy lekar hovori inak,rozhodnutie necha na tebe a staraj sa.aj nasa dokina to tak robi 😢

draga
25. sep 2009

vlasa díky pneumokoka máme od malička a nijak se neprojevilo, že by byl oslabený...ale laryng. měl teď v srpnu ...jenomže tomu předcházel obrovský zánět spojivek tekl mu z očí hnis hnusný to bylo...a já si to pořád dávám do souvislosti, že asi měl oteklý ty dutiny...doktoři říkali, že spíš ne...ale mi to stejně vrtá hlavou

bobulka34
13. okt 2009

moja mala dnes rano dostala stekavy kasel a isli sme k lekarke, ta nam kazala 3 x denne calciovy sirup a nejake salviovy sirup, ktory nieje vhodny pre alergikov. a pred spanim fenistil
Nie je vela 3 x denne calciovy??? a nemozem jej davat miesot salvioveho solmucol radsej?

roasha
14. okt 2009

bobulka,neboj sa calcioveho sirupu,ja davam aj 5xdenne caj lyzicku,a salviovy cajik je uplne v pohode/moja je alergik,a nema s nim ziadny problem/-aj teraz ho pije uz cca 4.-5.den.
mozme sa tesit,sychrave pocasie,uz to bude zasa laryngitidove. 😖

mjanca
14. okt 2009

ahoj holky, taky jsme mely minuly tyden laryngitidu, Lucka tedy jeste porad kasle, jak dlouho se zbavujete kasle? Podle mne kasle ze zadni rymy, jak ji to tam. steka. V noci jsme byly vzhuru zase min. 7x ☹, uz mne to zmaha 😔 . Rostou ji jeste spicaky.

rohacka
14. okt 2009

Bobulka - nemas v pase zapisane dieta, takze neviem, kolko ma rokov, ci mesiacov, ale ja calciovy sirup davam pre mladsieho 3 x denne mokka lyzicku a starsej dcere 3 x denne cajovu lyzicku. Tak mi kazala lekarka.

mata25
20. okt 2009

no holky nezavdim vam, ja som do piatku ani nevedela, ze nieco ako laryngitida existuje. nas maly nebyva vobec chory tak som hned pri tom divnom kaslani sadla v noci z piatku na sobotu do auta a isli sme na pohotovost, no a rovno si nas nechali na detskom oddeleni, dnes nas konecne pustili, ale do konca tyzdna mame domace vezenie, ani na krok medzi ludi. sa tu s nim zblaznim. inak nam davali dva dni inhalovat adrenalin a samozrejme nonstop otvorene okno a mokra plachta cez postielku. doma som radsej teraz stiahla termostat na nizsiu teplotu a do izby som dala susak s mokrym pradlom, tak hadam sa nam to nevrati.

womenne
23. okt 2009

davate niekto na laryngritidu dhitiaden????

lenca13
24. okt 2009

Ahoj womenne s tym skusenost nemam u nas je vzdy po ruke rectodelt cipok,aj teraz kasle som zvedava aka bude noc ale dala som jej calciak a trifed sirup je vyborny.

ivcap
24. okt 2009

Dhitiaden sa dáva kôli opuchu hrdla. My sme ho dávali.

roasha
25. okt 2009

womenne ano,davam.

mia81
25. okt 2009

womenne ja tiez davam malemu dithiaden a prve dva dni aj prednison 5.

mata u nas ked je zle tiez vetrame a studeny obklad okolo hrdielka.Maly bude mat 6r. a uz sam kolkokrat povedal maminka zle sa mi dycha(idem sa vyvetrat do okienka) a uz viem co nas zase caka (a v tom momente ma zacne boliet brucho a mam strach)

junovka
25. okt 2009

Dithiaden ja davam na odporucanie lekarky, stale ked je dcerka chora, nakolko ma to trocha aj oblbovacie ucinky, cim dieta v noci spi lepsie a aj pocas dna je viac unavene, takze vlastne pocas choroby si pospi aj pocas dna. 😉

roasha
26. okt 2009

junovka,"oblbovak"ako pre koho.mna odfajci,a mala absolutne nic. 😅

artuse
5. dec 2009

ahoj holky,
nám máme začínající laryngytidu, v noci špatně dýchala, má štěkavý kašel, sýpe, valili jsme na pohotovost, dali nám Prednison, Fenistil, Sinecod (a Rectodelt pro případ nouze)...chci se zeptat na ten Prednison, dáváte jej? kamoščin syn trpí na laryngytidy a nikdy jim lékařka prý Prednison nepředepsala 😕 v noci nám pomohlo vystrčení do otevřeného okna...

petja
5. dec 2009

Artuse a proč jste jeli hned na pohotovost?TO byly záchvaty tak vážné? Já bych teda velice uvažovala,než bych na dané léky přistoupila.Z laryngitidy nás dostala homeopatie,u nás konkrétně Spongia Tosta